Ciekawe ogrodzenia posesji, które podkreślą, że jesteś u siebie

System ogrodzeniowy Valor® sprawnie łączy elegancję z funkcjonalnością, tworząc oryginalne i dekoracyjne ogrodzenia posesji. To zróżnicowane zestawy stalowych lameli i kompletów montażowych do kompleksowej budowy ogrodzenia – od przęseł po bramy i furtki. Gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale i spójny wygląd Twojej posesji. Valor® to wybór dla tych, którzy cenią sobie trwałość i komfort, zapewniając estetyczne i praktyczne uzupełnienie przestrzeni wokół domu na długie lata.

Co wyróżnia metalowy system ogrodzeniowy Valor®?

 • Wzornictwo i kolorystyka zgodne z najnowszymi trendami aranżacji efektownych ogrodzeń posesji.
 • Przęsła wykonane z blachy (bez spawania) o podwyższonej grubości i wytrzymałości, co zwiększa odporność ogrodzenia na wiatr, zmienne temperatury czy odkształcenia.
 • Trwałe zabezpieczenie posesji przed ciekawskimi spojrzeniami, nieupoważnionym dostępem i hałasem z otoczenia.
 • Komponenty systemu Valor® są zabezpieczone powłoką polimerową i nie wymagają konserwacji ani malowania.
 • 3 warianty gustownych wzorów ogrodzeń bez prześwitów.
 • 1 wariant lameli przeziernych.
 • Standardowe długości lameli to 145 cm i 245 cm, zamontujesz je w świetle o szerokości w przedziale 200 – 250 cm.
 • Prosty i szybki montaż listew do dowolnych słupków murowanych lub stalowych (tolerancja szerokości przęsła +/- 1,5 cm).
 • Systemowe rozwiązania, które dopasujesz do większości ogrodzeń z bloczków murowanych (wymiary bloczków 20 x 50 cm).
 • Lamele dostosowane do montażu w bramach i furtkach (na zamówienie długości niestandardowe w przedziale od 50 do 250 cm).
 • Produkt objęty 10-letnią gwarancją.

Przyjrzyjmy się więc bliżej 4 koncepcjom aranżacji pomysłowego ogrodzenia posesji z wykorzystaniem stylowych metalowych lameli.

1. Panele ogrodzeniowe pełne, prostokątne – minimalistyczny design, całkowita intymność

Jeśli szukasz ogrodzenia, które w pełni zasłoni Twoją posesję, a jednocześnie nie przytłoczy obejścia swą monumentalnością, wybierz wariant z prostokątnymi lamelami ułożonymi poziomo w równoległe rzędy. Grafitowy kolor przęseł z matowym wykończeniem podkreśla surowe piękno lameli. Uniwersalny metaliczny kolor pasuje zarówno do jasnych elewacji, jak i bardziej nasyconych barw ścian lub dachu. Prosta i stonowana geometryczna forma metalowych lameli buduje harmonijny układ całego ogrodzenia, współgrając ze stylem domu.

2. Eleganckie ogrodzenie bez prześwitów z lamelami rombowymi – solidna osłona i pełna swoboda

Efektownym urozmaiceniem geometrycznego wariantu systemu Valor® jest zastosowanie nieprzeziernych lameli w kształcie rombów, które uwypuklają strukturę przęsła, dynamizują całość konstrukcji, dając ciekawy wizualnie efekt przestrzenny. To interesujące ogrodzenie posesji, dzięki lekkiemu skosowi lameli, umożliwia samoczynny proces usuwania brudu i kurzu z przęseł. Stanowi też skuteczną barierę przed niepożądanymi dźwiękami z okolicy. Grafitowe lamele z wykończeniem matowym podnoszą estetykę posesji w stylach klasycznych oraz minimalistycznych.

3. Lamele typu żaluzja w układzie skośnym – spokój i cisza domowego obejścia

Wśród wariantów ogrodzeń nieprzeziernych możesz wybrać także model z lamelami żaluzjowymi. To wyrazisty i przykuwający uwagę wzór, który wyróżnia się idealnym połączeniem atutów dekoracyjnych i praktycznych. Skośne lamele umożliwiają samoczyszczenie przęseł. Ścisły układ nachodzących na siebie żaluzji zapewnia pełną intymność posesji, a regulacja rozstawu w zakresie 11 mm pozwala dopasować lamele do większości bram wjazdowych i furtek wejściowych. Nowoczesny grafitowy kolor z matowym wykończeniem nadaje żaluzyjnym lamelom pełni elegancji.

Sprawdź, jak zbudować ogrodzenie z systemem żaluzjowym Valor®

4. Przezierne ogrodzenie palisadowe – lekkość i przestronność wokół domu i ogrodu

Producent systemu ogrodzeniowego Valor® – firma Hanbud – nie zapomniał także o entuzjastach tradycyjnych ogrodzeń przeziernych. Prześwitujące lamele w kolorze grafitowym z matowym wykończeniem są ciekawą propozycją na aranżację ogrodzeń posesji w popularnym stylu palisadowym. Wysokie na 175 mm, głębokie na 30 mm lamele wykonane z wytrzymałej blachy o podwyższonej grubości (0,7 mm) zapewniają solidną osłonę przy zachowaniu lekkości konstrukcji, dzięki prześwitom. Rozstaw lameli palisadowych możesz ustalić według indywidualnych preferencji, a niestandardową długość zamówisz u producenta.

Zobacz, jak zamontować ogrodzenie palisadowe

Ogrodzenia posesji od Hanbud – systemowe rozwiązania dla mądrze budujących

Hanbud to ceniony producent pokryć dachowych z blachy, ogrodzeń i profili metalowych z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. Materiały dostarcza na rynki polskie i europejskie. Jak zaznacza sam producent, określając misję firmy: „Chcemy, żeby każdego było stać na solidne i trwałe rozwiązania przy budowie domu.” Wprowadzając system ogrodzeniowy Valor®, firma Hanbud udowadnia, że pomysłów na estetyczne, funkcjonalne i ciekawe ogrodzenia posesji na bazie metalowych lameli im nie brakuje.

Pełna oferta producenta i sieć dystrybutorów systemów ogrodzeniowych Valor® dostępna jest na stronie https://hanbud-dachy.pl

17-100 Bielsk Podlaski, ul. Brańska 153, woj. podlaskie
tel. 85 730 94 08, 607 35 77 35,