Zalety pomp ciepła
Pompy ciepła pozyskują energię z odnawialnych źródeł: z wody, powietrza, gruntu, a następnie przekazują ją do wymiennika ciepła. Dzięki temu umożliwiają korzystanie z nieograniczonych zasobów naturalnych, co oprócz ekologiczności i redukcji kosztów ponoszonych na ogrzewanie pomieszczeń czy wody, daje również niezależność od dostaw energii z innych źródeł. Zastanawiając się nad doborem pompy nie musimy więc brać pod uwagę takich czynników jak np. przyłącze gazowe, gdyż pompy wymagają jedynie zasilania energetycznego. Ograniczeniem nie jest również niewielka ilość dostępnego miejsca czy brak kotłowni, która w przypadku tego typu rozwiązania nie jest potrzebna. Jeśli dodać do tego jeszcze brak spalin oraz wyeliminowanie ryzyka zapłonu czy wybuchu, to pompa ciepła staje się doskonałą alternatywą – lepszą, bezpieczniejszą, tańszą w eksploatacji i bardziej ekologiczną – od tradycyjnych źródeł energii.

 

pompy ciepła stiebel eltron dobór pompy ciepła pompa ciepła jaką wybraćfot. Stiebel Eltron

 

Sprawdzone pompy ciepła
Podczas doboru pompy ciepła właściwie pamiętać trzeba tylko o jednym – aby było to rozwiązanie renomowanego producenta, z dużym doświadczeniem i zapleczem technologicznym. Tylko pod okiem profesjonalisty będziemy w stanie wybrać właściwy i optymalny system grzewczy zarówno do nowego, jak i modernizowanego budynku. Jednym z oferentów takich pomp ciepła jest firma Stiebel Eltron, która ostatnio poszerzyła wachlarz produktów o pompę do przygotowania ciepłej wody użytkowej WWK oraz o dwie pompy solanka-woda WPC i WPF, przeznaczone zarówno do ogrzewania budynków, jak i do ogrzewania wody użytkowej.

Pompy ciepła do ogrzewania wody użytkowej
Nowoczesna, kompaktowa pompa WWK 220/300 electronic umożliwia bezstopniową regulację temperatury ciepłej wody użytkowej do maksymalnej temperatury aż 65°C.
Zasobnik pompy wykonany jest ze stali i pokryty od wewnątrz specjalną emalią oraz dodatkowo zabezpieczony całkowicie bezobsługową, tytanową anodą ochronną. Do wyboru są dwie wielkości zbiorników: 220 i 300 litrów.
W części frontowej urządzenia zabudowany jest nowoczesny, prosty i intuicyjny w obsłudze elektroniczny regulator z wyświetlaczem LCD. Panel sterujący umożliwia zmianę i odczyt parametrów pracy oraz wyświetla kody błędów.
Informacje mogą być wywoływane bezpośrednio, np. aktualnie dostępna ilość zmieszanej wody przy 40°C.

 

pompa ciepła do ogrzewania wody użytkowejfot. Stiebel Eltron

 

Pompy ciepła serii WWK przeznaczone są do zaopatrzenia w ciepłą wodę
użytkową kilku punktów poboru i wyposażone we wszystkie niezbędne zabezpieczenia oraz dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 1,5 kW do szybkiego/komfortowego lub awaryjnego dogrzewania wody.
Urządzenia są całkowicie przystosowane do współpracy z instalacją fotowoltaiczną, ponadto pozwalają na podgrzewanie wody użytkowej w tańszej taryfie energetycznej. W generowaniu dodatkowych oszczędności energii pomocny też jest elektroniczny układ sterowania, który optymalnie dobiera parametry pracy. W zależności od planu taryfowego zakładu energetycznego i źródła zasilania urządzenia oraz zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową urządzenie automatyczne podgrzewa wodę do zadanej temperatury.

Pompa ciepła do małych pomieszczeń
Pozornie wydawać by się mogło, że tak zaawansowane technologicznie urządzenie jak pompa ciepła wymaga dużej przestrzeni do instalacji. Nic bardziej mylnego! Kompaktowa pompa ciepła solanka/woda WPC 04-13/Cool z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 litrów świetnie nadaje się do montażu w małych, ciasnych pomieszczeniach, zajmując zaledwie 0,42 m².

 

pompa ciepła do małych pomieszczeńfot. Stiebel Eltron

 

To nowe w ofercie Stiebel Eltron rozwiązanie uzyskuje najwyższe na rynku współczynniki efektywności energetycznej COP=5,0, głównie za sprawą optymalnego doboru materiałów, jak również najnowocześniejszej technologii produkcji. Ponadto nowa konstrukcja pompy ciepła umożliwia oddzielenie układu chłodniczego (górna część) od układu zasobnika (dolna część), co pozwala na zoptymalizowanie i ułatwienie transportu do miejsca docelowego montażu.
Pompa ciepła WPC 04-13/Cool z powodzeniem może pracować w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego, jak również w systemach ciepłej wody użytkowej. Komfortowym rozwiązaniem jest krótki czas grzania uzyskiwany dzięki grzaniu zasobnika w układzie bezpośrednim poprzez wbudowaną wewnątrz wężownicę. W okresie letnim pompa ciepła może pełnić funkcję chłodzenia pomieszczeń dzięki wbudowanemu wymiennikowi chłodzenia pasywnego oraz 3-drogowemu zaworowi do przełączania między ogrzewaniem a chłodzeniem.

Wysokoefektywna pompa ciepła
Pompa ciepła solanka/woda WPF 04-16 /Cool, podobnie jak model WPC 04-13/Cool ma najwyższy możliwy współczynnik efektywności energetycznej COP=5,0 i przeznaczona jest do instalacji wewnątrz budynku, gdzie dostarcza energię potrzebną do ogrzania zarówno pomieszczeń (ogrzewanie podłogowe, grzejnikowe), jak również wody użytkowej.
W wyposażeniu standardowym znajdują się wszystkie istotne elementy zabezpieczające (czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem), ogranicznik prądu rozruchowego, a także elektroniczne pompy obiegowe dolnego i górnego źródła, 3-drogowy zawór przełączający c.o./c.w.u., 2 naczynia wzbiorcze solanki i systemu grzewczego o pojemności 24 litrów każde, kompletna grupa bezpieczeństwa, blok izolowanych przyłączy elastycznych.

 

efektywna pompa ciepłafot. Stiebel Eltron

 

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest elektryczne ogrzewanie dodatkowe/awaryjne (DHC) – 3-stopniową grzałkę elektryczną o mocy 2,9 / 5,8 / 8,8kW, która włącza się w monoenergetycznym trybie pracy przy przekroczeniu granicznej temperatury, do której pompa ciepła pracuje samodzielnie.
Podobnie jak w przypadku pompy ciepła WPC 04-13/Cool, system sterowania pompą (pogodowa automatyka sterująca WPM3i) został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalny komfort użytkownikowi.
Tak jak inne modele z tej serii pompa ciepła solanka/woda WPF 04-16 /Cool
posiada dodatkowo wbudowany wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego
oraz zawór 3-drogowy do przełączania między ogrzewaniem a chłodzeniem. Chłodzenie pomieszczeń odbywa się poprzez tłoczenie solanki przez dodatkowy wymiennik ciepła, w którym ciepło jest odbierane z wody grzewczej i oddawane do chłodniejszego gruntu.

Pompy ciepła Stiebel Eltron
Wybierając pompę ciepła – czy to do ogrzewania wody użytkowej, czy też przeznaczonej zarówno do ogrzewania wody, jak i budynków, warto sprawdzić dokładnie ofertę producenta, którego rozwiązanie chcemy wybrać. Stiebel Eltron ma duże doświadczenie w dziedzinie energooszczędnych systemów ogrzewania, ponadto oferowane przez tego producenta pompy sygnowane są znakiem CE. Jeśli rzeczywiście zależy nam na rozwiązaniu, które będzie przyjazne środowisku naturalnemu i energooszczędne, a jednocześnie spełni wszystkie wymagania eksploatacyjne i bezpieczeństwa, warto zdecydować się na produkt najwyższej jakości, który w dalszej perspektywie okaże się jednorazową inwestycją na długie lata.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.stiebel-eltron.pl

 

02-234 Warszawa, ul. Działkowa 2, woj. mazowieckie
tel. 22 609 20 30,