Akcesoria do rolet, żaluzji, moskitier

Jak dobrze wybrać komponenty do produkcji rolet i żaluzji?

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku można kupić dosłownie wszystko, konsumenci mają bardzo wysokie wymagania odnośnie jakości produktów. Co to jednak znaczy „wyrób wysokiej jakości”? Weźmy za przykład żaluzje i rolety. Produkty dobrej jakości nie psują się po krótkim czasie, nie zacinają, a wszystkie elementy i mechanizmy do rolet – łańcuszki, pętle napędy, działają sprawnie nie tylko na początku eksploatacji. W ofercie firmy Tommark, która wyspecjalizowała się wytwarzaniu akcesoriów do produkcji rolet okiennych oraz żaluzji poziomych zaopatrzyć się mogą te firmy, które stawiają na wyroby najwyższej jakości, świadome, że umiejętności wykonawcze muszą być poparte solidnymi i sprawdzonymi podzespołami.

– Bez dobrych komponentów nie ma dobrej żaluzji i rolety – mówi Mariusz Kowalewski, kierownik produkcji w firmie Tommark, która już od ponad 26 lat dostarcza akcesoria do rolet, żaluzji i części do moskitier, przez lata działalności stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku dostawców komponentów. – Z tego względu rzeczywiście warto zaopatrywać się w mechanizmy i akcesoria  do produckji przesłon okiennych u sprawdzonych dostawców, którzy specjalizują się w produkcji komponentów. Zagwarantuje to również terminowość dostaw oraz – co nie mniej ważne – kompatybilność podzespołów i stałą dostępność produktów w magazynie – dodaje.

fot. Tommark

Części żaluzji pionowych – mechanizmy, łańcuszki, gońce

Główna produkcja firmy obejmuje różne części do rolet okiennych wewnętrznych, żaluzji pionowych (zwanych również verticalami) oraz moskitier. Jednym ze znaczniejszych obszarów produkcji jest wytwarzanie komponentów do żaluzji pionowych, które są praktycznym rozwiązaniem do biur, hoteli, a także domów prywatnych, skutecznie zabezpieczając pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, a jednocześnie dając dużą swobodę w zakresie regulacji widoczności i dostępu światła. W tym zakresie w ofercie Tommark znajdziemy zarówno gońce, łańcuszki i obciążniki tkanin, jak też wszystkie pozostałe akcesoria, których wysoka jakość przekłada się na solidne wykonanie i długą żywotność gotowego wyrobu. Są to m.in. rynny, pręty obrotowe, łańcuszki dolne, podpory magnetyczne, napinacze sznurków, dystanse oraz wiele innych.

Systemy roletowe Vario

Sztandarowym produktem firmy Tommark są też cenione na rynku wyroby, znane pod marką Vario.

– To druga pod względem wielkości produkcja, a zarazem marka, która nieustannie się rozwijająca. W jej skład wchodzą trzy systemy kasetowe oraz dwa półkastowe – wyjaśnia Michał Rogoziński, kierownik sprzedaży firmy Tommark.

Produkt Vario skrojony jest na miarę różnych potrzeb klientów, przede wszystkim – poszukiwania przez nich wyrobów dających dużą elastyczność własnej produkcji, a więc różnorodność i możliwość dopasowania rolety do wielkości przeszklenia. Znajdziemy tu zarówno małe rolety przyszybowe, jak i  duże, wolnowiszące rolety do montażu na suficie czy ścianie. Wszystkie komponenty z tworzyw sztucznych powstają w firmie Tommark, dzięki czemu każdy etap produkcji podlega ścisłej kontroli jakości, jakiej nie dałoby sprowadzanie gotowych akcesoriów do rolet z zagranicy czy od innych dostawców. Kasety, mechanizmy, łańcuszki do rolet oraz obciążniki dostępne są we wszystkich pożądanych przez klientów kolorach, również w anodzie czy antracycie.  Systemy dostępne są zarówno w wersji sterowanej manualnie, jak i elektrycznie.

Dla producentów rolet okiennych kasetowych i wolnowiszących oferowana jest cała gama obciążników w różnych kolorach, łańcuszków do rolet o różnych średnicach kulek, napędów, mechanizmów, pętli z tworzywa we wszystkich
kolorach z palety RAL.

– Dzięki temu, że mamy wieloletnie doświadczenie, zaawansowany park maszynowy oraz świetnie wyszkoloną kadrę, jesteśmy w stanie bardzo szybko i elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów. Brak opóźnień z naszej strony dla odbiorców naszych akcesoriów do rolet oznacza terminowe realizowanie zamówień dla własnych klientów – podkreśla Damian Ciesielski, dyrektor zarządzający firmy Tommark.

Tommark wykonuje ponadto kompletacje pakietów roletowych dla firm. Firma posiada wtryskarki poziome i pionowe oraz ekstrudery, dlatego produkuje też własne profile z tworzyw sztucznych, wykonuje usługi wtrysku tworzyw i wytłaczania profili, w tym również nietypowych, na indywidualne zamówienie.

fot. Tommark

Również produkt gotowy – żaluzje aluminiowe, drewniane, plisy okienne, rolety rzymskie

– Dopełnieniem oferty naszej firmy jest cała gama gotowych produktów, takich jak żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe czy plisy okienne dostępne w bogatej gamie kolorystycznej, która pozwala sprostać najbardziej różnorodnym wymaganiom klientów w zakresie dekoracji okiennych – komentuje Ewa Olejniczak, kierownik produkcji wyrobu gotowego w firmie Tommark – Wszystkie nasze produkty są poddawane wielu testom i przechodzą kompleksową kontrolę jakości – dodaje.  

U producenta zaopatrują się także firmy produkujące rolety rzymskie, które zwłaszcza w ostatnich latach stały się efektywną i skuteczną osłoną okienną w niezliczonej ilości wnętrz, aranżowanych w różnych stylach. Oferowane akcesoria do rolet rzymskich RIBS to nie tylko rynny, profile, zaczepy sznurka i taśmy, ale też narzędzia do wsuwania taśm do profilu czy do poprzecznego wciskania tkanin oraz same tkaniny.

fot. Tommark

Dobry komponent, dobry wyrób

Zepsucie własnej marki w dobie Internetu jest zadaniem bardzo łatwym, a do tego – to proces niemal nieodwracalny. Negatywne opinie, które trafiają do sieci, już z niej nie zginą. Bardzo dobrze wiedzą o tym producenci rolet okiennych, żaluzji i moskitier, którzy szukając oszczędności – dobierają komponenty marnej jakości. Szybko jednak okazuje się, że są to oszczędności tylko pozorne. I choć przygotowane przez nich wyroby wizualnie są atrakcyjne, to jednak na efekty marnych podzespołów nie trzeba długo czekać, a zacinające się mechanizmy to zmora niejednego z nas, użytkowników żaluzji, rolet, moskitier. Dlatego coraz więcej firm, które produkują rolety okienne, poszukuje solidnych, wiarygodnych i rzetelnych dostawców. Tommark z pewnością należy do tego grona, a potwierdzeniem może być wieloletnia współpraca z niezliczonymi mniejszymi i bardzo dużymi firmami z Polski i zagranicy, którym polski producent dostarcza łańcuszki do rolet, napędy, mechanizmy, pętle z łańcuszków, narożniki do moskitier, komponenty do żaluzji pionowych, profile z PVC i inne, solidne i najwyższej jakości podzespoły.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tommark.pl

95-050 Konstantynów Łódzki, ul. Przemysłowa 3 , woj. łódzkie
tel. +48 42 6 333 999,


Liczba odwiedzin: 2628 | Data publikacji: 2018-01-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Żaluzje fasadowe SkyFlow firmy Aluprof to skuteczne...
Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
31.07.2015 | Stolarka otworowa
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej... ale...
13.08.2014 | Stolarka otworowa
Niezabezpieczenie okien przed nadmiernym nasłonecznieniem jest problemem...
Firma TOMMARK już od ponad 30 lat...
Wykorzystanie najnowocześniejszej myśli technicznej z jej wszechstronnymi...
Zasłony, firany, żaluzje i rolety to nieodłączni...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
17.12.2020 | Stolarka otworowa
Szprosy, czy raczej szczebliny okienne, dawniej były...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
16.04.2020 | Grzejniki
Mnogość blogów i magazynów wnętrzarskich, pełnych zachwycających...
Ogrodzenia modułowe czy ogrodzenia żaluzyjne to rozwiązania,...
Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują...
01.02.2018 | Kontenery
Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie...
16.01.2018 | Systemy budowlane
Metal od kilku lat gra główną rolę...
Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą?...
Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy...
09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
26.08.2015 | Stolarka otworowa
Jakie czynniki determinują wybory konsumentów? Najczęściej na...
28.04.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach, gdy technologia na każdym...
02.03.2015 | Natryski pianki
W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że...
Niewiele pojęć z zakresu aranżacji wnętrz ma...
14.01.2021 | Stolarka otworowa
Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej,...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. zachodniopomorskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: części żaluzji pionowych, zaluzje, zaluzja, rolety, system roletowe, żaluzje aluminiowe, drewniane, plisy okienne, rolety rzymskie,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy