Zdalnie sterowane systemy inteligentnego domu radyklanie ułatwiają codzienne czynności i dają mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Dzięki modułom GSM do otwierania bramy telefonem komórkowym, modułom do alarmu, oświetlenia czy do uruchamiania zraszacza ogrodowego, elementy inteligentnego domu można kontrolować za pomocą smartfona. Jest to możliwe nie tylko wtedy, gdy domownicy znajdują się w środku budynku, ale także wtedy, gdy są na wakacjach, w dowolnym miejscu na świecie.

Firma DTM System, polski producent automatyki bramowej, oferuje rozwiązania, które pozwalają sterować urządzeniami z poziomu telefonu, będącego nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Moduły GSM do alarmu czy do otwierania bram i furtek kierowane są do tych osób, które w swoich domach chcą wprowadzić funkcjonalność inteligentnego budynku. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się m.in.: odbiornik CONTROL GSM oraz wyposażony w kartę F-GSM odbiornik radiowy FLEX, które pozwalają zamienić telefon w pilota zdalnego sterowania, a także centrala automatyki budynku CHRONO.

fot. DTM System

Moduł GSM do bramy – jak to działa?

CONTROL GSM to 2/4 kanałowy odbiornik, który pozwala łatwo i niezawodnie sterować zdalnie urządzeniami za pośrednictwem smartfona. Sterowanie odbywa się poprzez połączenie CLIP z numerem odbiornika i wysłanie komendy sterującej SMSem lub poprzez specjalną aplikację Control GSM Widget.

Moduł GSM do otwierania bramy telefonem komórkowym działa w bardzo prosty sposób – wystarczy zadzwonić na numer GSM odbiornika w celu zamknięcia lub otwarcia bramy albo wysłać SMS, aby otworzyć furtkę. Odbiornik wyposażony jest w dwa wyjścia przekaźnikowe NO/NC, do których podłącza się sterowane urządzenia. Wyposażony jest ponadto w trzy wejścia informacyjne, za pomocą których możemy wysłać do innego odbiornika impuls do wykonania zadania W ten sposób można komunikować się z odbiornikami, jak sterownik do bramy, elektrozamek czy brama wjazdowa do garażu. W przypadku np. otwarcia bramy, na telefon komórkowy zostanie wysłany SMS, który poinformuje użytkownika o zmianie jej stanu.

fot. DTM System

Odbiornik FLEX

Sterowanie smartfonem urządzeniami w domu oraz kontrolowanie ich stanu umożliwia też odbiornik FLEX. Ma on modułową budowę, przez co można dobierać rozwiązania odpowiednie dla konkretnej instalacji.

W przypadku wyposażenia odbiornika w kartę F-GSM użytkownik będzie mógł sterować urządzeniami nie tylko poprzez połączenie CLIP, ale także włączać i wyłączać je za pośrednictwem przeglądarki internetowej (za pośrednictwem chmury). Dzięki modułowi GSM można sterować alarmem, bramą, oświetleniem czy zraszaczem ogrodowym z dowolnego miejsca na świecie, łącząc się z aplikacją CloudFlex. Można też uruchomić dowolne urządzenie dzwoniąc na numer karty umieszczonej w odbiorniku, a dzięki nowoczesnej aplikacji V-PILOT telefon pełni funkcję nadajnika zdalnego sterowania.

fot. DTM System

Centrala automatyki budynku CHRONO

W ofercie firmy DTM System znajduje się ponadto centrala automatyki budynku CHRONO. Jest to kompaktowe urządzenie, które producent wyposażył w interfejs Ethernet, pozwalający na podłączenie do sieci LAN.

fot. DTM System

Podstawową rolą centrali jest sterowanie pracą urządzeń automatyki domowej z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne. Za pomocą wirtualnych przycisków w telefonie można np. podnosić i opuszczać rolety, sterować oświetleniem czy otwierać bramy. Telefon komórkowy pełni w takim układzie funkcję pilota.

Z kolei dzięki wbudowanemu w centralę CHRONO zegarowi czasu rzeczywistego można zarządzać podłączonymi urządzeniami zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. Domownicy nie muszą pamiętać o podnoszeniu rolet czy uruchamianiu zraszacza, bo centrala włączy te urządzenia automatycznie.

fot. DTM System

Centrala daje ponadto dużą elastyczność w zakresie modyfikowania systemu inteligentnego domu: w prosty sposób i w dowolnym momencie można dodać kolejne urządzenia, a także modyfikować zadania wykonywane autonomicznie.

Moduły GSM do alarmu, rolet, oświetlenia czy moduły GSM do otwierania bramy telefonem komórkowym – to zaledwie kilka możliwych funkcjonalności inteligentnego budynku, które można kontrolować z poziomu telefonu. Odpowiednio dobrane i skonfigurowane urządzenia będą pracować niezawodnie, zapewniając domownikom nie tylko spokój i bezpieczeństwo, ale także bardzo wysoki komfort, ułatwiając wiele codziennych czynności.

Więcej informacji na stronie: www.dtm.pl

85-145 Bydgoszcz, ul. Brzeska 7, woj. kujawsko-pomorskie
tel. 52 340 15 83,