Dlaczego warto kupować deski z kompozytu?

Kompozyt Drewna EkoTeak powstał dzięki odpowiednio przygotowanej recepturze opartej na matrycy PVC wypełnionej mączką drzewną oraz innymi wysokiej jakości komponentami. Wykonany z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu jest materiałem ekologicznym i nadającym się do utylizacji i ponownego wykorzystania.

- Dzięki nowej technologii zastosowanych barwników i stabilizatorów koloru, które znakomicie łączą się ze wszystkimi komponentami EkoTeak, oraz poprzez precyzyjnie dobraną frakcję mączki drzewnej (350 µm produkcji Rettenmaier Polska) udało nam się uzyskać jednolicie zabarwioną masę, której absorbcja wilgoci nie przekracza 1%. Dzięki temu nasz produkt jest bardzo odporny na zmiany temperatur i wysoce wytrzymały na trudne warunki klimatyczne panujące w strefie europejskiej – opowiada Pan Łukasz Bąk, właściciel firmy EkoTeak Sp. z o. o.

Zastosowanie odpowiednio opracowanego procesu technologicznego, pozwala na zachowanie struktury zbliżonej do naturalnego drewna, a jednocześnie nie rysującej się i wysoce odpornej na zewnętrzne czynniki mechaniczne.

deska kompozytowa ecoteak

fot. EkoTeak

Swoim wyglądem i zapachem kompozyt przypomina naturalne drewno, jednakże różni się od niego swoimi właściwościami. Przede wszystkim deski wykonane z kompozytu nie wymagają konserwacji ani malowania. Kompozyt Drewna EkoTeak jest wytrzymały również na duże obciążenia oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. wysokich temperatur, deszczu, mrozu i wilgoci. Nawet po srogiej zimie czy ulewnych deszczach kompozyt zachowuje swój oryginalny wygląd i walory użytkowe. Deski barwione są w masie podczas produkcji, co zapewnia jednolite wybarwienie i eliminuje ryzyko powstawania odprysków. Kompozyt Drewna EkoTeak został także zaklasyfikowany jako materiał trudno zapalny – nie rozprzestrzeniający ognia (Bfl-s1). Może być zatem stosowany na ogrzewanie podłogowe lub z systemem antyoblodzeniowym.

deska kompozytowa ecoteak

fot. EkoTeak

Dużą zaletą jest łatwa instalacja, którą można przeprowadzić samodzielnie. Klient kupuje deski kompozytowe EkoTeak już gotowe do montażu i użytkowania. Mogą być one łączone za pomocą śrub lub wkrętów – tak jak drewno (do montażu stosowane są podobne narzędzia i akcesoria) lub w systemie montażu klipsowego, z którym poradzą sobie nawet niedoświadczeni instalatorzy. Jednak dla tych, którzy wolą pozostawić tę kwestię fachowcom, firma EkoTeak Construction oferuje usługę kompleksowego montażu.

- Poza sprzedażą desek kompozytowych zajmujemy się również ich montażem. Nasi instalatorzy posiadają bardzo duże doświadczenie w tym zakresie. Współpracujemy również z architektami, biurami projektowymi oraz generalnymi wykonawcami i zawsze chętnie doradzamy naszym klientom w kwestii realizacji projektów z udziałem naszego materiału – opowiada Pan Łukasz Bąk.

Taras z deski kompozytowej zamiast drewna

Gdzie szczególnie znajdują zastosowanie drewno kompozytowe? To przede wszystkim idealny materiał jako nawierzchnia na tarasy i balkony. Do tej pory wykonywane najczęściej z drewna wymagały od użytkowników regularnej konserwacji z użyciem odpowiednich środków i narzędzi. Deski kompozytowej nie trzeba impregnować żadnym specjalnym środkiem – olejem lub lakierem. Pielęgnacja polega jedynie na systematycznym sprzątaniu tarasu, a od czasu do czasu – umyciu go wodą z dodatkiem detergentu lub myjką ciśnieniową. Poza tym, kompozyt ma znacznie lepsze właściwości użytkowe niż naturalne drewno. Deska tarasowa kompozytowa nie pęcznieje i nie butwieje (25 lat gwarancji). Jest również odporna na działanie insektów i grzybów. Każdy profil z kompozytu jest gładki i nie ma żadnych drzazg i spękań.

- Ponadto, ryflowana i szczotkowana powierzchnia desek tarasowych kompozytowych zapewnia antypoślizgowość, co jest dodatkowym zabezpieczeniem niezbędnym zwłaszcza wtedy, kiedy taras użytkowany jest przez dzieci i osoby starsze – dodaje właściciel EkoTeak.

deska kompozytowa ecoteak

fot. EkoTeak

Plusem jest także nieskomplikowany montaż. W większości przypadków taras z kompozytu EkoTeak montuje się na legarach przytwierdzonych do podłoża za pomocą odpowiednich uchwytów. Jeżeli brak jest możliwości kotwienia do podłoża, bo istnieje ryzyko naruszenia hydroizolacji, wówczas legary stanowią tzw. „podkonstrukcję pływającą”, która zazwyczaj jest przyklejana odpowiednim klejem do podłoża, bez ingerencji w warstwy izolacyjne. Pierwsza deska zostaje zamontowana na klips startowy ze stali nierdzewnej i przytwierdzona do legara za pomocą wkrętu. Kolejne deski mocowane są do legarów za pomocą systemowych klipsów montażowych.

- Polityką naszej firmy jest niestosowanie standardów magazynowych. Każdy Klient obsługiwany jest indywidualnie i dla każdego Klienta produkujemy materiał pod wymiar. Dzięki temu ograniczamy do minimum niepotrzebne koszty odpadów materiałowych, które generowane przy zakupach ‘magazynowych’ często zbyt mocno podnoszą koszty inwestycji. A jeśli już mowa o odpadach: jako jedyny producent w kraju posiadamy specjalną ofertę dla naszych odbiorców. Do każdego realizowanego przez nas zamówienia (które nie jest przez nas montowane) dołączamy specjalną torbę na odpady. Po zakończonej inwestycji, wystarczy zgłosić nam gotowość do odbioru odpadów, a my na własny koszt organizujemy odbiór i transport odpadów do naszego zakładu produkcyjnego.

deska kompozytowa ecoteak

fot. EkoTeak

Deski kompozytowe na elewacje – designerski dom na lata

Deski kompozytowe EkoTeak są również dedykowane na elewacje budynków. Panele elewacyjne, czyli siding kojarzony jest przede wszystkim z białymi plastikowymi panelami, które masowo w latach 90. pokrywały elewacje starych domów. Jednakże obecnie wykorzystywany w architekturze siding jest nowoczesny, atrakcyjny wizualnie i dużo lepszej jakości – właśnie dzięki użyciu kompozytu.

Elewacja kompozytowa ma wysoką odporność na zabrudzenia, opady atmosferyczne i promieniowanie UV. Nie blaknie pod wpływem słońca, zachowując swój oryginalny kolor na wiele lat. Jeśli na powierzchni desek pojawią się zanieczyszczenia, to łatwo je usunąć wodą pod ciśnieniem. Dodatkowo, elewacja pełni dodatkową funkcję termoizolacyjną, zapewniając ciepło we wnętrzu budynku.

Elewacja wykonana z desek kompozytowych z pewnością wyróżni nasz dom w sąsiedztwie, nadając mu nowoczesny i designerski charakter. Kompozyt dostępny w takich kolorach jak: drewno naturalne (RAL 1002), ciemny brąz (RAL 8028), teak (RAL 8003), antracyt (RAL 9011), szary (RAL 7039) pozwala stworzyć piękną i unikatową elewację harmonizującą z dowolnym pokryciem dachowym, stolarką okienno-drzwiową oraz ogrodzeniem.

Deska kompozytowa – polski produkt najwyższej jakości

Kompozyt Drewna EkoTeak to polski produkt, którego wysoką jakość potwierdzają liczne realizacje i liczba zadowolonych klientów. Wysoką jakość produktu potwierdza też bardzo duża grupa Architektów, którzy w swoich projektach jako rekomendowaną markę, często stosują markę EkoTeak. Cała produkcja EkoTeak odbywa się w Polsce, a firma współpracuje z lokalnymi dystrybutorami, wspierając w ten sposób rynek krajowy. Produkty dostarczane są na terenie całego kraju, a czas oczekiwania na towar nie przekracza 7 dni roboczych (dzięki stałej współpracy z najlepszymi firmami spedycyjnymi). Co ważne, w trosce o środowisko i w ramach akcji „Odpowiedzialni społecznie” (CSR) – część obrotu przedsiębiorstwa jest regularnie przeznaczana na akcje zalesiania polskich lasów.

deska kompozytowa ecoteak

fot. EkoTeak

Myśląc o Klientach i dbając o wysokie standardy oferowanych produktów firma EkoTeak stawia na nieustanny rozwój.

Propagując innowacyjne i ekologiczne rozwiązania w budownictwie, będziemy nadal umacniać się na pozycji lidera w branży – dodaje Pan Łukasz Bąk – Prezes Zarządu firmy EkoTeak Sp. z o. o., będącej obecnie właścicielem marki EkoTeak ®.

Więcej na temat produktu przeczytasz na stronie: www.ekoteak.pl

78-100 Kołobrzeg / Budzistowo, ul. Kołobrzeska 18, woj. zachodniopomorskie
tel. + 48 535 356 046, + 48 518 255 223,