Liny nierdzewne w architekturze

Konstrukcje architektoniczne ze stali nierdzewnej

Liny ze stali nierdzewnej to bardzo uniwersalny produkt, który jest wykorzystywany w wielu dziedzinach życia ludzkiego. Trwałość materiału i estetyka wykonania skłaniają projektantów i inwestorów do wykorzystywania ich w architekturze. Konstrukcje linowe nie tylko zabezpieczają, ale również z powodzeniem upiększają budynki i ich wnętrza.

Architektoniczne konstrukcje linowe są produktem w ofercie firmy LINPLAST, który cieszy się największym zainteresowaniem klientów. Jest to system konstrukcji wykonywanych ze stali nierdzewnych i kwasoodpornych, mający szerokie zastosowanie w architekturze i pozwalający na realizację nietypowych wizji projektantów.     

Stal nierdzewna – materiał o wysokiej estetyce i trwałości
Wyjątkowe właściwości stali nierdzewnej pozwalają na zastosowanie jej w trudnych warunkach atmosferycznych bez utraty z biegiem lat walorów estetycznych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w architekturze wnętrz, terenów zielonych i na elewacjach. Firma LINPLAST oferuje innowacyjne produkty z wykorzystaniem tej stali do wypełnienia balustrad, prowadzenia roślin w ogrodach i na elewacjach budynków. Dzięki swoim właściwościom stal nierdzewna doskonale sprawdza się w produkcji trwałych i nowoczesnych konstrukcji linowych – siatek, balustrad i zielonych ścian. Jest to materiał trudny w przetwarzaniu, ale uzyskiwany efekt rekompensuje poniesiony trud.

Balustrady z wykorzystaniem lin ze stali nierdzewnej
Balustrady pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom. W dzisiejszych czasach właściwości użytkowe łączy się z designem, dlatego balustrady są bardzo często elementami dekoracyjnymi wnętrza. Dzięki wykorzystaniu lin ze stali nierdzewnej inwestor otrzymuje jednocześnie te dwa walory – solidne zabezpieczenie i estetykę.

 

liny nierdzewne w architekturzeBalustrada na schodach zabiegowych z linami pionowymi / fot. Linplast

 

– Balustrady ze stali nierdzewnej wykonujemy na zamówienie klienta – opowiada Pan Mirosław Nasiłowski, właściciel firmy LINPLAST – Możemy zaproponować kilka systemów mocowania lin.
Jednym z nich są balustrady z linami pionowymi rozpiętymi między sufitem i podłogą, między sufitem i policzkiem schodów z osłoniętą regulacją i bez. Innym rozwiązaniem jest system RWS gdzie regulacja jest schowana w stopniu. Systemy te dobierane są w zależności są od rodzaju schodów, ich kształtu i konstrukcji.  

 

liny nierdzewne w architekturzeBalustrada z linami pionowymi i regulacją w stopniu / fot. Linplast

 

Oddzielny rozdział stanowią systemy balustrad z wypełnieniem linami prowadzonymi poziomo. W rozwiązaniu tym tradycyjne pręty zastąpiono linami nierdzewnymi. Zastosowano tu różne sposoby regulacji naciągu linek w zależności od konfiguracji balustrad. Nadają one odmienny charakter każdej balustradzie – subtelny, delikatny w przypadku, gdzie układ regulacji jest ukryty lub industrialny w balustradach z widoczną regulacją.

 

liny nierdzewne w architekturzeBalustrada z linami poziomymi / fot. Linplast

 

Kolejny system wypełnienia balustrad to balustrady wypełnione siatką z lin nierdzewnych. W jednym systemie siatka wypełnia przestrzeń między słupkami, w innym siatka jest prowadzona po powierzchni słupków. Oddzielny system stanowią balustrady z wypełnieniem z gotowych paneli z rur lub profili z naciągniętą siatką.
Każdy z tych systemów ma swój charakter i wybór rozwiązania zależy od indywidualnych oczekiwań klienta. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej.

 

liny nierdzewne w architekturzeBalustrada z linami poziomymi we wnętrzu / fot. Linplast

 

Wypełnienie balustrad ze stali nierdzewnej produkcji firmy LINPLAST znajduje zastosowanie w parkach i ogrodach jako zabezpieczenie ciągów pieszych, a także na klatkach budynków wielopoziomowych – zarówno obiektów użyteczności publicznej, jak i w budynkach prywatnych. Balustrady ze stali nierdzewnej sprawdzą się ponadto w pomieszczeniach o dużych przestrzeniach użytkowych do wydzielania mniejszych stref, np. oddzielenia miejsca do pracy od strefy wypoczynkowej w pokoju dziennym.  

 

liny nierdzewne w architekturzeBalustrada z wypełnieniem siatką / fot. Linplast

liny nierdzewne w architekturzeBalustrady z wypełnieniem siatką na wieży / fot. Linplast

 

Siatki z lin nierdzewnych
Firma LINPLAST produkuje siatki z lin nierdzewnych ze stali kwasoodpornej DIN 1.4401 / AISI 316 w zakresie średnic od 1,0 do 6,0mm. Minimalne wymiary oczka siatki wynoszą 30/53mm dla liny 1mm i 120/209mm dla liny o średnicy 6mm. Produkcja oparta jest na nowoczesnej technologii z wykorzystaniem urządzenia, które precyzyjnie wykonuje całą powierzchnię siatki nierdzewnej składającą się z oczek w kształcie rombów.

 

liny nierdzewne w architekturze liny nierdzewne w architekturzefot. 1. Przykładowa siatka z liny o srednicy 3mm / fot. 2. Rośliny prowadzone na siatce / fot. Linplast

 

Siatka z lin nierdzewnych jest nowym produktem o wyjątkowej konstrukcji dzięki temu  znajduje bardzo szerokie zastosowanie.
– Jest to produkt wykorzystywany w architekturze wnętrz, elewacji i terenów zielonych – opowiada Pan Mirosław Nasiłowski – Może on spełniać funkcję elementu zabezpieczającego – ze względu na wysokie parametry wytrzymałościowe oraz dekoracyjnego – dzięki lekkości i estetyce. Siatki z lin nierdzewnych znajdują zastosowanie również jako zabezpieczenie na stadionach, lądowiskach dla helikopterów, w ZOO dla zwierząt, na klatkach schodowych bądź jako wypełnienie balustrad  przy chodnikach. Są idealne także do prowadzenia roślinności na ścianach budynków, a także jako element dekoracyjny w galeriach sztuki, biurach i na stoiskach targowych.

 

liny nierdzewne w architekturze liny nierdzewne w architekturzeSiatka w ogrodzie / fot. Linplast

 

Siatka nierdzewna jako element wiotki może być rozpięcia w sztywnej ramie z rur, profili, prętów bądź w ramie z naciągniętych lin konturowych. Można z niej również tworzyć przestrzenne bryły lub powierzchnie o różnych kształtach.

 

liny nierdzewne w architekturze liny nierdzewne w architekturzefot. 1. Wypełnienie balustrady – rama z siatką / fot. 2. Zabezpieczenie z siatki na schodach / fot. Linplast

 

Zielone ściany
Konstrukcje linowe ze stali nierdzewnej wzbogacone o roślinność mogą tworzyć nowoczesne i niezwykle efektowne elewacje budynków oraz ogrodów, a także unikatową dekorację wnętrz. Zielone ściany to wyjątkowa konstrukcja nie tylko dla miłośników zieleni.
Odpowiednio prowadzone i mocowane liny do ściany mogą stanowić wsparcie do prowadzenia roślin na elewacji budynku, w ogrodzie bądź w pomieszczeniu. W takim wypadku roślinność prowadzona jest na prostych linach i prętach mocowanych poziomo, pionowo lub ukośnie.

 

liny nierdzewne w architekturze liny nierdzewne w architekturzefot. 1. Konstrukcja do prowadzenia na ścianie budynku roślin / fot. 2. Pergola z balustradami drewnianymi w ogrodzie / fot. Linplast

 

Inna forma architektoniczna do prowadzenia roślin na elewacji budynku to siatka z lin. Jest ona rozpięta na elewacji budynku za pomocą lin lub prętów konturowych  mocowanych odpowiednio do ścian.
– Konstrukcje z lin ze stali nierdzewnej na elewacji budynku wykonujemy zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta oraz z uwzględnieniem wymagań konstrukcyjnych budynku – mówi Mirosław Nasiłowski. Do tworzenia zielonych ścian proponujemy naszym klientom kilka systemów konstrukcji linowych kotwionych do ścian budynków. Są to:
– liny lub pręty rozpięte na konstrukcji,
– siatki z lin nierdzewnych rozpięte na linach konturowych,
– panele z profili lub rur ze stali nierdzewnej wypełnione siatką z lin.
Każdy z tych systemów może być kotwiony do ścian z ociepleniem i bez.

 

liny nierdzewne w architekturzeKonstrukcja linowa do prowadzenia roślin / fot. Linplast

 

Ściana zielona jest konstrukcją o wysokiej trwałości i łatwą w konserwacji. Wraz z upływem lat nie ulega ona starzeniu się, przeciwnie – staje się coraz piękniejsza ze względu na rozrastającą się roślinność i wysokiej jakości stal, która nie koroduje i zachowuje swoje pierwotne walory estetyczne.

Więcej o produktach na stronie: www.linplast.pl

03-690 Warszawa, ul. Pszczyńska 30a, woj. mazowieckie
tel. +48 22 679 11 76, +48 789 251 764,


Liczba odwiedzin: 3919 | Data publikacji: 2017-02-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
Współcześni konsumenci są bardzo wymagający jeśli chodzi...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...
01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
14.05.2021 | Beton
Nowoczesny fundament płytowy jest skuteczną i opłacalną...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...
Efektowne, starannie dobrane do otaczającej przestrzeni donice...
Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...
08.04.2020 | Systemy budowlane
Stropy Rector, obejmujące systemy stropowe Rectobeton (z...
06.04.2020 | Podnośniki
Uchwyty magnetyczne, znane również jako chwytaki magnetyczne,...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
22.11.2019 | Systemy kominowe
Nie każdy komin może znaleźć zastosowanie w...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
08.05.2018 | Systemy budowlane
Rynek budowlany nieustannie zaskakuje, a coś, co...
05.04.2017 | Natryski pianki
Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj...
Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle....
02.02.2017 | Systemy kominowe
Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ...
Ogród stanowi wizytówkę posesji. Dlatego powinien być...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
17.06.2016 | Stal, wyroby stalowe
Na kraty pomostowe natykamy się niemalże na...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: stalowe liny, lina stalowa, konstrukcja linowa, nierdzewna lina, siatka nierdzewna, balustrada z linek stalowych, balustrady ze stali nierdzewnej, balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej, zielona ściana, ściana zielona, zielona ściana w domu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy