Mała architektura dla miast i odbiorców prywatnych

Mała architektura – wielki efekt

Elementy małej architektury na tyle mocno wpisały się w estetykę otaczającej nas przestrzeni, że często nie zwracamy na nie uwagi lub też nie nadajemy im takiego znaczenia, jak np. projektowaniu roślinności w ogrodzie. Tymczasem mała architektura coraz śmielej ze zwyczajowo przypisanej jej przestrzeni miejskiej wkracza również do przydomowych ogródków pokazując, że efektowna ławka czy donica może nadać tym miejscom zupełnie nowego charakteru.

Mała architektura – ławka, stół, kosz na śmieci
Zakres pojęcia „mała architektura” jest bardzo szeroki. Obejmuje różnego typu obiekty służące zagospodarowaniu terenów miast, gmin, osiedli, parków czy ogrodów. Są to ławeczki, kosze na śmieci, donice, piaskownice, łańcuchy i słupy oddzielające, stojaki na rowery czy osłony drzew. Słowem – bardzo różnorodne obiekty, które łączy ich funkcja użytkowa a także dekoracyjna, służąca podnoszeniu walorów dekoracyjnych przestrzeni.
Branża małej architektury rozwija się bardzo dynamicznie, a dostępne produkty nierzadko przypominają dzieła sztuki. Nowoczesne meble miejskie służą społeczeństwu, tworząc nowy wizerunek parków, osiedli, przydrożnych chodników, skwerów, deptaków, terenów zielonych i wielu innych obiektów miejskich. Właśnie to przeświadczenie stało się fundamentem, na którym powstała firma ARCHISPAW, oferująca różnego typu elementy małej architektury.

 

ławki betonowe ławka betonowarys. ARCHISPAW

 

Mała architektura trwała i bezpieczna
Elementy małej architektury muszą być nie tylko atrakcyjne wizualnie. Ponieważ znajdują się na ogół na zewnątrz budynków, narażone są na ciągłe działanie czynników atmosferycznych: słońca, deszczu, wiatru. Muszą więc cechować się dużą trwałością i wytrzymałością, dlatego też najczęściej wykorzystywanymi tu materiałami są beton, stal, malowany odlew żeliwny.
– Przywiązujemy ogromną wagę do produkcji najdrobniejszych elementów naszych wyrobów. Dokładamy wszelkich starań, aby materiały i wykonanie były najlepszej jakości i najwyższej klasy po to, aby nasze produkty mogły długo służyć wszystkim mieszkańcom, czyli osobom, z myślą o których powstały – mówi Tomasz Domagała, właściciel firmy ARCHISPAW.
Jako że elementy małej architektury pełnią również funkcję użytkową, muszą one być także bezpieczne dla użytkowników.
– To właśnie troska o bezpieczeństwo ludzi spowodowała, że zadbaliśmy, aby nasze obiekty były stabilne, wytrzymałe na obciążenia, pozbawione ostrych krawędzi, jak również solidnie montowane do podłoża. Każdy jeden produkt powstał po dokładnym rozpatrzeniu jego funkcjonalności i potrzeb, które powinien zaspokajać – podkreśla Tomasz Domagała.

 

kosz do śmieci kosz na śmieci kosze do śmieci rys. ARCHISPAW

 

