fot. Adam Stachura, model Lenta kolor rustykalny

Lider Budowlany: Jaka jest różnica między deską kompozytową na taras I i II generacji?

Adam Stachura, deskitarasowe.pl: Deski kompozytowe cieszą się niesłabnącą popularnością, bo dają spektakularny efekt w korzystnej cenie. Przebierając w gąszczu ofert, warto jednak pamiętać, że jakościowe deski I generacji składają się minimum w 45% z mączki drzewnej, 45% tworzywa i 10% z dodatków. W deskach kompozytowych II generacji proporcje materiału zmieniają się na korzyść mączki drzewnej, ale hitem jest wprowadzenie atkowej wierzchniej ochronnej powłoki polimerowej, która dzięki specjalnym wytłoczeniom perfekcyjnie imituje drewno. Dzięki niej tarasy kompozytowe stają się praktycznie bezobsługowe i wręcz pancernie trwałe. To nowy rozdział w technologii desek kompozytowych.

fot. Lenta

Lider Budowlany: Mówimy tu o nowej generacji tarasów z kompozytu. Co je wyróżnia?

Adam Stachura, deskitarasowe.pl: Deskę kompozytową II generacji wzbogacono o zewnętrzną warstwę wzmacniającą, wykonaną z tworzywa sztucznego. Cienka warstwa wytrzymałej i elastycznej powłoki utrzymuje atrakcyjny wizualnie efekt drewnianej powierzchni, znany z poprzednich modeli, a jednocześnie zdecydowanie zwiększa zalety praktyczne materiału. Jakie?

• Kompozyt II generacji jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia, plamy, naloty.
• Powłoka gwarantuje także bardzo niski stopień ścieralności materiału, korzystamy więc z desek przez wiele lat.
• Autem jest także odporność na działanie wiatru, wilgoci, mrozu lub słońca.
• To materiał trudnopalny i świetnie radzący sobie ze zmiennością polskiego klimatu.

Po tarasy z deski kompozytowej II generacji sięgają zatem zarówno mieszkańcy domów jednorodzinnych oraz mieszkań w bloku, jak i branża hotelarska, gastronomiczna, wstawiennicza czy handlowa.

fot. Adam Stachura, model Lenta oranż

Lider Budowlany: Jak materiał ten wpływa na wygodę i bezpieczeństwo wszystkich domowników?

Adam Stachura, deskitarasowe.pl: Nowa generacja deski kompozytowej to spełnienie marzenia o drewnianym tarasie z jednoczesnym sporym ułatwieniem w jego pielęgnacji i znacznie niższym kosztem wykonania. Co zyskujemy?

• Taras kompozytowy nie wchłania wody, a zatem omijają go procesy gnicia, butwienia, odkształceń.
• Oszczędzamy na cyklicznej konserwacji – malowaniu, olejowaniu.
• Unikamy ryzyka drzazg, ingerencji owadów w strukturę materiału i rozszczelnień powierzchni.
• Zachowamy na lata pierwotny kolor, który wybraliśmy, by harmonijnie komponował się z otoczeniem.
• Deska kompozytowa II generacji nie nagrzewa się pod wpływem promieniowania UV. Wszyscy dwunożni i czworonożni domownicy mogą więc bez ryzyka przemieszczać się po takim tarasie boso.

To perfekcyjne rozwiązanie, zwłaszcza gdy intensywnie korzystamy z tarasu – często grillujemy, zapraszamy gości, lubimy spędzać wspólnie czas w rodzinnym gronie bliżej natury, ale z kompletem wygód.

fot. Adam Stachura, model Lenta kolor rustykalny

Lider budowlany: A co z estetyką? Piękny taras to przecież przyjemniejszy relaks?

Adam Stachura, deskitarasowe.pl: Wygoda idzie tutaj w parze z estetyką. Producenci prześcigają się w różnorodności oferowanych kolorów, dekorów, efektu postarzania drewna i ułatwień montażowych. Mamy więc praktycznie nieograniczony wybór. Możemy ułożyć taras z desek jednostronnych lub dwustronnych, w których każda strona ma inny wariant wykończenia. Znajdziemy opcje gładkie lub ryflowane, z widocznym usłojeniem lub bez, z dwoma wariantami koloru, z otwartą lub zamkniętą krawędzią. Montaż z ukrytym łącznikiem to już klasyk. Bogata kolorystyka i zróżnicowany poziom usłojenia desek kompozytowych II generacji to ich niezaprzeczalne wyróżniki estetyczne, dzięki którym skomponujemy dowolną stylizację.

fot. Adam Stachura, model Lenta szary

Deska kompozytowa II generacji – zainspiruj się

Rustykalny styl na taras przydomowy? Skandynawski minimalizm na dachu? Mocne drewniane akcenty vintage na balkonie? A może prosta elegancja restauracyjnego ogródka? Przyjrzyjmy się kilku rozwiązaniom firmy deskitarasowe.pl w praktyce.

Nowy wymiar tarasu przydomowego

Współczesne tarasy przydomowe pełnią wiele funkcji. Są przestrzenią relaksu, kącikiem zabaw, miejscem do biesiadowania, a nawet domowym biurem lub strefą fitness. Aranżacja w oparciu o deskę kompozytową pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. W aspekcie funkcjonalnym montaż na legarach jest mniej pracochłonny niż wykonanie podłoża pod inne materiały, a dodatkowo wyrówna naturalne nierówności terenu.

fot. Adam Stachura, model Fiberon bungalow

Deska kompozytowa na balkonie

Może nie zawsze mamy tyle miejsca na przydomową strefę relaksu, ile byśmy chcieli, ale z deską kompozytową II generacji stworzymy unikalny styl w każdych warunkach. Bez problemu dobierzemy wariant pasujący do aluminiowej zabudowy lub przestronnego oszklenia czy metalowych barierek. Kompozyt na balkonie w skrócie to: atmosfera przytulniejsza niż na kaflach, prostsza pielęgnacja, mniejsze ryzyko pęknięć i szybki montaż na wylewce.

fot. Adam Stachura, model Lenta kolor rustykalny

Tarasy dachowe z kompozytu

W silnie zurbanizowanych tętniących życiem miastach trudno znaleźć spokojną przystań na chwilę wytchnienia. Nie dziwi więc fakt, że chętnie aranżujemy tarasową przestrzeń na dachach. Rozwiązanie znane z obiektów komercyjnych i użytkowych, sprawdza się także w domach, osiedlach, loftach czy kamienicach. Atutem technologii jest duża wytrzymałość kompozytów na trudne i zmienne warunki pogodowe. Montaż w tzw. technologii pływającej wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego warto wybrać kompleksową usługę – od doradztwa przez projekt po wykonanie.

fot. Adam Stachura, model Fiberon beach house

Bezpieczne i eleganckie otoczenie basenu

Deska kompozytowa II generacji, dzięki polimerowej warstwie ochronnej i ryflowaniu, świetnie radzi sobie z wilgocią oraz minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się na ich powierzchni. Coraz częściej spotykamy ją więc wokół domowych ogrodów lub basenów. Pielęgnacja, która nie wymaga silnych chemicznych detergentów, sprawia, że każdy z domowników może swobodnie poruszać się po kompozytowych ścieżkach.

fot. Adam Stachura, model Lenta kolor piaskowy

Taras od A do Z – zdaj się na ekspertów

Jak podsumowuje Adam Stachura: deski II generacji otwierają przed nami morze możliwości, zwłaszcza gdy wybierzemy renomowanych dostawców kompozytów na taras. Producenci tacy jak Lenta czy Fiberon to firmy, które wyznaczają trendy, a nie podążają za nimi. Wprowadzają innowacje i zapewniają powtarzalną jakość przy jednoczesnym rozwijaniu modeli pod względem estetycznym. To wartości bliskie także i nam, dlatego korzystamy między innymi z ich rozwiązań. Sami tworzyliśmy i remontowaliśmy swoje domy. Wiemy, jakie rozwiązania się sprawdzają.

Obok tarasów z deski kompozytowej II generacji, wykonujemy także:

• tarasy drewniane w tym z deski bambusowej,
• renowację i konserwację tarasów,
• rozbudowy powierzchni tarasowej.

fot. Adam Stachura, model Fiberon Beach house

Jesteśmy z inwestorem od planów i wizji lokalnej przez wspólne projektowanie powierzchni tarasowej po terminowe wykonanie i cykliczną konserwację, gdy materiał tego wymaga.

Szczegółowa oferta desek kompozytowych II generacji oraz tarasów drewnianych dostawcy dostępna jest na stronie www.deskitarasowe.pl.

Zapraszamy też do SHOWROOMU firmy przy ul. Obornickiej 338 w Poznaniu.

60-689 Poznań, ul. Obornicka 338, woj. wielkopolskie
tel. 601 556 347,