DTM System – automatyka do bram

Brama automatyczna - oszczędzaj swój czas!

Brama wjazdowa jest zawsze jednym z najbardziej eksploatowanych miejsc w domu. Warto więc zadbać o to, by czynność otwierania i zamykania bramy wymagała jak najmniej czasu i wysiłku. Takie drobne, ale wielokrotnie powtarzane czynności potrafią niestety skutecznie uprzykrzyć życie mieszkańcom.

Otwierana ręcznie co najmniej kilka razy dziennie brama, potrafi naprawdę zirytować. Jednak to przede wszystkim ogromna strata czasu. Na otwarcie i zamknięcie bramy poświęcamy kilka minut dziennie (musimy wysiąść z samochodu i ponownie do niego wsiąść za każdym razem). Jeśli wjeżdżamy i wyjeżdżamy częściej, marnujemy go zdecydowanie więcej. Jeśli więc cenisz swój czas, zainwestuj w automatykę do bram marki DTM System!

Kiedy można zamontować bramę automatyczną?
O bramie automatycznej najlepiej pomyśleć już na etapie budowy domu. Mamy wówczas zdecydowanie więcej możliwości, ponieważ ogranicza nas jedynie ilość dostępnego miejsca i typ planowanego ogrodzenia. Na tym etapie najłatwiej jest zamontować chociażby bramy przesuwne, które wymagają sporo miejsca po wewnętrznej stronie ogrodzenia.

 

dtm automatyka do bram dtm automatyka do bramfot. DTM System

 

Jednak jeśli nie pomyśleliśmy o bramie automatycznej na etapie budowy domu, lub też  dom jest stary i poprzedni jego właściciel nie zadbał o automatykę, nowoczesne rozwiązanie DTM System umożliwią naprawienie tego niedopatrzenia. Praktycznie każdą bramę, jedno lub dwuskrzydłową, można wyposażyć w odpowiedni zestaw do automatycznego otwierania.

Czego potrzebujemy do zautomatyzowania bramy?
W każdym mechanizmie automatycznym niezbędne są odpowiednie urządzenia wykonawcze typu siłowniki do bram czy napędy do bram, warunkujące właściwe działanie całego systemu znanego jako automatyka do bram. Wybór modeli marki DTM System jest szeroki i zróżnicowany pod kątem przeznaczania. Można je nabyć pojedynczo lub w kompletnych zestawach gotowych do zamontowania, które zawierają również sterowniki, odbiorniki radiowe, fotokomórki, ergonomiczne piloty, a także niezbędne elementy mocujące.

Czym kierować się podczas wybierania automatyki do bram?
Dobór odpowiedniej automatyki zależy od wielu czynników. To przede wszystkim typ bramy: inne rozwiązania stosujemy w bramach przesuwnych, inne w rozwieranych. Jeśli już wybraliśmy typ bramy, konkretny siłownik dobieramy w zależności od jej szerokości i wagi – to najważniejsze parametry, które musimy znać, wybierając automatykę do bram.

 

dtm automatyka do bram dtm automatyka do bramfot. DTM System

 

Kolejnym istotnym elementem jest sterownik. Odpowiednio dobrany, zapewni nam nie tylko komfortowe i płynne otwieranie i zamykanie bramy, ale także bezpieczeństwo. Istotne jest, aby sterownik miał funkcję fototestu, który sprawdza prawidłowe działanie fotokomórki podczas zamykania, czyli badania, czy podczas zamykania bramy nic nie znajduje się w jej świetle. Dzięki takiemu prostemu mechanizmowi brama nie przytnie dziecka czy samochodu.

Ważny jest także zasięg odbiornika radiowego i pilota, za pomocą którego będziemy bramę otwierali i zamykali. Nowoczesne rozwiązania marki DTM System umożliwiają nawet podłączenie bramy do domowej sieci wi-fi i sterowanie nią za pomocą aplikacji. Wybór pilotów do bramy jest również ogromny: od dwuprzyciskowych modeli do bardzo rozbudowanych modeli z podświetleniem, umożliwiających pełne sterowanie „inteligentnym domem”.

Podczas instalacji bramy automatycznej nie wolno także zapomnieć o odpowiednim oświetleniu ostrzegawczym. Lampa sygnalizacyjna zasygnalizuje osobom  czy nadjeżdżającym pojazdom, że brama jest otwierana lub zamykana.

Dlaczego DTM System?
Brama automatyczna to inwestycja na długie lata. Warto więc zadbać o to, by użyta do jej wykonania automatyka była najwyższej jakości.

 

dtm automatyka do bramfot. DTM System

 

– Zarówno nasze napędy, jak i siłowniki bramowe wykonane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, dlatego też świetnie sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających warunkach – podkreśla Michał Domaradzki z firmy DTM System. Produkowane przez firmę urządzenia są w całości zaprojektowane i produkowane w Polsce, zawierają szereg nowatorskich rozwiązań i funkcji. Są zawsze zgodne z obowiązującymi normami i posiadają niezbędne certyfikaty. To doskonały wybór, zapewniający bezpieczeństwo i wygodę na wiele lat!

Z pełną ofertą firmy DTM System można zapoznać się na stronie www.dtm.pl


Liczba odwiedzin: 4 | Data publikacji: 2017-05-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach – wyposażonych w nowoczesną automatykę, która integruje ze sobą różne urządzenia z możliwością zdalnego sterowania, ułatwiającą użytkownikowi codzienne życie i funkcjonowanie w przestrzeni własnego domu. Wiele osób jednak obawia się stosowania inteligentnych technologii, uznając je jedynie za drogi gadżet, który nie jest całkowicie bezpieczny. Czy rzeczywiście warto bać się inteligentnego domu?

Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu poza wąskim gronem specjalistów mało kto kojarzył, czym są gabiony, wykorzystywane częściej w inżynierii lądowej niż w budownictwie mieszkaniowym. Dziś, gdy architektura coraz chętniej sięga po nieoczywiste materiały, pojawiła się też przestrzeń na bardziej kreatywne wykorzystanie metalowych koszy z wypełnieniem z kamieni, tłuczonych cegieł czy szkła. Wokół nas coraz częściej widujemy więc nietuzinkowe elewacje gabionowe czy ogrodzenia z gabionów, a producenci mają coraz więcej pomysłów, dzięki którym produkt nieustannie ewoluuje. Świetnym przykładem mogą być bezpieczne naroża – autorski projekt producenta gabionów – firmy Gabeco.

Jeszcze do niedawna stwierdzenie, że „jakość ma znaczenie” większości z nas kojarzyło się z tanim sloganem reklamowym, za którym nie szły fakty. Czasy się jednak zmieniają i dziś, jak podkreślają producenci rozwiązań dla branży budowlanej, jest coraz więcej świadomych konsumentów, którzy wiedzą, czego szukają i mają jasno sprecyzowane wymagania. Ten trend można też zaobserwować w branży ogrodzeniowej. Dla wielu z nas ogrodzenie panelowe czy przesuwna brama ogrodzeniowa to wizytówka domu, a zarazem – granica, która chroni naszą prywatność i zapewnia bezpieczeństwo. Dlatego coraz częściej decydujemy się na to, aby kupować je bezpośrednio u producenta, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale także na parametry techniczne.

Pierwszym impulsem do budowy ogrodzenia jest zazwyczaj jego funkcja użytkowa: z jednej strony wytycza ono granice naszej własności, z drugiej –jest fizycznym zabezpieczeniem, uniemożliwiającym wtargnięcie na posesję niechcianych gości. Jednak podobnie jak w aranżacjach wnętrz, gdzie meble i inne dodatki dobieramy kierując się nie tylko funkcjonalnością, ale i estetyką, również ogrodzenia stają się czymś więcej niż tylko zaporą służącą względom bezpieczeństwa. Projektowane na miarę XXI wieku są ozdobą i wizytówką domu, a wśród różnych dostępnych dziś wariantów szczytem dobrego smaku są bramy i ogrodzenia kute z metalu.

Nowoczesne technologie codziennie zmieniają oblicze branży budowlanej. Z dnia na dzień firma WIŚNIOWSKI wciela coraz więcej efektów rewolucji technologicznej do oferowanych rozwiązań i zmienia życie użytkowników, zapewniając im coraz większy komfort obsługi bram i drzwi. Sterowanie smartfonem jest jednym z udogodnień, które diametralnie poprawi jakość życia mieszkańców i wpłynie na większe poczucie bezpieczeństwa.

W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę przywiązujemy do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność nie oznacza przy tym wzrostu ceny. Uzupełnieniem oferty są wykonywane na wymiar energooszczędne drzwi Thermo65. Dostępne także w okazyjnej cenie. Promocja obowiązuje do końca roku.

Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o poprawie ludzkiego życia czynnik. Chcemy, aby nasze życie było coraz bardziej komfortowe, a używane każdego dnia sprzęty – funkcjonalne. Dlatego tak chętnie wykorzystujemy automatykę jako rozwiązanie naszych codziennych problemów. Automatyka domowa poprawia jakość naszego życia i ułatwia wykonywanie wielu czynności. Normą stały się już systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne czy systemy alarmowe. Podobnie do nich coraz popularniejsza staje się automatyka do bram, która pozwala na wygodne sterowanie bramą za pomocą pilota.

Ogród stanowi wizytówkę posesji. Dlatego powinien być zadbany, regularnie pielęgnowany i harmonizować ze stylem budynku. W ogrodzie główną rolę gra roślinność – kwiaty, krzewy, drzewka oraz równo przycięty trawnik, ale to dodatkowe elementy nadają charakter całości. Architektura ogrodowa: altany, ławeczki czy oczka wodne wzbogacają przydomowy teren. Jednak dla osób lubiących nietypowe rozwiązania idealną propozycją są kosze gabionowe, które można w dowolny sposób zaaranżować w ogrodowej przestrzeni.

Brama garażowa, otwierana kilka lub nawet kilkanaście razy dziennie, jest jednym z najbardziej eksploatowanych sprzętów w domu. Krótki przewodnik po rodzajach bram ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

Dom kojarzy się z ciepłem, spokojem, spędzaniem miłych chwil w gronie rodziny. Z drugiej strony jednak, dom to także obowiązki i wydatki, mocno nadwyrężające domowy budżet. Dlatego każdy, kto myśli perspektywicznie i decyduje się na budowę domu, chce, aby ta kosztowna inwestycja, wkrótce się mu zwróciła, przynosząc dodatkowe korzyści. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie wybór domu energooszczędnego.

Marki Gerda nie trzeba nikomu przedstawiać. To uznany producent bezpiecznych drzwi i zamków, od lat dzierżący pozycję lidera na rynku. Warto jednak pamiętać, że Gerda posiada w swojej ofercie także nowoczesne i funkcjonalne bramy garażowe.

Ogrodzenie nieruchomości pełni funkcję nie tylko zabezpieczającą przed niechcianymi odwiedzinami. Równie ważna jest estetyczna rola płotu, bramy czy furtki, które są przecież wizytówką domu. Aby dobrze pełniły swoją funkcję, muszą być wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i z najwyższej jakości komponentów.

Firma Hörmann oferuje nowe niezwykle atrakcyjne wzory garażowych bram segmentowych. Ale równie ważne jak design są ich walory techniczne, takie jak trwałość czy bezpieczeństwo. Wszystko to razem składa się na to co nazywamy markową bramą garażową.

Czasami jednostkowe projekty, tworzone pod specjalne zamówienie, wydające się czymś niepowtarzalnym mogą stać się rewolucyjnym produktem, który stawia na nowe tory postrzeganie danego rynku. Raz wypróbowane okazują się doskonałą alternatywą dla wypróbowanych i powszechnie znanych rozwiązań. Dodatkowo z ich korzystania wynikają zupełnie nowe korzyści, które w starych systemach były nieosiągalne. Na polskim rynku dostępny jest już taki produkt. Są nim opatentowane bramy chowane, proponowane przez firmę Milaris.

Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? Pytają inwestorzy zastanawiający się nad sposobem zamknięcia garażu. W większości sytuacji montażowych najodpowiedniejsze są bramy segmentowe.

Jakość oferowanych w supermarketach siatek drucianych i innych ogrodzeń pozostawia wiele do życzenia. Choć ich cena często jest atrakcyjna, to jednak – z uwagi na konieczność częstych napraw lub wręcz wymiany całego ogrodzenia – wydatek taki po prostu się nie opłaca. Na co zwracać uwagę podczas doboru ogrodzenia zapytaliśmy Mieczysława Gajewskiego z firmy Drutex.

Wybór bramy garażowej powinien być w równym stopniu dyktowany względami estetycznymi, jak na przykład dopasowaniem jej do koloru elewacji i stylu budynku, jak również względami praktycznymi. W pewnych przypadkach lepiej sprawdzi się brama uchylna, w innych zaś rolowana lub segmentowa.

Zarówno w nowo powstających jak i remontowanych nieruchomościach brama garażowa stanowi jeden z kluczowych elementów. Spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale również funkcje użytkowe, dzięki którym nasz dom staje się wygodniejszy, bezpieczniejszy i energooszczędny. O to, na jaką bramę garażową się zdecydować zapytaliśmy Annę Michalak – Siezieniewską, specjalistkę z firmy Krispol.

Segmentowe bramy garażowe są najbardziej popularnym produktem w tym sektorze rynku. Klienci poszukują bram, które przede wszystkim są ciepłe, trwałe i estetyczne. Producenci zaś starają się zaproponować inwestorom bramy skrojone na miarę ich indywidualnych oczekiwań. Na co należy zwracać uwagę w kwestii zakupu bramy garażowej? Zapytaliśmy o to Piotra Kozłowskiego, specjalisty z firmy Gerda.

Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane siatki stosowane jako ogrodzenia, zwłaszcza na nowych posesjach. Na rynku dostępnych jest tyle różnych alternatywnych rozwiązań – ładniejszych, bardziej praktycznych i ekologicznych, że w ciągu kilku lat można spodziewać się, że część tradycyjnych ogrodzeń na zawsze odejdzie do lamusa.

Wszyscy zainteresowani ogrodzeniem posesji w sposób wysoce estetyczny, trwały i nieporównywalny z tradycyjnymi siatkami drucianymi czy panelami betonowymi powinni zainteresować się spawanymi panelami ogrodzeniowymi i ogrodzeniami gabionowymi.

W nowoczesnym budownictwie segmentowe bramy garażowe stają się standardem, będąc rozwiązaniem nie tylko funkcjonalnym, ale również – dzięki szerokiej ofercie dostępnych wzorów – także atrakcyjnym wizualnie. Jednak podczas wyboru bramy garażowej oprócz estetyki trzeba zwrócić uwagę również na kilka innych czynników, takich jak np. izolacyjność, trwałość automatyki oraz sprężyn czy systemy zabezpieczeń. Tylko rozwiązania najwyższej jakości mogą zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat.

Od bram przemysłowych, np. do hal produkcyjnych, stolarni itp. wymaga się wiele. Muszą być odporne na trudne warunki panujące w tych obiektach, chronić przed ucieczką energii cieplnej, hałasem, ale przede wszystkim ich konstrukcja oraz zastosowane mechanizmy powinny być wytrzymałe na tyle, aby sprostać obciążeniom pracy, często 24 h na dobę i zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. Producent bram, firma Wimont proponuje szeroki wachlarz produktów dedykowanych przemysłowi, spełniających wspomniane oczekiwania klientów.

Nowoczesna logistyka zakłada szerokie wykorzystanie różnego typu bram, stanowisk przeładunkowych i systemów kontroli dostępu. Stosowanie takich rozwiązań pozwala na dokładne planowanie oraz płynny przepływ materiałów i towarów. W związku z tym, że składa się na nie wiele elementów, ważnym jest aby każdy z nich pochodził od jednego dostawcy. Tylko sprawne zestrojenie tych wszystkich czynników pozwoli na sprawną kontrolę nad nimi oraz ich bezawaryjność.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. lubuskie
woj. świętokrzyskie

Słowa kluczowe: automatyka bramowa, automatyzacja bram