W Polsce w ciągu ostatnich kilku lat widać wyraźny powrót mody na spędzanie wakacji czy urlopu na własnej działce rekreacyjnej. Obok aspektu ekonomicznego – bo przecież zakup działki i wybudowanie na niej drewnianego domu to także perspektywiczna inwestycja – liczą się też walory użytkowe. A te są nie do przecenienia zważywszy na ryzyko i koszty związane z podróżowaniem do dalekich krajów. Własny domek letniskowy, działkowy czy ogrodowy z drewna to najbezpieczniejsza forma rekreacji, dająca poczucie, że jest się na wakacjach, będąc jednocześnie u siebie.

domki ogrodowe letniskowe z drewna domki ogrodowe letniskowe z drewna

fot. Drewnolandia

Jeśli nie stać nas na zakup działki w lesie czy nad jeziorem, ale jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nieruchomości z ogrodem, możemy zbudować swój drewniany domek na terenie posesji, spełniając tym samym marzenie o pachnącym, drewnianym domu i wakacjach na łonie natury. Na tako odrobinę luksusu  może pozwolić sobie każdy!

Wybieramy domek drewniany

Na rynku nie brakuje firm, które oferują budowę domów letniskowych i ogrodowych z drewna. Na co zwracać uwagę wybierając konkretne rozwiązanie?

– Ważne jest, aby domki powstawały z wyselekcjonowanego drewna, co sprawi, że posłużą nam przez długie lata – mówią specjaliści z firmy Drewnolandia, która oferuje budowę domów letniskowych, całorocznych, tarasów, altan i wiat z drewna. Pamiętajmy też o tym, że należy wystrzegać się najtańszych ofert. Jak w każdej innej dziedzinie, również w budownictwie drewnianym to, co bardzo tanie, na koniec okazuje się drogie.

 

domki ogrodowe letniskowe z drewna

fot. Drewnolandia

Niewłaściwie wysuszone i niewyselekcjonowane drewno szybko zacznie gnić, a koszty napraw odbiją się niekorzystnie na portfelu inwestora. Wzniesiona niedbale konstrukcja będzie przeciekać, a nawet może się przewrócić się przy silnym wietrze.

Liczy się też jakość dodatkowych elementów. Rozbudowany park maszynowy, urządzenia renomowanych producentów, wysokiej jakości impregnaty i farby, sprawdzone gonty, wkręty, gwoździe i łączniki – wszystkie te z pozoru małe komponenty są bardzo ważne, bo to one – obok drewna – decydują o trwałości i estetyce domku letniskowego.

Pamiętajmy też o tym, że nawet najlepsze materiały nie pomogą, jeśli brakuje wiedzy i doświadczenia. W firmie Drewnolandia jego potwierdzeniem są nie tylko rekomendacje od licznych klientów, ale także gwarancja, jakiej producent udziela na swoje wyroby. Można ją też w łatwy sposób rozszerzyć nawet do 3 lat – bez dodatkowych kosztów.

domki ogrodowe letniskowe z drewna domki ogrodowe letniskowe z drewna

fot. Drewnolandia

Najszersza oferta domków ogrodowych

Nie ma domku letniskowego czy ogrodowego, który dobrze wkomponowałby się w każdą działkę. Musimy uwzględnić jej rozmiar, otoczenie, elementy architektury, które już się na niej znajdują. Na bardzo małych przestrzeniach zdecydowanie najlepszym wyborem będzie niewielki domek o subtelnych zdobieniach, na dużych działkach można postawić na większe i bardziej wymyślne konstrukcje.

Firma Drewnolandia posiada bardzo rozbudowaną ofertę domów letniskowych – od najprostszych, jak np. model Andrzej, aż po finezyjne budynki z poddaszem użytkowym i dużym tarasem jak np. Igor, Julian czy Olaf.

 

domki ogrodowe letniskowe z drewna domki ogrodowe letniskowe z drewna

fot. Drewnolandia

Wszystkie konstrukcje powstają z drewna świerkowego i sosnowego. Podłogi pokryte są deskami drewnianymi łączonymi na piór-wpust, podobnie jak wykonane z kantówki szkielety ścian. Ponadto na ścianach można również wykonać imitacje bali lub balików prostych, co nada wnętrzom charakteru i uroku. W ofercie dostępne są również różnorodne pokrycia dachowe, które obok funkcji praktycznych mogą też pełnić rolę efektownej ozdoby.

domki ogrodowe letniskowe z drewna

fot. Drewnolandia

Choć podstawowa oferta Drewnolandii jest bardzo szeroka, to istnieje oczywiście możliwość skrojenia każdego projektu na miarę wymagań klienta, o ile tylko technologicznie jest to możliwe. Firma podejmuje się również najbardziej nietypowych zleceń, w których udało się zrealizować coś, co pozornie wydawało się niemożliwe.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnolandia.pl

 

42-244 Wancerzów, Wyzwolenia 20 , woj. śląskie
tel. 698 104 824, 533 262 731,