Odbojnice przemysłowe – cena, którą warto zapłacić

Odbojnice przemysłowe: słupowe, narożne, liniowe, wózkowe, bramowe, wiszące – to elementy, na które rzadko zwraca się uwagę, jednak ich rola jest ogromna. Tego typu wyroby muszą być nie tylko doskonale widoczne (również po zapadnięciu zmroku), ale i solidnie wykonane, co zagwarantuje, że swoją funkcję będą pełnić dobrze i przez długi okres czasu.

Równie istotnym elementem jest cena odbojnic przemysłowych. Rew-Ton jako producent może zaoferować wyroby w konkurencyjnej cenie, co jednak nie oznacza najmniejszych ustępstw na rzecz jakości.

– Produkowane przez nas odbojnice przemysłowe zostały wykonane z rur i kształtowników stalowych. Są ocynkowane ogniowo i lakierowane proszkowo na kolor żółty, a ponadto mają czarne pasy z certyfikowanej folii odblaskowej. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, wszystkie produkty poddajemy badaniom, a ich wytrzymałość została sprawdzona przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego Laboratorium Badań Maszyn Roboczych I Górniczych – mówi Jan Paszkowski z firmy Rew-Ton.

fot. REW-TON

Odbojnice przemysłowe wykorzystywane są między innymi do ramp załadunkowych, a także w magazynach, zakładach produkcyjnych (do osłony maszyn), na parkingach i w garażach podziemnych, gdzie stosuje się je do wydzielania miejsc parkingowych. W magazynach za pomocą odbojnic przemysłowych można też np. wydzielić strefę ruchu pieszego.

Odbojnice przemysłowe do wielu zadań

W ofercie Rew-Ton najprostszym rodzajem odbojnic są odbojnice słupowe, wykonywane z rur stalowych grubościennych, lakierowane proszkowo na kolor żółty, z naklejonymi czarnymi pasami z certyfikowanej folii odblaskowej. Posiadają one otwory montażowe, co ułatwia instalację ich na miejscu docelowym, a rozbudowany wachlarz wysokości i średnic ułatwia dobór rozwiązania optymalnego w danych warunkach. Tego typu odbojnice przemysłowe produkowane są w wersji do przykręcania i do zabetonowania. W firmie Rew-Ton można się ponadto zaopatrzyć w kotwy stalowe przeznaczone do montażu odbojnic przykręcanych, co jeszcze bardziej usprawnia montaż.

Inną grupą produktów są barierki techniczne z poprzeczką, wykonane z rur. Są one produkowane w wersjach do przykręcania lub do zabetonowania i doskonale sprawdzają się jako elementy do wygradzania ciągów komunikacyjnych czy do ochrony maszyn. Rew-Ton oferuje tego typu odbojnice przemysłowe w wielu średnicach i wymiarach, w wersji narożnej czy z uchylnymi skrzydłami. Ponadto na życzenie może wyprodukować odbojnice na indywidualne zamówienie klienta. Barierki techniczne malowane są na kolor żółty i wyposażone w czarne pasy odblaskowe z folii.

fot. REW-TON

Do zabezpieczania ścian, urządzeń, traktów komunikacyjnych w powierzchniach produkcyjnych, magazynowych i sklepowych przeznaczone są z kolei odbojnice przemysłowe liniowe wykonane z rur o różnych średnicach i lakierowane proszkowo na kolor żółty. Podobnie jak barierki techniczne, mają one naklejone pasy z czarnej foli odblaskowej I-generacji. Posiadają one dwie stopy wykonane z blachy z czterema otworami montażowymi.

Do ochrony narożników dedykowane są odbojnice narożne (równoramienne i z różnymi ramionami). Służą one do zabezpieczenia ścian, urządzeń, traktów komunikacyjnych, słupów w powierzchniach produkcyjnych, magazynowych i sklepowych. Posiadają stopy wykonane z blachy o gr. 8 mm z czterema otworami montażowymi o średnicy 12 mm, a wysokość i długość ramion zależy od potrzeb klienta.

fot. REW-TON

W przypadku konieczności zabezpieczenia rur, a także ścian, słupów i urządzeń przeznaczone są odbojnice U-2 (osadzone na dwóch nogach) oraz U-3 i U-4 (osadzone na trzech lub czterech nogach), przez co można je też stosować na powierzchniach produkcyjnych, parkingowych, magazynowych itp.

Ponadto w magazynach stosuje się też odbojnice przemysłowe regałowe, które skutecznie zabezpieczają słupy regałów średniego i wysokiego składowania. Sprawdzają się też jako ochrona ścian i urządzeń w powierzchniach produkcyjnych czy sklepowych.

Osobną grupą produktów są dostępne w różnych długościach i cenach odbojnice przemysłowe wiszące. Mają one za zadanie ograniczać wysokość np. wjazdów na parkingi. Każda posiada dwa lub trzy uchwyty (w zależności od długości ) do których mocuje się łańcuchy trzymające odbojnice.

fot. REW-TON

Rew-Ton jest też producentem odbojnic na stacje benzynowe. Rozbudowany asortyment obejmuje malowane na dowolny kolor odbojnice na dystrybutory o różnych wymiarach i średnicach, które przeznaczone są do przykręcenia kołkami rozporowymi lub do wbetonowania. Firma wykonuje ponadto odbojnice tego typu pod indywidualne zamówienia klientów. W asortymencie powstałym z myślą o stacjach benzynowych, parkingach czy rampach znajdują się też krawężniki, które są ocynkowane i lakierowane na kolor żółty.

fot. REW-TON

Liczba magazynów, hal produkcyjnych, fabryk, stacji benzynowych rośnie wprost proporcjonalnie z rozwojem oraz nieuchronną rozbudową miast, miasteczek i wsi. Razem z nimi zaostrzają się też przepisy BHP, które precyzyjnie regulują kwestie stosowanych na tego typu obszarach zabezpieczeń. Produkowane przez Rew-Ton odbojnice pozwalają na skuteczną ochronę ścian, narożników, bram, maszyn, urządzeń, regałów wysokiego składowania i wielu innych. Ich atutem jest też solidne, profesjonalne wykonanie z najwyższej jakości komponentów oraz konkurencyjna cena, przez co odbojnice przemysłowe tego producenta doskonale odpowiadają na najwyższe wymagania klientów.

Więcej na stronie: www.rew-ton.eu

02-202 Warszawa, ul. Drawska 10A / 1 , woj. mazowieckie
tel. +48 606 113 668,