Automatyka domowa – oferta dla instalatorów

Instalacje dla budynków inteligentnych

Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla domu, które oferują swoim klientom. Liczba istniejących systemów, a także często subtelne różnice między nimi sprawiają, że tylko dobrze poinformowany i podążający za innowacyjnymi rozwiązaniami instalator jest w stanie zaoferować swojemu klientowi system skrojony na miarę jego wymagań i oczekiwań.

Rynek instalacyjny automatyki domowej dynamicznie rośnie. Coraz chętniej właściciele  domów, ale również mieszkań sięgają po systemy, które pozytywnie wpływają na ich komfort życia, bezpieczeństwo oraz pełny portfel. Do jeszcze nie tak dawna automatyzacja domu była odbierana przez społeczeństwo jako swego rodzaju ekscentryzm. Taki drogi gadżet dla bogatych, który instalowany był bardziej na pokaz niż z pobudek czysto pragmatycznych. Ta mimo wszystko krzywdzącą dla technologii opinia częściowo miała swoje uzasadnienie. Systemy automatyki dotychczas były niewspółmiernie drogie do oferowanej funkcjonalności, a nazywanie ich inteligentnymi instalacjami dla domu było bardziej marketingową zagrywką, niż bezdyskusyjnym faktem.

 

automatyka domowa i ipadfot. FIBARO

 

Automatyka domowa – FIBARO
Czasy się zmieniają, automatyka rozwinęła się niesamowicie wraz z postępem technologicznym w dziedzinach łączności, miniaturyzacji i informatyzacji domowych urządzeń. Na rynku pojawiły się dobre systemy przewodowe, a po nich systemy XXI wieku – bezprzewodowe, niewymagające prac remontowych, a przy tym tanie w zakupie i instalacji. Takim systemem jest produkowane w Polsce, w poznańskiej fabryce, FIBARO, które sprzedawane jest w wielu krajach, w tym tak odległych jak Stany Zjednoczone, Australia czy Nowa Zelandia. Każdego dnia FIBARO produkuje nawet 6 tysięcy nowych produktów, które są rozsyłane we wszystkich kierunkach świata. Taka ilość produkowanych urządzeń, które natychmiast znajdują odbiorców sprawia, że FIBARO jest największym odbiorcą układów służących do komunikacji w technologii Z-Wave na świecie, a także liderem technologicznym i największym dostawcą gotowych rozwiązań automatyki bezprzewodowej Z-Wave.
Z-Wave to ultrabezpieczny protokół komunikacyjny, będący ogólnoświatowym standardem w bezprzewodowej automatyce domowej. Zapewnia on solidne, trudne do podsłuchania i przejęcia, bezprzewodowe połączenie między modułami wykonawczymi i sensorami, użytymi do budowy inteligentnej instalacji dla domu. Każdy  z takich modułów jest wyposażony w układ komunikujący się w Z-Wave, a topologia sieci MESH sprawia, że nawet elementy najbardziej oddalone od jednostki sterującej, mają gwarantowane połączenie poprzez inne znajdujące się na drodze komunikacyjnej moduły.

 

technologia mesh inteligentny domfot. FIBARO

 

Automatyka domowa – moduły wykonawcze i sensory
Oferta modułów wykonawczych i sensorów FIBARO jest bardzo bogata. Za ich pomocą możemy uruchamiać, wyłączać, a także sprawdzać stan urządzeń elektrycznych czy zarządzać dowolnym typem oświetlenia – od tradycyjnych żarówek, po halogenowe i LED z taśmami RGBW włącznie. W sprzedaży są także dwie generacje sterowników do silników elektrycznych, które pozwalają na obsługę wszelkiego rodzaju rolet, bram garażowych, elektrycznie sterowanych zasłon i żaluzji. Żadna inteligentna automatyka nie mogłaby się obejść bez odpowiednich sensorów, dostarczających jej informacji o tym, co się dzieje w zarządzanym obiekcie. FIBARO posiada w swojej ofercie multiczujnik ruchu z wbudowanym termometrem i akcelerometrem. Nie zabrakło także takich urządzeń jak czujnik zalania czy czujnik dymu. Niezwykle funkcjonalny moduł RGBW Controller posiada cztery wejścia analogowe, które pozwalają dostarczyć centrali informacje z czterech czujników analogowych 0-10V. To tylko kilka z modułów dostępnych w ofercie. Wszystkie można zobaczyć na stronie producenta.

 

iphone i inteligentny domfot. FIBARO

 

Automatyka domowa – jednostka sterująca – integracja systemu
Moduły są zarządzane za pomocą jednostki sterującej. W ofercie FIBARO znajdziemy dwie takie centrale. Podstawowy model to Home Center Lite. Pozwala na zarządzanie wszystkimi modułami oferowanymi przez FIBARO. Bardziej zaawansowaną jest centrala Home Center 2. Prócz obsługi urządzeń z oferty, dzięki implementacji języka LUA, umożliwia zintegrowanie urządzeń zewnętrznych, możliwych do obsługiwania za pomocą sieci Internet. Z racji popularyzowania się idei Internet of Things, te coraz częściej goszczą w naszym domu. Wśród nich są telewizory, kina domowe, różnego rodzaju stacje pogodowe, termostaty itd. Dzięki tej centrali możemy zintegrować z naszą domową automatyką dowolne urządzenie pozwalające na podłączenie go naszej sieci lokalnej.
Integrację zdecydowanie ułatwi czwarta duża aktualizacja systemu pod kontrolą którego pracuje Home Center 2. Nowa wersja oprogramowania posiada od początku napisany od nowa silnik Z-Wave, dzięki czemu połączenie jest jeszcze stabilniejsze i bezpieczniejsze, ale – co od strony użytkowej może być ważniejsze – pozwala na współpracę z jeszcze większa ilością urządzeń Z-Wave dostępnych na rynku. Wśród nich znajdziemy chociażby nowoczesne elektronicznie sterowane zamki, piece do ogrzewania domów czy wszelkiego rodzaju listwy sieciowe, czujniki czy liczniki zużycia energii Z-Wave. Wprowadzona funkcjonalność Pluginów znacząco upraszcza integrację z nowymi urządzeniami, które integrujemy w domu. Wystarczy tylko zajrzeć do sekcji Pluginy, odszukać odpowiednie urządzenie, które chcemy zintegrować i uruchomić Plugin. Czwarta generacja oprogramowania dla Home Center 2, wprowadzi naszą automatykę w nowym wymiar domowej inteligencji.

 

dom inteligentny alarmfot. FIBARO

 

Automatyka domowa – wzrost zainteresowania
Ogromne zainteresowanie domową automatyką potwierdza wzrost sprzedaży, jakim FIBARO może się pochwalić od 2011 roku. W 2012, rok do roku firma zanotowała wzrost sprzedaży na poziomie 487%. W 2013 roku ponownie doskonały wynik na poziomie 270%. Prognozy na rok 2014 są równie obiecujące – 263 procent wzrostu sprzedaży w stosunku do roku 2013. Te wspaniałe wyniki tylko potwierdzają jak wielkim zainteresowaniem cieszy się obecnie bezprzewodowa automatyka domowa FIBARO.
Nie ma się w sumie czemu dziwić. Obecnie oferowany inteligentny dom FIBARO to nie tylko wysoki komfort życia, ale przede wszystkim nieoceniony wzrost bezpieczeństwa domowników i realne korzyści finansowe związane z oszczędzaniem energii. Przy obecnie rosnących cenach prądu, gazu i ogrzewania, właściciele domów i mieszkań poszukują rozwiązań, które pozwolą na optymalizację ich zużycia. System FIBARO pozwala na oszczędności do 30 procent rocznie na energii elektrycznej i do 23 procent energii cieplnej.
System automatyki domowej FIBARO z racji tego, że nie wymaga prowadzenia przewodów w ścianach, budowania rozdzielni, przerabiania instalacji elektrycznej, jest montażem „czystym”. To jedna z wielu zalet FIBARO, która przemawia za wyborem tego rozwiązania przez klientów, którzy bardzo często mają wykończony i zamieszkany obiekt, a domową inteligencję chcą dopiero zamontować. Instalowanie FIBARO jest stosunkowo proste. Jest wielu klientów, którzy samodzielnie dokonują instalacji. Przeważa jednak grupa, która wymaga obsługi najwyższego poziomu, wykonania instalacji przez profesjonalistów z zachowaniem wysokiej jakości i solidności montażu.

