W Polsce w ciągu ostatnich kilku lat widać wyraźny powrót mody na spędzanie wakacji czy urlopu na własnej działce rekreacyjnej. Obok aspektu ekonomicznego – bo przecież zakup działki i wybudowanie na niej drewnianego domu to także perspektywiczna inwestycja – liczą się też walory użytkowe. A te są nie do przecenienia zważywszy na ryzyko i koszty związane z podróżowaniem do dalekich krajów. Własny domek letniskowy, działkowy czy ogrodowy z drewna to najbezpieczniejsza forma rekreacji, dająca poczucie, że jest się na wakacjach, będąc jednocześnie u siebie.
fot. Drewnolandia
Jeśli nie stać nas na zakup działki w lesie czy nad jeziorem, ale jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nieruchomości z ogrodem, możemy zbudować swój drewniany domek na terenie posesji, spełniając tym samym marzenie o pachnącym, drewnianym domu i wakacjach na łonie natury. Na tako odrobinę luksusu może pozwolić sobie każdy!
Wybieramy domek drewniany
Na rynku nie brakuje firm, które oferują budowę domów letniskowych i ogrodowych z drewna. Na co zwracać uwagę wybierając konkretne rozwiązanie?
– Ważne jest, aby domki powstawały z wyselekcjonowanego drewna, co sprawi, że posłużą nam przez długie lata – mówią specjaliści z firmy Drewnolandia, która oferuje budowę domów letniskowych, całorocznych, tarasów, altan i wiat z drewna. Pamiętajmy też o tym, że należy wystrzegać się najtańszych ofert. Jak w każdej innej dziedzinie, również w budownictwie drewnianym to, co bardzo tanie, na koniec okazuje się drogie.
fot. Drewnolandia
Niewłaściwie wysuszone i niewyselekcjonowane drewno szybko zacznie gnić, a koszty napraw odbiją się niekorzystnie na portfelu inwestora. Wzniesiona niedbale konstrukcja będzie przeciekać, a nawet może się przewrócić się przy silnym wietrze.
Liczy się też jakość dodatkowych elementów. Rozbudowany park maszynowy, urządzenia renomowanych producentów, wysokiej jakości impregnaty i farby, sprawdzone gonty, wkręty, gwoździe i łączniki – wszystkie te z pozoru małe komponenty są bardzo ważne, bo to one – obok drewna – decydują o trwałości i estetyce domku letniskowego.
Pamiętajmy też o tym, że nawet najlepsze materiały nie pomogą, jeśli brakuje wiedzy i doświadczenia. W firmie Drewnolandia jego potwierdzeniem są nie tylko rekomendacje od licznych klientów, ale także gwarancja, jakiej producent udziela na swoje wyroby. Można ją też w łatwy sposób rozszerzyć nawet do 3 lat – bez dodatkowych kosztów.
fot. Drewnolandia
Najszersza oferta domków ogrodowych
Nie ma domku letniskowego czy ogrodowego, który dobrze wkomponowałby się w każdą działkę. Musimy uwzględnić jej rozmiar, otoczenie, elementy architektury, które już się na niej znajdują. Na bardzo małych przestrzeniach zdecydowanie najlepszym wyborem będzie niewielki domek o subtelnych zdobieniach, na dużych działkach można postawić na większe i bardziej wymyślne konstrukcje.
Firma Drewnolandia posiada bardzo rozbudowaną ofertę domów letniskowych – od najprostszych, jak np. model Andrzej, aż po finezyjne budynki z poddaszem użytkowym i dużym tarasem jak np. Igor, Julian czy Olaf.
fot. Drewnolandia
Wszystkie konstrukcje powstają z drewna świerkowego i sosnowego. Podłogi pokryte są deskami drewnianymi łączonymi na piór-wpust, podobnie jak wykonane z kantówki szkielety ścian. Ponadto na ścianach można również wykonać imitacje bali lub balików prostych, co nada wnętrzom charakteru i uroku. W ofercie dostępne są również różnorodne pokrycia dachowe, które obok funkcji praktycznych mogą też pełnić rolę efektownej ozdoby.
fot. Drewnolandia
Choć podstawowa oferta Drewnolandii jest bardzo szeroka, to istnieje oczywiście możliwość skrojenia każdego projektu na miarę wymagań klienta, o ile tylko technologicznie jest to możliwe. Firma podejmuje się również najbardziej nietypowych zleceń, w których udało się zrealizować coś, co pozornie wydawało się niemożliwe.
Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnolandia.pl