Nowoczesne budownictwo – zwłaszcza w swojej minimalistycznej odsłonie – stawia na rozwiązania proste, często wręcz surowe. Materiały takie jak szkło, stal, aluminium czy beton są dziś szczególnie chętnie wybierane przez architektów, bo świetnie wpisują się w najnowsze trendy w budownictwie.

Z myślą o najbardziej wymagających inwestorach firma BSP opracowała system balustrad balkonowych z aluminium – atrakcyjną pod względem ceny i możliwości zastosowań alternatywę dla drogiej i ciężkiej stali nierdzewnej. Na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania?

Balustrady balkonowe aluminiowe

Najistotniejszym elementem tworzącym system balustrad firmy BSP są specjalne profile. Słupek balustrady montowany jest do czoła płyty przy wykorzystaniu konsoli nośnej. Została ona zaprojektowana tak, aby nawet przy maksymalnych siłach obciążających słupek, jej odkształcenia pozostawiały duży margines bezpieczeństwa.

Elementy złączne przeznaczone do montażu aluminiowych balustrad balkonowych (nity, wkręty) pozostają ukryte np. we wnętrzu uchwytu albo pod zaślepkami, dzięki czemu są niewidoczne. Ponadto poszczególne pochwyty mogą występować w różnych kombinacjach z mocowaniami dolnymi, co otwiera duże pole do popisu w zakresie tworzenia własnych, ciekawych architektonicznie rozwiązań.

Do wyboru, do koloru – design dla koneserów

W ofercie firmy BSP znajdują się aż cztery rodzaje pochwytów: dwa jednoczęściowe i dwa dwuczęściowe (każdy wariant występuje w wersji z elementem ozdobnym – tzw. „głęboki” lub jako pochwyt „płytki”).

Szczególną popularnością cieszą się pochwyty dwuczęściowe, które znacznie usprawniają i przyspieszają montaż, bo można oddzielnie zamontować profil do mocowania szkła i profil pochwytu, zachowując przy tym najwyższą estetykę konstrukcji. Najbardziej wymagający inwestorzy docenią też z pewnością fakt, że balkonowe balustrady aluminiowe z pochwytem dwuczęściowym mają specjalną przestrzeń na wprowadzenie okablowania do instalacji fotowoltaicznych. Jest to innowacyjne i jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku.

Ogromne pole do popisu w zakresie dopasowywania balustrad do estetyki danego budynku otwiera też możliwość pomalowania proszkowego profili na dowolny kolor z palety RAL.

fot. BSP Bracket System

Balustrady balkonowe aluminiowe – w cenie prosty montaż

Na atrakcyjność opracowanego przez BSP systemu balustrad balkonowych aluminiowych obok ceny, parametrów technicznych i walorów wizualnych wpływa też prostota montażu.

Dolne mocowanie wypełnienia balustrad występuje w trzech wariantach. W pierwszym (typ „standard”) wysoką estetykę zapewnia ukrycie mocowania profilu do słupka balustrady dzięki specjalnej zaślepce. W drugim wariancie mocowania dolnego – z blendą aluminiową – połączono mocowanie standard z profilem blendy maskującej, która zasłania konsole nośne balustrady. Z kolei w mocowaniu dolnym typu „blenda-płyta” połączono mocowanie „standard” z profilami kryjącymi konsolę nośną, do których dodatkowo można przymocować płytę elewacyjną (HPL, włókno-cement czy panel kompozytowy).

Firma BSP oferuje systemy balustrady balkonowej z aluminium pod wypełnienie pełne, które może być wykonane nie tylko ze szkła, ale także z płyty włókno-cementowej, płyty HPL lub panelu fotowoltaicznego.

Ponadto, aby balustrada zajmowała jak najmniej miejsca na płycie balkonu, możliwe są dwa sposoby mocowania: od czoła płyty balkonowej (z wykorzystaniem konsoli nośnej BSP) lub na płycie (z wykorzystaniem podkładki konstrukcyjnej). Sposób kotwienia zależy przy tym od rodzaju montażu, grubości płyty balkonowej oraz wielkości obciążenia. Ważne, aby mocowanie dobierać na podstawie obliczeń statycznych, co zagwarantuje stabilność całej konstrukcji.

fot. BSP Bracket System

W porównaniu do stali nierdzewnej, balustrady balkonowe aluminiowe mają nie tylko niższą cenę, ale także mniejszą wagę (aż o 46%). Dzięki temu zredukowane są również koszty pośrednie, gdyż mocowanie lekkich profili jest łatwiejsze, szybsze, a co za tym idzie – tańsze.

Rozbudowane możliwości łączenia ze sobą poszczególnych elementów systemu sprawiają, że można tworzyć wyjątkowe, oryginalne rozwiązania, które wpiszą się w różne gusta i style w architekturze.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.bspsystem.com

04-388 Warszawa, ul. Prochowa 35 lok. 31, woj. mazowieckie
tel. +48 22 243 09 70,