 

inteligentny dom czujnik dymufot. FIBARO

 

Automatyka domowa – oferta dla instalatorów
FIBARO chętnie nawiązuje współpracę z firmami instalatorskimi z całego kraju. Dla wszystkich zainteresowanych przez cały rok są organizowane szkolenia przygotowawcze, które pozwalają instalatorom pozyskać fachową wiedzę i umiejętność profesjonalnego montażu w domu klienta. Wysoka jakość automatyki FIBARO wspólnie z montażem na najwyższym poziomie sprawia, że firmy instalatorskie nie tylko, nie będą narzekać na brak zleceń do wykonania, ale mogą również liczyć na zamówienia związane z rozbudową oraz konserwacją stworzonych przez siebie instalacji.
Sukces sprzedażowy FIBARO tylko potwierdza potencjał, jaki drzemie w usługach instalacyjnych domowej automatyki. Należy pamiętać, że skalowalność i możliwość rozbudowy instalacji w dowolnym momencie, może być wykorzystywana w celu zainteresowania potencjalnych klientów przez instalatora. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaoferować klientowi system prosty, a przez to tani, odpowiednio dopasowany do budżetu, którym dysponuje klient, a następnie ulepszać go wraz z rosnącymi potrzebami. Perspektywa rozbudowy w przyszłości, bez jakichkolwiek konsekwencji, jak ponowny remont, niszczenie poszycia ścian itd. jest doskonałym argumentem w rękach instalatora, który może pomóc w znalezieniu nowych zleceń i klientów. Każdy nowy klient to najczęściej gwarancja stałej współpracy, generująca takie stałe zlecenia jak konserwacja systemu czy jego dalsza rozbudowa.
FIBARO bardzo dba o relacje z klientami i firmami instalatorskim, dlatego każdy instalator, który przejdzie szkolenie przygotowawcze FIBARO, otrzyma odpowiedni certyfikat, a także będzie mógł skorzystać z profesjonalnego wsparcia technicznego firmy, dzięki czemu jakiekolwiek problemy powstałe na drodze instalacyjnej, będą szybko i konsekwentnie rozwiązywane. Instalowanie systemu FIBARO to solidna podstawa do osiągnięcia sukcesu Twojej firmy, który dzięki wysokiej jakości produkt w połączeniu z profesjonalnym montażem, zapewni Ci ogromną rzeszę oddanych i zadowolonych klientów, mogących cieszyć się innowacyjnym systemem inteligentnego domu.

Ze szczegółami dotyczącymi systemu automatyki FIBARO i oferty dla instalatorów można zapoznać się na stronie: www.fibaro.com

 

62-081 Wysogotowo, ul.Serdeczna 3, woj. wielkopolskie


Liczba odwiedzin: 1672 | Data publikacji: 2014-11-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


01.04.2021 | Automatyka domowa
Prawdziwie nowoczesny dom to dziś dom inteligentny...
17.11.2020 | Automatyka domowa
Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u...
Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą?...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
13.02.2017 | Domy drewniane
Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...
13.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesny, stylowy, ekskluzywny, designerski – kiedy mówimy...
29.09.2015 | Automatyka domowa
Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
11.06.2015 | Automatyka domowa
Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
29.04.2014 | Automatyka domowa
Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: inteligentny dom, system domu inteligentnego, urządzania dla domu inteligentnego, zabezpieczenia przeciwpożarowe, systemy przeciwpożarowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy