Domki letniskowe, domki ogrodowe

Co zrobić, aby tanie nie okazało się drogie - budujemy domek letniskowy

Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie mają domu z ogrodem, a jedynie ciasne mieszkanie w bloku, własny domek letniskowy to nierzadko jedyna możliwość ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu, by zakosztować uroków natury. Nic dziwnego, że domki letniskowe z drewna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, które dziś, w XXI wieku, świetnie koresponduje też z trendem do bycia eko. Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę domku ogrodowego lub letniskowego? Czy „szybciej” oznacza „lepiej”? Odpowiedzi szukamy razem z ekspertami z firmy Drewnolandia, która oferuje domki letniskowe oraz z klientami, którzy właśnie temu producentowi zlecili pracę.

Domki letniskowe na sprzedaż
„Domki letniskowe na sprzedaż” – ta fraza elektryzuje niejednego użytkownika internetu, który po wpisaniu jej w wyszukiwarkę zostaje zasypany ofertami producentów. Naturalną rzeczą jest, że każdy z nich reklamuje swój produkt jako najlepszy, najbardziej trwały, proponuje klientom skrojenie ich wyrobu na miarę, obiecuje niski koszt realizacji inwestycji i błyskawiczny czas wykonania prac. Komu wierzyć i w co wierzyć? Jak nie pogubić się w tym gąszczu domków letniskowych na sprzedaż?

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

– Przede wszystkim nie można ufać firmom, które obiecują nam przysłowiowe góry ze złota – mówi Pani Katarzyna, klientka firmy Drewnolandia, dziś posiadaczka drewnianego domku letniskowego z tarasem Amadeusz IV. – Dość późno zdecydowałam się na zbudowanie na działce domku letniskowego, sezon urlopowy był już w pełni, a mi zależało na czasie. Dlatego, mimo że w ofercie firmy Drewnolandia znalazłam domek, który dokładnie odpowiadał moim potrzebom, to jednak z uwagi na pośpiech (przecież uciekało mi lato!) zdecydowałam się powierzyć wykonanie budynku firmie, która obiecała krótszy czas realizacji. To był duży błąd – wspomina Pani Katarzyna.
Czas realizacji to jeden z najskuteczniejszych wabików, jakimi firmy sprzedające domki ogrodowe i letniskowe przyciągają do siebie klientów. Na etapie ustaleń z klientem i składaniem obietnic okazuje się, że wszystko jest możliwe, ale trudności zaczynają się wraz z rozpoczęciem prac. Przesunięcia terminów, opóźnienia, a także – niestety – niska jakość to dziś nie tyle wyjątek od reguły, ale bardzo częsty problem.
– Dokładnie tak było w moim przypadku – opowiada dalej Pani Katarzyna. – Mój obiecany domek, który miał powstać błyskawicznie, istniał tylko na papierze, a pracownik firmy odpowiedzialny za kontakt ze mną bardzo szybko przestał odbierać telefony. Ostatecznie, po licznych perturbacjach, zerwałam umowę i wróciłam do firmy Drewnolandia. Jej pracownicy nie obiecywali mi domku w tydzień, ale uczciwie wyjaśnili, dlaczego trzeba (i warto!) poczekać. Dziś współpraca z nierzetelnym wykonawcą to tylko niemiłe wspomnienie, a ja mam wreszcie swój wymarzony domek letniskowy z tarasem – solidny, dopasowany do moich wymagań, którego budowa przebiegła sprawnie, bo nie byłam zmuszona do ciągłego pilnowania wykonawcy. Po dwóch latach jego użytkowania śmiało i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dla wysokiej jakości obsługi i wysokiego standardu wykonania warto poczekać dłużej.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

Co jest ważne podczas wyboru domku letniskowego?
– Pani Katarzyna nie jest naszą jedyną klientką ze złymi doświadczeniami wyniesionymi z nieudanej współpracy z nierzetelnym producentem. Jej przykład pokazuje, że pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza gdy chodzi o budowę domu – nawet, jeśli ma to być tylko domek ogrodowy czy letniskowy – mówi Michał Halbiniak z firmy Drewnolandia.
Drewno to naturalny materiał, który nawet po ścięciu pozostaje żywym organizmem. Potrzeba czasu, aby uczynić z niego solidny i trwały materiał budowlany, bo musi zostać wcześniej poddane odpowiedniej obróbce. W firmie Drewnolandia wszystkie domki powstają z wyselekcjonowanego, dobrze wysuszonego drewna, co sprawia, że posłużą przez długie lata. Równie istotne jest, by całość była wzniesiona starannie – tak, aby inwestor nie musiał płacić za naprawy przeciekającej konstrukcji, w której w czasie wichury hula wiatr. Liczy się też jakość dodatkowych elementów. Rozbudowany park maszynowy, urządzenia renomowanych producentów, wysokiej jakości impregnaty i farby, sprawdzone gonty, wkręty, gwoździe i łączniki – wszystkie te z pozoru małe komponenty są bardzo ważne, bo to one – obok drewna – decydują o trwałości i estetyce domku ogrodowego i letniskowego.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

– Teraz już wiem, że w budownictwie – zwłaszcza drewnianym – jak ognia należy wystrzegać się najtańszych ofert i pokusy błyskawicznej realizacji, a trzeba stawiać na jakość, doświadczenie i fachowość – mówi Pani Katarzyna. – To, co jest bardzo tanie i zbudowane w pośpiechu w efekcie często może okazać się drogie, i to nie tylko w sensie finansowym. Bo przecież nerwy to też koszt, jaki ponosimy próbując wyegzekwować spełnienie obietnic przez nieprofesjonalną firmę.  – dodaje.
– Bardzo dobrze wiemy, jaki produkt oferujemy naszym klientom – uzupełnia Michał Halbiniak. – Wiemy też, że nawet najbardziej zaawansowany park technologiczny i świetnej jakości materiały muszą iść w parze z wiedzą, starannością, doświadczeniem. Dlatego z pełną odpowiedzialnością udzielamy na nasze produkty gwarancji, którą bezpłatnie i w prosty sposób możemy rozszerzyć do trzech, a nawet 4 lat.  

Domki ogrodowe z drewna, domki letniskowe – do wyboru, do koloru
Firma Drewnolandia specjalizuje się w budowie domków letniskowych i domków ogrodowych. Te drugie sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy mamy dom i ogród, ale nie stać nas np. na to, aby kupić działkę w lesie czy nad jeziorem. Wówczas drewniany domek ogrodowy z tarasem może stać się namiastką siedliska na łonie natury.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

Obok najprostszych, parterowych modeli dostępne są też bardziej skomplikowane konstrukcje z poddaszem użytkowym i dużym tarasem. Wszystkie powstają z drewna świerkowego i sosnowego i mają podłogi pokryte deskami drewnianymi łączonymi na piór-wpust, podobnie jak wykonane z kantówki szkielety ścian. Różnorodne pokrycia dachowe, obok funkcji praktycznych, mogą też pełnić rolę efektownej ozdoby. Klienci, którym zależy na wyczarowaniu w domku niepowtarzalnego, sielskiego klimatu mogą zdecydować się na wykonanie na ścianach imitacji bali lub balików prostych.
– Jako producent jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o realizację indywidualnych pomysłów klientów, oczywiście na tyle, na ile umożliwia to dostępna technologia. Często jednak właśnie w interakcji, podczas rozmów i planowania rodzą się najciekawsze koncepcje, które zawsze są dla nas ciekawym wyzwaniem – podsumowuje Michał Halbiniak.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnolandia.pl

 

42-244 Wancerzów, Wyzwolenia 20 , woj. śląskie
tel. 698 104 824, 533 262 731,


Liczba odwiedzin: 6217 | Data publikacji: 2017-04-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
10.03.2016 | Altany, pergole
Mały drewniany domek postawiony w ogrodzie czy...
18.02.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne całoroczne bezsprzecznie stanowią funkcjonalne, wygodne...
24.02.2016 | Domy drewniane
W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób...
15.09.2015 | Domy drewniane
Choć w dzisiejszych czasach nawet bardzo dalekie...
Pytanie o to, jaki alarm bezprzewodowy do...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
10.10.2017 | Domy drewniane
Drewniany dom letniskowy dla niejednego z nas...
19.04.2017 | Domy drewniane
Domy z bali są naturalne, zdrowe i...
04.04.2017 | Oświetlenie
W designerskim wnętrzu ważny jest każdy szczegół....
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...
19.07.2016 | Altany, pergole
Jakie elementy współtworzą całość, którą określamy mianem...
06.04.2016 | Domy drewniane
Firma Drewnex, lider w dziedzinie budowy drewnianych...
02.11.2015 | Domy drewniane
Co sprawia, że dom wykonany z drewna...
23.09.2015 | Stalowe konstrukcje
Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż...
23.07.2015 | Altany, pergole
Prostokątna, w formie kwadratu czy sześciokąta –...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
13.03.2015 | Altany, pergole
Wchodzimy właśnie w okres wiosenno – letni,...
15.07.2014 | Galanteria ogrodowa
Posiadanie własnego ogrodu oznacza obowiązki związane z...
18.03.2020 | Meble - ogrodowe
Jak powszechnie wiadomo, ogród to nie tylko...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: domki letniskowe, domki letniskowe na sprzedaż, domki letniskowe z drewna, domki letniskowe z tarasem, domki ogrodowe, domki ogrodowe z drewna, domki ogrodowe drewniane z tarasem, domki letniskowe, domki letniskowe na sprzedaż, domki letniskowe z drewna, domki letniskowe z tarasem, domki ogrodowe, domki ogrodowe z drewna, domki ogrodowe drewniane z tarasem
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy