Wysokiej jakości pasma świetlne, świetliki dachowe i klapy dymowe

Sprawdzony sposób na doświetlenie i oddymienie pomieszczeń

Realizacja zaleceń wynikających z przepisów BHP często stwarza nie lada trudności. Zwłaszcza tych dotyczących ergonomii pracy przy sztucznym oświetleniu i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pasma świetlne, świetliki dachowe i klapy dymowe firmy Gulajski to produkty najwyższej jakości, spełniające wyśrubowane wymogi unijne w zakresie tych przepisów.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że najzdrowsze dla oczu jest naturalne światło słoneczne. Jest także najtańsze i korzystnie wpływa na samopoczucie. W czasach, kiedy znaczną część pracy wykonuje się przy monitorach i sztucznym oświetleniu, a 1/3 życia spędza się w pracy, szczególnie ważne jest wykorzystanie każdego lumena światła słonecznego.

Świetliki dachowe
Najprostszym sposobem na wykorzystanie naturalnego oświetlenia jest oczywiście montaż odpowiednich okien. Są jednak pomieszczenia, w których z przyczyn technicznych nie da się ich zamontować, lub są one za małe by zapewnić odpowiednie naświetlenie. Przebywanie w słabo doświetlonym miejscu przez osiem lub więcej godzin może być wyczerpujące psychicznie, co niewątpliwie przełoży się na mniejszą wydajność pracy. W takich wypadkach warto pomyśleć o zainstalowaniu świetlików dachowych.

 

pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowefot. Gulajski

 

W zależności od potrzeb, firma Gulajski oferuje świetliki kopułkowe, świetliki dachowe poliwęglanowe oraz świetliki dachowe tunelowe. Wszystkie świetliki otwierane, oprócz podstawowej funkcji doświetlania, mogą także być wykorzystywane do wietrzenia pomieszczeń. To świetny sposób na zapewnienie nie tylko odpowiedniego oświetlenia, ale także świeżego powietrza.   

Firma Gulajski w standardzie posiada kilkadziesiąt wymiarów świetlików w różnych konfiguracjach (świetlików połaciowych, świetlików kalenicowych, świetlików aluminiowych, stałych, świetlików otwieranych, świetlików do przewietrzania, wyłazów dachowych, świetlików gąsienicowych czyli pasm świetlnych). Tak duża  różnorodność wymiarów świetlików dachowych pozwala na dopasowanie się do każdej konstrukcji dachu oraz na zamontowanie świetlików dachowych praktycznie na każdym etapie budowy. Świetliki są przystosowane do montażu na dachy ze spadkiem oraz na dachy płaskie.

 

pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowefot. Gulajski

 

Umiejętne zastosowanie świetlików dachowych i pasm świetlnych może także znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną, dlatego watro montować je także w domach. Są doskonałym sposobem na wykorzystanie światła dziennego w garderobach, spiżarniach i korytarzach.   

 

pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowefot. Gulajski

 

Pasma świetlne
Szczególnym rodzajem świetlików dachowych są pasma świetlne, nazywane także świetlikami gąsienicowymi lub świetlikami taśmowymi. Pasma świetlne znajdują zastosowanie głównie w doświetlaniu światłem naturalnym obiektów przemysłowych, rolniczych, hangarów a nawet stadionów i innych obiektów sportowych. Ich najważniejszą zaletą jest dowolność wymiarów: szerokość od 0,90 m, długość pasma bez ograniczeń.

 

pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowefot. Gulajski

 

Konstrukcja pasm świetlnych wykonana jest z profili aluminiowych o specjalnie opracowanym kształcie w celu odprowadzenia wody oraz zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości np. na obciążenie śniegiem, parcie i ssanie wiatru. Pasma świetlne (także pionowe, łukowe) z aluminium i poliwęglanu posiadają szereg zalet, jednak niewątpliwie najważniejszą zaletą jest ich niewielki ciężar w porównaniu z pasmami świetlnymi szklanymi. Ta zaleta pasma świetlnego ma szczególne duże znaczenie w przypadku wbudowywania pasm świetlnych w istniejący dach, którego konstrukcja ma zostać nienaruszona. Ze względu na możliwość wykonania pasma świetlnego w zakresie wymiarów co 1cm, pasma świetlne firmy Gulajski można dopasować do dowolnej konstrukcji dachu, zarówno dachów płaskich (pasma świetlne płaskie) jak i dachów skośnych.

