Domek narzędziowy duży czy mały?
– Oczywiste jest, że im większa jest szopa na narzędzia lub domek narzędziowy, tym więcej sprzętu pomieści. Na etapie zakupu warto na spokojnie zastanowić się, jakie będzie przeznaczenie domku. Jeśli planujemy zrobić w nim mały warsztat, to oczywiste jest, że będzie musiał być większy i wyższy niż typowa szopa drewniana przeznaczona tylko do przechowywania sprzętu ogrodniczego – podpowiada Mariusz Górniak z Zakładu Stolarskiego Miedziński, który obok altan, domków letniskowych, całorocznych i mieszkalnych oraz bogatego asortymentu ogrodowej architektury drewnianej, oferuje także domki narzędziowe, gospodarcze, drewutnie i szopy drewniane.
Jeśli planujemy szopkę drewnianą, której głównym przeznaczeniem ma być przechowywanie narzędzi takich jak łopaty, grabie, węże ogrodowe, z których większość można powiesić na ścianie, to w zupełności wystarczy nam niewielki domek o wymiarach 3×2 m z jednym oknem – podstawowy model z oferty firmy Miedziński.

 

domek gospodarczy narzędziowy do ogrodu domek gospodarczy narzędziowy do ogrodufot. Miedziński

 

Jeśli z kolei planujemy przechowywać w domku gospodarczym zarówno małe narzędzia, jak i sprzęt ogrodniczy czy meble ogrodowe, a nawet urządzić w nim przestrzeń do majsterkowania, lepiej sprawdzą się większe budynki, np. o wymiarach 4×4 mm, z dwoma otworami okiennymi, które doskonale doświetlą wnętrze.
– Taki domek gospodarczy można swobodnie dopasować do własnych potrzeb i upodobań. Do wyboru są cztery kolory gontu oraz różne wybarwienia impregnatów, co daje dużą swobodę kreowania wizualnej strony projektu – podkreśla Mariusz Górniak.

 

domek gospodarczy narzędziowy do ogrodu domek gospodarczy narzędziowy do ogrodufot. Miedziński

 

Szopa drewniana – dlaczego warto?
Na rynku dostępnych jest wiele domków narzędziowych, wykonanych w różnych technologiach i z użyciem odmiennych materiałów. O ile jednak domek plastikowy lub metalowy nie zawsze harmonijnie wpasuje się w stylistykę ogrodu, o tyle domki drewniane nie stwarzają tu żadnych trudności. Drewno jako naturalny budulec świetnie komponuje się z przestrzenią ogrodu, której nie zakłóca sztucznością wykorzystanego do jego wzniesienia materiału.
– W naszej firmie do budowy domków narzędziowych najczęściej wykorzystujemy stosunkowo niedrogie, ale bardzo wytrzymałe gatunki, jak sosna lub świerk. Drewno jest suszone, czterostronnie strugane i impregnowane, dzięki czemu posłuży przez długie lata – mówi Mariusz Górniak.

 

domek gospodarczy narzędziowy do ogrodu domek gospodarczy narzędziowy do ogrodufot. Miedziński

 

Niewątpliwą zaletą domków gospodarczych wykonanych z drewna jest duża swoboda aranżacji. Jeśli nawet na etapie realizacji inwestycji nie zaplanowaliśmy dobrze przestrzeni w środku, to bez problemu można później powiesić w nich dodatkowe półki lub haczyki. A jeśli z biegiem czasu przestanie nam odpowiadać kolorystyka szopy drewnianej, to z łatwością można ją przemalować na dowolny kolor.
Wybierając więc domek narzędziowy warto więc kierować się przede wszystkim wygodą korzystania, a także względami funkcjonalnymi. Zwracajmy uwagę na staranność wykonania, rodzaj użytych materiałów i obróbkę, jakiej został poddany surowiec.
– Ważne jest też, aby dach szopy narzędziowej lub domku gospodarczego był spadzisty, co zapobiegnie zaleganiu wody. Równie istotne jest wyposażenie budynku w okna, które nie tylko doświetlą przestrzeń, ale spełnią też funkcję wentylacji – mówi Mariusz Górniak.
W ofercie firmy Zakład Stolarski Miedziński znajdują się też modele szop drewnianych, które swoim wyglądem przypominają małe domki letniskowe. Dostępne są również domki gospodarcze z dobudowanym małym tarasem, który może stać się wymarzonym miejscem na spędzanie deszczowych, ciepłych dni.

 

domek gospodarczy narzędziowy do ogrodu domek gospodarczy narzędziowy do ogrodufot. Miedziński

 

Domek narzędziowy z drewutnią
Obok narzędzi i sprzętu ogrodniczego, które rozrzucone niedbale po ogrodzie stwarzają wrażenie bałaganu, równie często problemem jest przechowywanie drewna kominkowego. I nie chodzi tylko o ogrodowy nieład, bo ułożone w przypadkowym miejscu polana wyglądają nieestetycznie i psują wrażenie harmonii. Drewno kominkowe musi być również odpowiednio przechowywane, składowane w słonecznych i przewiewnych miejscach. Ułożone w jednym miejscu może stanowić dodatkowy element dekoracyjny w ogrodzie dzięki przyjemnej kolorystyce i wrażeniu ciepła.

 

domek gospodarczy narzędziowy do ogrodu domek gospodarczy narzędziowy do ogrodufot. Miedziński

 

W ofercie Zakładu Stolarskiego Miedziński znajduje się szeroki asortyment drewutni, wśród których są zarówno tradycyjne modele na planie prostokąta, jak i bardziej nietypowe realizacje np. na planie koła.

 

domek gospodarczy narzędziowy do ogrodu domek gospodarczy narzędziowy do ogrodufot. Miedziński

 

Starannie wykonana z zaimpregnowanego drewna drewutnia może też stać się elementem ozdobnym, służąc np. jako pergola dla pnących roślin czy niebanalna przegroda optyczna, która chroni przed ciekawskimi spojrzeniami i osłania od wiatru. Firma Miedziński swoim klientom oferuje możliwość dobudowania drewutni do każdego z produkowanych przez siebie domków narzędziowych.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.miedzinski.pl

42-274 Konopiska, Kowale 21, woj. śląskie
tel. +48 535 393 323 ,