Niezależnie od tego, czy jest to inwestycja prywatna, czy publiczna, należy pamiętać o przepisach dotyczących ogradzania placów zabaw oraz trawników. Chociaż polskie prawo nie nakazuje ogradzania placów dla dzieci oraz terenów zielonych, to jednak w wielu przypadkach jest to rozwiązanie nadzwyczaj pożyteczne. Jeśli już decydujemy się na ogradzanie, należy w tym wypadku wziąć pod uwagę Polską Normę PN-EN 1176:2009 oraz PN-EN 1177:2009, które wskazują wytyczne dla stawiania tego typu ogrodzeń.

fot. REW-TON

Ogrodzenie placu zabaw – przepisy i normy

O czym mówią wspomniane powyżej normy? Przede wszystkim ogrodzenie placu zabaw powinno zostać wykonane z trwałego materiału. Konstrukcja taka musi być stabilna oraz uniemożliwiać zakleszczenie bądź zaklinowanie się w niej dziecka. Tego typu ogrodzenie musi posiadać przynajmniej jedną furtkę, której szerokość wynosi minimum 1 metr, dzięki czemu można przez nią przejechać wózkiem dziecięcym. Furtka musi otwierać się na zewnątrz. W niektórych przypadkach, zależnie od powierzchni placu, zalecana jest większa ilość furtek. Zwróćmy uwagę, jak istotne właściwe i bezpieczne ogrodzenie placu zabaw. Cena za pomyłkę może kosztować utratę reputacji oraz skończyć się nawet dziecięcymi kontuzjami! Rodzice i nauczyciele wybierają wyłącznie bezpieczne place zabaw, dlatego nie warto oszczędzać na ogrodzeniu i lepiej powierzyć tę kwestię specjalistom. Rew-Ton buduje ogrodzenia placów zabaw już od wielu lat. Firma dba o to, by były one dopasowane do specyfiki inwestycji. Ogrodzenia Rew-Ton są trwałe oraz stabilne. Firma dba o to, by ogrodzenia placów zabaw były zgodne z przepisami i normami, w tym także posiadały gładko zakończone elementy, eliminując obrażenia dzieci i rodziców.

fot. REW-TON

Cena ogrodzenie placu zabaw, trawników oraz barierek

Specjalista w dziedzinie ogrodzeń, firma Rew-Ton, opracowała szeroką gamę produktów, przeznaczonych różnym odbiorcom.

– Nasza bogata oferta oznacza także możliwość dopasowania projektu pod budżet – mówi Jan Paszkowski z firmy Rew-Ton. – Produkujemy ogrodzenia pod wymiar, niezależnie czy jest to ogrodzenie trawnika czy ogrodzenie placu zabaw. Cena zależeć będzie od wielkości oraz ewentualnych dodatkowych elementów, takich jak np. furtki. Nasze ogrodzenia produkujemy z metalu i malujemy je proszkowo, co szczególnie sprawdza się na placach zabaw. Zapewniamy najwyższą jakość oraz staranne wykonanie. Ogrodzenia dostępne są w różnych wysokościach, m.in. 1,2 m, 1,5 m, 1,8 m. Oferujemy furtki otwierane na lewo i prawo, przęsła i skrzydła bram. Dla trawników proponujemy barierki osłonowe w kilku kształtach i kolorach. Znaleźć u nas można zgodne z przepisami ogrodzenia placów zabaw, ale też barierki różnego typu. Jeśli chodzi o barierki ochronne i drogowe, te oferowane są w wersji stalowej i ocynkowanej. Występują one w wersji segmentowej jednoelementowej i dwuelementowej. Barierki ochronne zabezpieczają przed wtargnięciem na jezdnię i doskonale sprawdzą się w centrach miast oraz przed szkołami. Dostarczamy je w kolorze naturalnym, jak też mogą być malowane na żółto i czerwono, co jeszcze bardziej poprawia bezpieczeństwo.

fot. REW-TON

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rew-ton.eu

02-202 Warszawa, ul. Drawska 10A / 1 , woj. mazowieckie
tel. +48 606 113 668,