Domki letniskowe na sprzedaż
„Domki letniskowe na sprzedaż” – ta fraza elektryzuje niejednego użytkownika internetu, który po wpisaniu jej w wyszukiwarkę zostaje zasypany ofertami producentów. Naturalną rzeczą jest, że każdy z nich reklamuje swój produkt jako najlepszy, najbardziej trwały, proponuje klientom skrojenie ich wyrobu na miarę, obiecuje niski koszt realizacji inwestycji i błyskawiczny czas wykonania prac. Komu wierzyć i w co wierzyć? Jak nie pogubić się w tym gąszczu domków letniskowych na sprzedaż?

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

- Przede wszystkim nie można ufać firmom, które obiecują nam przysłowiowe góry ze złota – mówi Pani Katarzyna, klientka firmy Drewnolandia, dziś posiadaczka drewnianego domku letniskowego z tarasem Amadeusz IV. – Dość późno zdecydowałam się na zbudowanie na działce domku letniskowego, sezon urlopowy był już w pełni, a mi zależało na czasie. Dlatego, mimo że w ofercie firmy Drewnolandia znalazłam domek, który dokładnie odpowiadał moim potrzebom, to jednak z uwagi na pośpiech (przecież uciekało mi lato!) zdecydowałam się powierzyć wykonanie budynku firmie, która obiecała krótszy czas realizacji. To był duży błąd – wspomina Pani Katarzyna.
Czas realizacji to jeden z najskuteczniejszych wabików, jakimi firmy sprzedające domki ogrodowe i letniskowe przyciągają do siebie klientów. Na etapie ustaleń z klientem i składaniem obietnic okazuje się, że wszystko jest możliwe, ale trudności zaczynają się wraz z rozpoczęciem prac. Przesunięcia terminów, opóźnienia, a także – niestety – niska jakość to dziś nie tyle wyjątek od reguły, ale bardzo częsty problem.
- Dokładnie tak było w moim przypadku – opowiada dalej Pani Katarzyna. – Mój obiecany domek, który miał powstać błyskawicznie, istniał tylko na papierze, a pracownik firmy odpowiedzialny za kontakt ze mną bardzo szybko przestał odbierać telefony. Ostatecznie, po licznych perturbacjach, zerwałam umowę i wróciłam do firmy Drewnolandia. Jej pracownicy nie obiecywali mi domku w tydzień, ale uczciwie wyjaśnili, dlaczego trzeba (i warto!) poczekać. Dziś współpraca z nierzetelnym wykonawcą to tylko niemiłe wspomnienie, a ja mam wreszcie swój wymarzony domek letniskowy z tarasem – solidny, dopasowany do moich wymagań, którego budowa przebiegła sprawnie, bo nie byłam zmuszona do ciągłego pilnowania wykonawcy. Po dwóch latach jego użytkowania śmiało i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dla wysokiej jakości obsługi i wysokiego standardu wykonania warto poczekać dłużej.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

Co jest ważne podczas wyboru domku letniskowego?
- Pani Katarzyna nie jest naszą jedyną klientką ze złymi doświadczeniami wyniesionymi z nieudanej współpracy z nierzetelnym producentem. Jej przykład pokazuje, że pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza gdy chodzi o budowę domu – nawet, jeśli ma to być tylko domek ogrodowy czy letniskowy – mówi Michał Halbiniak z firmy Drewnolandia.
Drewno to naturalny materiał, który nawet po ścięciu pozostaje żywym organizmem. Potrzeba czasu, aby uczynić z niego solidny i trwały materiał budowlany, bo musi zostać wcześniej poddane odpowiedniej obróbce. W firmie Drewnolandia wszystkie domki powstają z wyselekcjonowanego, dobrze wysuszonego drewna, co sprawia, że posłużą przez długie lata. Równie istotne jest, by całość była wzniesiona starannie – tak, aby inwestor nie musiał płacić za naprawy przeciekającej konstrukcji, w której w czasie wichury hula wiatr. Liczy się też jakość dodatkowych elementów. Rozbudowany park maszynowy, urządzenia renomowanych producentów, wysokiej jakości impregnaty i farby, sprawdzone gonty, wkręty, gwoździe i łączniki – wszystkie te z pozoru małe komponenty są bardzo ważne, bo to one – obok drewna – decydują o trwałości i estetyce domku ogrodowego i letniskowego.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

- Teraz już wiem, że w budownictwie – zwłaszcza drewnianym – jak ognia należy wystrzegać się najtańszych ofert i pokusy błyskawicznej realizacji, a trzeba stawiać na jakość, doświadczenie i fachowość – mówi Pani Katarzyna. – To, co jest bardzo tanie i zbudowane w pośpiechu w efekcie często może okazać się drogie, i to nie tylko w sensie finansowym. Bo przecież nerwy to też koszt, jaki ponosimy próbując wyegzekwować spełnienie obietnic przez nieprofesjonalną firmę.  – dodaje.
- Bardzo dobrze wiemy, jaki produkt oferujemy naszym klientom – uzupełnia Michał Halbiniak. – Wiemy też, że nawet najbardziej zaawansowany park technologiczny i świetnej jakości materiały muszą iść w parze z wiedzą, starannością, doświadczeniem. Dlatego z pełną odpowiedzialnością udzielamy na nasze produkty gwarancji, którą bezpłatnie i w prosty sposób możemy rozszerzyć do trzech, a nawet 4 lat.  

Domki ogrodowe z drewna, domki letniskowe – do wyboru, do koloru
Firma Drewnolandia specjalizuje się w budowie domków letniskowych i domków ogrodowych. Te drugie sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy mamy dom i ogród, ale nie stać nas np. na to, aby kupić działkę w lesie czy nad jeziorem. Wówczas drewniany domek ogrodowy z tarasem może stać się namiastką siedliska na łonie natury.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

Obok najprostszych, parterowych modeli dostępne są też bardziej skomplikowane konstrukcje z poddaszem użytkowym i dużym tarasem. Wszystkie powstają z drewna świerkowego i sosnowego i mają podłogi pokryte deskami drewnianymi łączonymi na piór-wpust, podobnie jak wykonane z kantówki szkielety ścian. Różnorodne pokrycia dachowe, obok funkcji praktycznych, mogą też pełnić rolę efektownej ozdoby. Klienci, którym zależy na wyczarowaniu w domku niepowtarzalnego, sielskiego klimatu mogą zdecydować się na wykonanie na ścianach imitacji bali lub balików prostych.
- Jako producent jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o realizację indywidualnych pomysłów klientów, oczywiście na tyle, na ile umożliwia to dostępna technologia. Często jednak właśnie w interakcji, podczas rozmów i planowania rodzą się najciekawsze koncepcje, które zawsze są dla nas ciekawym wyzwaniem – podsumowuje Michał Halbiniak.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnolandia.pl

 

42-244 Wancerzów, Wyzwolenia 20 , woj. śląskie
tel. 698 104 824, 533 262 731,