Mała architektura – ławka, stół, kosz na śmieci
Zakres pojęcia „mała architektura” jest bardzo szeroki. Obejmuje różnego typu obiekty służące zagospodarowaniu terenów miast, gmin, osiedli, parków czy ogrodów. Są to ławeczki, kosze na śmieci, donice, piaskownice, łańcuchy i słupy oddzielające, stojaki na rowery czy osłony drzew. Słowem – bardzo różnorodne obiekty, które łączy ich funkcja użytkowa a także dekoracyjna, służąca podnoszeniu walorów dekoracyjnych przestrzeni.
Branża małej architektury rozwija się bardzo dynamicznie, a dostępne produkty nierzadko przypominają dzieła sztuki. Nowoczesne meble miejskie służą społeczeństwu, tworząc nowy wizerunek parków, osiedli, przydrożnych chodników, skwerów, deptaków, terenów zielonych i wielu innych obiektów miejskich. Właśnie to przeświadczenie stało się fundamentem, na którym powstała firma ARCHISPAW, oferująca różnego typu elementy małej architektury.

 

ławki betonowe ławka betonowarys. ARCHISPAW

 

Mała architektura trwała i bezpieczna
Elementy małej architektury muszą być nie tylko atrakcyjne wizualnie. Ponieważ znajdują się na ogół na zewnątrz budynków, narażone są na ciągłe działanie czynników atmosferycznych: słońca, deszczu, wiatru. Muszą więc cechować się dużą trwałością i wytrzymałością, dlatego też najczęściej wykorzystywanymi tu materiałami są beton, stal, malowany odlew żeliwny.
– Przywiązujemy ogromną wagę do produkcji najdrobniejszych elementów naszych wyrobów. Dokładamy wszelkich starań, aby materiały i wykonanie były najlepszej jakości i najwyższej klasy po to, aby nasze produkty mogły długo służyć wszystkim mieszkańcom, czyli osobom, z myślą o których powstały – mówi Tomasz Domagała, właściciel firmy ARCHISPAW.
Jako że elementy małej architektury pełnią również funkcję użytkową, muszą one być także bezpieczne dla użytkowników.
– To właśnie troska o bezpieczeństwo ludzi spowodowała, że zadbaliśmy, aby nasze obiekty były stabilne, wytrzymałe na obciążenia, pozbawione ostrych krawędzi, jak również solidnie montowane do podłoża. Każdy jeden produkt powstał po dokładnym rozpatrzeniu jego funkcjonalności i potrzeb, które powinien zaspokajać – podkreśla Tomasz Domagała.

 

kosz do śmieci kosz na śmieci kosze do śmieci rys. ARCHISPAW

 

Ławka parkowa z drewna i betonu
Elementy małej architektury łącznie muszą spełnić wiele wymagań i nie może tu być mowy o kompromisach. Muszą być bezpieczne, solidne, trwałe, wygodne. Jednocześnie te własności użytkowe nie mogą przecież przysłonić nie mniej ważnych walorów estetycznych. Dlatego też na rynku pojawiają się coraz śmielsze wzory, różnorodne formy, a także produkty, w których estetykę wkomponowane są różne materiały, np. beton i drewno.
I tak np. ARCHISPAW oferuje bogaty wybór różnych ławek: żeliwnych, betonowych i stalowych, w których finalny wygląd produktu ociepla zastosowanie jako siedziska drewna krajowego bądź egzotycznego (np. teak, orzech, palisander). Dostępne są zarówno wzory klasyczne, jak również odważniejsze, futurystyczne formy, które z powodzeniem komponują się z aranżacją przestrzeni nowoczesnych osiedli. Ławki z oparciem, bez oparcia, w kształcie półokręgu, proste, asymetryczne, bogato zdobione lub minimalistyczne – mnogość dostępnych rozwiązań dodatkowo zwiększa możliwość malowania betonu w przypadku ławek betonowych. Dzięki temu ławki ARCHISPAW znajdują nabywców zarówno wśród gmin i deweloperów, jak również u odbiorców prywatnych.

 

ławki stalowe ławka stalowa ławka stalowarys. ARCHISPAW

 

Parkowy kosz na śmieci – małe dzieło sztuki
Już dawno do lamusa odszedł pogląd, że kosz na śmieci (z uwagi na pełnioną funkcję) musi być wykonany z plastiku. Coraz częściej w parkach, na skwerach czy chodnikach stają pojemniki na odpady, które w równym stopniu wywiązują się ze swojej roli użytkowej i estetycznej.
Dzięki różnym dostępnym w ofercie ARCHISPAW wzorom (kosze w stylu retro, typowo miejskie, drewniane, marmurowe, betonowe, stalowe, o tradycyjnym bądź nowoczesnym designie) sprawia, że bez trudu można dobrać wszystkie elementy małej architektury tak, by stały się nie tylko praktycznymi elementami naszego otoczenia, ale również tymi, które cieszą oko i zdobią.

 

mała architektura archispaw fotele stalowerys. ARCHISPAW

 

Mała architektura miejska i ogrodowa
Oferta firmy ARCHISPAW, oprócz wymienionych ławek i koszy na śmieci, obejmuje również różnego rodzaju słupki (betonowe, żeliwne, stalowe), ozdobne i proste donice, stojaki rowerowe, kraty i osłony drzew, bariery, stoły, tablice i słupy ogłoszeniowe, jak również różnego rodzaju pojemniki (np. na piasek, sól czy zwierzęce odchody).
Wśród odbiorców firmy znajdują się miasta, gminy, deweloperzy oraz osoby prywatne, które wykorzystują elementy małej architektury w aranżacji przestrzeni przydomowej.

Ze szczegółową ofertą firmy ARCHISPAW można zapoznać się na stronie: www.archispaw.pl

32-540 Trzebinia, ul. Henryka Dąbrowskiego 31, woj. małopolskie
tel. 669001589,