Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej, przesuwnej, roletowej i garażowej?

Niezawodne, bezpieczne i nowoczesne sterowanie bramą

Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też budowy nowych obiektów mieszkalnych i użytkowych, zastanawiamy się jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej, przesuwnej, roletowej oraz garażowej powinniśmy wybrać. Oferta na rynku jest bardzo szeroka, ale dla pełnego zadowolenia z inwestycji warto postawić na sprawdzonego dostawcę oraz przekonać się, co liderzy rynkowi mają do zaoferowania. O nowoczesnych systemach dla bram opowiada Michał Domaradzki, z firmy DTM System, będącej polskim producentem automatyki bramowej oraz laureatem licznych nagród branżowych.

Usprawnienie i polepszenie jakości życia

– Automatyka jest zdecydowanie rozwiązaniem przyszłości – mówi Michał Domaradzki, manager działu handlowego i marketingu w DTM System. – Inteligentne systemy wspomagające są dziś obecne w każdej dziedzinie życia, zarówno w fabrykach, jak też w domach. Automatyka pozwala lepiej i wydajniej zarządzać produkcją w zakładach, ale często zapominamy, że jest ona obecna także w każdym mieszkaniu i korzystamy z niej każdego dnia! To właśnie dzięki niewielkim sterownikom, czujnikom i systemom, możliwe jest podnoszenie jakości życia w domach mieszkalnych. Inteligentne zmywarki, kuchenki, piece, panele solarne, pompy głębinowe, zraszacze do trawy, automatyczne oświetlenie, alarmy oraz całe systemy typu „smart home” pozwalają nam cieszyć się bardziej oszczędnym domem oraz w znacznym stopniu poprawiają komfort jego użytkowania. Jak łatwo się domyśleć, automatyka trafiła także do bram. Wybierając odpowiedni napęd do bramy dwuskrzydłowej, możemy cieszyć się wieloma funkcjonalnościami – od dostępu poprzez pilota, aż po sterowanie bramami z poziomu smartfona.

Ponad 300 innowacji

Firma DTM System zajmuje się produkcją innowacyjnych odbiorników, nadajników oraz systemów zdalnego sterowania. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy napędy, sterowniki i akcesoria do automatyki bramowej, oraz automatyki do bram przemysłowych. Ponadto, firma oferuje także urządzenia elektrotechniki oświetleniowej tradycyjnej oraz LED. Ogromne zaplecze produkcyjne oraz wyspecjalizowana kadra sprawia, że dla firmy DTM System nie ma zadań niemożliwych! Zakład bardzo często przystępuje do projektowania oraz realizacji zleceń na indywidualne zamówienia.

fot. DTM System

– Zatrudniamy ponad 70 wysoko wykfalifikowanych specjalistów, posiadamy w swoich szeregach zespół 10 inżynierów i konstruktorów, wykwalifikowany dział handlowy oraz własny park maszyn z linią SMD oraz THT oraz narzędziownią – informuje Michał Domaradzki. – To dzięki obserwacji rynku oraz wieloletniemu doświadczeniu oferujemy dziś zaawansowane technologicznie produkty, które konkurują nie tylko w Polsce, ale także w 14 zagranicznych krajach, do których je eksportujemy. Na swoim koncie mamy już ponad 300 innowacyjnych urządzeń i produkujemy w sumie ponad 2 500 000 urządzeń elektronicznych rocznie. Cały czas się rozwijamy i od 25 lat nie zwalniamy tempa! Jesteśmy bardzo znani z automatycznych napędów do bram dwuskrzydłowych, przesuwnych czy też garażowych, ale na tym nie kończy się nasza oferta. Nasz zakres produktowy obejmuje piloty, napędy, akcesoria, odbiorniki, sterowniki oraz rozwiązania z zakresu kontroli dostępu. Tworząc nasze wyroby skupiamy się na utrzymaniu wysokiej jakości produktów oraz ich niezawodności.

fot. DTM System

Wysoka jakość systemów automatyki bramowej DTM System potwierdzona została wieloma nagrodami branżowymi, w tym m.in. prestiżową nagrodą Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA (2016 i 2018) oraz wyróżnieniami w rankingu Budowlana Marka Roku, które przyznawane są firmie nieustannie od 2016 roku.

fot. DTM System

Napęd do bramy dwuskrzydłowej – bezpieczny, niezawodny i oszczędny!

Obszerna lista oferowanych napędów do bram jest potwierdzeniem kompleksowości oferty. Odpowiednia budowa, niezawodne siłowniki i napędy sprawiają, że mechanizmy automatyki bramowej DTM System działają w sposób niezawodny oraz bezpieczny. Rozwiązania dopasowane są do potrzeb klientów oraz odpowiadają na wymagania różnych rodzajów bram.

– Nasze napędy do bram dwuskrzydłowych, przesuwnych i garażowych tworzone są zgodnie z europejskimi normami i posiadają deklaracje zgodności CE – mówi Michał Domaradzki. – Oferowane systemy są trwałe, wygodne w użytkowaniu oraz dodatkowo objęte gwarancją producenta.

Swoje napędy oraz akcesoria firma wykonuje z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Co bardzo ważne, poza samymi napędami firma oferuje kompatybilne akcesoria – sterowniki, odbiorniki radiowe, fotokomórki, piloty oraz elementy mocujące. Kupując wszystkie elementy od jednego dostawcy, możemy mieć pewność sprawności, kompatybilności i poprawnego działania, jak też możemy liczyć na fachowe doradztwo.

fot. DTM System

Wygodna kontrola dostępu

– Wśród bardzo popularnych akcesoriów naszych systemów bramowych znajdują się nadajniki zdalnego sterowania – omawia Michał Domaradzki. – Jednym z nowości jest klawiatura kodowa KEYPOINT, który pozwala na bezprzewodow sterowanie wieloma urządzeniami automatyki poprzez wybranie jednego z dostępnych kodów na klawiaturze numerycznej.

fot. DTM System

Taką bezprzewodową klawiaturę kodową można zamontować w dowolnym miejscu, także na zewnątrz. Posiada ona sygnalizację dźwiękową, podświetlaną klawiaturę oraz cechuje się bardzo prostą obsługą. Użytkownik ma do dyspozycji aż 259 kanałów. Wśród systemów zdalnego sterowania dużą popularnością cieszy się także EASYKEY 868 czyli bezprzewodowy system z trzema praktycznymi przyciskami. Dostępny jest on w wersji do budynku oraz samochodu. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami radiowymi. Za jego pomocą można łatwo sterować automatyką, bez potrzeby wychodzenia z pojazdu. Ofertę uzupełnia szeroka gama pilotów: 2, 4, a nawet 12 przyciskowych.

fot. DTM System

Konfiguracja bramy przez smartfon

Z myślą o wygodzie i oszczędności czasu powstają urządzenia, których programowanie jest intuicyjne i bezproblemowe. Sterownik BLUE 232 pozwala na szybką konfigurację systemu bramowego z poziomu smartfona.

fot. DTM System

– Jest to idealny sterownik napędu do bramy dwuskrzydłowej – mówi Michał Domaradzki. – Cała konfiguracja odbywa się poprzez Bluetooth, a dostęp do zarządzania możliwy jest dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej. Urządzenie posiada energooszczędny zasilacz impulsowy. Sterownik charakteryzuje się szybkim montażem oraz prostym programowaniem. Wszystkie wejścia i wyjścia sterownika posiadają diody sygnalizacyjne pozwalające łatwo zdiagnozować ewentualne usterki. BLUE 232 charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Pozwala m.in. na płynną regulację mocy siłowników, faz miękkiego startu i stopu oraz zastosowania trzech par fotokomórek.

fot. DTM System

Automatyka dla całego budynku

Wśród innowacyjnych rozwiązań spod skrzydeł DTM System znajdziemy także centralę automatyki budynku CHRONO. Jest to kompaktowe urządzenie, które pozwala sterowanie wieloma systemami automatyki w jednym budynku, z poziomu tej samej aplikacji na smartfonie.

fot. DTM System

– Dzięki rozwiązaniu CHRONO możemy np. otworzyć bramę, zamknąć rolety oraz zgasić światło – wyjaśnia Michał Domaradzki. – Korzystając ze schematów można ustalać odpowiednie harmonogramy pracy bądź sterować działaniami ręcznie. Co bardzo ważne, system pozwala nieustannie modyfikować system inteligentnego budynku, dzięki czemu możemy dodawać i usuwać zadania. To właśnie ten system zdobył uznanie podczas Międzynarodowych Targów BUDMA. Już od samego początku CHRONO cieszył się ogromną popularnością. Dziś jest wyborem nr 1 dla wielu naszych klientów.

fot. DTM System

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dtm.pl

85-145 Bydgoszcz, ul. Brzeska 7, woj. kujawsko-pomorskie
tel. 52 340 15 83,


Liczba odwiedzin: 763 | Data publikacji: 2021-05-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Automatyka do bram zyskuje coraz większą popularność....
Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o...
Brama wjazdowa jest zawsze jednym z najbardziej...
29.09.2015 | Automatyka domowa
Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
15.09.2015 | Ogrzewanie
Choć sercem systemu centralnego ogrzewania bez wątpienia...
05.11.2014 | Automatyka domowa
Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla...
29.04.2014 | Automatyka domowa
Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd...
Na rynku jest wiele różnych rozwiązań i...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
Malowanie proszkowe aluminium, metalu, stali to efektywny...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
27.05.2020 | Automatyka domowa
Kable grzewcze są doskonałym rozwiązaniem wielu problemów...
Działają od 1991 roku i nie szukają...
Wiele Zakładów produkcyjny jest zobowiązany do utrzymania...
Świat nieustannie się zmienia wyznaczając nowe trendy....
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
26.04.2018 | Meble - ogrodowe
Taras to nieosłonięta część domu, z której...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
Przemysł drzewny, włókienniczy, spożywczy, elektroniczny, papierniczy, drukarnie,...
01.08.2017 | Automatyka domowa
Wszechobecna elektronika zawitała na dobre do mieszkań,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej, napęd do bramy dwuskrzydłowej, automatyka, automatyka bramowa, zdalne sterowanie, telekomunikacja, sterowanie bramą,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy