Komfortowy dom letniskowy
Czasy, w których przeciętny Kowalski spędzał całe lato w prowizorycznym domku letniskowym w ośrodku wypoczynkowym to już przeszłość. I choć nadal taki urlop jest jedną z ulubionych form spędzania wakacyjnych miesięcy przez Polaków, to jednak standardy samych budynków zmieniły się radykalnie. Dziś właściciele ośrodków wypoczynkowych, którzy nie są w stanie zaoferować wczasowiczom komfortowych, wygodnych i nowoczesnych domków są praktycznie skazani na porażkę.

 

domy letniskowe alberto domy letniskowe albertofot. Alberto

 

– Naszą ofertę w znacznej części kierujemy do właścicieli takich właśnie ośrodków wypoczynkowych, którzy chcą nadążyć za standardami XXI wieku i muszą w związku z tym zrewitalizować swoje ośrodki. Nasze domki dedykowane są też tym osobom, które dysponują większą działką i chciałyby przeznaczyć ją na ośrodek wypoczynkowy, zabudowując ją domkami letniskowymi – mówi Sebastian Kasprzak z firmy Alberto.

Domki letniskowe prefabrykowane – szybko, sprawnie, dokładnie
W firmie Alberto wszystkie budynki powstają w technologii prefabrykacji, która jest dziś najszybszym sposobem wznoszenia obiektów.
– Technologia ta zakłada, że w fabryce powstają całe elementy domów – niezależnie od pory roku czy panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych: deszczu, mrozu, porywistego wiatru. Te gotowe moduły przewozimy na miejsce docelowe i tam montujemy – wyjaśnia Sebastian Kasprzak.

 

domy letniskowe albertofot. Alberto

 

Zaletą prefabrykacji jest nie tylko możliwość zbudowania domku dosłownie w jeden dzień, ale także dokładne zwymiarowanie całej konstrukcji, a co za tym idzie – bardziej optymalne wykorzystanie materiału i wyeliminowanie jego kosztownych strat, za które w praktyce zawsze płaci inwestor.
W budowie domków modułowych Alberto wykorzystywany jest system szkieletu drewnianego (tzw. technologia kanadyjska, amerykańska lub fińska) gdzie moduły ścian, stropów, podwalin i więźby dachowej konstruowane są z drewnianych elementów tworzących solidny szkielet, który stabilizowany jest dodatkowo płytami poszycia drewnopochodnymi typu OSB i wiórowymi.

Domki letniskowe pod klucz
Domki budowane przez firmę Alberto oddawane są inwestorowi jako kompletne, gotowe do zamieszkania obiekty. Zamontowane są w nich wszystkie instalacje: elektryczna (każdorazowo weryfikowana przez osobę uprawnioną do badania skuteczności zerowania), a także wodna i kanalizacyjna – obie wykonane z najwyższej jakości materiałów.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży Alberto oferuje jednak nie tylko kompleksową budowę domków letniskowych dla ośrodków wypoczynkowych. Firma pomaga także na etapie załatwiania wszystkich formalności, co dla wielu inwestorów jest nie do przecenienia.

 

domy letniskowe alberto domy letniskowe albertofot. Alberto

 

– Dzięki naszej pomocy klient nie tylko nie musi sam organizować wszystkich pozwoleń na budowę, co jest bardzo czasochłonne, a czasem – z uwagi na znaczą ilość formalności – także skomplikowane. Mając doświadczenie w tym zakresie jesteśmy w stanie przyspieszyć oraz zoptymalizować ten etap tak, aby jak najszybciej ruszyć z realizacją inwestycji – podkreśla Sebastian Kasprzak.
Firma Alberto podejmuje się też zagospodarowania terenu wokół domków, projektując i wykonując np. oczka wodne, grille czy szlaki komunikacyjne. Tym samym inwestor, które zdecyduje się zlecić tej firmie całą realizację inwestycji – od załatwiania formalności, poprzez budowę domków, aż do urządzenia przestrzeni wokół nich, odbiera od wykonawcy praktycznie gotowy do użytku ośrodek wypoczynkowy.

Ośrodki wypoczynkowe – design się liczy
Wbrew pozorom obiekty budowane z myślą o ośrodkach wypoczynkowych pozostawiają duże pole do popisu pod względem stosowanych rozwiązań architektonicznych. Modułowe domki mogą być wykonane w różnych stylach, co zawsze ustalane jest z klientem.
– Wachlarz możliwych aranżacji domków jest bardzo duży – obejmuje on zarówno klasyczne, przytulne budynki w stylu wiejskiej chaty, poprzez obiekty retro, aż do konstrukcji zaprojektowanych w duchu nowoczesnego i surowego minimalizmu – komentuje Sebastian Kasprzak.

 

domy letniskowe alberto domy letniskowe albertofot. Alberto

 

Standardowo podłogi pomieszczeń mieszkalnych w domkach modułowych wyłożone są panelami drewnianymi, a pomieszczenia socjalne oraz techniczne wysokojakościowymi wykładzinami PCV. Jednak nie jest to absolutnie żadne ograniczenie dla klienta, który może wybrać np. okładziny ceramiczne. To do niego należy też decyzja w sprawie wewnętrznego wykończenia ścian i sufitów, które mogą być na przykład pokryte strukturalną lub gładką tapetą fliselinową pomalowaną następnie trwałymi farbami emulsyjnymi bądź lateksowymi w wybranym kolorze. Budynki wyposażone są w pełną stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne z okuciami.
Właściwie wszystkie materiały wykończeniowe, jakie będą użyte w domkach – od instalacji wewnętrznych, poprzez baterie wodne, zawory, instalacje antenowe, aż do urządzeń toaletowych – wybiera inwestor, co daje mu dużą swobodę w zakresie kreowania wnętrz obiektów. Dodatkowo w budynkach można zainstalować rolety na drzwi i okna, systemy klimatyzacyjne, instalacje monitoringu i alarmowe, markizy, tarasy, systemy ogrzewania centralnego, zabudować szafy ścienne, kuchnie, łazienki i inne.
– Jeśli chodzi o budowę domków letniskowych zarówno dla właścicieli ośrodków wypoczynkowych, jak i dla odbiorców indywidualnych, to jedynym ograniczeniem w zakresie kształtowania strony wizualnej obiektów zdaje się być wyobraźnia klienta – podsumowuje Sebastian Kasprzak.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.domki-alberto.pl

 

64-030 Śmigiel, ul. Południowa 34, woj. wielkopolskie
tel. 887-550-440,