Świetliki tunelowe (rurowe) Eco Light Tunnel – naturalne światło dla lepszego samopoczucia w domu i pracy

Naturalne światło transportowane rurami do wnętrz, bez udziału elektryczności

Świetliki rurowe, zwane również świetlikami tunelowymi, to nowoczesne systemy firmy Eco Light Tunnel z Oleśnicy k. Wrocławia. Oferowane rozwiązania dostarczają światło dzienne, transportowane rurą światłonośną, do dowolnej części budynku, bez udziału elektryczności. Te energooszczędne i zdrowe koncepcje znajdują zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych, jak też fabrykach, halach i sklepach.

Dla różnych potrzeb

Uniwersalność dostarczanych systemów oświetleniowych Eco Light Tunnel potwierdza mnogość możliwych zastosowań. Produkty te pozwalają oświetlić światłem dziennym hale, magazyny, obiekty sportowe i parkingi podziemne, jak również biura, obiekty użyteczności publicznej oraz domy jednorodzinne. Świetlik rurowy do prawidłowego działania nie potrzebuje elektryczności. Światło dzienne zbierane jest przez element górny systemu, następnie jest przenoszone systemem rur i może być doprowadzone do dowolnego miejsca w budynku. Dostarczone za pomocą świetlików tunelowych światło jest niespolaryzowane i naturalnie odwzorowuje barwy. Co więcej, ta technologia równomiernie oświetla wnętrze i cechuje się bezobsługowym działaniem oraz brakiem konieczności specjalistycznej konserwacji. Prosta i lekka konstrukcja świetlika rurowego sprawia, że można je montować w nowo powstających, jak też w już istniejących budynkach.

Świetliki tunelowe równomiernie oświetlają wnętrze budynku bez użycia elektryczności. Fot. Eco Light Tunnel

Doskonałe dla hal, magazynów i innych obiektów wielkopowierzchniowych

Systemy Eco Light Tunnel można dostosować do potrzeb różnych projektów. Świetliki rurowe i tunelowe są bardzo chętnie wybierane jako inwestycje w obiektach wielkopowierzchniowych. Stosowane są z powodzeniem w różnego rodzaju halach i magazynach, a także obiektach sportowych oraz zadaszonych parkingach. Często wybierane są do centrów handlowych, auli wykładowych i audiowizualnych, basenów oraz drukarni. Pozwalają na spełnieniem norm oświetleniowych, nawet przy braku okien. Proponowane rozwiązania mogą opcjonalnie spełniać wymogi nierozprzestrzeniania ognia NRO oraz odporności ogniowej EI30.

Dużą zaletą świetlików tunelowych Eco Light Tunnel jest dostarczanie intensywnego światła dziennego nawet na znaczne odległości, co sprawdza się zwłaszcza w bardzo dużych obiektach. Między innymi sprawdzą się w budynkach wielokondygnacyjnych, ponieważ pozwalają oświetlić pomieszczenia znajdujące się kilkadziesiąt metrów poniżej źródła naturalnego światła. Ponadto, dzięki ich lekkiej i samonośnej konstrukcji, można je zamontować w już istniejących halach.

Systemy Eco Light Tunnel są trwałe i niezawodne oraz mogą być dostosowane do potrzeb danego obiektu, zatem stanowią doskonały wybór dla różnych gałęzi przemysłu oraz biznesu. Świetliki rurowe to niezawodny produkt oraz bezpieczeństwo dla użytkowników, którzy mogą poruszać się po obiektach oświetlonych naturalnym światłem.

W halach produkcyjnych/magazynach światło dostarczane przez świetliki rurowe nie nagrzewa pomieszczeń i sprzyja bezpieczeństwu Fot. Eco Light Tunnel

Lepsza wydajność i komfort pracowników – świetliki tunelowe w biurach

Produkty Eco Light Tunnel pozwalają dostarczać naturalne światło do dowolnej części budynku, co świetnie zdaje egzamin w biurach, nawet o skomplikowanym układzie, z wieloma pomieszczeniami. Sprawia to nie tylko, że bez problemu można spełnić normy oświetleniowe w pomieszczeniach biurowych bez okien, ale co bardzo ważne – w znacznej mierze poprawia się komfort pracy ich użytkownikom. Dzięki systemom Eco Light Tunnel, zapewniającym naturalne światło w biurach, zwiększa się także efektywność pracy i koncentracja pracowników. Ma to oczywiście także bezpośrednie przełożenie na ich zdrowie. Świetliki tunelowe, jak również świetliki rurowe, bez problemu zamontować można w sufitach systemowych, nawet w już istniejących biurowcach.

System Eco Light sprawdzi się w biurach i obiektach szkolnych, gdzie naturalne oświetlenie sprzyja skupieniu i pracy umysłowej Fot. Eco Light Tunnel

Eco Light Tunnel to naturalne światło dla zdrowia domowników

Świetliki tunelowe to świetny wybór także dla domów mieszalnych. Zalety naturalnego światła można by długo wyliczać. Domownicy zauważą pozytywny wpływ naturalnego oświetlenia na swoje zdrowie, kondycję zwierząt domowych oraz roślin. Funkcjonalne systemy Eco Light Tunnel to doskonały sposób na dostarczenie światła do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu korytarze, garderoby oraz łazienki będą bardziej komfortowe w użytkowaniu, bezpieczniejsze w poruszaniu się, a rachunki za elektryczność ulegną zmniejszeniu.

Świetliki tunelowe w nieruchomościach mieszkalnych dają możliwość dostarczenia naturalnego światła, np. do trudno dostępnych miejsc jak korytarze czy garderoby. Fot. Eco Light Tunnel

Do wszystkich konstrukcji dachów

Firma oferuje świetliki do dachów płaskich o spadku do 15°. Są to zarówno modele okrągłe, jak też kwadratowe. Można je zastosować na różnych konstrukcjach, a także na wszystkich pokryciach dachowych. W ofercie znajdują się także świetliki do dachów spadzistych – o spadku do 65°, doskonałe tam, gdzie konstrukcja budynku uniemożliwiła instalację okien. Eco Light Tunnel oferuje także systemy do dachów zielonych i tarasów. W tym przypadku świetliki rurowe i tunelowe są wyposażone w system izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej. Można je nawet zastosować na gruncie do oświetlenia przestrzeni poniżej, co sprawdza się w przypadku kotłowni, przejść poziemnych, piwnic czy magazynów.

Świetliki Eco Light Tunnel mogą być montowane na dowolnym pokryciu dachowym. Fot. Eco Light Tunnel

Świetliki w sufitach, ścianach i podłogach

Świetlik tunelowy można zamontować zarówno w stropach, jak też sufitach podwieszanych, a nawet sufitach modułowych. Eco Light Tunnel dostarcza na rynek także wersje wolnowiszące, doskonałe do obiektów przemysłowych. Inżynierowie firmy opracowali również konstrukcje świetlików, które można zainstalować w ścianie lub na niej. Sprawdza się to np. przy doświetlaniu pomieszczeń poniżej poziomu gruntu oraz w przypadku montażu świetlika tunelowego lub rurowego na elewacji budynku. Systemy Eco Light Tunel mogą być również zastosowane w ciągach pieszych, oświetlając np. znajdujące się poniżej archiwa lub piwnice.

Systemy oświetlania Eco Light Tunnel dostarczane są w różnych konfiguracjach. Fot. Eco Light Tunnel

Rozwiązania uszyte na miarę potrzeb

Eco Light Tunnel to polski producent z kilkunastoletnim doświadczeniem, który dostarcza trwałe i niezawodne systemy oświetlenia światłem dziennym. Występują one w różnych konfiguracjach, zależnie od konstrukcji obiektu. W przypadku niestandardowych potrzeb inwestycyjnych, firma służy swoim doświadczeniem oraz radą w zakresie doboru najlepszej opcji świetlików rurowych do obiektów mieszkalnych, biznesowych, handlowych oraz użyteczności publicznej.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.ecotun.pl

56-400 Oleśnica, ul. Wiejska 32 , woj. dolnośląskie
tel. 71 795 67 05, 605 077 703,


Liczba odwiedzin: 1735 | Data publikacji: 2020-01-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
08.10.2020 | Oświetlenie
Nasze wrażenia wizualne mają ogromny wpływ na...
23.07.2019 | Grzejniki
Ponad 2 tysiące wytwarzanych przez Instal Projekt...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę...
13.12.2016 | Systemy budowlane
Nawet budowlańcy najbardziej przywiązani do konstrukcji murowych...
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
01.10.2020 | Elektroinstalatorstwo
Majątek firmy to nie zawsze zgromadzone w...
Z prądem nie ma żartów – uczono...
18.03.2020 | Deweloperzy
Fotowoltaika na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki...
Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który...
14.04.2014 | Oświetlenie
Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest...
Światło naturalne właściwie na każdym polu ma...
14.06.2017 | Oświetlenie
Standardy i normy – to słowa, które...
21.04.2015 | Baseny, fontanny
Niejeden właściciel basenu marzy o jego modernizacji....
10.05.2021 | Oświetlenie
XXI wiek to bez wątpienia epoka spod...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: eco light, ecolight, eco light tunnel, świetlik rurowy, świetlik tunelowy, oświetlenie hali, oświetlenie naturalne, oświetlenie, świetliki rurowe i tunelowe, świetlikami tunelowymi, świetlików rurowych oraz tunelowych,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy