W schody, podłogi i drzwi inwestujemy „na lata”. W związku z tym warto w takim wypadku współpracować z profesjonalnymi firmami, które każdego klienta traktują indywidualnie, a jakość oferowanych przez nie wyrobów nie pozostawia żadnych wątpliwości. Niewątpliwie taką firmą, która od lat mocnymi akcentami zaznacza swoją obecność na polskim i światowym rynku jest firma Marchewka.

Schody, drzwi, podłogi – kompleksowo od jednego producenta
W ofercie firmy Marchewka znajdują się schody, deski podłogowe, drzwi oraz elementy wyposażenia wnętrz takie jak: stoły, obudowy, czy sufity kasetonowe. Produkty wykonywane są z drewna gatunków krajowych i egzotycznych, które nadaje wnętrzom niepowtarzalny klimat, powiew elegancji, urok, wyciągając z pomieszczeń wszystko to co najlepsze. Drewno kojarzy się z długowiecznością i tym samym się odwdzięcza. Gatunki stosowane do produkcji stolarki otworowej czy elementów wyposażenia wnętrz charakteryzują się wysoką odpornością, twardością, dzięki czemu cieszyć będzie swoim pięknem przez pokolenia.
Cechą rozpoznawczą firmy Marchewka jest indywidualne podejście do każdego realizowanego projektu oraz jego solidne wykonanie. Produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, kunsztowną formą, elegancją i funkcjonalnością.
– Każdy projekt od pomiaru, poprzez produkcję i montaż realizowany jest przez nas nieszablonowo – mówi Stanisław Marchewka, właściciel firmy – Mamy świadomość, że każdy klient ma indywidualne wymagania. Dlatego nowe cele i stawiane przed nami wyzwania traktujemy jak kolejną możliwość zaprezentowania naszego profesjonalizmu – dodaje.

Schody – konstrukcje i style do wyboru
Stałe elementy wyposażenia wnętrz, takie jak schody są niejako punktem wyjściowym dla kreacji stylu domu lub pomieszczenia, w którym się znajdują. Jednak nie tylko estetyka decyduje o rodzaju schodów. Czynniki wpływające na decyzję to również miejsce ich usytuowania, możliwości konstrukcyjne, wysokość, powierzchnia jaką możemy poświęcić na ich instalację oraz cechy użytkowe zależne od przyszłych użytkowników czy warunków jakie będą panować w danym pomieszczeniu.

 

schody drewniane marchewka drewniane schodyfot. Marchewka

W ofercie firmy Marchewka znajdują się zarówno schody o konstrukcji samonośnej jak i betonowej, w stylu nowoczesnym bądź klasycznym. Te pierwsze są niezależne od konstrukcji budynku i możliwość ich formowania jest dużo większa niż w przypadku schodów betonowych. W przypadku tych drugich podstawą konstrukcyjną jest betonowy odlew, który można „ubrać” w drewno i inne materiały.
Dopełnieniem schodów są oczywiście balustrady, które mogą zostać wykonane z drewna jak i zgodnie z nowoczesnymi trendami, przewidującymi łączenie materiałów różnego rodzaju. Firma Marchewka proponuje balustrady drewniane tralkowe, wstęgowe, rzeźbione ręcznie, szklane, metalowe – kute lub ze stali nierdzewnej.

 

schody marchewkafot. Marchewka

 

Drewniana podłoga – inna niż wszystkie
Podłoga z drewna charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, szlachetnością i elegancją. Nie osiągniemy takich walorów stosując inne materiały. Dodatkowo deski podłogowe oferowane przez Stanisława Marchewkę są jedynymi w swoim rodzaju. Ich długość może osiągać nawet 9 m a możliwe szerokości wynoszą od 16 do 35 cm (w standardzie 24 cm). Długie deski są bardzo estetyczne a ich naturalne rysunki słojów zdają się nie mieć końca i pięknie wyglądają na dużych powierzchniach. W opcji mix istnieje możliwość przygotowania podłogi z desek o różnych szerokościach i długościach.
Podłogi Marchewka mogą być montowane bezpośrednio na betonie lub na legarach (klejenie do płyty OSB). Firma posiada również opatentowany system montażu desek podłogowych na ogrzewaniu podłogowym. W zależności od wymagań klienta możliwe jest również łączenie podłogi drewnianej z kamieniem lub kaflami, bez użycia nieestetycznych listew lub korka, wykańczających styki pomiędzy materiałami.

 

drewniane podłogi drewniana podłogafot. Marchewka

Klient zamawiający podłogę w firmie Marchewka ma do dyspozycji szeroki wybór gatunków drewna zarówno krajowych i egzotycznych a każde zlecenie traktowane jest indywidualnie. Wykończenie podłogi także podlega wyborowi i wykonywane jest w kilku opcjach: lakier mat, półmat, połysk, olej, barwienie olejem, szczotkowanie, pigmentowanie i patynowanie.
Deski podłogowe wykonywane są w dwóch grubościach: 16 lub 20 mm i mogą być cyklinowane.
Każde zlecenie rozliczane jest tylko i wyłącznie za powierzchnię zamontowanej podłogi, bez odpadów. Firma Marchewka oferuje kompleksowo usługę transportową i montaż.

 

marchewka podłogi drewniane podłoga drewniana marchewkafot. Marchewka

 

Drzwi oraz elementy wyposażenia wnętrz
Oprócz schodów i podłóg firma Marchewka przyjmuje zlecenia na realizację kompleksowego wykończenia wnętrz oraz produkcję takich elementów jak drzwi, sufity kasetonowe, antresole, ściany i obudowy wanien. Wszystkie produkty tego typu produkowane są pod indywidualne zamówienie, z drewna.

 

sufit drewnianyfot. Marchewka

 

Z pełną gamą proponowanych przez firmę rozwiązań można zapoznać się na stronie internetowej: www.marchewka.pl W zakładce „Architekci”, znajdują się, do pobrania tekstury materiałów przeznaczone dla biur projektowych i architektonicznych.

Istniejąca od 27 lat firma Marchewka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, polskich producentów stolarki budowlanej, docenianym zarówno przez klientów, jak i kapituły prestiżowych konkursów i nagród.

 

55-311 Kostomłoty, Piotrowice 125, woj. dolnośląskie
tel. 713970194, 513184515,