Donice stalowe w architekturze wewnętrznej i zewnętrznej

Rośliny w stalowych donicach

Współcześni konsumenci są bardzo wymagający jeśli chodzi o dobór elementów małej architektury w otaczającej ich przestrzeni. Muszą one podkreślać indywidualny styl i cieszyć oko, jednak oprócz tego zwracamy też uwagę na trwałość wyrobów, tym bardziej, że znajdują się one na ogół na zewnątrz budynków i narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych: słońca, deszczu, wiatru. Najsurowsze wymagania jeśli chodzi o odporność – ale bez kompromisów na rzecz estetyki – spełniają donice stalowe.

Donice wytrzymałe jak stal
Dlaczego donice stalowe, a nie plastikowe, drewniane czy betonowe? Z kilku powodów, wśród których na pierwszym miejscu trzeba wymienić aspekt wizualny. Żadna donica plastikowa – nawet w najpiękniejszym kolorze – nie będzie wyrobem luksusowym ani eleganckim, nie wspominając o względach ekologicznych. Pod kątem prośrodowiskowym lepiej sprawdzą się donice drewniane, jednak są one kłopotliwe w eksploatacji, poza tym drewno pasuje nie do każdej aranżacji. W przeróżnych stylach architektonicznych dobrze prezentują się z kolei donice ceramiczne, ale pamiętajmy, że są one bardzo kruche i podatne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Alternatywą dla nich są donice z betonu – eleganckie, mocne, wytrzymałe… i bardzo, bardzo ciężkie, przez co ich przesunięcie wiąże się z ogromnym wysiłkiem.
Powyższych wad są pozbawione donice ze stali, które są stosunkowo lekkie, a przy tym wytrzymałe, odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

 

donice stalowe
donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

– Aby dodatkowo zwiększyć wytrzymałość antykorozyjną stali, niemal wszystkie donice z naszej flagowej kolekcji Moderno mają powierzchnię pokrytą cynkiem (galwanicznie) oraz lakierem proszkowym. Najtrwalsze z oferowanych przez nas wyrobów są donice wykonane ze stali nierdzewnej oraz stali nierdzewnej kwasoodpornej – wyjaśnia Monika Raztawicka z firmy Nju Creation Sp. z o.o.
Efekt? Donice stalowe posłużą nam nawet przez kilkadziesiąt lat, bez ryzyka, że wraz z upływem czasu zamiast zdobić zaczną szpecić.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

Donice stalowe na tarasie, balkonie i w salonie
Trudno wyobrazić sobie, aby posiadając piękny, duży taras, nie posadzić na nim roślin. Jednak jak dobrać donicę do konkretnej roślinności i do danego rozwiązania architektonicznego – na taras kamienny, drewniany czy z płytek? Jakie donice sprawdzą się na nieco mniejszym balkonie, a w czym posadzić rośliny przed wejściem do domu?
Wszystko  zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, ważne jednak, by całość stanowiła harmonijnie skomponowaną całość, co wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania aranżacji przestrzeni. Tym bardziej, że donice z zadbaną roślinnością na tarasie czy balkonie oprócz tego, że pełnią rolę estetyczną, są też swego rodzaju parawanami, chroniącymi nas przed wiatrem, słońcem i niechcianymi spojrzeniami. Duże donice na przestronnym tarasie mogą też oddzielać od siebie różne przestrzenie – np. wypoczynkową z leżakami od jadalnianej ze stołem i krzesłami.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

– Zainspirowani naturą stworzyliśmy donice z kolekcji Moderno, bardzo eleganckie i stylowe, które świetnie wpisują się zarówno w przestrzeń przydomowego ogródka czy tarasu, jak i w otoczenie nowoczesnych budynków ze stali i szkła – mówi Monika Raztawicka.
Dzięki temu, że donice Moderno zostały zaprojektowane jako oszczędne w wyrazie, minimalistyczne formy bez zbędnej ornamentyki, dobrze prezentują się na przykład na drewnianych dużych tarasach, eksponując piękno naturalnego surowca. Ciekawe kompozycje można też stworzyć umieszczając je na tarasach betonowych, kamiennych czy z płytek ceramicznych. Oczywiście im większa przestrzeń, tym większe mamy możliwości jeśli chodzi o dobór donic o dużych gabarytach, przy czym grać można nie tylko wielkością, ale także kształtem donic, wybierając pomiędzy różnymi geometrycznymi formami z kolekcji Moderno. I choć najchętniej wybieranym wyrobem są gładkie i lśniące donice w kolorze naturalnej stali, to są one również dostępne w pełnej palecie barw, przy czym lakier stanowi w tym wypadku dodatkową powłokę ochronną.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

Te nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni sprawiają, że donice ze stali coraz częściej można też spotkać w przestronnych salonach, których właściciele dają upust fantazji, ustawiając je pojedynczo lub łącząc w zestawy. Pozwala to uzyskać różne, ciekawe efekty wizualne, jakich nie da nam żadna plastikowa czy ceramiczna donica.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

Donice w przestrzeni komercyjnej
Kto powiedział, że biuro czy gabinet muszą być nudną przestrzenią, zarezerwowaną jedynie na stół, krzesła i regały? Aby ożywić takie miejsca nie rezygnując przy tym z ich profesjonalnego charakteru, warto pomyśleć o ustawieniu w ich wnętrzach eleganckich donic z roślinami. Kwiaty czy iglaki w połączeniu z surowością stali  w równym stopniu podkreślą prestiż, co i wniosą do aranżacji element przełamujący monotonną biurową stylistykę.

 

donice stalowe donice stalowefot. Nju Creation Sp. z o.o.

 

– Donice z kolekcji Moderno świetnie sprawdzają się właśnie w takich profesjonalnych przestrzeniach, gdzie mogą też pełnić funkcję oryginalnej ścianki działowej – mówi Monika Raztawicka.
Urzekające prostotą faktury i formy donice stalowe na stałe wpisały się też w przestrzeń obiektów komercyjnych, jak galerie handlowe, hotele czy salony Wellness & SPA, a ustawione przed wejściami do budynków i na parkingach nierzadko przypominają małe dzieła sztuki.
– Na indywidualne zamówienie dostępne są również donice ze stali nierdzewnej inox. Dzięki temu, że są przygotowywane zgodnie z wytycznymi klienta, możemy je dopasować do jego wymagań nie tylko pod kątem rozmiaru, kształtu, wagi, ilości, funkcjonalności, ale także z uwzględnieniem możliwości budżetowych – podsumowuje Monika Raztawicka.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.donicestalowe.pl

 

05-800 Pruszków, ul. Kolejowa 11, woj. mazowieckie
tel. 609-715-313,


Liczba odwiedzin: 1310 | Data publikacji: 2015-07-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Efektowne, starannie dobrane do otaczającej przestrzeni donice...
Stalowe, plastikowe, z włókna szklanego... jakie donice...
30.03.2020 | Składy budowlane
Gdzie wyrzucić ogryzek, gdy odpoczywamy w parku?...
Elementy małej architektury na tyle mocno wpisały...
10.10.2017 | Składy budowlane
Coraz częściej przy wyborze sprzętu budowlanego i...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
Panele akustyczne dekoracyjne 3D to najdoskonalszy przykład...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
Tapety najczęściej występują w dość ograniczonych wersjach...
Co można rozumieć pod pojęciem nowoczesne wnętrza...
Etap dekorowania nowego wnętrza to moment, w...
Popularność, jaką cieszą się w ostatnich latach...
Prowizoryczne rozwiązania często okazują się być najbardziej...
Działalność artystyczna - właśnie tak wiele osób...
Produktem, który w ostatnich latach bezkonkurencyjnie podbił...
Schody w domu, czy też na zewnątrz...
Zniewalające aranżacje w stylu glamour, okazałe, reprezentacyjne...
Płyty z betonu architektonicznego otwierają nowe możliwości...
Okleiny ścienne, niezależnie od tego, czy mowa...
Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z...
Zlecanie projektu i wykonania kominka, mebla czy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. świętokrzyskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: donice stalowe, donica stalowa, doniczki
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy