Rośliny ozdobne ogrodowe, Bonsai ogrodowe

Prosty sposób na radość każdego dnia

Własny ogród to marzenie niejednego z nas. Jak uczynić go jeszcze piękniejszym? Na pewno przydatne będą tu rośliny ozdobne ogrodowe, a także na przykład Bonsai ogrodowe. Przeczytaj nasze porady i skomponuj ogród swoich marzeń!

Nielicznym, którzy nie marzą o własnym ogrodzie, warto pokrótce przypomnieć o wyjątkowych zaletach posiadania własnego skrawka zieleni. Prace ogrodowe i samo przebywanie na świeżym powietrzu świetnie wpływa na naszą odporność, a także pozwala uzupełnić niedobory witaminy D. Ogród to nie tylko miejsce, gdzie można uprawiać (poprawiając tym samym własną kondycję fizyczną!) własne ekologiczne warzywa czy owoce; to także szansa na „wyżycie się artystyczne” – zaprojektowanie labiryntu, własnej przestrzeni złożonej z różnego rodzaju roślin ozdobnych ogrodowych tak, by patrzenie na tę przestrzeń, na nasz prywatny zielony raj, zawsze sprawiało nam przyjemność. Pomocne przy stworzeniu kompozycji idealnej może być skorzystanie z oferty internetowego sklepu ogrodniczego Future Gardens.

 

Enkiant dzwonkowaty RUBY GLOW

Rośliny ozdobne ogrodowe – wybierz najbardziej pasujące do Twojego charakteru
Piękno, kolor zielony i świeże powietrze – to wszystko przyczynia się do intensywniejszego wytwarzania hormonu szczęścia. Ale stworzenie właściwej kompozycji może mieć dodatkowe zalety: rośliny ozdobne ogrodowe, które samodzielnie wybierzemy i z których stworzymy kompozycję idealnie dopasowaną do naszych potrzeb, mogą leczyć pewne dolegliwości, cieszyć nas ulubionym zapachem, ale też po prostu powodować, że będziemy dumni z zaprojektowania i stworzenia ogrodu z naszych snów.

 

Złotlin japoński GOLDEN GUINEA

Pachnący zawrót głowy
Nie jest to wcale takie trudne. Najłatwiej zacząć od szkieletu ogrodu. O szkielecie ogrodu stanowią drzewa. Nie tylko zapewniają ochronę przed słońcem, ale też decydują o zapachu naszego ogrodu. Delikatny zapach drzewek iglastych czy przenikliwy zapach kuchennych ziół – co chcemy, by było wyczuwalne jako pierwsze, już podczas otwierania furtki do ogrodu? Sadzonki do drzew małych i dużych, a także niezbędne narzędzia ogrodnicze, konieczne do ich prawidłowej pielęgnacji, znajdziemy w ofercie firmy Future Gardens.

Jeśli zrezygnujemy z drzew, warto pomyśleć np. o upojnie pachnących lilakach i wawrzynkach, które spotęgują radość z wiosny – nie będzie ona już nigdy przyjemnością tylko dla oczu… Każdorazowe wejście do naszego ogrodu będzie prawdziwą ucztą dla wszystkich naszych zmysłów.

Kolory życia – nie tylko na wiosnę
Tym, co decyduje o przyjemności dla oczu, są przede wszystkim kolory i kształty. Pamiętajmy, że możemy wybrać spośród szerokiej oferty krzewów ozdobnych kwitnących wiosną, latem, jesienią, zimą, a także zimozielonych. Nasz ogród nie musi więc rozkwitać kolorami tylko na wiosnę! Umiejętnie dobrane barwne byliny będą nas cieszyć swoimi niepowtarzalnymi odcieniami o każdej porze roku, o ile tylko zapewnimy im właściwą pielęgnację. Stosunkowo mało pielęgnacji wymagają silne, a wciąż dekoracyjne pnącza. Ich dodatkową funkcją jest oczyszczanie powietrza i osłanianie delikatniejszych roślin przed działaniem wiatru, kurzu i słońca.

 

 

Hortensje

 

Bonsai ogrodowe – wyjątkowa ozdoba każdej kolekcji roślin
Bonsai to azjatycka sztuka miniaturyzowania roślin, która początkowo była domeną elit: ludzi wysoko urodzonych, arystokratów i duchownych, którzy mieli czas i wiedzę, by odpowiednio zająć się hodowlą i pielęgnacją słynnych japońskich karłowatych drzewek. Dziś sztuka ta staje się powszechniejsza, a na interesujący, orientalny akcent w każdego typu ogrodzie (nie tylko japońskim) może sobie pozwolić każdy, o ile zechce poświęcić swojemu drzewku bonsai trochę czasu. Tę roślinę możemy uformować dokładnie w taki sposób, jak chcemy – a ona odwdzięczy nam się, robiąc wrażenie i zachwycając przechodniów, gości i przede wszystkim nas samych, dumnych „rodziców” bonsai.

 

Miłorząb karłowy

Drzewko Bonsai – pielęgnacja i ochrona
Każde drzewko Bonsai, podobnie jak człowiek, jest wyjątkowe – nie ma jednych reguł dotyczących ich pielęgnacji, dlatego warto kierować się doświadczeniem i wiedzą nie tylko własnymi, ale także innych hodowców, czyli innych „rodziców” drzewek. Odpowiednia pielęgnacja drzewek bonsai wymaga systematyczności, wiedzy ogrodniczej i znajomości odpowiednich technik nadawania drzewkom pożądanego kształtu.

Już samo podlewanie ogrodowych bonsai nie należy do najłatwiejszych – drzewka sadzi się zwykle w płaskich doniczkach, w których – z powodu niewielkiej ilości podłoża – ich system korzeniowy jest bardzo wrażliwy na przesychanie. Konieczne staje się zastosowanie specjalnego typu podłoża z gliny, torfu i gruboziarnistego piasku. Większość Bonsai podlewamy codziennie (oprócz okresu spoczynku), w taki sposób, aby ziemia w doniczce była stale lekko wilgotna. Jednocześnie nie możemy dopuścić do tego, by nasze drzewko „utonęło” – dlatego nadmiar wody należy sukcesywnie wylewać z podstawki, zapobiegając tym samym chorobom gnilnym systemu korzeniowego. Drzewka Bonsai podlewamy letnią wodą o niskiej zawartości wapnia raz lub dwa razy dziennie, a jesienią i zimą podlewanie ograniczamy. Podczas podlewania nie wolno zapomnieć o nawożeniu roślin specjalistycznymi nawozami, również dostępnymi na stronie internetowej sklepu Future Gardens.

 

Świerk pospolity - czarcia miotła 

Tak przygotowane drzewko możemy zacząć formować zgodnie z wcześniej ustaloną wizją. Osiągniemy to, drutując Bonsai w konkretny sposób, owijając konary idące w „niewłaściwym” kierunku ocynkowanym drutem miedzianym i naginając konar, nadając mu tym samym pożądany kształt. Pamiętajmy, by nie stosować zbyt grubego drutu – może on pokaleczyć delikatne drzewko.

Rośliny dla początkujących i dla zaawansowanych
Pamiętajmy też, że jeśli pielęgnacja wymarzonego drzewka Bonsai wydaje nam się wpierw zbyt trudna, możemy zacząć od „drzewek dla początkujących”, a także posiać w naszym ogrodzie inne piękne rośliny ozdobne. Drzewka Bonsai to nie jedyny akcent japoński, na jaki możemy się zdecydować – możemy też uzyskać orientalny charakter naszego ogrodu na przykład poprzez zasianie w nim różnego typu traw, a nawet bambusów. Jeśli tylko mamy odpowiednie warunki, możemy nawet zafundować sobie tak egzotyczne drzewa, jak figowiec właściwy czy cytryniec chiński.

Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, a krzewy czy rośliny ozdobne do ogrodu wieloletnie z pewnością poprawią nasze samopoczucie i odwdzięczą się za wszystkie nasze starania, jakie włożyliśmy w ich rozwój i pielęgnację. Zadbajmy o swoje zdrowie i szczęście i stwórzmy ogród marzeń już dziś!

Więcej informacji o poszczególnych roślinach i sadzonkach można znaleźć na stronie: www.futuregardens.pl

41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Krupanka 83, woj. śląskie
tel. 728 322 191,


Liczba odwiedzin: 1744 | Data publikacji: 2019-06-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
Różne rodzaje przestrzeni zewnętrznych wymagają rozmaitych sposobów...
Ogradzanie nieruchomości to często jeden z pierwszych...
30.06.2021 | Altany, pergole
COCOSHELL to ekologiczna osłona przed wiatrem i...
Siatki ogrodzeniowe stanowią bardzo dobry wybór, jeśli...
Piękny trawnik to marzenie niejednego ogrodnika. Aby...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
Jak wybrać nowoczesne płyty na balkon i taras, by uzyskana...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
26.01.2021 | Altany, pergole
Kompozytowa deska tarasowa WPC i ogrodzeniowa to...
14.01.2021 | Stolarka otworowa
Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej,...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
18.08.2020 | Grille, wędzarnie
Biesiadowanie w gronie najbliższych we własnym ogrodzie?...
Fontanna to doskonale znany obiekt „małej architektury”...
10.06.2020 | Obiekty sportowe
Minigolf do ogrodu hotelowego, na placu zabaw...
Efektowne, starannie dobrane do otaczającej przestrzeni donice...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: ogród, rośliny, sadzonki, future gardens, rośliny ozdobne ogrodowe, bonsai ogrodowe, drzewko Bonsai
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy