Deska kompozytowa czy drewno?

Czy deska kompozytowa może być rozwiązaniem lepszym od naturalnej deski? Odpowiedź na powyższe pytanie musi być twierdząca z wielu względów. Bo choć deska kompozytowa – np. ta oferowana przez firmę EkoTeak – swoim wyglądem i zapachem przypomina drewno, to jednak różni się od niego swoimi właściwościami.

Kompozyt Drewna EkoTeak to produkt złożony z kilku komponentów, m.in. z drewna w postaci mączki oraz polimerów (PVC). W celu przerobienia drewna o niskiej wartości użytecznej na kompozyt wysokiej klasy, materiały wykorzystywane do jego produkcji połączone są ze sobą termoplastyczną żywicą. Dzięki temu kompozyt drewna nie absorbuje wody, przez co jest bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne. W praktyce oznacza to nie tylko brak spękań, butwienia, pęcznienia czy insektów, ale również rozwiązuje częsty problem drewna, jakim są drzazgi.

fot. EkoTeak

Dzięki zastosowanym komponentom oraz ryflowaniu deski kompozytowe EkoTeak mają doskonałe właściwości antypoślizgowe. Produkt został też zaklasyfikowany jako materiał trudno zapalny – słabo rozprzestrzeniający ogień. Dzięki temu systemy tarasowe z kompozytu drewna EkoTeak mogą być stosowane w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym bądź systemem antyoblodzeniowym.

W odróżnieniu od drewna, kompozyt zachowuje swoje właściwości przez długie lata, a przy tym nie wymaga czaso- i pracochłonnej konserwacji ani impregnacji. Nie ma też potrzeby odnawiania go po okresie zimowym, ponieważ raz zabarwiony, pozostaje w tym samym kolorze na długie lata, co zawdzięcza procesowi barwienia strukturalnego.

fot. EkoTeak

Ekologiczny kompozyt

Nie jest prawdą, że deska kompozytowa to produkt szkodliwy dla zdrowia człowieka i nieprzyjazny środowisku naturalnemu. Kompozyty EkoTeak w swoim składzie posiadają aż 44% naturalnego drewna, kolejne 44 % to polichlorek winylu, który uważany jest za jeden z najtwardszych plastików, może być stosowany do powtórnego użycia – recyklingu. Ostatnie 12 % kompozytu drewna EkoTeak to pigmenty barwiące i stabilizatory koloru, a także stabilizatory poprawiające jakość i wpływające na twardość gotowego produktu.

fot. EkoTeak

Kompozyt na tarasy, elewacje, przegrody balkonowe

Dzięki swoim doskonałym właściwościom – przede wszystkim wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych, jak również wytrzymałości mechanicznej, deski kompozytowe EkoTeak najczęściej stosowane są na zewnątrz budynków – na tarasy, pomosty, balkony, elewacje.  Doskonale sprawdzają się też jako sztachety, balustrady, przegrody balkonowe, a nawet jako elementy architektury ogrodowej.

Ich montaż nie jest trudniejszy niż w przypadku desek drewnianych. Kompozyt może być łączony za pomocą śrub lub wkrętów. Do jego montażu i obróbki stosowane są też podobne narzędzia i akcesoria jak do montażu drewna. Firma EkoTeak w swoich realizacjach stosuje też innowacyjny i nowoczesny, ale i bardzo popularny system montażu klipsowego.

fot. EkoTeak

Kompozyt drewna – modne kolory i struktury

Firma EkoTeak od 2009 r. zajmuje się produkcją oraz dystrybucją kompozytu drewna. W ofercie dostępnych jest pięć podstawowych kolorów desek (drewno naturalne, teak, ciemny brąz, szary, antracyt), niemniej jednak przy większych zamówieniach – możliwa jest zmiana koloru z palety podstawowej.

fot. EkoTeak

Wszystkie profile produkowane są na zamówienie – „pod wymiar”, co pozwala zredukować odpad, a tym samym oszczędzać pieniądze. Realizacja zamówień nigdy nie przekracza 5 dni roboczych!

Swoje produkty EkoTeak oferuje na terenie całego kraju, a czas dostawy (transportu) nie przekracza dwóch dni. Oprócz szerokiej oferty desek kompozytowych firma świadczy również usługi montażowe, zapewniając pełną pomoc w każdym etapie realizacji inwestycji.

Szczegółowa oferta firmy oraz dodatkowe informacje o kompozycie drewna EkoTeak dostępne są na stronie: www.ekoteak.pl

78-100 Kołobrzeg / Budzistowo, ul. Kołobrzeska 18, woj. zachodniopomorskie
tel. + 48 535 356 046, + 48 518 255 223,