Ławka parkowa z drewna i betonu
Elementy małej architektury łącznie muszą spełnić wiele wymagań i nie może tu być mowy o kompromisach. Muszą być bezpieczne, solidne, trwałe, wygodne. Jednocześnie te własności użytkowe nie mogą przecież przysłonić nie mniej ważnych walorów estetycznych. Dlatego też na rynku pojawiają się coraz śmielsze wzory, różnorodne formy, a także produkty, w których estetykę wkomponowane są różne materiały, np. beton i drewno.
I tak np. ARCHISPAW oferuje bogaty wybór różnych ławek: żeliwnych, betonowych i stalowych, w których finalny wygląd produktu ociepla zastosowanie jako siedziska drewna krajowego bądź egzotycznego (np. teak, orzech, palisander). Dostępne są zarówno wzory klasyczne, jak również odważniejsze, futurystyczne formy, które z powodzeniem komponują się z aranżacją przestrzeni nowoczesnych osiedli. Ławki z oparciem, bez oparcia, w kształcie półokręgu, proste, asymetryczne, bogato zdobione lub minimalistyczne – mnogość dostępnych rozwiązań dodatkowo zwiększa możliwość malowania betonu w przypadku ławek betonowych. Dzięki temu ławki ARCHISPAW znajdują nabywców zarówno wśród gmin i deweloperów, jak również u odbiorców prywatnych.

 

ławki stalowe ławka stalowa ławka stalowarys. ARCHISPAW

 

Parkowy kosz na śmieci – małe dzieło sztuki
Już dawno do lamusa odszedł pogląd, że kosz na śmieci (z uwagi na pełnioną funkcję) musi być wykonany z plastiku. Coraz częściej w parkach, na skwerach czy chodnikach stają pojemniki na odpady, które w równym stopniu wywiązują się ze swojej roli użytkowej i estetycznej.
Dzięki różnym dostępnym w ofercie ARCHISPAW wzorom (kosze w stylu retro, typowo miejskie, drewniane, marmurowe, betonowe, stalowe, o tradycyjnym bądź nowoczesnym designie) sprawia, że bez trudu można dobrać wszystkie elementy małej architektury tak, by stały się nie tylko praktycznymi elementami naszego otoczenia, ale również tymi, które cieszą oko i zdobią.

 

mała architektura archispaw fotele stalowerys. ARCHISPAW

 

Mała architektura miejska i ogrodowa
Oferta firmy ARCHISPAW, oprócz wymienionych ławek i koszy na śmieci, obejmuje również różnego rodzaju słupki (betonowe, żeliwne, stalowe), ozdobne i proste donice, stojaki rowerowe, kraty i osłony drzew, bariery, stoły, tablice i słupy ogłoszeniowe, jak również różnego rodzaju pojemniki (np. na piasek, sól czy zwierzęce odchody).
Wśród odbiorców firmy znajdują się miasta, gminy, deweloperzy oraz osoby prywatne, które wykorzystują elementy małej architektury w aranżacji przestrzeni przydomowej.

Ze szczegółową ofertą firmy ARCHISPAW można zapoznać się na stronie: www.archispaw.pl

32-540 Trzebinia, ul. Henryka Dąbrowskiego 31, woj. małopolskie
tel. 669001589,


Liczba odwiedzin: 1476 | Data publikacji: 2014-05-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


26.01.2016 | Galanteria ogrodowa
Drewniana architektura ogrodowa nadaje charakteru każdej przestrzeni,...
21.10.2020 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje...
30.03.2020 | Składy budowlane
Gdzie wyrzucić ogryzek, gdy odpoczywamy w parku?...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Latem ogród staje się drugim domem, bo...
Zieleń w mieście to jeden z kluczowych...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
16.12.2013 | Oświetlenie
Trudno wyobrazić sobie współczesne miasto bez światła...
Zielone dachy to coraz powszechniejszy widok w...
26.11.2020 | Uzdatnianie wody
Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem problemu braku...
Jest mnóstwo powodów, dla których wielu inwestorów...
Siedziba firmy Paneltech
23.11.2020 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe Paneltech to odpowiedź na potrzeby...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
Obiekty przemysłowe czy zakłady produkcyjne to miejsca,...
18.11.2020 | Techniki zamocowań
Co w skrócie charakteryzuje firmę MetalMix Stanisław...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
17.11.2020 | Automatyka domowa
Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u...
Projektujesz dom lub przestrzeń biurową i szukasz...
16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. zachodniopomorskie
woj. dolnośląskie
woj. świętokrzyskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: parkowe kosze na śmieci, ławki betonowe, ławka stalowa,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy