Automatyka domowa MyHome

System dla domu inteligentnego

Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd na urlop, pośpiech, nerwowe pakowanie ostatnich rzeczy… a potem, już kilka lub kilkadziesiąt kilometrów od domu, pytanie: czy opuściłem rolety i wyłączyłem światło? Aby uniknąć takich nieprzyjemnych i kłopotliwych sytuacji, firma Legrand zaprojektowała system automatyki domowej MyHome, który doskonale sprawdza się również w wielu innych sytuacjach codziennego życia.

Sterowanie domem – na miejscu lub zdalnie
Inteligentne systemy sterowania domem to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które pozwala wykonywać codzienne, wielokrotnie powtarzane w ciągu dnia czynności automatycznie, za pomocą tylko jednego przycisku. Dzięki temu nie trzeba wieczorem zrywać się z łóżka, gdy przypomnimy sobie, że nie zredukowaliśmy ogrzewania. Możemy też podnieść rolety nie wstając z kanapy lub – gdy w domy zrobi się podejrzanie cicho – zajrzeć na piętro do pokoju dzieci bez wchodzenia po schodach.
Sterowanie MyHome daje również możliwość utrzymywania kontaktu z domem za pośrednictwem smartfona i internetu. Dzięki temu, nawet będąc daleko, można sterować wybranymi funkcjami, otrzymywać wiadomości o zarejestrowanych przez system zdarzeniach lub po prostu sprawdzić na podglądzie kamer, czy wszystko jest w porządku.

 

inteligentny dom ipad tablet aplikacja do sterowania inteligentnym domemfot. Legrand

 

Inteligentne sterowanie domem dla zwiększenia bezpieczeństwa
Systemy automatyki domowej stają się coraz popularniejsze, ponieważ zapewniają ogromną wygodę użytkowania domu. Jednak również ważne jest to, że zwiększają także bezpieczeństwo domowników, uruchamiając alarmy i informując o próbach włamania. Specjalne czujniki systemu MyHome mogą również uruchomić alarm techniczny na przykład w przypadku wykrycia dymu, zalewania wodą, ulatniającego się gazu. Jeżeli w instalacjach zostały wykorzystane zawory elektryczne, system może je zamknąć, odcinając wyciek i tym samym eliminując zagrożenie aż do momentu usunięcia awarii. Monitorowanie domu oraz najbliższego otoczenia umożliwia zainstalowanie dodatkowych kamer, a dzięki połączeniu z internetem można „zajrzeć do domu” z dowolnego miejsca na świecie.

Oszczędzanie z automatyką domową
Oprócz podwyższania komfortu codziennego przebywania w domu czy zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, równie ważnym aspektem automatyki domowej MyHome jest także ekologiczna strona tego rozwiązania. Dzięki temu, że system eliminuje zbędne czy nieuzasadnione zużywanie wody, energii elektrycznej czy gazu, pozwala on na obniżenie comiesięcznych rachunków oraz oszczędzanie zasobów naturalnych. Umożliwia też stałą kontrolę domowego budżetu dzięki monitorowaniu zużycia energii elektrycznej, gazu i wody w formie danych liczbowych lub wykresów wyświetlanych na ekranie dotykowym. Dane dotyczące zużycia poszczególnych mediów dostępne są w ujęciu dziennym, miesięcznym lub rocznym. Prezentacja może obejmować również dane o energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne lub ciepłej wodzie uzyskiwanej z kolektorów słonecznych.

 

elementy inteligentnego domufot. Legrand

 

Automatyka domowa – jeden system, wiele możliwości
MyHome może obejmować jeden lub więcej podsystemów zainstalowanych w domu. Najczęściej są to: sterowanie oświetleniem, roletami oraz termoregulacja. Jednak może to być również sterowanie systemem alarmowym, dystrybucja dźwięku czy integracja z systemem wideodomofonowym. Co istotne – choć z uwagi za różnice w sygnałach w poszczególnych podsystemach należy je wydzielić – istnieje możliwość spięcia ich wszystkich w jeden kompleksowy system, wykorzystując interfejsy SCS-SCS do połączenia dedykowanych dla nich magistrali. Ułatwieniem jest też możliwość sprzęgnięcia podsystemów za pomocą tzw. „scenariuszy”, czyli zapamiętanych zestawów komend, wywoływanych naciśnięciem jednego przycisku. I tak np. podczas wychodzenia z domu wystarczy uruchomić scenariusz „wyjście”, który spowoduje zgaszenie świateł, opuszczanie rolet i redukcję ogrzewania, czy – podczas dłuższego urlopu – scenariusz „wakacje”, który w określonych godzinach będzie włączał oświetlenie, muzykę, podnosił rolety, czy uruchamiał podlewanie ogrodu. Stworzy to wrażenie, że domownicy są obecni, a ponadto ogród nie ucierpi podczas upałów.

 

schemat inteligentny dom inteligentny dom schematrys. Legrand

 

Elementy systemu automatyki domowej
System MyHome tworzą trzy podstawowe grupy produktów: elementy sterujące (sterowniki), akcesoria systemowe (zasilacze, interfejsy itp.) i elementy wykonawcze (aktory), które dostępne są w 2 wersjach: modułowej do montażu w rozdzielnicach oraz jako elementy osprzętu, montowane podtynkowo. Dzięki temu, zależnie od rodzaju obiektu oraz wymagań, można zbudować system o architekturze scentralizowanej lub peryferyjnej (rozproszonej). W przypadku tej pierwszej, aktory zlokalizowane są w rozdzielnicy głównej, a więc w jednym miejscu, zaś sterowniki są umieszczone w różnych punktach obiektu.
Jeśli zdecydujemy się na architekturę peryferyjną, zarówno aktory, jak i sterowniki są „rozrzucone” w różnych miejscach.

 

panel do sterowania inteligentnym domem inteligentny domfot/rys. Legrand

 

MyHome jest systemem automatyki domowej, opartym w swojej zasadniczej części o magistralę BUS i oryginalny protokół komunikacji SCS. Uzupełnieniem systemu magistralnego są rozwiązania radiowe, wykorzystujące w komunikacji protokół ZigBee. Oba rozwiązania mogą funkcjonować niezależnie lub współpracować ze sobą. To pozwala zbudować system najlepiej odpowiadający potrzebom klienta i uwzględniający specyficzne warunki projektu, jak choćby bariery architektoniczne.

 

inteligentne-sterowanie-domemfot. Legrand

 

Automatyka domowa w atrakcyjnej formie
Elementy sterowania systemem MyHome, takie jak łączniki scenariuszy, sterowniki, ekrany dotykowe i wideodomofony dostępne są seriach osprzętu Axolute i Celiane, które zaprojektowano tak, aby stały się ozdobnymi elementami wystroju wnętrza.
Szeroki wybór materiałów i kolorów pozwala na dopasowanie produktów do danego wnętrza – do ścian, podłóg, dywanów, mebli lub innych elementów. Dostępne są m.in. wykończenia z drewna, szkła, metalu, kamienia, porcelany, tkaniny oraz bogata paleta kolorów.
Szerokie możliwości doboru urządzeń, rozwiązań systemowych i opcji sterowania sprawia, że automatyka domowa MyHome doskonale spełni swoją funkcję, podwyższając komfort użytkowników i bezpieczeństwo oraz generując oszczędności, a wszystko przy minimalnej ingerencji człowieka. Ponadto mnogość rozwiązań wizualnych osprzętu sprawi, że MyHome będzie rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale również atrakcyjnym, które wprowadzi również ciekawe akcenty we wnętrzu.

 

inteligentny dom system do inteligentnego domufot. Legrand

 

Ze szczegółową ofertą firmy Legrand można zapoznać się na stronie: www.automatykadomowa.legrand.pl

 

 

02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 50 , woj. mazowieckie
tel. 22 549 23 30,


Liczba odwiedzin: 1533 | Data publikacji: 2014-04-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


29.09.2015 | Automatyka domowa
Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
05.11.2014 | Automatyka domowa
Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla...
Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o...
11.06.2015 | Automatyka domowa
Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem...
01.08.2017 | Automatyka domowa
Wszechobecna elektronika zawitała na dobre do mieszkań,...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
01.04.2021 | Automatyka domowa
Prawdziwie nowoczesny dom to dziś dom inteligentny...
17.11.2020 | Automatyka domowa
Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u...
Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą?...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
13.02.2017 | Domy drewniane
Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: automatyka domowa, inteligentny dom, sterowanie domem bezprzewodowo
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy