Balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej i liny w architekturze

Połączyć funkcjonalność z designem

Ciężkie, drewniane balustrady schodowe – choć dla wielu są synonimem luksusu – nie w każdym wnętrzu się sprawdzają. Coraz częściej drewno zastępowane jest przez balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej, które wbrew pozorom wpisują się nie tylko w aranżacje utrzymane w surowym stylu nowoczesnym czy industrialnym. Wybór stali nierdzewnej to świetny sposób na to, aby nadać przestrzeni niepowtarzalny, wyjątkowy rys. Oprócz dostępnych w różnych cenach balustrad na schody wewnętrzne z wypełnieniem z prętów stalowych, ciekawym rozwiązaniem są też balustrady z linek stalowych. Obydwa te rozwiązania znajdziemy w ofercie firmy Linplast.

Design w cenie – balustrady na schody wewnętrzne z linek stalowych

Lata PRL-u nauczyły nas pragmatycznego podejścia do kwestii aranżacji. Ograniczony dostęp do wielu produktów sprawił, że przymykaliśmy oko na kwestie designu, ciesząc się, że znaleźliśmy rozwiązanie, które spełni swoją użytkową rolę. Estetyka często schodziła więc na drugi plan. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła. Wybierając rozwiązania o funkcji typowo użytkowej – a takim bez wątpienia są balustrady wewnętrzne, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie schodów – nie godzimy się na kompromisy pod względem jakości i walorów wizualnych. Na producentach materiałów wykończeniowych wymusiło to nowe podejście, bo klienci oczekują od nich rzetelnie wykonanych produktów, które jednocześnie przykuwają wzrok swoją estetyką.

fot. Linplast

Powyższa sytuacja doskonale obrazuje historię firmy Linplast, która swoją przygodę z linami ze stali nierdzewnej rozpoczęła w 1990 roku od produkcji linek do pojazdów, maszyn i urządzeń oraz półproduktów do produkcji pancerzy PUSH-PULL.

– Z biegiem czasu nasza działalność ewoluowała i już pod koniec lat 90-tych zaczęliśmy produkować architektoniczne konstrukcje linowe. Okazało się, że wykonane z pionowych lub poziomych linek ze stali nierdzewnej balustrady wewnętrzne są doskonałym sposobem na zabezpieczenie schodów, a jednocześnie oryginalną ozdobą wnętrza. Linki lub siatki z linek, stosowane jako wypełnienia przestrzeni między słupkami i pochwytem, stanowią ciekawą alternatywę dla balustrad z tradycyjnych prętów – mówi Mirosław Nasiłowski, właściciel firmy Linplast.

Oprócz zastosowania lin ze stali nierdzewnej na balustrady wewnętrzne, tego typu rozwiązania ma też szereg innych zastosowań w architekturze. Mogą to być np. konstrukcje przeznaczone do prowadzenia roślinności po elewacjach budynków, zabezpieczenie na klatkach schodowych, element dekoracyjny stoisk targowych i biur czy nawet zabezpieczenie balkonów i tarasów.

fot. Linplast

Balustrady wewnętrzne: cennik zależny od kształtu schodów i wybranego rozwiązania

Co ma wpływ na nasze decyzje przy wyborze balustrady na schody wewnętrzne? Cena z pewnością gra ważną rolę, ale dziś równie istotne są inne kwestie. O wiele bardziej niż kiedyś zwracamy uwagę na jakość wykonania, a także na materiały użyte w procesie produkcyjnym, bo to one wywierają bezpośredni wpływ na całą aranżację.

Balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej początkowo stosowane były głównie w obiektach przemysłowych, jednak z biegiem czasu surowość metalu zaczęła być bardzo pożądaną cechą w architekturze wnętrz. Aranżacje w stylu industrialnym czy minimalistycznym nie mogą się obejść bez metalu, a stal nierdzewna użyta do wykonania balustrady schodowej w wielu domach stała się przysłowiową kropką nad „i”.

fot. Linplast

Obecnie balustrady ze stali nierdzewnej są chętnie wybierane również do innych aranżacji, włącznie z eklektycznymi, w których często stanowią element kontrastowy, głównie z uwagi na lśniący połysk, przyciągający wzrok. Do tych klientów, którzy nie chcą rezygnować z metalicznego odcienia, a zarazem niekoniecznie lubują się w połysku metalu, kierowane są balustrady z lin, które wykonane są w eleganckim i stonowanym półmacie, wspaniale korespondującym np. ze stylistyką wnętrz luksusowych.

– Istnieją niezliczone możliwości wykorzystania lin ze stali nierdzewnej na balustrady wewnętrzne. Cennik udostępniamy na życzenie klienta, bo ostateczny koszt zależy od wielu elementów, np. od tego, w jaki sposób balustrada zostanie wykonana i przez ile kondygnacji jest prowadzona – mówi Mirosław Nasiłowski.

Możliwe są różne warianty prowadzenia lin pionowych, które można zamocować do sufitu i podłogi lub do sufitu i boku schodów. Oryginalnym rozwiązaniem jest też np. wariant montażu lin poziomych i pionowych prowadzonych krzyżowo z mocowaniem do ścian oraz sufitu i podłogi. Dzięki wykonanym ze stali nierdzewnej elementom maskującym można ukryć regulację naciągu. Mogą to być tuleje maskujące, które w przypadku mocowań do sufitu i podłogi oraz mocowań z boku schodów pozwalają na zamaskowanie całego układu napinającego.

fot. Linplast

– Czasami jednak klienci decydują się na to, aby śruby i nakrętki pozostawić odsłonięte. Takie rozwiązanie możliwe jest w przypadku mocowań z boku schodów i doskonale wpisuje się we wnętrza zaprojektowane w popularnym, surowym stylu industrialnym, którego wyznacznikiem są widoczne elementy instalacji, okablowanie i in. – mówi Mirosław Nasiłowski.

 

 

Dla miłośników kolorów

Balustrady z linek stalowych są dostępne tylko w naturalnym kolorze stali nierdzewnej (półmat), a jak wiadomo – ilu klientów, tyle gustów, dlatego w ofercie firmy Linplast nie brakuje też rozwiązań kierowanych do miłośników kolorowych akcentów we wnętrzu.

– Tym klientom, którzy chcieliby zwieńczyć schody kolorową balustradą, oferujemy balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej, w których zamiast linek są pręty. Można je pomalować na dowolny kolor z palety RAL i zamocować w podobny sposób, jak balustradę z lin stalowych – wyjaśnia Mirosław Nasiłowski.

fot. Linplast

Balustrady z lin pionowych i poziomych czy balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej są równoprawnym elementem aranżacji wnętrz, który ma równie duży wpływ na estetykę całości, co meble, dodatki czy kolor ścian. Ich atutem jest też łatwe utrzymanie w czystości. W porównaniu do balustrad wykonanych z drewna nie przytłaczają aranżacji, nadają lekkości, a jednocześnie doskonale pełnią swoją funkcję, pozwalając bezpiecznie użytkować schody. Firma Linplast oferuje balustrady z lin (pionowych lub poziomych), balustrady z siatek z lin, a także balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej.

fot. Linplast

Cennik produktów uzależniony jest od wybranego rozwiązania, a pracownicy firmy pomagają zarówno w doborze balustrady do aranżacji wnętrz, jak i do budżetu, jakim dysponuje dany klient.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.linplast.pl

03-690 Warszawa, ul. Pszczyńska 30a, woj. mazowieckie
tel. +48 22 679 11 76, +48 789 251 764,


Liczba odwiedzin: 2884 | Data publikacji: 2020-02-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Lina i balustrada ze stali nierdzewnej to...
Jakie systemy można zastosować do tworzenia zielonych ścian...
Balustrady z lin pionowych i balustrady z...
Liny ze stali nierdzewnej to bardzo uniwersalny...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
Jak dobrać odpowiednie systemy rurowe z tworzyw...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
Płaskie dachy mają wiele zalet: to więcej...
30.03.2020 | Składy budowlane
Gdzie wyrzucić ogryzek, gdy odpoczywamy w parku?...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
07.01.2020 | Szkło
Dla aranżacji architektonicznych „sky is the limit”,...
Budownictwo, branża spożywcza, motoryzacyjna, kolejowa, lotnicza, szeroko...
04.12.2019 | Ogrzewanie
Nieustanny rozwój, ciągłe dążenie do doskonałości oraz...
13.09.2019 | Stolarka otworowa
Ładne i energooszczędne drzwi wejściowe w korzystnej...
06.09.2019 | Automatyka domowa
Długoletnie doświadczenie firmy Laskomex w projektowaniu i...
30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
Stoły drewniane industrialne są całkowicie unikalne, każdy...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: linplast, cennik, cena, poręczę, siatki, siatki na schody, liny do schodów, liny na schody, kurtyny liniowe, schody podwieszane, schody z linami, balustrady, balustrady wewnętrzne, balustrady ze stali nierdzewnej, balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej, balustrady wewnętrzne cennik, barierki, elementy balustrady, schody wewnętrzne,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy