Automatyka bramowa – kluczowe komponenty systemu

Napędy to jeden z podstawowych elementów automatyki bram garażowych i wjazdowych. Odpowiada za szybkość otwierania i zamykania bramy oraz płynność pracy w zależności od jej ciężaru. W skład zestawu wchodzą także:

• centrala sterująca (sterowniki, odbiorniki radiowe),
• narzędzie zdalnego sterowania – pilot, klawiatura kodowa, aplikacja w smartfonie,
• komponenty dodatkowe – fotokomórka, lampa sygnalizacyjna,
• mechanizm przeniesienia napędu – szyna, pasek zębaty,
• elementy mocujące.

Wybierając producenta napędów do bram, warto zdecydować się na dostawcę pełnego systemu. To gwarancja kompatybilności elementów i wydajnej pracy bramy na lata, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo i codzienny komfort. Łatwiej rozbudujemy też system o nowe funkcjonalności, takie jak choćby synchronizacja otwarcia bramy wjazdowej z garażową lub włączenie bram do systemu zdalnego zarządzania inteligentnym domem przez smartfon. Automatyka bramowa od DTM System daje nam niemal nieograniczone możliwości.

Jakie napędy do bramy garażowej od DTM System?

Polski producent napędów do bram opracował liczne warianty systemu do montażu w bramach garażowych. Wśród nowości znajdziemy modele GO801, GO1001, GO801 868, GO1001 868, napędzane przez odporny na zużycie wytrzymały i co równie ważne cichy pasek zębaty. Dla pełnej ochrony systemy wyposażono w możliwość awaryjnego ręcznego otwarcia / zamknięcia i zaryglowania bramy. Co zyskujemy z modelami z serii GO?

fot. DTM System

Płynne przesuwanie dla małych i dużych bram

Kluczowa dla napędu wartość, czyli siła ciągnięcia i pchania, w zależności od modelu jest na poziomie od 550 N do 1000 N, co sprawia, że systemy DTM poradzą sobie z szybką pracą nawet z dużymi i ciężkimi bramami o maksymalnej powierzchni 12,6 m2.

Szybka praca systemu

Siła uciągu to jedno. Ważna jest także szybkość pracy. W modelach GO801 i GO1001 maksymalna prędkość ruchu bramy to 18 mm/s, czyli wjeżdżamy, a nie czekamy.

fot. DTM System

Wytrzymałe i odporne materiały

Polski producent napędów do bram zadbał także o jakość podzespołów, z których wykonane są napędy. Dzięki temu systemy działają niezawodnie i w srogi mróz, i w duży upał (-20°C do +40°C). Spełniają restrykcyjne europejskie normy bezpieczeństwa. Systemy GO posiadają certyfikat TÜV, który weryfikuje między innymi stabilność konstrukcji, sprawność prowadnic i blokad, odporność podzespołów na ścieranie czy korozję. Wsparciem jest wbudowany mechanizm przeciwzgnieceniowy, który, gdy napotyka opór, natychmiast zmienia kierunek ruchu bramy.

Zdalne sterowanie

Bramę otworzymy pilotem i zajmie nam to chwilę, dzięki zintegrowanemu odbiornikowi radiowemu, działającemu w zależności od wariantu w 2 częstotliwościach (klasyczna 433 MHz lub z wyższym poziomem bezpieczeństwa 868 MHz). System działa bez szarpnięć z miękkim startem i stopem.

fot. DTM System

Napędy do bram przesuwnych i skrzydłowych

W przypadku bram wjazdowych kwestia doboru odpowiedniego napędu jest tak samo istotna, jak przy bramach garażowych. Dana moc przekłada się na odpowiednią prędkość, a to z kolei oszczędność czasu i nerwów dla właścicieli domów, mieszkańców osiedli, jak i użytkowników obiektów usługowych czy przemysłowych. Polski producent napędów do bram dostarcza rozwiązania dla bram przesuwnych i skrzydłowych, zarówno w postaci pojedynczych siłowników i różnorodnych parametrach, jak i pełnych zestawów automatyki bramowej (sterowniki, odbiorniki radiowe, fotokomórki, piloty oraz elementy mocujące).

fot. DTM System

Wśród propozycji znajdziemy:

• siłowniki do bram przesuwnych o wadze od 600 do 800 kg oraz do bram przemysłowych o wadze do 1200 kg, pracujące z prędkością 10 m/1 min, wyposażone w minimalistyczną i odporną na zmienne warunki atmosferyczne obudowę.

• siłowniki do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3-5 metrów i wadze do 250 kg, pracujące z prędkością 10-18 mm/s.

Napędy to nie wszystko – rozszerz możliwości

Napędy do bram polskiego producenta sprostają potrzebom najbardziej wymagających klientów. Tym bardziej, gdy rozbudujemy je o funkcjonalności, dzięki którym oszczędzimy więcej czasu i zapewnimy sobie więcej wygody. Eksperci DTM System zaprogramują dla nas, co tylko chcemy. Na przykład:

• Wykrywanie przeszkód na trasie otwierania lub zamykania bramy. Czujniki zatrzymają mechanizm w odpowiednim momencie. W tej roli świetnie sprawdzi się nowa seria fotokomórek SLIM3 (z regulacją kąta patrzenia w poziomie 180°).

fot. DTM System

• Czasowe podświetlenie ledowe wjazdu dla większego bezpieczeństwa, uruchamiane wraz ze startem napędu i wyłączające się po upływie zaprogramowanego czasu.

• Automatyczne zamykanie bramy po określonym czasie, żebyśmy nie musieli o tym pamiętać.

• Brama jako furtka, czyli ustalenie jedynie częściowego otwarcia, które wystarczy do wpuszczenia człowieka.

• Otwieranie na kod użytkownika zamiast pilotem operatora – narzędzie szczególnie przydatne na osiedlach, dla dostawców, w firmach.

• Systemy awaryjnego otwierania bramy w przypadku czasowego braku zasilania

• Ustawienia dla lamp sygnalizacyjnych, informujących o pracy bramy.

fot. DTM System

Systemy automatyki bramowej dla przemysłu

Potwierdzeniem skuteczności rozwiązań DTM System jest szerokie zastosowanie produktów polskiego producenta napędów do bram i akcesoriów automatyki bramowej w wielu sektorach przemysłu. Systemy są tu niezwykle rozbudowane, intensywność użytkowania jest zdecydowanie wyższa, a sterowanie obejmuje znacznie większe odległości. Wśród szeregu rozwiązań odpowiadających na te potrzeby, warto wspomnieć o trzech nowościach:

• Linia radiowa do przemysłu, której celem jest usprawnienie pracy na halach i w magazynach. Linia działa w oparciu o dwukierunkowy nadajnik STARK, który pracuje na bezpiecznej od zakłóceń częstotliwości 868 MHz w systemie CSS. Ma zasięg 1,2 km i mieści w sobie 1000 trzy-przyciskowych pilotów. Po drugiej stronie mamy odbiornik MARK – dwukierunkowy 3-kanałowy odbiornik radiowy dedykowany do współpracy ze sterownikami wysyłającymi impuls sterujący na duże odległości.

fot. DTM System

• Pilot przemysłowy SOLID zapewnia sterowanie urządzeniami w odległości do 250 metrów, pracuje na obu częstotliwościach automatyki bramowej, wzmacnia kontrolę przez sygnalizację dźwiękową. Przeznaczony do wygodnej obsługi w rękawicach roboczych i pracy w każdej temperaturze, z opcją montażu naściennego.

fot. DTM System

• Wzmacniacz sygnału REPEATER to innowacyjny radioodbiornik, który przyjmuje i automatycznie przekazuje sygnał radiowy na obu częstotliwościach. Jego głównym celem jest zwiększanie zasięgu pilotów. Dostarczany w dedykowanej obudowie natynkowej o szczelności IP-54 przeznaczonej do montażu na zewnątrz.

fot. DTM System

Polski producent napędów do bram – DTM System

Czy technologie opracowane przez polskiego producenta napędów do bram mogą konkurować ze światowymi potentatami automatyki bramowej? 25 lat doświadczenia we wdrażaniu innowacyjnych produktów przez bydgoską markę pokazuje, że z powodzeniem jest to możliwe. Liczby mówią tu same za siebie. DTM System w skrócie to:

2 500 000 urządzeń produkowanych rocznie we własnym parku maszynowym,
> 70 wykwalifikowanych specjalistów odpowiada za stały rozwój technologii,
> 300 autorskich projektów produktów wykonanych i przetestowanych przez dział projektowy,
> 90% powracających klientów, którzy doceniają jakość systemów DTM,
14 rynków zagranicznych w stałej współpracy eksportowej.

fot. DTM System

Pełną ofertę automatyki bramowej, w tym napędy do bram polskiego producenta, znajdziemy na stronie www.dtm.pl.

85-145 Bydgoszcz, ul. Brzeska 7, woj. kujawsko-pomorskie
tel. 52 340 15 83,