Zdrowy i ciepły dom z drewna
Wśród krajów, w których najwięcej buduje się z drewna, nieodmiennie prym wiodą państwa skandynawskie. Właśnie na północy Europy, gdzie klimat jest bardzo surowy, szczególnie doceniono się walory budownictwa drewnianego: doskonałe parametry cieplne i akustyczne oraz komfort życia, jaki stwarzają budynki wykonane z naturalnego surowca. Co ciekawe – statystyki mówią, że to właśnie w krajach skandynawskich jest najwyższa średnia długość życia, i trudno nie połączyć tego faktu z optymalnym mikroklimatem i zdrowymi warunkami panującymi w domach drewnianych.

 

domy deminiak domy deminiakfot. Domy z Drewna Deminiak

 

W Polsce procent budynków drewnianych rośnie z roku na rok, co w równej mierze spowodowane jest ekonomią i niskimi kosztami eksploatacji, co i walorami proekologicznymi.
– Domy powstające w technologii szkieletowej – zarówno całoroczne, jak i letniskowe, to bardzo opłacalna inwestycja nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także z ekonomicznych. Odpowiednio wysuszone i obrobione drewno oraz właściwie dobrane materiały izolacyjne i fachowy montaż sprawiają, że takie budynki są bardzo ciepłe, a przez to nie generują wysokich kosztów ogrzewania – podkreśla Mateusz Deminiak z firmy Domy z Drewna Deminiak, oferującej domy w konstrukcji szkieletowej (całoroczne i letniskowe), jak również altany, wiaty, drewutnie, stajnie dla koni i wiele innych konstrukcji drewnianych.

 

domy deminiak domy deminiakfot. Domy z Drewna Deminiak

 

Całoroczne domy z drewna w technologii szkieletowej
Domy w technologii szkieletowej znacząco różnią się od ciężkich budynków z masywnych murów. Mają inne właściwości, inaczej się je buduje, odmienne są też ich właściwości użytkowe.
– Domy szkieletowe powstają zdecydowanie szybciej niż tradycyjne, poza tym są znacznie lżejsze, przez co oszczędności pojawiają się już na etapie budowy fundamentów – mówi Mateusz Deminiak. – Lżejsza konstrukcja oznacza też możliwość posadowienia takiego budynku na gorszym podłożu niż ma to miejsce w przypadku domu murowanego – dodaje.

 

domy deminiak domy deminiakfot. Domy z Drewna Deminiak

 

Domy szkieletowe można budować o każdej porze roku, także zimą, bo całość powstaje w technologiach suchych, a poszczególne elementy montuje się za pomocą za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Nie trzeba więc czekać do lata z rozpoczęciem prac, co oczywiście przyspiesza moment zamieszkania w wymarzonym domu.
Zaletą technologii szkieletowej jest też łatwość i stosunkowo niskie koszty późniejszej rozbudowy czy modernizacji. Tym samym dom może rosnąć wraz z rodziną, z łatwością można też z czasem dobudować np. kolejne piętro czy werandę.

 

domy deminiak domy deminiak domy deminiakfot. Domy z Drewna Deminiak

 

Domki letniskowe w technologii szkieletowej
Oczywiście nie każdy ma możliwość, aby zbudować całoroczny dom drewniany, jednak nie oznacza to konieczności pożegnania się z marzeniem o własnym kącie, w którym w cieple kominka i z dala od zgiełku miasta można odpocząć po całym tygodniu pracy. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem są domki letniskowe wykonywane w technologii szkieletowej.
– Obok szerokiej oferty gotowych projektów takich domków, jesteśmy też w stanie bardzo elastycznie reagować na indywidualne wymagania klientów. To od nich zależy grubość materiałów użytych do produkcji, podobnie jak układ wewnętrzny domku – mówi Mateusz Deminiak.

 

domy deminiak domy deminiakfot. Domy z Drewna Deminiak

 

Dzięki temu, że podczas realizacji projektów firma kładzie duży nacisk na wysoki pozom izolacji ciepła, domki letniskowe można też wykorzystać jako całoroczne miejsce pobytu. Dzięki temu mogą się one stać naszym „drugim domem”, do którego będziemy uciekać w każdej wolnej chwili.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.domydeminiak.pl

 

62-085 Skoki, ul. Polna 4 , woj. wielkopolskie
tel. 669 314 194,