Przepisy dotyczące palarni zewnętrznych zawarte w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki społecznej z dnia 26 września 1997 roku określają warunki, jakie musi ona spełniać.

– Jeśli pracodawca decyduje się na postawienie palarni, to musi przeprowadzić taką inwestycję zgodnie z przepisami – mówi Jan Paszkowski z firmy Rew-Ton oferującej zewnętrzne i wewnętrzne rozwiązania konstrukcyjne i ogrodowe, w tym także palarnie.

– Oferując nasze palarnie na polskim rynku już od wielu lat, doskonale znamy obowiązujące wymagania oraz trendy. Zaufało nam już bardzo wiele firm i organizacji. Pomagamy dobrać odpowiednią palarnię pod potrzeby określonych odbiorców, w tym również oferujemy wykonane na specjalne zamówienia palarnie zewnętrzne. Cena tego typu konstrukcji zależy od kilku czynników, w tym oczywiście wielkości. Mając możliwość projektowanie i produkcji, możemy doradzić klientowi w zakresie wyboru, jak również dopasować projekt cenowo pod określony budżet.

fot. REW-TON

Palarnia zewnętrzna – przepisy

– Tworząc zgodną z przepisami palarnię zewnętrzną musimy uwzględnić kilka istotnych faktów – dodaje Jan Paszkowski. – Ważna jest oczywiście ilość palących w danym zakładzie czy firmie. Zakłada się wyliczenie, zgodnie z którym wydzielamy nie mniej niż 0,1 m2 na każdego pracownika z najliczniejszej zmiany, ale jednocześnie pamiętamy, że powierzchnia całkowita palarni musi być większa niż 4 m2. Kolejnym aspektem jest odpowiednia ilość popielniczek. Do inwestora należy również odpowiednie ulokowanie takiej palarni, która nie może narażać niepalących osób na wdychanie dymu. W zakresie konstrukcji samej palarni, przykładamy odpowiednią wagę do tego, jak jest zbudowana. Przepisy mówią, że wymiana powietrza w takim obiekcie musi być co najmniej dziesięciokrotna w trakcie godziny. Nasze palarnie zewnętrzne są częściowo otwarte – posiadają odpowiednie prześwity i luki, dzięki którym mamy ciągły dopływ świeżego powietrza. Inwestując w palarnię, warto odpowiednio trzymać się wytycznych, dzięki czemu jej użytkownicy będą z niej korzystać z przyjemnością. Niewielka cena palarni zewnętrznej to dodatkowa zaleta tej inwestycji, bardzo docenianej przez rzesze pracowników, zarówno tych palących, jak i niepalących.

fot. REW-TON

Palarnia zewnętrzna – cena zależy od projektu

Rew-Ton oferuje pełen przekrój rodzajów i rozmiarów palarni zewnętrznych. W połączeniu z niezliczoną liczną opcji na zamówienie, tworzy to niezwykle szeroki katalog.

– Ceny palarni zewnętrznych zależą od wielkości i stosowanych materiałów – tłumaczy Jan Paszkowski. – W naszej produkcji korzystamy z kształtowników stalowych cynkowanych ogniowo oraz malowanych proszkowo na wybrany kolor. Do wypełniania ścian używamy takich materiałów jak: poliwęglan lity, poliwęglan komorowy, szkło bezpieczne hartowane, blacha falista oraz deskowanie, czy też w przypadku palarni zielonych – siatka na pnącza. Palarnie mogą być montowane poprzez betonowanie lub kotwienie. Odbiorca może sam przeprowadzić taki montaż lub zlecić go nam, niezależnie od miejsca lokalizacji jego firmy. Jeśli inwestor chciałby obniżyć cenę palarni, pomagamy mu w tym, informując które konstrukcje będą najbardziej atrakcyjne finansowo. Oczywiście służymy także pomocą tym, którzy mają duże, nietypowe oraz skomplikowane zamówienia. Dla nas nie ma projektów niemożliwych. Od lat tworzymy zgodne z przepisami palarnie zewnętrzne oraz oferujemy w tym zakresie fachowe doradztwo.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rew-ton.eu

02-202 Warszawa, ul. Drawska 10A / 1 , woj. mazowieckie
tel. +48 606 113 668,