Drewno to jeden z nielicznych materiałów, który nigdy nie przestał zachwycać. Jako materiał budowlany i wykończeniowy wykorzystywane jest przez człowieka od wieków, choć doskonale znamy też jego ograniczenia, zwłaszcza, gdy stosujemy je na zewnątrz. Narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, zmiany temperatur, promieniowanie UV, wilgoć, niszczeje i traci swój blask. Tym procesom można oczywiście przeciwdziałać. Regularna i staranna konserwacja pozwoli utrzymać naturalny surowiec w dobrej kondycji i podtrzymać jego estetykę, ale takie zabiegi mają też swoją cenę. Montaż tarasu z desek kompozytowych, które do złudzenia mogą przypominać drewno, pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, bo nie wymaga aż tak skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Do czyszczenia wystarczające są zwykłe środki domowego użytku, a dostępny na rynku szeroki wachlarz łatwych w aplikacji środków konserwacyjnych i impregnatów jeszcze bardziej upraszcza eksploatację. Nic dziwnego, że montaż deski kompozytowej na tarasie czy montaż sztachet z kompozytu to często jedyna możliwość brana pod uwagę przez miłośników estetyki drewna.

fot. DRYTEN

Montaż deski kompozytowej na tarasie

Pięknie zaaranżowany taras to idealna przestrzeń na wypoczynek, spotkanie w gronie przyjaciół czy delektowanie się wspólnymi posiłkami. Choć do urządzenia tarasu nie potrzeba wiele, to warto jednak zadbać o to, aby były to komponenty solidne i trwałe, co dotyczy w równej mierze mebli, jak i desek tarasowych. Montaż deski kompozytowej to świetnie rozwiązanie dla osób, które chciałyby cieszyć się urokiem drewna, ale cena, jaką trzeba za to zapłacić, a więc uciążliwe zabiegi konserwacyjne – jest zbyt wysoka.

fot. DRYTEN

– Oferujemy sprzedaż i montaż deski kompozytowej na taras, która wykonana jest z kompozytu WPC. Jest ona wyjątkowo wytrzymała na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne i doskonale znosi wysokie i niskie temperatury oraz nasłonecznienie, które nie powoduje blaknięcia kolorów – mówi Artur Bieniek z firmy Dryten. – Producent desek, firma Winfloor udziela na swój produkt aż 15 lat gwarancji – dodaje.

Winfloor jest jednym z najdłużej działających na naszym rynku producentów desek kompozytowych, co oznacza, że czas zdążył już zweryfikować jakość oferowanych produktów. Nawet po latach eksploatacji deski kompozytowe zamontowane na tarasie nie próchnieją, nie butwieją ani nie pękają, zachowując swój oryginalny kształt.

Szeroki asortyment desek, co dotyczy zarówno kolorystki (od ciemnych dębów, poprzez antracyty i grafity, na jasnych brązach kończąc), jak i różne wersje wykończenia powierzchni (standardowa, szlifowana, szczotkowana, deseniowa) zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta klientów.
– Oprócz produktów marki Winfloor oferujemy też sprzedaż i montaż deski kompozytowej innych producentów, m.in. Gamrat, UltraShield, Lenta, Timberness – mówi Artur Bieniek.

fot. DRYTEN

Montaż sztachet kompozytowych – alternatywa dla drewna

Podobne walory praktyczne i estetyczne co tarasom kompozytowym, przysparzają też zwolenników rozwiązaniu, jakim jest ogrodzenie ze sztachet. Cena robocizny jest tu również mocnym argumentem, bo dzięki zastosowaniu dedykowanych elementów dostarczanych przez producenta ogrodzenie można wykonać w bardzo krótkim czasie, co przekłada się na ostateczny koszt realizacji inwestycji.
Montaż sztachet kompozytowych to świetny pomysł na wykonanie ogrodzenia, które będzie wyróżniało się wyjątkową estetyką, a jednocześnie nie będzie spędzać snu z powiek uciążliwą koniecznością konserwacji. Kompozyt jest odporny na działanie promieni UV, więc przez cały okres gwarancji kolory deski pozostaną tak samo soczyste, jak tuż po zamontowaniu. Dzięki temu ogrodzenie z powodzeniem będzie pełnić swoją rolę zarówno wizytówki domu, jak i bariery przed wtargnięciem na teren posesji nieuprawnionych do tego osób.

fot. DRYTEN

– Aby zapewnić atrakcyjny wygląd ogrodzenia, należy je regularnie myć myjką ciśnieniową. Montaż sztachet z kompozytu to atrakcyjna alternatywa dla drewna również dlatego, że wykonane w ten sposób ogrodzenia są odporne na powstawanie pleśni i grzybów, a także na działanie wysokich i niskich temperatur – komentuje Artur Bieniek.
Dla miłośników rozwiązań proekologicznych ważnym aspektem przemawiającym za montażem sztachet kompozytowych i montażem deski kompozytowej na tarasie jest też fakt, że to produkt przyjazny środowisku, wykonany z kompozytu i mączki drzewnej. Po zakończeniu eksploatacji taką deskę można ponownie wykorzystać do produkcji innych elementów kompozytowych WPC.

Montaż sztachet, montaż tarasu z desek kompozytowych – cena ma znaczenie

Zalety kompozytu trudno przecenić: piękny wygląd, łatwość konserwacji, trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne czy ścieranie. Równie istotna jest cena, jaką zapłacimy za montaż sztachet czy tarasu z desek kompozytowych, jak również koszt samego materiału. Zarówno robocizna, jak i produkt jest tańszy niż drewno, czym kompozyt zdobył swoją ogromną popularność. Warto przy tym pamiętać, aby decydując się na kompozyt powierzyć montaż sztachet czy montaż desek kompozytowych na tarasie doświadczonej firmie, która nie tylko sprzeda i zainstaluje deski, ale fachowo doradzi i podpowie, jakie rozwiązanie w danym wypadku sprawdzi się najlepiej.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dryten.pl

 

26-600 Radom, ul. Kozienicka 84, woj. mazowieckie
tel. 731 720 421, 791 977 277,