Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii

Wydajne ogrzewanie elektryczne w domu – jakie wybrać, gdzie je znaleźć?

Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna. Do wyboru jest wiele rozwiązań, m.in. kocioł CO, kominek, ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Inwestorzy często obawiają się jednak tego ostatniego, sądząc, że jest ono najdroższe w eksploatacji. Nic bardziej mylnego! Ogrzewanie elektryczne może być wydajne i energooszczędne. Wystarczy zainwestować w odpowiednio dobrane do pomieszczenia grzejniki elektryczne z niskim poborem energii.

Na rynku grzejników elektrycznych znajdziemy wielu producentów i dostawców, którzy zapewniają o skuteczności swoich produktów. Należy jednak wybierać ostrożnie, aby nie zainwestować w ogrzewanie, które nie będzie efektywne i stanie się jedynie obciążeniem finansowym – w postaci wysokich rachunków za energię. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to, z jakich materiałów i w jakiej technologii wykonane jest urządzenie grzewcze. Firma TAYA będąca dystrybutorem grzejników elektrycznych JAWO oferuje swoim klientom produkty naprawdę wysokiej jakości, które spełnią ich wszelkie wymagania.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

 

Jak działają grzejniki elektryczne z niskim poborem energii?
Grzejniki marki JAWO wykonane są z aluminium, które w przeciwieństwie do stali szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje nagromadzone ciepło. Każdy grzejnik elektryczny jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany wkład z ceramiki KOALIT o bardzo wysokiej sprawności termicznej. Wkład ceramiczny bardzo szybko gromadzi energię, a następnie (już bez pobierania energii elektrycznej) przez długi czas oddaje zgromadzone ciepło do pomieszczenia.
Grzejniki Jawo mają wbudowany czujnik temperatury, który jest umieszczony na dole na zewnątrz grzejnika. To on decyduje, kiedy grzejnik powinien się załączyć, aby podładować sobie wkład ceramiczny.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

Dlaczego warto wybierać grzejniki elektryczne JAWO?
Grzejniki elektryczne to przede wszystkim wielka wygoda dla użytkownika. Nie trzeba martwić się o dokładanie paliwa, jak w przypadku choćby kotłów na pellet czy ekogroszek. Ten rodzaj ogrzewania całkowicie eliminuje konieczność posiadania w domu dodatkowego pomieszczenia – kotłowni na piec i paliwo oraz budowy komina. Przekłada się to na znaczne oszczędności w kosztach inwestycyjnych. 

Wydajne ogrzewanie elektryczne to również niski koszt montażu i niski koszt użytkowania. Instalacja odbywa się w łatwy i szybki sposób – do wyboru mamy montaż ścienny lub za pomocą zestawu stojaków lub rolek – do podłogi. Bez montażu zbiorników, kabli, rur, przekaźników i innych elementów, które są niezbędne choćby w przypadku ogrzewania kotłem czy ogrzewania podłogowego. Dlatego grzejniki elektryczne to także idealne rozwiązanie przy termomodernizacji budynku – nie ma potrzeby generalnego remontu domu, aby zapewnić sobie ciepło w sezonie jesienno-zimowym. 

Łatwość sprawia również użytkowanie grzejników i regulowanie temperatury – użytkownik ma do wyboru sterowanie elektroniczne wbudowane w grzejnik z wyświetlaczem LCD, manualne lub bezprzewodowe. Czytelne i intuicyjne w obsłudze termostaty pozwalają z łatwością sterować ogrzewaniem w domu. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesny, prosty design grzejników JAWO, który sprawdza się w każdym wnętrzu. Szeroka gama różnych modeli dostępnych w wielu rozmiarach pozwala dopasować grzejnik do każdego, nawet najbardziej wymagającego pomieszczenia.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

 

Co decyduje o energooszczędności grzejnika elektrycznego?
Aby grzejnik elektryczny był energooszczędny wymagana jest odpowiednia powierzchnia grzewcza i prawidłowa konstrukcja grzejnika, a także precyzyjne sterowanie na najwyższym poziomie. Moc grzejnika dobiera się na podstawie kubatury pomieszczenia. Rodzaj sterowania należy dopasować do własnych potrzeb i możliwości. Warto dodać, że już samo sterowanie ogrzewaniem może zapewnić nawet do 30% oszczędności energii elektrycznej. 

Grzejniki z elektronicznym termostatem oraz  wyświetlaczem LCD,pozwalaja na programowanie temperatury w pomieszczeniu według zadanych czasów pracy. Jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem jest bezprzewodowy termostat z programatorem, który może być sterowany za pomocą pilota (do nabycia w sklepie TAYA), Wysyła on komendy do grzejnika, np. tryb dzienny, tryb nocny, włącz zabezpieczenie przed mrozem, Termostat daje użytkownikowi możliwość programowania czasu i temperatury do 16 grzejników w jednej strefie temperaturowej.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

 

Gdzie kupić energooszczędne grzejniki elektryczne?
Z myślą o klientach firma TAYA stworzyła sklep internetowy, gdzie klient może bezpośrednio zakupić grzejniki JAWO o mocy dostosowanej do danego pomieszczenia. W sklepie znaleźć można kilka modeli grzejników JAWO o różnych mocach – od 800 do 3000 W i różnych wymiarach. W ofercie m.in. grzejniki o uniwersalnych rozmiarach, małe grzejniki pod okno z niskim parapetem, grzejniki do pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na ciepło czy grzejniki łazienkowe.

Prosty w obsłudze system zamówień pozwala szybko i bezproblemowo dokonać zakupu wybranych modeli grzejników i niezbędnych akcesoriów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zamawiający ma do dyspozycji fachową pomoc pracowników firmy TAYA. 

Grzejniki JAWO znajdziesz na stronie: https://jawo-polska.pl/ 


Liczba odwiedzin: 250 | Data publikacji: 2018-06-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

11.04.2016 | Ogrzewanie

Ekonomiczne ogrzewanie hal, budynków mieszkalnych, kościołów i stadionów wymaga fachowej wiedzy na temat promienników i grzejników, jednak sprzedawcy rzadko są w stanie podpowiedzieć, jak dobrać urządzenie grzewcze do konkretnego zastosowania. W efekcie zamiast skutecznie i oszczędnie ogrzewać dany obiekt, niedopasowany promiennik będzie generował wysokie koszty. O tym, jak wybierać systemy ogrzewania dla różnych budynków mówi Marek Suwart z firmy Drewart-Energy.

15.02.2018 | Pompy

Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się opłaca? Oczywiście! Gruntowe pompy ciepła to rozwiązanie, które nie wymaga użycia dużej ilości energii elektrycznej, jest w pełni zautomatyzowane i ekologiczne, a poniesiony na początku inwestycji koszt, zwraca się w trakcie użytkowania. Na rynku istnieje kilka rodzajów gruntowych pomp ciepła. Którą wybrać, aby tanio ogrzać dom?

28.03.2014 | Ogrzewanie

Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na ogół bywają też kojarzone z wysoką ceną. I rzeczywiście często tak jest, a zastosowanie przyjaznych środowisku produktów nierzadko generuje dodatkowe koszty. Istnieją jednak i takie rozwiązania, które nie tylko są ekologiczne, ale również pozwalają sporo zaoszczędzić. Z całą pewnością na pierwszym miejscu wymienić trzeba pompy ciepła.

25.05.2017 | Piece, kotły

Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi głowami, to jeden z głównych tematów zaprzątających uwagę mediów ostatniej zimy. Do pracy ruszyły samorządy, które postanowiły najpierw ograniczyć, a w dalszej perspektywie wyeliminować użycie kotłów węglowych, uruchamiając programy dofinansowań na ich wymianę. Jednak nie tylko względy prośrodowiskowe przemawiają na korzyść ekologicznych metod ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Prosty rachunek ekonomiczny pokazuje, że inwestycja w fotowoltaikę czy hybrydowe systemy ogrzewania domu odbije się korzystnie nie tylko na naszych płucach, ale także na portfelach.

24.02.2016 | Piece, kotły

Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem EKOPAL można zamienić zrębki, brykiet, pellet, owies, wierzbę energetyczną, pestki oraz inne rodzaje naturalnych paliw na energię. Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania instalacji oraz funkcjonalne programy sterowania sprawiają, że ekologiczne ogrzewanie pomieszczeń staje się chętnie wybieranym rozwiązaniem, które nierzadko przewyższa swoimi walorami dostępne systemy C.O. Funkcja automatycznego podawania paliwa zapewnia minimalną obsługę przy kotle, zaoszczędzając czas i energię użytkowników.

01.10.2013 | Ogrzewanie

Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło energii cieplnej jest marzeniem każdego właściciela domu. W obecnych czasach oczywiście jest ono możliwe do zrealizowania przy pomocy pomp ciepła. Wiele się o nich mówi i jak to zwykle bywa krąży o nich wiele mitów, które nie wszystkie są prawdziwe. Jednak, gdy zgłębimy to zagadnienie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do zasadności ich stosowania.

19.07.2018 | Grzejniki

Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar, trudności z utrzymaniem w czystości i estetyka pozostawiająca wiele do życzenia… Te cechy grzejników żeliwnych, masowo instalowanych w naszych domach w latach PRL-u sprawiają, że dziś odchodzą one do przeszłości. W ich miejscu pojawiają się rozwiązania, w których producenci umiejętnie i z fantazją łączą nowoczesną, zaawansowaną technologię z ciekawym designem. Przykładem mogą być stalowe grzejniki modernizacyjne typ K22 firmy Invena, które są świetną alternatywą dla grzejników żeliwnych. Dzięki temu, że mają wysokość 550 mm , można nimi zastąpić grzejniki żeliwne bez konieczności ingerencji w dotychczasową instalację.

17.01.2018 | Grzejniki

Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o wysokiej klasie jakości, ale także niepowtarzalnym designie. Każdy element w naszym domu czy mieszkaniu może być funkcjonalny, a przy tym piękny. Dotyczy to także centralnego ogrzewania i grzejników, które powinny mieć nie tylko dobre parametry, ale także efektownie prezentować się we wnętrzu. Jaki grzejnik wybrać, aby spełnił nasze wymagania?

12.09.2016 | Grzejniki

Grzejniki, dawniej zwane kaloryferami, ewoluowały i zyskały nową funkcję. Oprócz tej podstawowej, jaką jest grzanie, coraz częściej stają się elementem dekoracyjnym i użytkowym, spójnie wkomponowanym we wnętrze. Nowoczesne grzejniki doskonale wpisują się w trendy panujące w urządzaniu wnętrz, a pomysły projektantów naprawdę potrafią zaskakiwać.

06.06.2016 | Grzejniki

Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem dla nowoczesnego, szczelnego budownictwa, nie podlega dziś dyskusji. Jednak obok efektywności rekuperatora równie ważna jest prostota jego obsługi, bo przeciętny Kowalski na ogół nie ma czasu ani ochoty, by spędzać wiele godzin na studiowaniu instrukcji. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej SILENT VENTILATION – firma VASCO, która zaprojektowała nowy, uproszczony system sterowania do swoich urządzeń.

24.02.2016 | Grzejniki

Właściciele niewielkich domków i mieszkań wiedzą, jakie problemy niesie ze sobą nieodpowiednia wentylacja pomieszczeń. To nie tylko niedoschnięte pranie i wiecznie wilgotne ręczniki. To pleśń, grzyb, roztocza i brzydki zapach stęchlizny na co dzień. Jednak w trosce o każdy metr kwadratowy dla mieszkań zazwyczaj rezygnuje się z montażu profesjonalnych urządzeń do wentylacji, w przekonaniu, że muszą one zajmować dużo miejsca. To nie prawda – nie muszą!

08.01.2016 | Grzejniki

Wysokie hale produkcyjne, kościoły, warsztaty, garaże, ogródki piwne, miejsca pracy znajdujące się na dworze, czyli różnego typu obiekty wielkokubaturowe oraz otwarte przestrzenie stwarzają niemałe problemy, jeśli chodzi o ich ekonomiczne i skuteczne ogrzanie. Z pomocą przychodzą promienniki podczerwieni, które przetwarzają energię elektryczną w niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone, dające natychmiastowe odczucie ciepła.

27.12.2015 | Grzejniki

Jeszcze do niedawna montaż rozwiązań z zakresu techniki grzewczej wiązał się z wyborem pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. Dziś producenci doskonale potrafią połączyć te dwie cechy, a grzejniki – nawet o dużej wydajności cieplnej – mogą pełnić rolę elementu zdobniczego. Dzięki nowej kolekcji grzejników z PLUSEM firmy Enix, które łączą doskonałe parametry i wysoką jakość z najnowocześniejszym designem, nie musimy już stawać przed dylematem: ciepło czy estetyka.

16.02.2015 | Grzejniki

Żyjemy w świecie, w którym projektanci prześcigają się w pomysłach mających na celu uatrakcyjnić praktycznie każdy przedmiot użytkowy. Bardzo często powszechnie używane urządzenia zaskakują nas nowymi funkcjami i wyglądem. Okazuje się, że trend ten ma również wpływ na producentów grzejników. Firma Enix posiada w swojej ofercie grzejniki C.O., które nie tylko są źródłem ciepła, ale również mogą spełniać funkcję lampy czy głośnika.

29.01.2015 | Grzejniki

Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku miały pełnić tylko i wyłącznie funkcję praktyczną, to już przeszłość. Dziś każdy sprzęt domowy, oprócz świetnych parametrów technicznych, musi też być ciekawy i modny – i absolutnie nie ma prawa zaburzać estetyki całego pomieszczenia. Przed tym trendem nie ostała się żadna branża – włącznie z producentami grzejników. Jak doskonale można połączyć funkcjonalność z nowoczesnym designem pokazuje nowa linia grzejników kanałowych Intratherm, oferowanych przez firmę VOGEL&NOOT.

04.11.2013 | Grzejniki

Rola grzejnika w pomieszczeniu wcale nie musi ograniczać się tylko do ogrzewania. Do takiego wniosku można dojść, przyglądając się produktom oferowanym przez producenta grzejników COSMO, które nie tylko pozwalają uzyskać komfort termiczny przy ekonomicznej i ekologicznej eksploatacji, ale również zmienić stylistykę całego wnętrza.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: grzejnik elektryczny energooszczędny, kaloryfery elektryczne energooszczędne, grzejniki elektryczne z niskim poborem energii, wydajne ogrzewanie elektryczne, grzejniki JAWO