Rolety zewnętrzne (dostępne w opcji adaptacyjnej oraz podtynkowej) wykonane z aluminium to rozwiązanie, które wybierają nie tylko inwestorzy prywatni, poszukujący sposobów na skuteczne zabezpieczenie wnętrz mieszkalnych przed nadmiernym nagrzewaniem latem i wychłodzeniem zimą. Rolety doskonale sprawdzają się też w budynkach użyteczności publicznej, a nowoczesny, stylowy wygląd sprawia, że bez trudu można wkomponować je nawet w minimalistyczną architekturę. Ułatwieniem dla kreatywnych projektantów jest też bogata gama kolorów – od modnych szarości, przez intrygujące antracyty, aż do ponadczasowych, ciepłych odcieni drewna.

fot. Aliplast

Rolety adaptacyjne (zewnętrzne)

Rolety adaptacyjne zewnętrzne przeznaczone są do montażu w istniejących budynkach. W takim wariancie są one zwijane do aluminiowych skrzynek, które umieszczone są w elewacji budynku, we wnęce okiennej lub we wnęce drzwiowej. Ponieważ skrzynki pełnią wówczas również rolę dekoracyjną, oferowane są w dwóch, różniących się kształtem wersjach – jako zewnętrzna roleta adaptacyjna R (Round – zaokrąglony kształt skrzynki) oraz Q (kwadratowy kształt skrzynki).

W obu wariantach dostępne są skrzynki o wielkościach 137, 165, 180 mm (wysokość i głębokość). Klienci, którzy chcieliby dodatkowo zabezpieczyć wnętrze przed owadami i pyłkami, mogą zamówić rolety w wersji ze zintegrowaną moskitierą.

fot. Aliplast

Solidne wykonanie z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, starannie przemyślana konstrukcja, zabezpieczenie powłoką odporną na ścieranie i na czynniki atmosferyczne to aspekty pozytywnie wpływające na trwałość rolet.

Ponieważ zewnętrzne rolety adaptacyjne pełnią również funkcję dekoracyjną, producent oferuje je w różnych odcieniach, przez co można harmonijnie dopasować je do stylu i kolorystyki budynku, stolarki okiennej i drzwiowej, pokrycia dachowego, elewacji czy innych elementów.

W wersji najprostszej rolety obsługuje się ręcznie (pasek, korba, pasek z przekładnią korbową). Opcjonalnie zamówić można produkt, który zostanie włączony w system inteligentnego domu lub też będzie sterowany za pomocą pilota bądź wyłącznika.

fot. Aliplast

Rolety podtynkowe (zewnętrzne)

Inaczej niż w przypadku rolet adaptacyjnych, zewnętrzne rolety podtynkowe to system przeznaczony do zabudowy, a skrzynki ukryte są pod warstwą doocieplenia.

W ofercie Aliplast znajduje się zewnętrzna roleta podtynkowa H (Hide), dostępna w trzech wielkościach skrzynek: 137, 165, 180 mm (wysokość i głębokość), również w wariancie ze zintegrowaną moskitierą. Szeroka paleta kolorystyczna obejmuje zarówno odcienie klasyczne (biały, czarny, srebrny), eleganckie szarości, jak również barwy drewna (złoty dąb czy wenge).
Roletami można sterować ręcznie za pomocą paska, korby lub paska z przekładnią korbową. Dla wymagających dostępne są opcje wyposażenia rolet w automatykę – wówczas można sterować nimi pilotem, wyłącznikami, jak również włączyć je w system inteligentnego domu.

fot. Aliplast 

Rolety zewnętrzne (adaptacyjne lub podtynkowe) to produkt, który odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów. Uniemożliwią przegrzewanie pomieszczeń latem i zbyt szybkie wychładzanie zimą, co pozwoli zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji i ogrzewania. Zapewniają większe poczucie prywatności, chronią przed hałasem, a w wersji ze zintegrowaną moskitierą – również przed owadami. Staranne wykonanie i elegancki design sprawia, że obok kwestii stricte praktycznych, aluminiowe rolety mogą też stać się niebanalną ozdobą budynku, nadającą mu nowoczesnego charakteru.

Z ofertą rolet zewnętrznych adaptacyjnych i podtynkowych można zapoznać się na stronie: www.aliplast.pl

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. + 48 81 745 50 30,