Oferowane przez firmę Dambat rozwiązania stosowane są z powodzeniem w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Wiele wdrożonych profesjonalnych technologii tego podwarszawskiego producenta pozwoliło usprawnić technologie ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji. Produkowane pod marką IBO Pompy to najwyższej klasy produkty dla profesjonalistów.

– Szczególnym zainteresowaniem odbiorców cieszą się ostatnio technologie, które poprawiają wydajność instalacji oraz wpływają na ich dłuższą pracę – wyjaśnia, Adam Jastrzębski, specjalista ds. sprzedaży w firmie Dambat. – Wiąże się to oczywiście z comiesięcznymi kosztami, związanymi z ogrzewaniem oraz klimatyzacją. Nasze pompy obiegowe – energooszczędne, wydajne i trwałe oraz bardzo funkcjonalne naczynia przeponowe to zdecydowanie główne grupy produktów, o które otrzymujemy zapytania.

fot. PHU DAMBAT

Pompa obiegowa do CO – dlaczego warto?

Zasadą działania pompy obiegowej do CO i CWU jest wymuszanie prawidłowego obiegu wody w instalacjach grzewczych. Oznacza to, że pompa bezpośrednio wpływa na zaspokojenie rzeczywistych potrzeb systemu. Specjalny wirnik znajdujący się w pompie powoduje, że zwiększa się prędkość tłoczenia wody, co pozwala równomiernie dostarczyć ciepłą wodę do wszystkich grzejników w systemie.

– Większość naszych pomp obiegowych wyposażona jest w specjalny silnik z magnesami trwałymi oraz regulator różnicy ciśnień – mówi specjalista. – To właśnie dzięki temu nasze technologie automatycznie i stale dostosowują wydajność pompy do aktualnych wymagań. To właśnie jedna z najważniejszych cech pompy obiegowej CO. Energooszczędność przekłada się w praktyce na równomierne ciepło w całym domu, szybkie dostarczenie ciepłej wody do kranu oraz błyskawiczne reagowanie na zmiany temperatury w systemie, programowane przez użytkownika. Co bardzo ważne, odpowiednia pompa, która utrzyma stałe ciśnienie przepływu cieczy, stanowi także zabezpieczenie dla kotła CO.

Pompy obiegowe elektroniczne sprawdzają się zarówno w domowych systemach centralnego ogrzewania, w tym także na ogrzewaniu podłogowym, w instalacjach ciepłej wody użytkowej, ale także klimatyzacji, systemach obiegu przemysłowego, a także stałotemperaturowych rozwiązaniach grzewczych o zmiennym przepływie lub systemach ogrzewania z trybem nocnym, a nawet nadające się do instalacji solarnych.

fot. PHU DAMBAT

Pompa obiegowa – energooszczędne i trwałe rozwiązanie

Szczególne warunki pracy pompy sprawiają, że musi być ona odporna na wysoką temperaturę oraz sprostać wymaganej częstotliwości pracy. Z tego powodu firma Dambat tworzy swoje pompy obiegowe elektroniczne z najlepszych materiałów, dzięki czemu przedłuża się ich żywotność. W swoich produktach firma wykorzystuje m.in. mosiądz, stal nierdzewną oraz bardzo wytrzymałe tworzywa sztuczne.
– Oferowane przez nas pompy obiegowe do CWU i CO różnią się budową, sterowaniem i trybami pracy – mówi Adam Jastrzębski. – Kolejną różnicą pomiędzy modelami jest współczynnik efektywności energetycznej oraz wydajność. Nie wszystkie pompy można stosować w tych samych systemach grzewczych. Dla prawidłowego wyboru, zgodnego z oczekiwaniami oraz potrzebami, oferujemy naszym odbiorcom możliwość bezpłatnych konsultacji i doradztwa z zakresu wyboru pomp obiegowych CO. Energooszczędność oraz trwałość została potwierdzona przez użytkowników naszych rozwiązań. Wiemy, jak dobrać pompy oraz do których systemów najlepiej się nadają. Będąc ekspertem na rynku i korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia, możemy zaproponować naszym klientom rozwiązania, które dokładnie sprostają ich wymaganiom odnośnie idealnych pomp obiegowych do CO – energooszczędnych, trwałych i funkcjonalnych.

Dambat stale rozwija swoją ofertę, wprowadza innowacje oraz ulepsza swoje wyroby. Wysokojakościowe wyroby firmy zyskały zaufanie klientów w całej Polsce. Doskonałą renomę pomp uzupełnia gwarancja producenta oraz możliwość wymiany produktu 1-1 od ręki.

Pompa obiegowa elektroniczna z upominkiem 50 zł!

– MAGI-2 to zdecydowanie nasz hit w zakresie pomp obiegowych do CO – mówi specjalista. – Ten produkt, dostępny w trzech typach to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych wariantów naszych pomp obiegowych CO. Energooszczędność nie ma sobie równych! Współczynnik efektywności energetycznej pomp z serii MAGI wynosi 0,20 – co zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) NR 622/2012 stanowi kryterium odniesienia dla najbardziej energooszczędnych pomp cyrkulacyjnych – klasa A. Dodatkowo, dzięki wyświetlaczowi, użytkownik może na bieżąco śledzić pobór energii elektrycznej.

Występująca w dwóch typach pompa MAGI-2 może posiadać wydajność 48 l/min lub 55 l/min. Pompa obiegowa do CWU i CO posiada wzmocniony wał pompy („CERAMIC PRO PLUS”). To nie koniec zalet tej pompy obiegowej. Elektroniczny model posiada aż 8 trybów pracy. Panel sterowania, który znajduje się na szczycie silnika znacznie ułatwia obsługę. Pompa dostarczana jest z trzyletnią gwarancją oraz opcją wymiany na nowy model w przypadku reklamacji.

– Z uwagi na popularność tego modelu, wprowadziliśmy dodatkową promocję dla instalatorów, którzy zdecydują się skorzystać z tego rozwiązania – informuje Adam Jastrzębski. – Do każdej zakupionej pompy MAGI-2 dodajemy specjalną kartę upominkową o wartości 50 zł, którą można wykorzystać na stacjach paliw Orlen i Bliska. Karta upoważnia do dowolnych zakupów z pełnej oferty produktów i usług obu wymienionych stacji, w tym np. paliwa, czy też myjni.

fot. PHU DAMBAT

Pompa obiegowa CO – energooszczędność to nasz cel!

Wszystkie modele oferowanych przez Dambat pomp obiegowych do CO i CWU charakteryzuje dobry współczynnik efektywności energetycznej. W przypadku pozostałych pomp obiegowych elektronicznych warto wymienić: MAGI MAX, MAGI-H, NOVA oraz BETA-2 – wszystkie o współczynniku 0,23. MAGI MAX i MAGI-H to rozwiązania dla systemów o większych potrzebach. Pierwsze z nich, dostępne w dwóch wariantach charakteryzuje się wydajnością 170 l/min i 180 l/min oraz posiada 9 trybów pracy. Z kolei MAGI-H oferuje wydajność 160 l/min i aż 12 trybów pracy.

– Dla przypadku budownictwa pasywnego oraz ekologicznego często dostarczamy rozwiązanie BETA-2, pompę obiegowa CO energooszczędną, dostosowaną do pracy z instalacjami solarnymi – mówi Adam Jastrzębski. – To rozwiązanie o wydajności od 48 l/min do 90 l/min posiada 11 trybów pracy i charakteryzuje się poborem prądy w zakresie od 1/10 do 1/3 w porównaniu z klasycznymi pompami.

fot. PHU DAMBAT

Pompa i naczynie przeponowe – idealny komplet!

Pompa obiegowa CO – energooszczędna, elektroniczna i wygodna w użytkowaniu to dopiero połowa sukcesu dla prawidłowego działania instalacji grzewczej.

– Chociaż sama pompa obiegowa elektroniczna posiada wbudowany regulator różnicy ciśnień, to jednak warto w niektórych wypadkach zastosować dodatkowo naczynie przeponowe – wyjaśnia specjalista. – Zadaniem takiego naczynia jest zapewnienie bezpieczeństwa systemu dzięki jeszcze skuteczniejszej stabilizacji ciśnienia. Takie urządzenia składają się ze stalowego zbiornika, który jest podłączony do instalacji oraz posiada zawór, dzięki któremu można regulować poziom gazu – napełniać lub upuszczać. Właśnie w przypadku zmian temperatury, w systemach dochodzić może do różnicy objętości cieczy, a zatem niezbędne jest ustabilizowanie ciśnienia.

Oferowane przez Dambat naczynia przeponowe zostały wykonane z grubej stali węglowej oraz pokryte lakierem antykorozyjnym. Zastosowane wewnątrz gumowe przepony wykonane z butylu, tworzą doskonałą membranę między wodą wewnątrz, a płaszczem zewnętrznym zbiornika. Te charakteryzujące się bardzo niską przepuszczalnością gazu naczynia, dostępne są w pojemnościach od 5-100 litrów i dostępne są w wersjach stojących oraz wiszących.

fot. PHU DAMBAT

Z pełną ofertą firmy z zakresu pomp obiegowych energooszczędnych oraz naczyń przeponowych można zapoznać się na stronie: www.dambat.pl

05-825 Adamów , Adamów 50, woj. mazowieckie
tel. +48 22 721 11 92,