Deska WPC - tarasowa i ogrodzeniowa oraz elewacyjna

- Deska tarasowa WPC, deska ogrodzeniowa WPC, a także deska elewacyjna wykonana z WPC to zdecydowanie materiał przyszłości – wyjaśnia Artur Bieniek z firmy Dryten Sp. z o.o. – Działamy na rynku już od 10 lat w zakresie dostarczania desek, jak również ich montażu i zauważamy ogromne zainteresowanie tym wytrzymałym i wszechstronnym materiałem.

Elewacyjna, tarasowa czy też ogrodzeniowa deska WPC kompozytowa sprawdza się w wielu zastosowaniach oraz dzięki bogatej kolorystyce łatwo ją dopasować do budynków i ogrodów w różnym stylu.

fot. DRYTEN

- Poza ogromem zalet technicznych nie możemy zapominać o samym wyglądzie desek WPC – dodaje Artur Bieniek. – Dla wielu klientów indywidualnych oraz w projektach deweloperskich, w których bierzemy udział, liczy się trwałość, elegancja, ale także odpowiednie dopasowanie. Dzięki szerokiemu asortymentowi naszych desek z powodzeniem dopasowujemy je do różnych projektów.

fot. DRYTEN

Firma Dryten oferuje deski WPC w różnych wybarwieniach, deseniach oraz wymiarach, które produkowane są przez wiodących producentów krajowych oraz zagranicą i oferowane pod marką Dryten.

- Wytwarzane pod naszym nadzorem deski WPC dopasowane są specjalnie do polskich warunków klimatycznych – wyjaśnia Artur Bieniek.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się deski kompozytowe WPC II generacji. Deski te, dzięki pokryciu elastyczną, polimerowa powłoką o wysokich parametrach wytrzymałościowych posiadają wiele zalet i walorów użytkowych oraz estetycznych, m.in.: odporność na plamy i zabrudzenia, brak absorbcji wody, brak ryfli, prosty montaż oraz łatwość utrzymania czystości.

fot. DRYTEN

Na każdą pogodę!

To właśnie niekorzystna pogoda, opady, mrozy oraz promieniowanie UV są największym wrogiem dla tarasów, ogrodzeń oraz elewacji.

fot. DRYTEN

Deska kompozytowa WPC powstała z myślą o uniknięciu efektów niekorzystnych warunków atmosferycznych. W specjalnej mieszance drewna (około 45%), PVC (około 45%) znajdziemy także 10% specjalnych dodatków, a wśród nich: filtry UV, barwniki i stabilizatory koloru, dzięki którym okładzina na domu, ogrodzeniu czy też tarasie nie będzie ulegać wybarwieniom ani zniszczeniom spowodowanym przez wilgoć.

- Zacznijmy od tego, ze deska WPC tarasowa, ogrodzeniowa czy też elewacyjna jest odporna na niskie temperatury, działanie grzybów i insektów – wylicza Artur Bieniek. – Ten specjalnie opracowany materiał na bazie PVC nie wymaga malowania, olejowania czy impregnowania. Ponadto WPC jest łatwy w utrzymaniu czystości, a do tego charakteryzuje się przyjaznym montażem. Dzięki doskonałej jakości oferowanych przez nas desek oferujemy na nie długoletnią gwarancję – od 15 do 25 lat.

fot. DRYTEN

Połączenie drewna oraz PVC sprawia, że gotowa deska ogrodzeniowa WPC charakteryzuje się większą trwałością niż oba materiały, z których została wykonana, ale zachowuje jednocześnie naturalny wygląd drewna z zaletami tworzywa sztucznego.

Oszczędność, wygoda i bezpieczeństwo

Ogromną zaletą tego specjalnego materiału kompozytowego jest wygodne codzienne użytkowanie.

fot. DRYTEN

- W przeciwieństwie do naturalnego drewna, tarasowa deska WPC nie wymaga impregnacji ani większych konserwacji – mówi Artur Bieniek. – Nie musimy takiej powierzchni zabezpieczać przed działaniem wilgoci oraz insektów, co przekłada się na mniejsze koszty, oszczędność czasu, a także łatwiejsze oraz wygodniejsze korzystanie z tarasu, czy też innej powierzchni wykonanej z WPC.

fot. DRYTEN

Szczególne zalety deski kompozytowej WPC docenią alergicy. Materiał nie zawiera metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji.

