Podłoża ogrodnicze

Grunt to dobre podłoże

Po skończonej budowie domu, teren wokół niego wymaga ogromnej pracy, a na działce znajduje się ziemia z wykopu przemieszania z piaskiem. Zanim sami zaczniemy zastanawiać się nad tym, co posadzić w naszym ogrodzie, warto skorzystać z pomocy architekta krajobrazu. Jeśli nie wybierzemy gotowego projektu, to na pewno uzyskamy informacje, jakie rośliny najlepiej przyjmą się na danym terenie. Kolejny krok to wybór odpowiedniego podłoża, które sprawi, że działka wokół domu z placu budowy przeobrazi się w piękny i kolorowy ogród.

Od tego czy zdecydujemy się na piękne klomby, rabaty z kwitnącymi kwiatami czy też na trawnik zależy, jakie podłoże najlepiej zastosować na działce. Szeroki wybór rozwiązań w tym zakresie oferuje firma Ark-Pol, która jest producentem uniwersalnej ziemi ogrodniczej, podłoża warzywno-kwiatowego, ziemi do yuk, dracen, palm, paproci i kaktusów, ziemi do surfinii i pelargonii, podłoża do iglaków. Ark-Pol oferuje również korę sosnową, torf wysoki kwaśny, torf odkwaszony, keramzyt, gryz. Wszystkie produkty, w zależności od zastosowania, są kompozycją torfu wysokiego, niskiego, piasku drenażowego i innych dodatków i zawierają niezbędne makro- i mikroelementy.
 

 

podloze-ogrodnicze-3.jpg fot. ARK-POL

Na początek użyźnianie
Najpierw trzeba określić, jakie podłoże mamy na naszej działce. Będzie interesowało nas jego pH, zasolenie, zawartość makroelementów. W tym celu warto dostarczyć próbkę ziemi do najbliższej Stacji Rolniczo-Chemicznej.
Przed położeniem nowego podłoża nie ma potrzeby ściągania wierzchniej warstwy gruntu, ale warto dołożyć starań, aby użyźnić już istniejące. Chwasty usuwamy chemicznie lub mechanicznie, a glebę użyźniamy odpowiednim podłożem ogrodniczym w zależności od przeznaczenia. Rośliny wysadzone w nowe podłoże z łatwością rozbudują swój system korzeniowy, nie jest więc konieczne używanie siatek czy zbrojeń. Stosujemy je natomiast w miejscach pochyłych i skarpach, dzięki czemu możemy umocnić podłoże.

Dla ogródka warzywnego, trawnika i rabat kwiatowych
Jeśli chcemy posadzić rośliny kwasolubne, takie jak rododendrony, azalie, magnolie czy też wrzosy, warto wyznaczyć odpowiednie miejsce, gdzie należy wymienić podłoże na torf wysoki kwaśny o pH 3-4, a po wysadzeniu obsypać rośliny korą sosnową, która dodatkowo zakwasza podłoże.
Trawnik wymaga podłoża o odczynie ok. 6 pH lekko kwaśnym. Nadmierna kwasowość prowadzi do problemów z rosnącym mchem. Dlatego warto zadbać, aby przed wysiewem trawy podłoże spełniało odpowiednie właściwości. Odpowiednim rozwiązaniem będzie tu np. Podłoże do Trawników firmy Ark-Pol na bazie torfu, które pozwala na przygotowanie gruntu pod zasiew trawnika dzięki zawartości optymalnych ilości składników pokarmowych i lekkiej strukturze, dobrze utrzymującej wilgoć i zapewniającej właściwe stosunki powietrzno-wodne. 
Jeśli marzymy o założeniu ogródka warzywnego, warto zastosować Podłoże Uniwersalne do warzyw. Ark-Pol posiada też szeroką gamę podłoży ogrodniczych dostosowanych do poszczególnych roślin. Do kwiatów obficie kwitnących na balkonach czy tarasach dedykowane jest Uniwersalne Podłoże ziemia + nawóz, z dodatkową dawką nawozu łatwo rozpuszczalnego w wodzie, który pod wpływem podlewania stopniowo uwalnia substancje odżywcze, co zapewnia długie kwitnienie.
 

podloze-ogrodnicze-1.jpgfot. ARK-POL

Więcej niż dekoracja
Kora sosnowa od dość dawna ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Ma ona właściwości zakwaszające podłoże, dlatego jest stosowana do wysypywania pod krzewami i drzewami iglastymi. Ponadto, podobnie jak zrębki dekoracyjne wysypane na położonej wcześniej włókninie lub foli ogrodowej, zabezpiecza przed chwastami i utrzymuje wilgoć.
Na popularności zyskują zrębki dekoracyjne, które możemy spotkać w różnych kolorach. Są to drewniane zrębki barwione nietoksycznymi barwnikami. Z powodzeniem można wykorzystać je jako element dekoracyjny w ogrodzie . Wysypanie ogrodu korą i kolorowymi zrębkami jest alternatywą dla osób, które nie mają czasu na pielęgnowanie i koszenie trawników.
Grys i keramzyt to z kolei produkty stosowane do drenażu. Keramzyt ma szerokie zastosowanie przy wysadzaniu roślin w dużych pojemnikach i doniczkach, jest bardzo lekki i zapewnia odpływ nadmiernych ilości wody. Taki pojemnik z roślinami staje się dzięki temu lżejszy i nie dochodzi do przelania podłoża. Grys i keramzyt również możemy wykorzystać jako element dekoracyjny przy obsypywaniu roślin, a w połączeniu ze zrębką lub korą uzyskać można piękny i estetyczny efekt.
 

podloze-ogrodnicze-2.jpgfot. ARK-POL

W zgodzie z naturą
Nowością w ofercie firmy Ark-Pol jest Podłoże warzywno – kwiatowe w opakowaniu biodegradowalnym. To gotowa  mieszanka torfowa z zastosowaniem torfu wysokiego i torfu niskiego z dodatkiem dolomitu – naturalnego minerału odkwaszającego glebę. Jest on źródłem wapnia i magnezu, który poprawia jednocześnie chemiczną i fizyczną strukturę gleby.
Wnosi do gleby mikroelementy, które spełniają ważne funkcje w roślinie jak: regulowanie procesu asymilacji, wytwarzanie barwników i enzymów. Zwiększa odporność roślin na wymarzanie, przechodzi do roztworu glebowego i jest łatwo przyswajalny przez rośliny, znacząco zwiększa plony. Dolomit jest naturalnym nawozem mineralnym, uzyskiwanym z dolomitu surowego. Podłoże nie zawiera związków chemicznych, toksycznych, metali ciężkich ani bakterii.
Podłoże warzywo-kwiatowe stosuje się m.in.: przy uprawie warzyw niewymagających specjalistycznego środowiska, do uprawy i pielęgnacji roślin doniczkowych, do zakładania klombów, kwietników, do uprawy roślin balkonowych, zakładania ogródków warzywnych i kwitnących rabat czy do zakładania przydomowych ogródków z ziołami.
Jest to produkt innowacyjny również z tego powodu, że dostarczany jest w opakowaniach biodegradowalnych, które w wyniku oksybiodegradacji ulegają całkowitemu rozkładowi dzięki zastosowaniu dodatku d2w®. Do degradacji tworzywa sztucznego dochodzi po zakończeniu jego założonej przydatności do użycia. Dzięki temu, w bezpośrednim kontakcie z czynnikami atmosferycznymi w procesie oksybiodegradacji tworzywo sztuczne ulega rozkładowi już w czasie 60-180 dni, a maksymalny czas jego rozpadu jest szacowany na około 24 miesiące. Rozkład jest przyśpieszany pod wpływem ciepła, promieni słonecznych lub innych czynników fizycznych. W wyniku procesu oksybiodegradacji powstaje dwutlenek węgla, woda i śladowe ilości biomasy, substancje w pełni bioasymilowane przez mikroorganizmy.

Z pełną ofertą firmy Ark-Pol można zapoznać się na stronie: www.ark-pol.pl

21-044 Trawniki, Dorohucza 53, woj. lubelskie
tel. 815850095, 602271972,


Liczba odwiedzin: 1237 | Data publikacji: 2013-10-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.10.2019 | Artykuły ogrodnicze
Aby docenić najnowszą propozycję firmy, trzeba uświadomić...
22.04.2016 | Artykuły ogrodnicze
Podłoża do iglaków, róż, pelargonii, podłoża uniwersalne......
11.05.2015 | Artykuły ogrodnicze
Każdy amator ogrodnictwa wie, że obok odpowiedniej...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
19.03.2020 | Galanteria ogrodowa
Pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru, coraz dłuższe dni,...
17.06.2019 | Galanteria ogrodowa
Własny ogród to marzenie niejednego z nas....
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Mnogość bylin może przyprawiać o zawrót głowy,...
Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu...
02.09.2015 | Domy drewniane
Potrzebujesz garażu, który zabezpieczy Twoje auto przed...
Rozdrabnianie gałęzi i konarów wymaga zastosowania specjalnej...
11.05.2020 | Artykuły ogrodnicze
Jeśli chcemy, by nasz ogród był piękny...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
27.07.2021 | Kruszywa
Grunty o niskiej nośności stawiają przed inwestorami...
14.12.2018 | Beton komórkowy
Szybko się go wylewa, jest mrozoodporny, niepalny,...
16.01.2017 | Beton komórkowy
Pianobeton to produkt, który mozolnie toruje sobie...
26.11.2015 | Beton komórkowy
Pianobeton to wylewany beton komórkowy, czyli materiał...
03.11.2014 | Beton komórkowy
O rosnącej popularności pianobetonu stanowi korzystny stosunek...
Zasłony, firany, żaluzje i rolety to nieodłączni...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
Panele akustyczne dekoracyjne 3D to najdoskonalszy przykład...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: podłoża ogrodnicze, producent ziemi ogrodniczej, ziemia ogrodnicza, ziemia do kwiatów, ziemia ogrodnicza, ziemia ogrodowa, podłoże kwiatowe, torf, kora, keramzyt, iglaki, palma, kaktus, ogrodnictwo, ark-pol
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy