Drewno – materiał, którego nikomu nie trzeba przestawiać

Architekci i designerzy nieustannie przypominają nam o tym, jak wiele ciepła wnosi do wnętrz prawdziwe drewno. Po modzie na plastikowe i sztuczne dodatki coraz częściej i chętniej wracamy do naturalnych materiałów, w tym właśnie produktów z drewna. Wpływ na to ma nie tylko naturalny wygląd, ale także fakt, że to materiał odnawialny, a zatem wybierając produkty z drewna przyczyniamy się do ochrony naszej planety i zmniejszamy ślad węglowy.

– Żaluzje drewniane 25 mm oraz żaluzje drewniane 50 mm to zdecydowanie trend przyszłości – wyjaśnia specjalista z firmy Tommark, produkującej wewnętrzne osłony okienne. – Są one doceniane przez różnych odbiorców, zarówno związanych ze stylem klasycznym, modernistycznym, a nawet orientalnym. Żaluzja z drewna świetnie wygląda w pomieszczeniu stylizowanym na skandynawskie, japońskie, a nawet afrykańskie. Rosnąca popularność żaluzji z drewna sprawia, że znajdziemy je obecnie nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także restauracjach, klubach, biurach i hotelach.

fot. Tommark 

Estetyka i trwałość

Tym, co zdecydowanie wyróżnia żaluzje z drewna, jest ich wytrzymałość i trwałość.

– Zakup żaluzji z drewna to inwestycja na długie lata. Taka osłona okienna wytrzyma intensywne użytkowanie, a po zdjęciu na czas remontu, ze względu na swoją uniwersalność doskonale wpisze się w nowy styl tego samego pomieszczenia. Żaluzje drewniane są naprawdę trwałe. Wszyscy pamiętamy żaluzje aluminiowe, które pojawiły się na rynku jako pierwsze i czasem potrafiły się szybko niszczyć, jeśli były niewłaściwie użytkowane. Żaluzja z drewna to zupełnie inna jakość produktu. Solidne lamele, doskonałe okucia i komponenty sprawiają, że taka żaluzja przy odpowiednim użytkowaniu może być równie trwała, co samo okno – dodaje ekspert.

W ofercie znajdziemy różne modele oraz rozmiary żaluzji z drewna. Najpopularniejsze są żaluzje drewniane 25 mm oraz żaluzje drewniane 50 mm. Warto zaznaczyć, że wielkość zastosowanej lameli nie zmienia wytrzymałości samej żaluzji, a ma znaczenie wyłącznie użytkowe i estetyczne.

fot. Tommark 

Za co kochamy żaluzje z drewna?

– W naszej ofercie znaleźć można różne osłony okienne, ale zauważamy, że to właśnie żaluzje drewniane mają w sercach naszych odbiorców szczególne miejsce – mówi przedstawiciel firmy. – Trudno się temu dziwić. Żaluzja drewniana może być wykonana w różnych rodzajów drewna, które malowane jest farbami wodnymi (bejca) lub lakierem – w zależności od kolekcji. Ten naturalny surowiec świetnie wygląda we wnętrzach. Ponadto, grube lamele zapewniają idealne zacienienie, które ciężko uzyskać przy roletach z klasycznych tkanin czy zasłonach z materiału. Żaluzja z drewna o wiele lepiej sprawdzi się w czasie upału, a także mrozu – pozwoli także zatrzymać chłód, przenikający przez okno. System regulacji pozwala uzyskać całkowite zacienienie, jak też różne stopnie pośrednie, dzięki czemu możemy sami decydować o ilości światła oraz prywatności.

Przyjrzeliśmy się bliżej żaluzjom drewnianym 25 mm z oferty firmy Tommark oraz wykonanym z szerszych lameli żaluzjom drewnianym 50 mm. Walorów ich stosowania jest znacznie więcej.

Żaluzje z drewna doskonale sprawdzą się na różnych oknach, niezależnie od ich wielkości i sposobu otwierania. Montuje się je szybko i łatwo. Są przyjazne dla alergików oraz łatwo się je czyści – tłumaczy nasz rozmówca.

fot. Tommark 

Żaluzje drewniane 25 mm

Firma Tommark oferuje żaluzje z drewna o różnej szerokości lameli. Żaluzje drewniane 50 mm najczęściej wybierane są na średnie i duże okna. Kiedy sprawdzą się te o szerokości lameli 25 mm?

– Żaluzje drewniane 25 mm polecamy na mniejsze przeszklenia, chociaż warto zaznaczyć, że także na większych oknach prezentują się one bardzo ciekawie – mówi specjalista z firmy Tommark.

Producent oferuje żaluzje dopasowane do konkretnych potrzeb czyli pod indywidualne zamówienie. Dotyczy to m.in. kolorów lameli, a także wszystkich elementów składowych. Żaluzje z drewna o szerokości lameli 25 mm mogą mieć nawet do 240 cm szerokości. Sterowane są za pomocą sznurka i pokrętła lub dostępne są z opcją sterowania elektrycznego – również z możliwością podłączenia pod Smart Home. W przypadku okien uchylnych stosuje się dodatkowo prowadzenie boczne.

Żaluzje drewniane 25 mm wykonywane są z azjatyckiego drewna typu Basswood i dostępne są w 29 kolorach oraz 4 kolekcjach.

Żaluzje drewniane 50 mm

Żaluzje z szerszych listewek polecane są do średnich i dużych okien.

– Żaluzje drewniane 50 mm mogą być sterowane za pomocą pokrętła, sznurka, łańcuszka lub elektrycznie – także w opcji Smart Home. Możemy także zamontować specjalne maskownice, które zakryją mechanizm i rynnę. Co ciekawe, te żaluzje możemy wykonać także w wersji ze sterowaniem elektrycznym, które cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym wypadku możemy mówić o np. systemie ze sterowaniem naściennym, ale także ze specjalnym pilotem, który steruje jedną żaluzją lub nawet większą ilością, zależnie od ilości kanałów na pilocie lub korzystać z aplikacji na telefonie – wyjaśnia ekspert.

Podobnie jak żaluzje drewniane 25 mm, także i te o szerokości 50 mm wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, z tym, że w tym wypadku możemy wybierać z jeszcze szerszej oferty kolorystycznej – do dyspozycji odbiorców jest aż 55 kolorów i 8 kolekcji. Warto zwrócić uwagę na specjalne żaluzje drewniane retro, które charakteryzują się zastosowaniem drewnianej belki, do której przymocowany jest mechanizm sznurkowy (zamiast standardowej stalowej rynny górnej). W tych modelach nie stosuje się także osłony maskującej, co znacznie wpływa na wygląd całego okna.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tommark.pl

95-050 Konstantynów Łódzki, ul. Przemysłowa 3 , woj. łódzkie
tel. +48 42 6 333 999,