Żaluzje plisowane – dlaczego warto?
– Żaluzje plisowane na polskim rynku są wciąż produktem stosunkowo nowym – mówi Aldona Łoska, właścicielka firmy Sun System, tworzącej markę twojerolety.pl.  – Jednak ta sytuacja powoli się zmienia, ponieważ żaluzje plisowane, jak mało który produkt z branży systemów osłonowych, tak kompleksowo spełniają swoje zadania zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i jakości wykonania oraz atrakcyjności – dodaje.
Żaluzje plisowane cechuje prosta konstrukcja, duży wybór kolorów oraz szybki i łatwy montaż. Tkaniny plisowane wykorzystywane w firmie Sun System posiadają ponadto europejski certyfikat Oeko Tex Standard, świadczący o tym, że materiał w nich zastosowany nie zawiera substancji i barwników szkodzących zdrowiu człowieka
Co istotne, dzięki temu, że plisy wykonane są z harmonijkowych tkanin poliestrowych, w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Tkaninę można wyczyścić w wodzie, w temperaturze do 30 stopni połączonej z tradycyjnym środkiem czystości, a następnie wypłukać, złożyć i zostawić do wyschnięcia na 12 godzin. Czyszczenie pozwala na usunięcie drobniejszych plam oraz ogólne odświeżenie tkaniny, co jest niemożliwe w przypadku zwykłych rolet materiałowych, gdzie próba odświeżenia tkaniny najczęściej kończy się kosztowną wymianą materiału na nowy.

 

żaluzje plisowane żaluzje - plisyfot. twojerolety.pl

 

Żaluzje do nietypowych okien
Szeroki wybór kształtów oraz opcji sterowania umożliwia zastosowanie żaluzji plisowanych do okien o każdym kształcie oraz kącie nachylenia. Mogą być one mocowane na skrzydle okna, w świetle szyby lub na ścianie czy suficie.
– Oprócz standardowych kształtów, systemy dostępne są w nietypowych konfiguracjach, jak np. trapez, trójkąt, koło czy półkole – wyjaśnia Aldona Łoska.
Żaluzje mocowane w świetle szyby bardzo rzadko wystają poza obrys skrzydła (jest to uzależnione od rodzaju oraz marki okna), dzięki temu znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie po otwarciu skrzydła zostaje niewiele przestrzeni między oknem a ścianą.
Żaluzja plisowana składa się z dwóch profili wykonanych z aluminium i tkaniny plisowanej oraz – w zależności od modelu – uchwytu obsługi zamocowanego na profilu lub mechanizmu do sterowania sznurkiem. Możliwe jest również sterowanie elektryczne żaluzji za pomocą pilota.

 

żaluzje do nietypowych okien plisy dachowefot. twojerolety.pl

 

Plisy do okien, ogrodów zimowych, dachowe
– Najbardziej popularnym typem żaluzji plisowanych są plisy do okien w płaszczyźnie pionowej oraz ogrodów zimowych sterowane za pomocą uchwytu – mówi Aldona Łoska.
System umożliwia zsuwanie plisy zarówno od dołu, jak i od góry, a ruchomy uchwyt umiejscowiony na środku profila umożliwia wygodne posługiwanie się nim w każdej pozycji.
Nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem dedykowanym do okien dachowych jest system plis dachowych marki twojerolety.pl. Swoim kształtem plisy idealnie dopasowują się do wszystkich rodzajów okien dachowych dostępnych na rynku. Dostępne są dwa rodzaje systemów, utrzymujących plisy w płaszczyźnie pionowej: są to plisy z prowadnicami oraz plisy napinane za pomocą żyłek.
– Do nietypowych rozwiązań wymagających sterownia poprzez sznurek zaprojektowany został system plis do okien w płaszczyźnie pionowej oraz ogrodów zimowych sterowanych cięgnem sznurkowym – wyjaśnia Aldona Łoska.
Rozwiązanie to najczęściej znajduje zastosowanie w oknach wysoko sytuowanych oraz z ograniczoną możliwością dostępu .Specyfika zastosowania kształtów jest wszechstronna. Całość wykonana jest na wymiar z najwyższej jakości materiałów i wyróżnia się niezawodną funkcjonalnością.
Systemy dostępne są w kolorach lakierowanych: biały, brązowy, srebrny anodowany, beżowy, w dowolnej palecie RAL lub w okleinie drewnopodobnej (złoty dąb i orzech). Sznurki barwione na kolor zbliżony do koloru tkaniny, co pozwala na uzyskanie rozwiązania spójnego kolorystycznie i estetycznego.

 

żaluzje plisowe - ogrody zimowe - dachowefot. twojerolety.pl

 

Żaluzje i rolety z gwarancją
Marka twojerolety.pl powstała w 2006 roku w odpowiedzi na zapotrzebowane rynku na produkty w zakresie systemów osłonowych. Właścicielem marki jest firma Sun System, która wyspecjalizowała się w produkcji oraz dystrybucji systemów osłonowych. Osiem lat doświadczeń w branży procentuje wysoką jakością oferowanych produktów oraz ich szeroką gamą.
– Potwierdzeniem jakości jest stale rosnące grono odbiorców, którzy nam zaufali oraz coraz większe zainteresowanie naszymi produktami. Wszystkie systemy z naszej oferty objęte są 12-miesięczną gwarancją – podkreśla Aldona Łoska.
Nowoczesny park maszynowy, doświadczona kadra pracowników oraz konsekwentna strategia w systemie zarządzania jakością oraz optymalizacji procesu produkcji sprawiają, że firma Sun System jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów, zachowując jednocześnie możliwie najkrótsze terminy realizacji zamówień oraz wysoką jakość produktów. Na tle konkurencji firma Sun System wyróżnia się również bardzo szeroką ofertą tkanin do żaluzji plisowanych. Obecnie jest to ponad 300 starannie wyselekcjonowanych, różnych wzorów i kolorów dostępnych w ciągłej sprzedaży, a ich ilość ciągle rośnie.

Ze szczegółową ofertą żaluzji plisowanych można zapoznać się na stronie: www.twojerolety.pl

 

05-600 Grójec, ul. Piłsudskiego 6b/13, woj. mazowieckie
tel. 510059837,