 

pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowefot. Gulajski

 

Klapy dymowe
Prawidłowo zaprojektowane pod względem ilości, wielkości i rozmieszczenia na dachu klapy dymowe dachowe chronią pomieszczenia objęte pożarem przed zadymieniem oraz nadmiernym wzrostem temperatury, ponieważ zapewniają mniejsze oddziaływanie termiczne na konstrukcję budynku. Funkcja klap dymowych jest realizowana przez odpowiedni system napędowo-sterujący, który w sposób systemowy doprowadza do otwierania i zamykania ruchomych segmentów klap dymowych. Dobór napędu jest uzależniony przede wszystkim od wymagań stawianych przez przepisy. Praca systemu usuwania dymu powinna być ściśle skoordynowana z innymi urządzeniami przeciwpożarowymi zamontowanymi w obiekcie, np. z systemem wykrywania pożaru, instalacją tryskaczową, układem sterowania automatyką drzwiową i bramową.

 

pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowefot. Gulajski

 

Dodatkową funkcją klap dymowych jest doświetlanie pomieszczeń światłem naturalnym. Po zastosowaniu dodatkowych elementów sterujących klapy dymowe mogą również pełnić funkcję wyłazu dachowego oraz służyć do przewietrzania pomieszczeń.

Klapy dymowe są przystosowane do montażu na dachy ze spadkiem do 10 st. oraz na dachy płaskie. W celu zamontowania klap dymowych na dachach ze znacznym spadkiem należy wykonać specjalną podkonstrukcję pod podstawy. Klapy oddymiające mogą mieć także zastosowanie do systemów obsługujących oddymiania klatek schodowych.

 

pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowefot. Gulajski

 

Gulajski – jakość i bezpieczeństwo
Produkty firmy Gulajski są wykonane z materiałów najwyższej jakości i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Aby zapewnić kompleksową obsługę, firma zapewnia profesjonalne doradztwo techniczne, pomiary, dostawę, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w zakresie produkowanych urządzeń. Wieloletnie doświadczenie firmy przekłada się na jakość oferowanych usług i produktów, dając gwarancję satysfakcji. Współpraca z firmą Gulajski jest gwarancją trafnej i rozsądnej inwestycji.

Ze szczegółową ofertą produktów w zakresie pasm świetlnych, świetlików dachowych i klap dymowych można zapoznać się na stronie: www.gulajski.pl

 


Liczba odwiedzin: 1862 | Data publikacji: 2016-12-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Światło naturalne właściwie na każdym polu ma...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
systemy przeciwpożarowe
W budynkach użyteczności publicznej przepisy odpowiedzialne za...
zabezpieczenia-hydroizolacyjne
28.08.2018 | Izolacje
Wysokojakościowe membrany polimocznikowe, poliuretanowe oraz ich mieszanki...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
Montaż rurociągów przemysłowych TWS czy urządzeń i...
Stoły drewniane industrialne są całkowicie unikalne, każdy...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
Prowizoryczne rozwiązania często okazują się być najbardziej...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
09.08.2019 | Ogrzewanie
Według potocznych opinii ogrzewanie podłogowe elektryczne to...
Dwa lata – na tyle czasu otrzymujemy...
06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
05.08.2019 | Domy ekologiczne
W Polsce wokół domów z prefabrykatów narosło...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
31.07.2019 | Wykańczanie wnętrz
Płyty karton-gips czy ścianki działowe szklane? Biurowe...
Stare, ale sprawdzone rozwiązania technologiczne doskonale komponują...
29.07.2019 | Stolarka otworowa
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5...
24.07.2019 | Stalowe konstrukcje
Firma KOLB, polski producent konstrukcji stalowych, nieustannie...
23.07.2019 | Grzejniki
Ponad 2 tysiące wytwarzanych przez Instal Projekt...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: świetlik dachowy, pasma świetlne, klapa dymowa,