- Nie bez znaczenia jest także bezpieczeństwo, jakie daje ten materiał – wyjaśnia Artur Bieniek. – W przeciwieństwie do drewna WPC jest materiałem niepalnym, co jest szczególnie ważne w przypadku inwestycji. Odbiorcy końcowi chwalą sobie także fakt antypoślizgowości naszych desek. Szczotkowana powierzchnia sprawia, że nawet mokre deski nie są śliskie. Dodatkowo, nie porastają one mchem, grzybami, dlatego nie musimy obawiać się upadków na tarasie.

fot. DRYTEN

Kolejną zaletą elewacji, tarasów i desek ogrodzeniowych z WPC jest brak występowania drzazg, dzięki czemu niezależnie od zastosowania tego materiału, elementy z niego wykonane można dotykać gołą ręką oraz chodzić po nich na boso.

fot. DRYTEN

Deska tarasowa WPC – uniwersalne zastosowanie wokół domu

Nie da się przecenić możliwości, jakie daje tarasowa deska WPC w zakresie aranżacji przestrzeni wokół domu.

fot. DRYTEN

- Uniwersalność deski kompozytowej WPC oznacza również wygodną obróbkę i montaż – mówi Artur Bieniek. – Nasza firma zajmuje się profesjonalnym montażem w zakresie produkcji m.in. tarasów i dla naszych odbiorców przeprowadziliśmy wiele udanych projektów z użyciem WPC, np. przy budowie schodów zewnętrznych, zabudowy basenu, wiat śmietnikowych, małej architektury ogrodowej.

fot. DRYTEN

Bez kosztownego impregnowania, olejowania i pielęgnacji otrzymujemy solidne pokrycie tarasu zarówno dla ogrodów nasłonecznionych, jak też zacienionych.

- Deska WPC: ogrodzeniowa, tarasowa, czy też elewacyjna – niezależnie czy zastosujemy ją pionowo, poziomo, na nasłonecznionej południowej stronie, czy też zarośniętym winoroślą ogrodzie północnym, możemy mieć pewność, że materiał nie zbutwieje, nie spęcznieje, nie spróchnieje, a dodatkowo nie rozwarstwi się i nie pęka – opisuje Artur Bieniek.

fot. DRYTEN

Deska ogrodzeniowa WPC – niepowtarzalny charakter dla każdej nieruchomości

Nie możemy zapomnieć o możliwościach aranżacyjnych, jakie daje ogrodzeniowa, elewacyjna i tarasowa deska WPC. Kompozytowy materiał na bazie drewna do złudzenia przypomina naturalny surowiec. Występuje w wersji szlifowanej, szlifowanej ze strukturą słoi drewna i szczotkowanej, a także w wielu wybarwieniach – ciemny i jasny brąz, dąb, orzech, grafit, antracyt, a nawet coraz modniejszym kolorze szarym.

 

fot. DRYTEN

- Bogata oferta naszych desek tarasowych WPC I i II generacji, desek WPC ogrodzeniowych, w tym również ogrodzeń panelowych systemowych i paneli elewacyjnych to szeroka lista produktów o różnych rozmiarach, strukturach i wielkościach – mówi Artur Bieniek. – Oferujemy również szereg elementów montażowo - wykończeniowych, takich jak klipsy, listwy i deski wykończeniowe oraz legary. Wszystkie elementy dopasowane są do każdego z oferowanych rozwiązań, dzięki czemu nasi odbiorcy mogą także samodzielnie przeprowadzić montaż.

fot. DRYTEN

Projekt, montaż i doskonała obsługa

Firma Dryten dostarcza deskę tarasową WPC na terenie całego naszego kraju.
- Dodatkowo, dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu oferujemy profesjonalny zakres usług w tym zakresie – dodaje Artur Bieniek. – Nasza firma oferuje projekt, doradztwo, wycenę, budowę podkonstrukcji oraz montaż desek. Posiadamy bogate doświadczenie w montażu zarówno desek WPC ogrodzeniowych, elewacyjnych, jak też na tarasach, schodach i przy obudowach basenów, małej architektury ogrodowej. Świadczymy kompleksowe usługi dla klientów indywidualnych i firm jako podwykonawca projektów deweloperskich. Oferujemy deski kompozytowe WPC i usługi w konkurencyjnych cenach i krótkich terminach realizacji. Na swoje usługi montażowe oferujemy 3-letnią gwarancję.

fot. DRYTEN

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dryten.pl

26-600 Radom, ul. Kozienicka 84, woj. mazowieckie
tel. 731 720 421, 791 977 277,