Budynki inwentarskie na bazie stali – solidne i funkcjonalne

Niezwykłą zaletą budynków inwentarskich, tworzonych przez ŚRB, jest ich solidna konstrukcja. Wynika to w dużej mierze z ogromnego doświadczenia budowlanego, jakie posiada firma, jak również z zastosowania stali.

– Konstrukcje stalowe są przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Budynki pracują razem z fundamentem, przez co są nie do ruszenia – mówi Piotr Doręgowski z firmy ŚRB – Warto zwrócić uwagę także na ich odporność na korozję oraz wszelkie inne warunki atmosferyczne. Co bardzo ważne, takie konstrukcje charakteryzują się szybką budową i montażem oraz możliwością późniejszego dowolnego wyposażenia, jak również rozbudowy. Dzięki temu, że w środku nie ma ścian oraz słupów nośnych, oferujemy dużą przestrzeń wewnątrz tworzonych przez nas budynków inwentarskich. Wymagają tego niektóre, specyficzne konstrukcje, projektowane dla gospodarstw rolnych, ale tak naprawdę ogromną powierzchnię, niedzieloną słupami i ścianami, doceniają wszyscy dotychczasowi i potencjalni użytkownicy. Przestrzeń bez ograniczeń, z możliwością jej maksymalnego wykorzystania, niezależnie od tego, czy będzie to budynek dla bydła czy też na inne cele, przynosi wiele zalet.

fot. SRB - Ślusarstwo Roboty Budowlane

Od obory po wiaty

Przedsiębiorstwo tworzy niezawodne oraz nowatorskie budynki inwentarskie. Wymagania konstrukcji dla bydła, drobiu, jak również magazynów, są świetnie znane konstruktorom firmy.

– W naszej ofercie można znaleźć nowoczesne, spełniające najnowsze wymagania obory, kurniki, chlewnie, ale produkujemy również różnego rodzaju magazyny, wiaty i zadaszenia, a nawet ogrodzenia, balustrady oraz wykonujemy zlecenia ślusarstwa budowlanego – mówi Piotr Doręgowski.

 

 

Firma ŚRB oferuje funkcjonalne budynki inwentarskie szyte na miarę. Każdy projekt konstrukcji stalowej jest dopasowywany do potrzeb klienta.

– Proces projektowania oraz konstruowania przeprowadzany jest w ścisłej współpracy z odbiorcą – dodaje Piotr Doręgowski. – W przypadku budynków dla gospodarstw rolnych, oferujemy konstrukcje ramowe ocynkowane lub malowane. W naszej produkcji stosujemy stal: IPE, HEA, HEB oraz kształtowniki zimnogięte. Do pokrycia dachu oraz obudowy ścian również możemy stosować różnorodne materiały budowlane, zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy. Mogą to być np. płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym, styropianowym, wełnianym, jak też blacha trapezowa.

fot. SRB - Ślusarstwo Roboty Budowlane

Budynki inwentarskie dla bydła – bezpieczeństwo i spełnienie obowiązujących norm

Budynki inwentarskie ŚRB spełniają wszelkie normy obciążeniowe, a jednocześnie cechują się lekkością konstrukcji.

– Nasze budynki spełniają wymogi UE, oferując inwestorom także możliwość uzyskania unijnego dofinansowania – wyjaśnia Piotr Doręgowski. – Stalowe konstrukcje są bezpieczne dla zwierząt oraz opłacalne dla rolnika.

Duże doświadczenie firmy sprawia, że może ona oferować nawet budynki o dużej rozpiętości. Ma to szczególnie zastosowanie w przypadku dużych pomieszczeń dla bydła oraz na inne cele gospodarcze.

Dzięki szerokiej możliwości projektowania oraz wykańczania, oferowane konstrukcje cechują się atrakcyjną ceną, przy czym inwestor może konsultować poszczególne elementy budynków, dopasowując projekt całkowicie do swoich potrzeb oraz budżetu.

fot. SRB - Ślusarstwo Roboty Budowlane

Budynki inwentarskie – wymagania i poszczególne etapy prac

Przy tworzeniu konstrukcji stalowej dla bydła oraz na inne potrzeby rolne, największy udział inwestora następuje podczas etapu projektowania. Postawienie budynków inwentarskich leży całkowicie po stronie wykonawcy, czyli firmy ŚRB.
Postawienie stalowej konstrukcji rozpoczyna się od prac ziemnych, w tym wykopów, zalania stóp fundamentowych oraz ław. Wykonywana jest także izolacja pionowa i pozioma fundamentów. Następna w kolejności jest podsypka piaskowa (standardowo 30 cm) oraz podbeton – izolacja pozioma (zazwyczaj 15 cm). Kolejnym etapem jest montaż już ocynkowanej i gotowej konstrukcji stalowej. Po nim odbywa się montaż płyty warstwowej poliuretanowej oraz obłożenie ścian i szczytów. Następnie firma ŚRB osadza świetliki kalenicowe oraz przeprowadza obróbkę płyt ściennych i dachowych. Kolejnym etapem jest wylanie posadzek, tynkowanie oraz malowanie ścian na zewnątrz i wewnątrz. Budowa kończy się montażem bram, okien, orynnowania oraz wyposażenia.

fot. SRB - Ślusarstwo Roboty Budowlane

– Przypomnę, że niezwykle szybko wykonujemy oraz montujemy budynki inwentarskie. Wymagania dla inwestora są niewielkie i dotyczą głównie kooperacji podczas projektowania. Wykonawstwo leży po naszej stronie, dzięki czemu nasz klient może zająć się swoim biznesem, a prace pozostawić nam – mówi Piotr Doręgowski.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.srb.com.pl

64-813 Zacharzyn, ul. Cicha 22, woj. wielkopolskie
tel. 672 829 891, 602 683 391,