Ogrodzenia ze sztachet metalowych – dlaczego warto?

Ogrodzenia sztachetowe metalowe coraz powszechniej zastępują tradycyjne płoty drewniane. Łącząc najlepsze atuty drewna i stali, przekonują swoją wszechstronnością. Co zyskujemy wybierając sztachety metalowe do budowy ogrodzeń?

Uniwersalność – sztachety metalowe sprawdzą się w szeregu zastosowań. To odpowiedni system ogrodzeń i gwarancja prywatności dla domów jednorodzinnych, osiedli wielomieszkaniowych, działek wypoczynkowych, a także obiektów komercyjnych, przemysłowych, rolniczych lub użyteczności publicznej. Ze sztachet metalowych można także konstruować furtki, bramy wjazdowe lub wydzielać z ich pomocą strefy parkingowe, place zabaw, zieleńce itp.

Trwałość – sztachety firmy Finish Profiles są wyjątkowo stabilne dzięki jednorodności materiału, z którego są wytwarzane. Ogrodzenia sztachetowe metalowe to rozwiązanie na lata, dzięki odporności stali na zmienne warunki atmosferyczne i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Powłoki zabezpieczające chronią ogrodzenia przed korozją, promieniami UV oraz działaniem wilgoci.

Estetykę – ogrodzenia ze sztachet metalowych są eleganckie w swej prostocie i ergonomii. W zależności od wybranej stylistyki mogą wydobyć atuty architektoniczne projektu obiektu i elewacji lub bezkolizyjnie wtopić się w otoczenie budynków. Szeroki wybór kolorystyki i rodzajów wykończenia sprawia, że jest to optymalne rozwiązanie zarówno dla nowoczesnych projektów industrialnych, jak i rustykalnego designu, nawiązującego do naturalnej struktury drewna.

fot. Finish Profiles

Prosty montaż – sztachety metalowe to świetna propozycja dla entuzjastów samodzielnego majsterkowania oraz dla tych, którzy szukają oszczędności w kosztach wynajmu ekip budowlanych. Ogrodzenia sztachetowe metalowe ustawiać można własnoręcznie, w dowolnych rozstawach, pionowych i poziomych układach sztachet oraz przy pomocy podstawowych narzędzi (wkręty, słupki metalowe, poprzeczki, młotek).

Oszczędność – ogrodzenia sztachetowe są ekonomiczne nie tylko w zakresie instalacji. To konstrukcja, która nie wymaga stałej konserwacji i żmudnej pielęgnacji. Dzięki powłokom poliestrowym kolory nie blakną, a solidność metalu sprawia, że poszczególne elementy nie odpadają wraz z upływem czasu użytkowania. Możemy korzystać z bezpiecznego i stabilnego systemu ogrodzeniowego przez wiele lat. Jakie modele sztachet metalowych znajdziemy u producenta Finish Profiles?

Ogrodzenia sztachetowe metalowe Finish Profiles

Od ponad 20 lat blachy Finish Profiles zdobią dachy domów i obiektów użytkowych w całej Polsce. Szerokie doświadczenie w projektowaniu i produkcji różnorodnych pokryć dachowych od blachodachówek po systemy rynnowe pozwala firmie stale rozszerzać portfolio dostępnych usług. Ogrodzenia sztachetowe metalowe to nowość w ofercie, opracowana z dbałością o każdy detal struktury. Wszystkie sztachety Finish Profiles wykonane są z najwyższej jakości stali ocynkowanej, powlekanej dwustronnie osłonową warstwą poliestrową. Powłoki dostępne są w wersji matowej lub drewnopodobnej. Producent oferuje dwa typy sztachet metalowych – proste (o szerokości 115 mm.) i zaokrąglone (o szerokości 110 mm.).

fot. Finish Profiles

Do struktury podstawowej dobierać można według indywidualnego zapotrzebowania warianty wykończenia. Oba systemy dostępne są w wersji z zakończeniem prostym lub okrągłym w zależności od koncepcji aranżacyjnej grodzonego obiektu. Prosta struktura i zakończenia sztachet dynamizują przestrzeń. Dają także efekt schludności i uporządkowania terenu. To cenne charakterystyki przy projektowaniu ogrodzeń, bram wjazdowych obiektów przemysłowych, administracyjnych, sportowych. Wariant ogrodzeń sztachetowych metalowych z zaokrągleniami dodaje posesji eleganckiego sznytu i wizerunkowego ciepła, co szczególnie ważne przy ogrodzeniach domów jednorodzinnych, hoteli, obiektów kulturalnych. Akcenty estetyczne wydobyć można także dzięki proponowanym systemom przetłoczeń i kolorystyce. Sztachety Finish Profiles dostępne są w opcji z jednym lub trzema przetłoczeniami oraz w trzech wariantach kolorystycznych. Przykładowo, entuzjaści faktury drewnianej wybrać mogą odcienie złotego dębu lub ciemnego brązu sztachet z trzema przetłoczeniami. Miłośnicy minimalistycznej struktury metalicznej swoje ogrodzenia sztachetowe metalowe wybudować mogą w kolorystycznej stylistyce grafitu ze sztachetami z jednym przetłoczeniem.

fot. Finish Profiles

Postaw na jakość Finish Profiles

Finish Profiles to nowoczesne technologie, atrakcyjne projekty i wysoka estetyka dostępnych produktów. Punktem wyjścia dla lidera rynku pokryć dachowych i ogrodzeń ze sztachet metalowych jest surowiec pozyskiwany z najlepszych hut w Europie. Jakość i konkurencyjne ceny wyrobów gwarantuje także własny park maszynowy i rozbudowane linie produkcyjne. Szeroka sieć sprzedaży na terenie całego kraju pozwala oferować klientom kompleksowe usługi wraz z profesjonalnym doradztwem w wyborze optymalnego systemu pokrycia dachowego lub ogrodzenia.

Obok metalowych ogrodzeń sztachetowych w stałej ofercie producenta znajdziemy:

• blachodachówki,
• blachodachówki modułowe,
• systemy rynnowe,
• blachy trapezowe,
• panele dachowe.

Szczegółowa oferta producenta w zakresie pokryć dachowych oraz metalowych ogrodzeń sztachetowych dostępna jest na stronie www.finishprofiles.pl

96-314 Baranów, Pułapina Nowa 1A, woj. mazowieckie
tel. +48 (46) 856 04 70,