Mała architektura miejska – producent Rew-Ton

Eleganckie i trwałe detale użytkowe, które czynią miasta pięknymi

Gdzie wyrzucić ogryzek, gdy odpoczywamy w parku? Gdzie schronić się przed deszczem, gdy czekamy na tramwaj? Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw? Architektoniczną odpowiedzią w tym zakresie jest mała architektura miejska. Producent Rew-Ton, jako jeden z największych dostawców w Polsce, opracował aż cztery linie aranżacji małej architektury do miast. Efektownie skomponowane detale, złożone z elementów o wysokich parametrach technicznych, to świadectwo przemyślanego projektu przestrzeni miejskiej, w którym funkcjonalność nie wyklucza elegancji.

Czym jest mała architektura? Producent Rew-Ton wyjaśnia

– Mała architektura to niedużej wielkości elementy wyposażania miast, które współtworzą na ulicach, skwerach w parkach przestrzenie użytkowe oraz rekreacyjne: od wiat przystankowych i tablic informacyjnych, przez parkingi rowerowe, po ławki, kosze i pergole – informuje Jan Paszkowski, przedstawiciel producenta Rew-Ton. – Jako producent małej architektury, który realizuje zamówienia w miastach i miasteczkach na terenie całego kraju oraz za granicą, widzimy jak różne są oczekiwania mieszkańców i możliwości gmin, firm oraz instytucji. Dlatego odpowiadamy za cały proces produkcji: projektujemy, wytwarzamy i montujemy konstrukcje dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestorów – dodaje ekspert Rew-Ton.

fot. REW-TON

– Ofertę przedstawiamy w przejrzystym i łatwym w obsłudze sklepie internetowym. Klienci mogą zapoznać się ze szczegółami technicznymi produktu oraz cennikiem poszczególnych elementów. Część asortymentu jest także dostępna w popularnych sieciach marketów budowlanych na terenie całego kraju. Dostępność jest dla nas tak samo ważna, jak wysoka jakość oraz walory estetyczne wytwarzanych przez nas elementów małej architektury miejskiej. Nasze produkty wykonujemy ze stali czarnej, stali cynkowanej ogniowo dla konstrukcji wymagających dodatkowego zabezpieczenia, a także z wysokiej klasy aluminium i drewna. Kolorystyka wykończenia obejmuje wszystkie barwy z palety RAL oraz 8 odcieni drewna. Chcemy zapewnić projektantom i deweloperom jak najszerszy wybór trwałych, funkcjonalnych i estetycznych elementów do realizacji inwestycji.

Mała architektura miejska – strefy użytkowe nie muszą być nudne

Producenci małej architektury miejskiej montują konstrukcje w ramach zagospodarowania terenu we wszystkich publicznych strefach miast. Specyficzną grupę produktów stanowią elementy użytkowe, które w domach najczęściej chowamy przed widokiem publicznym. Wiaty śmietnikowe na osiedlach, miejskie kosze na śmieci na ulicach czy palarnie przy zakładach pracy są niezbędnym i powszechnie występującym elementem miejskiego krajobrazu. Ważne więc, aby producent zadbał, by były wytrzymałe, odporne na akty wandalizmu i zmienne czynniki atmosferyczne, cenowo przystępne oraz atrakcyjne estetycznie.

fot. REW-TON

Podobne właściwości powinny charakteryzować wiaty przystankowe, tablice oraz słupy informacyjne. Rew-Ton realizuje wiaty pod projekt klienta lub na podstawie własnych modeli. Są to stalowe zadaszone konstrukcje z panelami tylnymi i bocznymi lub bez, których wymiary można dopasowywać do ograniczeń terenu. Mała architektura miejska, w wariancie stricte użytkowym, to także narzędzia do zabezpieczenia wspólnych przestrzeni.

Ogrodzenia placów zabaw gwarantują ochronę dzieci nie tylko przy przedszkolach i szkołach, ale również na osiedlach lub wokół domów jednorodzinnych. Barierki i słupki z kolei wspierają bezpieczeństwo przechodniów i odzyskują miasto jako przestrzeń spędzania czasu wolnego dla pieszych. Aranżacja tego typu stref, w związku z ich popularnością wśród użytkowników, to coraz większe wyzwanie dla projektantów i producentów małej architektury miejskiej.

fot. REW-TON

Rowerowe metropolie z polskim producentem małej architektury miejskiej

Najbardziej rozpoznawalnymi przykładami małej architektury miejskiej są konstrukcje przeznaczone dla rowerzystów. Zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka dynamicznie rozwijają ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe, nie tylko jako trasy rekreacyjne, ale przede wszystkim alternatywę dla codziennej komunikacji samochodowej lub masowych środków transportu. Zapotrzebowanie wśród gmin, firm i instytucji na wiaty rowerowe, parkingi, punkty naprawcze i stojaki jest duże.

Rew-Ton oferuje między innymi kompleksowe parkingi rowerowe w formie zadaszonych wiat lub przestrzeni odkrytych, projektowane jako konstrukcje modułowe, które można łączyć w dowolny sposób z dodatkowymi elementami (ławki, donice, kosze). Kluczowym elementem rozwiązań dla rowerzystów są stojaki rowerowe. Rew-Ton proponuje szeroką gamę kształtów i kolorów. Producent wykonuje stojaki rowerowe z aluminium, stali czarnej cynkowanej, malowanej oraz stali nierdzewnej, mocowane do podłoża, do ściany oraz służące do wbetonowania. Możliwe jest ustalenie zakresu miejsc postojowych od 1 do 20 stanowisk.

Rowery to rozwiązanie dobre dla naszego zdrowia i ekologiczne dla naszej planety. Warto zadbać więc, by mała architektura miejska była w tym zakresie szeroko dostępna, miła dla oka i funkcjonalna. Stąd w ofercie Rew-Ton nowoczesne stacje naprawcze dla rowerów. W ich skład wchodzi stojak do podwieszenia sprzętu, pompka oraz klucze imbusowe i śrubokręty.

fot. REW-TON

Mała architektura miejska od Rew-Ton to wysoka estetyka stref relaksu

Ważną współcześnie rolą miast jest zapewnienie mieszkańcom atrakcyjnych i zadbanych stref spędzania czasu wolnego. Wypoczynek w betonowej dżungli jest możliwy, dzięki producentom małej architektury miejskiej. Rew-Ton oferuje kilkadziesiąt modeli ławek ogrodowych i miejskich, z siedziskami drewnianymi lub ocynkowanymi oraz z nogami stalowymi lub żeliwnymi. Specjalna seria „wandaloodporna” opracowana została z ocynkowanej stali ogniowej. W celu odznaczenia stref wypoczynku od zgiełku szlaków komunikacyjnych, ławki można obudować pergolami lub altanami.

Mała architektura miejska ma także za zadanie zapewnić odpowiednią ekspozycję i zabezpieczenie miejskich drzew, trawników i kwiatów. Producent Rew-Ton proponuje klientom bogaty wybór małych i dużych donic do kwiatów i krzewów, które można łączyć z innymi komponentami, tworzącymi elegancję miejskich parków i ogrodów. Trawniki i drzewa zabezpieczyć można specjalnymi stalowymi płotkami i wygrodzeniami, dostępnymi w różnej kolorystyce i kształtach.

Producent małej architektury miejskiej i nie tylko

Mała architektura miejska towarzyszy mieszkańcom miast na każdym kroku. Potrzebujemy tych elementów zarówno na osiedlach mieszkaniowych, jak i wokół domów jednorodzinnych. Nie może ich zabraknąć w parkach miejskich, przy firmach i instytucjach publicznych oraz w strefach codziennego masowego użytkowania wspólnej miejskiej przestrzeni.

fot. REW-TON

Wybierając Rew-Ton, korzystamy ze sprawdzonej oferty firmy z ponad trzydziestoletnim stażem w branży, która jest także producentem rusztowań budowlanych, odbojnic przemysłowych sprzętu drogowego i magazynowego.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.rew-ton.eu

02-202 Warszawa, ul. Drawska 10A / 1 , woj. mazowieckie
tel. 228 680 466 , 606 113 668,


Liczba odwiedzin: 1034 | Data publikacji: 2020-03-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
Zarówno w przestrzeni publicznej, jak też prywatnej,...
Atrakcyjna cena palarni zewnętrznych i spełnienie krajowych...
Różne rodzaje przestrzeni zewnętrznych wymagają rozmaitych sposobów...
Nie od dziś wiadomo, że przy wielu...
Szeroka oferta rodzajów i atrakcyjny zakres cen wiat...
07.04.2021 | Składy budowlane
Niezastąpione na halach, w magazynach, na stacjach...
10.10.2017 | Składy budowlane
Coraz częściej przy wyborze sprzętu budowlanego i...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
Produktem, który w ostatnich latach bezkonkurencyjnie podbił...
08.06.2015 | Galanteria ogrodowa
Drewno pięknie prezentuje się w ogrodzie, jednak...
14.07.2014 | Galanteria ogrodowa
Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
Pędzle, wałki, kuwety, rozpuszczalniki – liczne akcesoria,...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
Taras drewniany czy kompozytowy – to pytanie,...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: rew-ton, rew ton, mała architektura, rewton group, rew-ton group, rew ton group, mała architektura rew ton, obojnice rew ton, balustrady rewton, klatki rewton, blokady parkingowe rewton, donice rewton, kozły budowlane rewton, palety rewton, obsługa budów rewton, odbojnice słupowe, barierki techniczne, odbojnice narożne, odbojnice przemysłowe liniowe, dbojnice przemysłowe regałowe, odbojnice przemysłowe wiszące,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy