Donice wytrzymałe jak stal
Dlaczego donice stalowe, a nie plastikowe, drewniane czy betonowe? Z kilku powodów, wśród których na pierwszym miejscu trzeba wymienić aspekt wizualny. Żadna donica plastikowa – nawet w najpiękniejszym kolorze – nie będzie wyrobem luksusowym ani eleganckim, nie wspominając o względach ekologicznych. Pod kątem prośrodowiskowym lepiej sprawdzą się donice drewniane, jednak są one kłopotliwe w eksploatacji, poza tym drewno pasuje nie do każdej aranżacji. W przeróżnych stylach architektonicznych dobrze prezentują się z kolei donice ceramiczne, ale pamiętajmy, że są one bardzo kruche i podatne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Alternatywą dla nich są donice z betonu – eleganckie, mocne, wytrzymałe… i bardzo, bardzo ciężkie, przez co ich przesunięcie wiąże się z ogromnym wysiłkiem.
Powyższych wad są pozbawione donice ze stali, które są stosunkowo lekkie, a przy tym wytrzymałe, odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

 

donice stalowe
donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

– Aby dodatkowo zwiększyć wytrzymałość antykorozyjną stali, niemal wszystkie donice z naszej flagowej kolekcji Moderno mają powierzchnię pokrytą cynkiem (galwanicznie) oraz lakierem proszkowym. Najtrwalsze z oferowanych przez nas wyrobów są donice wykonane ze stali nierdzewnej oraz stali nierdzewnej kwasoodpornej – wyjaśnia Monika Raztawicka z firmy Nju Creation Sp. z o.o.
Efekt? Donice stalowe posłużą nam nawet przez kilkadziesiąt lat, bez ryzyka, że wraz z upływem czasu zamiast zdobić zaczną szpecić.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

Donice stalowe na tarasie, balkonie i w salonie
Trudno wyobrazić sobie, aby posiadając piękny, duży taras, nie posadzić na nim roślin. Jednak jak dobrać donicę do konkretnej roślinności i do danego rozwiązania architektonicznego – na taras kamienny, drewniany czy z płytek? Jakie donice sprawdzą się na nieco mniejszym balkonie, a w czym posadzić rośliny przed wejściem do domu?
Wszystko  zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, ważne jednak, by całość stanowiła harmonijnie skomponowaną całość, co wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania aranżacji przestrzeni. Tym bardziej, że donice z zadbaną roślinnością na tarasie czy balkonie oprócz tego, że pełnią rolę estetyczną, są też swego rodzaju parawanami, chroniącymi nas przed wiatrem, słońcem i niechcianymi spojrzeniami. Duże donice na przestronnym tarasie mogą też oddzielać od siebie różne przestrzenie – np. wypoczynkową z leżakami od jadalnianej ze stołem i krzesłami.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

– Zainspirowani naturą stworzyliśmy donice z kolekcji Moderno, bardzo eleganckie i stylowe, które świetnie wpisują się zarówno w przestrzeń przydomowego ogródka czy tarasu, jak i w otoczenie nowoczesnych budynków ze stali i szkła – mówi Monika Raztawicka.
Dzięki temu, że donice Moderno zostały zaprojektowane jako oszczędne w wyrazie, minimalistyczne formy bez zbędnej ornamentyki, dobrze prezentują się na przykład na drewnianych dużych tarasach, eksponując piękno naturalnego surowca. Ciekawe kompozycje można też stworzyć umieszczając je na tarasach betonowych, kamiennych czy z płytek ceramicznych. Oczywiście im większa przestrzeń, tym większe mamy możliwości jeśli chodzi o dobór donic o dużych gabarytach, przy czym grać można nie tylko wielkością, ale także kształtem donic, wybierając pomiędzy różnymi geometrycznymi formami z kolekcji Moderno. I choć najchętniej wybieranym wyrobem są gładkie i lśniące donice w kolorze naturalnej stali, to są one również dostępne w pełnej palecie barw, przy czym lakier stanowi w tym wypadku dodatkową powłokę ochronną.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

Te nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni sprawiają, że donice ze stali coraz częściej można też spotkać w przestronnych salonach, których właściciele dają upust fantazji, ustawiając je pojedynczo lub łącząc w zestawy. Pozwala to uzyskać różne, ciekawe efekty wizualne, jakich nie da nam żadna plastikowa czy ceramiczna donica.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

Donice w przestrzeni komercyjnej
Kto powiedział, że biuro czy gabinet muszą być nudną przestrzenią, zarezerwowaną jedynie na stół, krzesła i regały? Aby ożywić takie miejsca nie rezygnując przy tym z ich profesjonalnego charakteru, warto pomyśleć o ustawieniu w ich wnętrzach eleganckich donic z roślinami. Kwiaty czy iglaki w połączeniu z surowością stali  w równym stopniu podkreślą prestiż, co i wniosą do aranżacji element przełamujący monotonną biurową stylistykę.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

– Donice z kolekcji Moderno świetnie sprawdzają się właśnie w takich profesjonalnych przestrzeniach, gdzie mogą też pełnić funkcję oryginalnej ścianki działowej – mówi Monika Raztawicka.
Urzekające prostotą faktury i formy donice stalowe na stałe wpisały się też w przestrzeń obiektów komercyjnych, jak galerie handlowe, hotele czy salony Wellness & SPA, a ustawione przed wejściami do budynków i na parkingach nierzadko przypominają małe dzieła sztuki.
– Na indywidualne zamówienie dostępne są również donice ze stali nierdzewnej inox. Dzięki temu, że są przygotowywane zgodnie z wytycznymi klienta, możemy je dopasować do jego wymagań nie tylko pod kątem rozmiaru, kształtu, wagi, ilości, funkcjonalności, ale także z uwzględnieniem możliwości budżetowych – podsumowuje Monika Raztawicka.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.donicestalowe.pl

 

05-800 Pruszków, ul. Kolejowa 11, woj. mazowieckie
tel. 609-715-313,