Dla różnych potrzeb

Uniwersalność dostarczanych systemów oświetleniowych Eco Light Tunnel potwierdza mnogość możliwych zastosowań. Produkty te pozwalają oświetlić światłem dziennym hale, magazyny, obiekty sportowe i parkingi podziemne, jak również biura, obiekty użyteczności publicznej oraz domy jednorodzinne. Świetlik rurowy do prawidłowego działania nie potrzebuje elektryczności. Światło dzienne zbierane jest przez element górny systemu, następnie jest przenoszone systemem rur i może być doprowadzone do dowolnego miejsca w budynku. Dostarczone za pomocą świetlików tunelowych światło jest niespolaryzowane i naturalnie odwzorowuje barwy. Co więcej, ta technologia równomiernie oświetla wnętrze i cechuje się bezobsługowym działaniem oraz brakiem konieczności specjalistycznej konserwacji. Prosta i lekka konstrukcja świetlika rurowego sprawia, że można je montować w nowo powstających, jak też w już istniejących budynkach.

Świetliki tunelowe równomiernie oświetlają wnętrze budynku bez użycia elektryczności. Fot. Eco Light Tunnel

Doskonałe dla hal, magazynów i innych obiektów wielkopowierzchniowych

Systemy Eco Light Tunnel można dostosować do potrzeb różnych projektów. Świetliki rurowe i tunelowe są bardzo chętnie wybierane jako inwestycje w obiektach wielkopowierzchniowych. Stosowane są z powodzeniem w różnego rodzaju halach i magazynach, a także obiektach sportowych oraz zadaszonych parkingach. Często wybierane są do centrów handlowych, auli wykładowych i audiowizualnych, basenów oraz drukarni. Pozwalają na spełnieniem norm oświetleniowych, nawet przy braku okien. Proponowane rozwiązania mogą opcjonalnie spełniać wymogi nierozprzestrzeniania ognia NRO oraz odporności ogniowej EI30.

Dużą zaletą świetlików tunelowych Eco Light Tunnel jest dostarczanie intensywnego światła dziennego nawet na znaczne odległości, co sprawdza się zwłaszcza w bardzo dużych obiektach. Między innymi sprawdzą się w budynkach wielokondygnacyjnych, ponieważ pozwalają oświetlić pomieszczenia znajdujące się kilkadziesiąt metrów poniżej źródła naturalnego światła. Ponadto, dzięki ich lekkiej i samonośnej konstrukcji, można je zamontować w już istniejących halach.

Systemy Eco Light Tunnel są trwałe i niezawodne oraz mogą być dostosowane do potrzeb danego obiektu, zatem stanowią doskonały wybór dla różnych gałęzi przemysłu oraz biznesu. Świetliki rurowe to niezawodny produkt oraz bezpieczeństwo dla użytkowników, którzy mogą poruszać się po obiektach oświetlonych naturalnym światłem.

W halach produkcyjnych/magazynach światło dostarczane przez świetliki rurowe nie nagrzewa pomieszczeń i sprzyja bezpieczeństwu Fot. Eco Light Tunnel

Lepsza wydajność i komfort pracowników – świetliki tunelowe w biurach

Produkty Eco Light Tunnel pozwalają dostarczać naturalne światło do dowolnej części budynku, co świetnie zdaje egzamin w biurach, nawet o skomplikowanym układzie, z wieloma pomieszczeniami. Sprawia to nie tylko, że bez problemu można spełnić normy oświetleniowe w pomieszczeniach biurowych bez okien, ale co bardzo ważne – w znacznej mierze poprawia się komfort pracy ich użytkownikom. Dzięki systemom Eco Light Tunnel, zapewniającym naturalne światło w biurach, zwiększa się także efektywność pracy i koncentracja pracowników. Ma to oczywiście także bezpośrednie przełożenie na ich zdrowie. Świetliki tunelowe, jak również świetliki rurowe, bez problemu zamontować można w sufitach systemowych, nawet w już istniejących biurowcach.

System Eco Light sprawdzi się w biurach i obiektach szkolnych, gdzie naturalne oświetlenie sprzyja skupieniu i pracy umysłowej Fot. Eco Light Tunnel

Eco Light Tunnel to naturalne światło dla zdrowia domowników

Świetliki tunelowe to świetny wybór także dla domów mieszalnych. Zalety naturalnego światła można by długo wyliczać. Domownicy zauważą pozytywny wpływ naturalnego oświetlenia na swoje zdrowie, kondycję zwierząt domowych oraz roślin. Funkcjonalne systemy Eco Light Tunnel to doskonały sposób na dostarczenie światła do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu korytarze, garderoby oraz łazienki będą bardziej komfortowe w użytkowaniu, bezpieczniejsze w poruszaniu się, a rachunki za elektryczność ulegną zmniejszeniu.

Świetliki tunelowe w nieruchomościach mieszkalnych dają możliwość dostarczenia naturalnego światła, np. do trudno dostępnych miejsc jak korytarze czy garderoby. Fot. Eco Light Tunnel

Do wszystkich konstrukcji dachów

Firma oferuje świetliki do dachów płaskich o spadku do 15°. Są to zarówno modele okrągłe, jak też kwadratowe. Można je zastosować na różnych konstrukcjach, a także na wszystkich pokryciach dachowych. W ofercie znajdują się także świetliki do dachów spadzistych – o spadku do 65°, doskonałe tam, gdzie konstrukcja budynku uniemożliwiła instalację okien. Eco Light Tunnel oferuje także systemy do dachów zielonych i tarasów. W tym przypadku świetliki rurowe i tunelowe są wyposażone w system izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej. Można je nawet zastosować na gruncie do oświetlenia przestrzeni poniżej, co sprawdza się w przypadku kotłowni, przejść poziemnych, piwnic czy magazynów.

Świetliki Eco Light Tunnel mogą być montowane na dowolnym pokryciu dachowym. Fot. Eco Light Tunnel

Świetliki w sufitach, ścianach i podłogach

Świetlik tunelowy można zamontować zarówno w stropach, jak też sufitach podwieszanych, a nawet sufitach modułowych. Eco Light Tunnel dostarcza na rynek także wersje wolnowiszące, doskonałe do obiektów przemysłowych. Inżynierowie firmy opracowali również konstrukcje świetlików, które można zainstalować w ścianie lub na niej. Sprawdza się to np. przy doświetlaniu pomieszczeń poniżej poziomu gruntu oraz w przypadku montażu świetlika tunelowego lub rurowego na elewacji budynku. Systemy Eco Light Tunel mogą być również zastosowane w ciągach pieszych, oświetlając np. znajdujące się poniżej archiwa lub piwnice.

Systemy oświetlania Eco Light Tunnel dostarczane są w różnych konfiguracjach. Fot. Eco Light Tunnel

Rozwiązania uszyte na miarę potrzeb

Eco Light Tunnel to polski producent z kilkunastoletnim doświadczeniem, który dostarcza trwałe i niezawodne systemy oświetlenia światłem dziennym. Występują one w różnych konfiguracjach, zależnie od konstrukcji obiektu. W przypadku niestandardowych potrzeb inwestycyjnych, firma służy swoim doświadczeniem oraz radą w zakresie doboru najlepszej opcji świetlików rurowych do obiektów mieszkalnych, biznesowych, handlowych oraz użyteczności publicznej.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.ecotun.pl

56-400 Oleśnica, ul. Wiejska 32 , woj. dolnośląskie
tel. 71 795 67 05, 605 077 703,