– Bez dobrych komponentów nie ma dobrej żaluzji i rolety – mówi Mariusz Kowalewski, kierownik produkcji w firmie Tommark, która już od ponad 26 lat dostarcza akcesoria do rolet, żaluzji i części do moskitier, przez lata działalności stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku dostawców komponentów. – Z tego względu rzeczywiście warto zaopatrywać się w mechanizmy i akcesoria  do produckji przesłon okiennych u sprawdzonych dostawców, którzy specjalizują się w produkcji komponentów. Zagwarantuje to również terminowość dostaw oraz – co nie mniej ważne – kompatybilność podzespołów i stałą dostępność produktów w magazynie – dodaje.

fot. Tommark

Części żaluzji pionowych – mechanizmy, łańcuszki, gońce

Główna produkcja firmy obejmuje różne części do rolet okiennych wewnętrznych, żaluzji pionowych (zwanych również verticalami) oraz moskitier. Jednym ze znaczniejszych obszarów produkcji jest wytwarzanie komponentów do żaluzji pionowych, które są praktycznym rozwiązaniem do biur, hoteli, a także domów prywatnych, skutecznie zabezpieczając pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, a jednocześnie dając dużą swobodę w zakresie regulacji widoczności i dostępu światła. W tym zakresie w ofercie Tommark znajdziemy zarówno gońce, łańcuszki i obciążniki tkanin, jak też wszystkie pozostałe akcesoria, których wysoka jakość przekłada się na solidne wykonanie i długą żywotność gotowego wyrobu. Są to m.in. rynny, pręty obrotowe, łańcuszki dolne, podpory magnetyczne, napinacze sznurków, dystanse oraz wiele innych.

Systemy roletowe Vario

Sztandarowym produktem firmy Tommark są też cenione na rynku wyroby, znane pod marką Vario.

– To druga pod względem wielkości produkcja, a zarazem marka, która nieustannie się rozwijająca. W jej skład wchodzą trzy systemy kasetowe oraz dwa półkastowe – wyjaśnia Michał Rogoziński, kierownik sprzedaży firmy Tommark.

Produkt Vario skrojony jest na miarę różnych potrzeb klientów, przede wszystkim – poszukiwania przez nich wyrobów dających dużą elastyczność własnej produkcji, a więc różnorodność i możliwość dopasowania rolety do wielkości przeszklenia. Znajdziemy tu zarówno małe rolety przyszybowe, jak i  duże, wolnowiszące rolety do montażu na suficie czy ścianie. Wszystkie komponenty z tworzyw sztucznych powstają w firmie Tommark, dzięki czemu każdy etap produkcji podlega ścisłej kontroli jakości, jakiej nie dałoby sprowadzanie gotowych akcesoriów do rolet z zagranicy czy od innych dostawców. Kasety, mechanizmy, łańcuszki do rolet oraz obciążniki dostępne są we wszystkich pożądanych przez klientów kolorach, również w anodzie czy antracycie.  Systemy dostępne są zarówno w wersji sterowanej manualnie, jak i elektrycznie.

Dla producentów rolet okiennych kasetowych i wolnowiszących oferowana jest cała gama obciążników w różnych kolorach, łańcuszków do rolet o różnych średnicach kulek, napędów, mechanizmów, pętli z tworzywa we wszystkich
kolorach z palety RAL.

– Dzięki temu, że mamy wieloletnie doświadczenie, zaawansowany park maszynowy oraz świetnie wyszkoloną kadrę, jesteśmy w stanie bardzo szybko i elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów. Brak opóźnień z naszej strony dla odbiorców naszych akcesoriów do rolet oznacza terminowe realizowanie zamówień dla własnych klientów – podkreśla Damian Ciesielski, dyrektor zarządzający firmy Tommark.

Tommark wykonuje ponadto kompletacje pakietów roletowych dla firm. Firma posiada wtryskarki poziome i pionowe oraz ekstrudery, dlatego produkuje też własne profile z tworzyw sztucznych, wykonuje usługi wtrysku tworzyw i wytłaczania profili, w tym również nietypowych, na indywidualne zamówienie.

fot. Tommark

Również produkt gotowy – żaluzje aluminiowe, drewniane, plisy okienne, rolety rzymskie

– Dopełnieniem oferty naszej firmy jest cała gama gotowych produktów, takich jak żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe czy plisy okienne dostępne w bogatej gamie kolorystycznej, która pozwala sprostać najbardziej różnorodnym wymaganiom klientów w zakresie dekoracji okiennych – komentuje Ewa Olejniczak, kierownik produkcji wyrobu gotowego w firmie Tommark – Wszystkie nasze produkty są poddawane wielu testom i przechodzą kompleksową kontrolę jakości – dodaje.  

U producenta zaopatrują się także firmy produkujące rolety rzymskie, które zwłaszcza w ostatnich latach stały się efektywną i skuteczną osłoną okienną w niezliczonej ilości wnętrz, aranżowanych w różnych stylach. Oferowane akcesoria do rolet rzymskich RIBS to nie tylko rynny, profile, zaczepy sznurka i taśmy, ale też narzędzia do wsuwania taśm do profilu czy do poprzecznego wciskania tkanin oraz same tkaniny.

fot. Tommark

Dobry komponent, dobry wyrób

Zepsucie własnej marki w dobie Internetu jest zadaniem bardzo łatwym, a do tego – to proces niemal nieodwracalny. Negatywne opinie, które trafiają do sieci, już z niej nie zginą. Bardzo dobrze wiedzą o tym producenci rolet okiennych, żaluzji i moskitier, którzy szukając oszczędności – dobierają komponenty marnej jakości. Szybko jednak okazuje się, że są to oszczędności tylko pozorne. I choć przygotowane przez nich wyroby wizualnie są atrakcyjne, to jednak na efekty marnych podzespołów nie trzeba długo czekać, a zacinające się mechanizmy to zmora niejednego z nas, użytkowników żaluzji, rolet, moskitier. Dlatego coraz więcej firm, które produkują rolety okienne, poszukuje solidnych, wiarygodnych i rzetelnych dostawców. Tommark z pewnością należy do tego grona, a potwierdzeniem może być wieloletnia współpraca z niezliczonymi mniejszymi i bardzo dużymi firmami z Polski i zagranicy, którym polski producent dostarcza łańcuszki do rolet, napędy, mechanizmy, pętle z łańcuszków, narożniki do moskitier, komponenty do żaluzji pionowych, profile z PVC i inne, solidne i najwyższej jakości podzespoły.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tommark.pl

95-050 Konstantynów Łódzki, ul. Przemysłowa 3 , woj. łódzkie
tel. +48 42 6 333 999,