Podłoże do ogrodu – jak uzyskać lepszy wzrost roślin?

Z Green Garden rośliny rosną w zgodzie z naturą

Jeśli chcemy, by nasz ogród był piękny i zdrowy, musimy zacząć pracę tam, gdzie nasze rośliny – czyli w ziemi. Odpowiednie podłoże do ogrodu to w zasadzie podstawa, by z niewielkich nasionek wyrosły bujne kwiaty i krzewy, zielone i gęste trawniki, a także zdrowe warzywa i zioła. Im bardziej naturalny, organiczny produkt, tym lepszy wzrost upraw. Dlatego szukając najlepszego podłoża, warto skorzystać z rozwiązań opracowanych przez profesjonalistów w tej branży.

Po czym poznać najlepsze podłoże do ogrodu?

Do prawidłowego wzrostu i rozwoju rośliny potrzebują przede wszystkim trzech czynników: dostępu do słońca, regularnego podlewania oraz odpowiedniej ziemi. Niezależnie od tego czy zajmujemy się ogrodnictwem hobbystycznie na naszym balkonie, czy prowadzimy profesjonalną uprawę roślin, wybór właściwego podłoża jest zagadnieniem najbardziej złożonym ze wspomnianych wyżej aspektów. Do rozważenia mamy tu bowiem wiele elementów. Jednym z nich jest optymalne pH ziemi. Podłoże do ogrodu odpowiednie dla popularnych storczyków będzie wymagało nieco innego pH niż ziemia do trawników czy krzewów. Większość roślin potrzebuje też więcej mikro- i makroelementów niż oferują podstawowe, dostępne na rynku podłoża. Obok azotu, fosforu, potasu, równie ważne dla paproci czy bazylii są: miedź, bor, mangan, molibden, wapń czy cynk.

 

fot. AREX Green Garden

Ziemia pełna substancji odżywczych to podstawa wzrostu wszystkich roślin. Ale równie ważne procesy odbywają się pod powierzchnią ziemi. Mimo że nie widzimy, jak rozrastają się systemy korzeniowe sadzonek, możemy wpłynąć na procesy zachodzące w ich środowisku. Wybór wartościowego podłoża do upraw skutkuje mocniejszym ukorzenieniem, odpowiednim napowietrzeniem korzeni, a także zapewnia utrzymanie wilgoci. Jest to szczególnie istotne dla ziół, kwiatów i warzyw hodowanych na balkonach, w szklarniach czy w domach. Podłoże do ogrodu oraz podłoże do upraw odpowiadają za jeszcze jeden ważny czynnik rozwoju roślin. Nawet jeśli sadzonka dobrze się zakorzeniła i świetnie rośnie, na jej drodze stanąć mogą choroby, grzyby lub mszyce. Jeśli chcemy uchronić się przed koniecznością dodatkowego nawożenia i stosowania preparatów chemicznych, wypróbujmy podłoża z mikroorganizmami, oferowane przez firmę Green Garden.

Zalety podłoża do upraw z mikroorganizmami

Podłoża Green Garden z mikroorganizmami swoją największą siłę zawdzięczają indywidualnie skomponowanej mieszance mikroorganizmów. Jest to wyselekcjonowany zestaw, który w wydatny sposób wpływa na efektywny wzrost roślin. Podstawowymi składnikami są: bakterie kwasu mlekowego, bakterie fotosyntetyzujące, drożdże. W połączeniu z mieszankami torfu, piasku drenażowego i innych minerałów, ta bogata mikroflora zapewnia roślinom stały dostęp, na każdym etapie wegetacji, do niezbędnych im składników odżywczych. W podłożach Green Garden znajdziemy o ponad 60% więcej pierwiastków niż w podłożu z nawozem wieloskładnikowym bez mikroorganizmów.

fot. AREX Green Garden

Podłoże do ogrodu i upraw z mikroorganizmami nie tylko zapewnia bogaty pakiet mikro- i makroelementów, ale także dba o właściwe przetworzenie substancji odżywczych, by były jak najlepiej przyswajalne dla roślin. Między innymi dzięki tym właściwościom nie musimy we własnym ogrodzie czy działce stosować dodatkowego nawożenia. Im lepszej jakości podłoże, tym mniej czasu spędzimy też na codziennym doglądaniu i pielęgnacji roślin. Dzięki temu możemy skupić się przede wszystkim na aranżowaniu nowych kompozycjio grodowych lub cieszyć się obfitymi plonami bez dużego nakładu dodatkowej pracy.

Podłoże z mikroorganizmami Green Garden ma także tę przewagę nad każdym tradycyjnym podłożem, że stanowi skuteczną ochronę przez chorobami i pasożytami. Specjalnie dobrane składniki działają jak probiotyk i szczepionka. Są tarczą przeciw szkodnikom i uodparniają rośliny na negatywne działania pleśni, grzybów i innych schorzeń. Skutecznie wyeliminujemy lub ograniczymy takie problemy jak przebarwienia liści czy wysychanie roślin w czasie kwitnienia i rozrostu. Podczas gdy wiosną siejemy, a latem i jesienią cieszymy się z plonów, zima jest czasem, gdy ziemia odpoczywa. Podłoże do ogrodu z mikroorganizmami Green Garden, dzięki swej unikalnej formule, przyczynia się do szybkiego i bezzapachowego rozkładania obumarłych części roślin. W ten sposób, spójny z naturalnymi cyklami ziemi proces dekompozycji przebiegnie bez zbędnych uciążliwości dla nas i naszych sąsiadów.

fot. AREX Green Garden

Podłoże do ogrodu lub upraw z biostymulacją na bazie alg

Podłoża Green Garden są w pełni naturalne. W procesie produkcji nie używa się dodatkowych środków chemicznych. Dzięki temu są one bezpieczne dla gleby oraz zdrowia ludzi. Produkty te cenią także alergicy, którzy nie muszą obawiać się przykrych i bolesnych reakcji uczuleniowych skóry podczas prac w ogrodzie. Poszukując podobnych, nowoczesnych i całkowicie ekologicznych metod uprawy roślin, Green Garden oferuje w sprzedaży także podłoża z biostymulacją na bazie alg morskich.

W przypadku podłoży z biostymulacją za lepszy rozwój roślin odpowiadają nie mikroorganizmy, a inne występujące w naturze składniki –algi morskie oraz aminokwasy. Specjalnie dobrane mieszanki alg brunatnych są bazą, którą charakteryzuje skład bogaty w dobroczynne aminokwasy. Tak skomponowane podłoże do ogrodu lub upraw stymuluje rozrost systemu korzeniowego, poprawia efektywność poboru i transportu wody oraz składników odżywczych, a także zwiększa odporność roślin na stresy mineralne i środowiskowe. Podłoża z biostymulacją korzystnie wpływają także na samą glebę, wspomagając rozwój fauny i flory, co przekłada się na większe i lepsze plony. A ten fakt docenią zarówno ogrodnicy hobbystyczni, jak i producenci roślin uprawnych. Podłoża z mikroorganizmami oraz podłoża z biostymulacją znacznie podnoszą potencjał plonotwórczy ziemi, a zdrowe i bogate plony to jeden z najważniejszych efektów uprawy roślin.

fot. AREX Green Garden

Lepszy wzrost roślin z Green Garden

Pochodząca z Lubelszczyzny firma Green Garden, od 2012 roku z dużym sukcesem produkuje serię aktywnych podłoży do ogrodu zawierających pożyteczne mikroorganizmy.

Ten region Polski znany jest w dobrej jakości gleb oraz torfu. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie stąd pochodzą innowacyjne dla upraw i ogrodnictwa rozwiązania. Opatentowane technologie Green Garden powstały przy współpracy naukowców z polskich ośrodków branżowych i poddawane są stałej kontroli laboratoryjnej. Połączenie najlepszych darów natury i nowoczesnej technologii zapewnia otrzymanie produktu najwyższej jakości, dostosowanego do potrzeb konkretnej grupy roślin. W ofercie Green Garden znajdziemy między innymi podłoża do traw, krzewów, iglaków, paproci, kaktusów, storczyków, pelargonii, a także popularne podłoża uniwersalne.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ggarden.eu

22-130 Chojno Nowe Drugie , Chojno Nowe Drugie 15 , woj. lubelskie
tel. +48 /82/ 570 20 53,


Liczba odwiedzin: 776 | Data publikacji: 2020-05-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.10.2019 | Artykuły ogrodnicze
Aby docenić najnowszą propozycję firmy, trzeba uświadomić...
22.04.2016 | Artykuły ogrodnicze
Podłoża do iglaków, róż, pelargonii, podłoża uniwersalne......
11.05.2015 | Artykuły ogrodnicze
Każdy amator ogrodnictwa wie, że obok odpowiedniej...
Jak wybrać nowoczesne płyty na balkon i taras, by uzyskana...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
19.03.2020 | Galanteria ogrodowa
Pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru, coraz dłuższe dni,...
17.06.2019 | Galanteria ogrodowa
Własny ogród to marzenie niejednego z nas....
W ostatnich latach polskie budownictwo przechodzi ogromną...
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
Latem ogród staje się drugim domem, bo...
Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w...
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Mnogość bylin może przyprawiać o zawrót głowy,...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu...
Projektowanie ogrodu przypomina pracę artysty. Wymaga zarówno...
22.07.2015 | Grille, wędzarnie
Ogród jako przestrzeń relaksu i odpoczynku musi...
21.04.2015 | Baseny, fontanny
Niejeden właściciel basenu marzy o jego modernizacji....
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
Zaniedbany ogród, który jest przecież wizytówką domu,...
Statystyki pokazują, że dzienne zużycie wody kranowej...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: arex green garden, green garden, garden, arex, green, podłoża ogrodnicze, podłoża, naturalne podłoża,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy