Domy letniskowe dla ośrodków wypoczynkowych

Ośrodek wypoczynkowy zabudowany na miarę XXI wieku

W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób bardziej niż luksusowe wczasy ceni sobie tradycyjne formy wypoczynku, na przykład w urokliwym domku letniskowym nad jeziorem. Jednak dziś nikt już nie chce mieszkać w skleconych z dykty, ciemnych i ciasnych budynkach rodem z PRL-u. XXI wiek wymaga rozwiązań, jakie właścicielom ośrodków wypoczynkowych oferuje firma Alberto, producent modułowych domków letniskowych szytych na miarę wymagań współczesnego konsumenta.

Komfortowy dom letniskowy
Czasy, w których przeciętny Kowalski spędzał całe lato w prowizorycznym domku letniskowym w ośrodku wypoczynkowym to już przeszłość. I choć nadal taki urlop jest jedną z ulubionych form spędzania wakacyjnych miesięcy przez Polaków, to jednak standardy samych budynków zmieniły się radykalnie. Dziś właściciele ośrodków wypoczynkowych, którzy nie są w stanie zaoferować wczasowiczom komfortowych, wygodnych i nowoczesnych domków są praktycznie skazani na porażkę.

 

domy letniskowe alberto domy letniskowe albertofot. Alberto

 

– Naszą ofertę w znacznej części kierujemy do właścicieli takich właśnie ośrodków wypoczynkowych, którzy chcą nadążyć za standardami XXI wieku i muszą w związku z tym zrewitalizować swoje ośrodki. Nasze domki dedykowane są też tym osobom, które dysponują większą działką i chciałyby przeznaczyć ją na ośrodek wypoczynkowy, zabudowując ją domkami letniskowymi – mówi Sebastian Kasprzak z firmy Alberto.

Domki letniskowe prefabrykowane – szybko, sprawnie, dokładnie
W firmie Alberto wszystkie budynki powstają w technologii prefabrykacji, która jest dziś najszybszym sposobem wznoszenia obiektów.
– Technologia ta zakłada, że w fabryce powstają całe elementy domów – niezależnie od pory roku czy panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych: deszczu, mrozu, porywistego wiatru. Te gotowe moduły przewozimy na miejsce docelowe i tam montujemy – wyjaśnia Sebastian Kasprzak.

 

domy letniskowe albertofot. Alberto

 

Zaletą prefabrykacji jest nie tylko możliwość zbudowania domku dosłownie w jeden dzień, ale także dokładne zwymiarowanie całej konstrukcji, a co za tym idzie – bardziej optymalne wykorzystanie materiału i wyeliminowanie jego kosztownych strat, za które w praktyce zawsze płaci inwestor.
W budowie domków modułowych Alberto wykorzystywany jest system szkieletu drewnianego (tzw. technologia kanadyjska, amerykańska lub fińska) gdzie moduły ścian, stropów, podwalin i więźby dachowej konstruowane są z drewnianych elementów tworzących solidny szkielet, który stabilizowany jest dodatkowo płytami poszycia drewnopochodnymi typu OSB i wiórowymi.

Domki letniskowe pod klucz
Domki budowane przez firmę Alberto oddawane są inwestorowi jako kompletne, gotowe do zamieszkania obiekty. Zamontowane są w nich wszystkie instalacje: elektryczna (każdorazowo weryfikowana przez osobę uprawnioną do badania skuteczności zerowania), a także wodna i kanalizacyjna – obie wykonane z najwyższej jakości materiałów.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży Alberto oferuje jednak nie tylko kompleksową budowę domków letniskowych dla ośrodków wypoczynkowych. Firma pomaga także na etapie załatwiania wszystkich formalności, co dla wielu inwestorów jest nie do przecenienia.

 

domy letniskowe alberto domy letniskowe albertofot. Alberto

 

– Dzięki naszej pomocy klient nie tylko nie musi sam organizować wszystkich pozwoleń na budowę, co jest bardzo czasochłonne, a czasem – z uwagi na znaczą ilość formalności – także skomplikowane. Mając doświadczenie w tym zakresie jesteśmy w stanie przyspieszyć oraz zoptymalizować ten etap tak, aby jak najszybciej ruszyć z realizacją inwestycji – podkreśla Sebastian Kasprzak.
Firma Alberto podejmuje się też zagospodarowania terenu wokół domków, projektując i wykonując np. oczka wodne, grille czy szlaki komunikacyjne. Tym samym inwestor, które zdecyduje się zlecić tej firmie całą realizację inwestycji – od załatwiania formalności, poprzez budowę domków, aż do urządzenia przestrzeni wokół nich, odbiera od wykonawcy praktycznie gotowy do użytku ośrodek wypoczynkowy.

Ośrodki wypoczynkowe – design się liczy
Wbrew pozorom obiekty budowane z myślą o ośrodkach wypoczynkowych pozostawiają duże pole do popisu pod względem stosowanych rozwiązań architektonicznych. Modułowe domki mogą być wykonane w różnych stylach, co zawsze ustalane jest z klientem.
– Wachlarz możliwych aranżacji domków jest bardzo duży – obejmuje on zarówno klasyczne, przytulne budynki w stylu wiejskiej chaty, poprzez obiekty retro, aż do konstrukcji zaprojektowanych w duchu nowoczesnego i surowego minimalizmu – komentuje Sebastian Kasprzak.

 

domy letniskowe alberto domy letniskowe albertofot. Alberto

 

Standardowo podłogi pomieszczeń mieszkalnych w domkach modułowych wyłożone są panelami drewnianymi, a pomieszczenia socjalne oraz techniczne wysokojakościowymi wykładzinami PCV. Jednak nie jest to absolutnie żadne ograniczenie dla klienta, który może wybrać np. okładziny ceramiczne. To do niego należy też decyzja w sprawie wewnętrznego wykończenia ścian i sufitów, które mogą być na przykład pokryte strukturalną lub gładką tapetą fliselinową pomalowaną następnie trwałymi farbami emulsyjnymi bądź lateksowymi w wybranym kolorze. Budynki wyposażone są w pełną stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne z okuciami.
Właściwie wszystkie materiały wykończeniowe, jakie będą użyte w domkach – od instalacji wewnętrznych, poprzez baterie wodne, zawory, instalacje antenowe, aż do urządzeń toaletowych – wybiera inwestor, co daje mu dużą swobodę w zakresie kreowania wnętrz obiektów. Dodatkowo w budynkach można zainstalować rolety na drzwi i okna, systemy klimatyzacyjne, instalacje monitoringu i alarmowe, markizy, tarasy, systemy ogrzewania centralnego, zabudować szafy ścienne, kuchnie, łazienki i inne.
– Jeśli chodzi o budowę domków letniskowych zarówno dla właścicieli ośrodków wypoczynkowych, jak i dla odbiorców indywidualnych, to jedynym ograniczeniem w zakresie kształtowania strony wizualnej obiektów zdaje się być wyobraźnia klienta – podsumowuje Sebastian Kasprzak.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.domki-alberto.pl

 

64-030 Śmigiel, ul. Południowa 34, woj. wielkopolskie
tel. 887-550-440,


Liczba odwiedzin: 3592 | Data publikacji: 2016-02-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
19.04.2017 | Domy drewniane
Domy z bali są naturalne, zdrowe i...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
02.11.2015 | Domy drewniane
Co sprawia, że dom wykonany z drewna...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
04.04.2017 | Oświetlenie
W designerskim wnętrzu ważny jest każdy szczegół....
06.04.2016 | Domy drewniane
Firma Drewnex, lider w dziedzinie budowy drewnianych...
15.09.2015 | Domy drewniane
Choć w dzisiejszych czasach nawet bardzo dalekie...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...
24.05.2016 | Domy prefabrykowane
Drewno jest znanym od zarania dziejów materiałem...
23.09.2015 | Stalowe konstrukcje
Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż...
10.10.2017 | Domy drewniane
Drewniany dom letniskowy dla niejednego z nas...
19.07.2016 | Altany, pergole
Jakie elementy współtworzą całość, którą określamy mianem...
26.04.2017 | Altany, pergole
Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie...
10.03.2016 | Altany, pergole
Mały drewniany domek postawiony w ogrodzie czy...
01.10.2013 | Domy drewniane
Lato już za nami, czas zacząć myśleć...
18.02.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne całoroczne bezsprzecznie stanowią funkcjonalne, wygodne...
06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: domy letniskowe, domek letniskowy, dom wypoczynkowy, domy wypoczynkowe, domki letniskowe, domki drewniane, letniskowe domki, domek do ogrodu, ogrodowy domek, domek letniskowy, domki ogrodowe, domki z drewna, drewniany domek, domek drewniany, domek z drewna, ogrodowe domki, letniskowy domek, małe drewniane domki, mały drewniany domek, domek do ogrodu z drewna
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy