Agregaty malarskie, szpachlarskie, tynkarskie – jakie wybrać?

Dla profesjonalistów i majsterkowiczów!

Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków – dostępny dziś na rynku nowoczesny sprzęt nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę człowieka (kiedyś wykonywaną ręcznie), ale pozwala też na zaoszczędzenie materiału i poprawę jakości. Jednak to wszystko możliwe jest tylko wtedy, gdy dysponujemy sprzętem wysokiej klasy, dobranym adekwatnie do potrzeb, warunków i wymagań. Jaki agregat tynkarski wybrać? Które agregaty malarsko-szpachlarskie zapewnią bezproblemową i efektywną pracę przez wiele lat? Podpowiadamy razem z ekspertami z firmy Tech-Master, która dostarcza kompletne systemy natryskowe m. in. do budownictwa i lakiernictwa przemysłowego.

Kompleksowość jest dziś na wagę złota, nic dziwnego więc, że na rynku wygrywają te firmy, które posiadają najszerszą ofertę, dopasowaną do zróżnicowanych wymagań klientów. To przypadek firmy Tech-Master, w której zaopatrują się m.in. malarze, tynkarze i szpachlarze, a także profesjonalne firmy budowlane. Oferowany przez Tech-Master sprzęt można kupić lub wypożyczyć, co jest świetnym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorstw, które doraźnie potrzebują konkretnego typu urządzeń i nie chcą ponosić z tego tytułu dużych wydatków. W ofercie znajdziemy produkty przeznaczone zarówno do przygotowywania powierzchni przed przystąpieniem do tynkowania (różnego rodzaju szlifierki), a także agregaty tynkarskie do tynków cementowo wapiennych, zacieraczki, agregaty szpachlarskie i szeroki wachlarz agregatów malarskich.

Przygotowanie powierzchni
Przed przystąpieniem do malowania ścian i sufitów konieczne jest staranne przygotowanie powierzchni. Często te prace wykonywanie są ręcznie, jednak przy dużych powierzchniach lepiej sprawdzi się profesjonalny sprzęt, np. szlifierka przegubowa PLANEX o wydajności ścieru do 18 kg na godzinę oraz wydajny odkurzacz CTL 36 AC PLANEX, który na bieżąco pozwoli usunąć pył i zachować czystość w miejscu pracy. Te dwa urządzenia znanej i cenionej na rynku marki Festool mogą być wykorzystywane zarówno do szlifowania gładzi stosowanej w montażu elementów prefabrykowanych, jak i np. do usuwania resztek starych tapet. Oferowany zestaw pozwoli nam znacznie przyspieszyć pracę dzięki dwubiegowej przekładni oraz prostej obsłudze.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmaster

 

Jaki agregat tynkarski wybrać?
W ofercie firmy Tech-Master znajdziemy również agregaty tynkarskie do nakładania gotowych mieszanek gipsowych, tynków cementowo-wapiennych itp. Na przykład agregat tynkarski KALETA 5 to urządzenie przeznaczone do podawania mechanicznego gotowych tynków gipsowych, wapienno gipsowych, wapienno-cementowych, tynków podkładowych (obrzutki), tynków lekkich, wylewek samopoziomujących.
Innym popularnym agregatem tynkarskim jest model MAŁEK M-4 MAX, przeznaczony do podawania mechanicznego suchych zapraw o uziarnieniu do 3 mm takich jak: tynk gipsowy, tynk gipsowo-wapienny, tynk wapienny, tynk wapienno-cementowy, zaprawa murarska, tynk tłumiący, zaprawa szczelinowa zaprawa zbrojeniowa i klejowa, wylewki maszynowe i inne.
W zależności od typu urządzenia mogą być obsługiwane: gotowe suche mieszanki, gotowe mokre mieszanki oraz mieszanki przygotowywane bezpośrednio na budowie. Aplikacja suchej mieszanki jest możliwa zarówno z worków, jak i bezpośrednio z silosu.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterAgregat tynkarski KALETA 5 i MAŁEK M-4 MAX.

 

Po nałożeniu tynku konieczne jest jego zacieranie, które trzeba zacząć na tyle szybko, aby nie doszło do nadmiernego wyschnięcia warstwy powierzchniowej.
Perfekcyjne wykonanie tej czynności zapewni profesjonalna zacieraczka do tynków Rokamat 400 – najlżejsze tego typu urządzenie dostępne na rynku (waga napędu wynosi zaledwie 2,5 kg, waga uchwytu to 2,8 kg). Maszyna jest przeznaczona do zacierania tynków cementowo-wapiennych oraz gipsowych na mokro, a po jej podłączeniu pod sieć wodociągową, może też być wykorzystana do natrysku wody na zacieraną powierzchnię.

Agregaty malarsko-szpachlarskie do dużych przestrzeni
Tam, gdzie konieczne jest malowanie dużych przestrzeni (np. w zastosowaniach przemysłowych, podczas realizacji większych projektów mieszkalnych czy handlowych) sprawdzi się agregat malarsko-szpachlarski Airlessco HSS 9950, którego konstrukcja gwarantuje wysoką trwałość oraz optymalizację wydajności dzięki zastosowaniu różnych opcji zasilania. Każdy agregat Airlessco jest zbudowany z ultratrwałym silnikiem prądu stałego oraz wyposażony w tłok o zwiększonym przepływie przy niskiej prędkości. Urządzenia są wykonane z hartowanej stali nierdzewnej oraz dodatkowo chromowane, a regulowany docisk uszczelnienia pozwala dokręcić górny i dolny naciąg uszczelnienia od zewnętrznej strony pompy, przedłużając żywotność uszczelniaczy. Agregat umożliwia natrysk farb wodnych i syntetycznych, akrylowych, dyspersyjnych, lakierów, impregnatów, gruntów, elastomerów, materiałów hydroizolacyjnych, epoksydowych, pęczniejących, a także gotowych gładzi i mas szpachlowych, a więc również ciężkich produktów.
Na dużych powierzchniach sprawdzi się też agregat malarsko-szpachlarski Graco Mark VII Standard – wielozadaniowe narzędzie do natryskiwania wszystkich farb wewnętrznych jak i zewnętrznych oraz gotowych mas szpachlowych, a także do nakładania powłok antykorozyjnych w terenie. Jego wydajność pozwala na uzyskanie odpowiedniego przepływu materiału nawet dla dwóch osób pracujących równocześnie.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterAgregat malarski Airlessco HSS 9950 i Graco Mark VII Standard.

 

Agregaty szpachlarskie i malarskie do mniejszych powierzchni
W ofercie Tech-Master znajduje się też sprzęt, który ułatwia prace malarsko-szpachlarskie na mniejszych przestrzeniach. Jednym z popularniejszych urządzeń tego typu jest agregat szpachlarski Graco T-Max 506, przeznaczony do natrysku wszelkich mas szpachlowych (sypkich i gotowych) oraz materiałów dekoracyjnych do 1,5 mm uziarnienia. Prosta konstrukcja i niewielkie gabaryty tego urządzenia pozwalają na jednoosobową obsługę oraz idealnie gładkie wykończenie. Jednocześnie dzięki optymalizacji stosowanego materiału, ilość odpadów jest znacznie zredukowana (nawet o 30% w porównaniu z pracą ręczną!). Rozwiązaniem, które znacząco podnosi komfort obsługi jest możliwość podłączenia 15 m węża – dzięki tej opcji umieszczonym w jednym pomieszczeniu agregatem szpachlarskim możemy bez konieczności jego przemieszczania wykonać aplikację materiału w dwupoziomowym domu.
Jedną z nowości od producenta Graco jest urządzenie APX 6200 oraz APX 8200, które jest mocną konkurencją dla swojego poprzednika T-max 506. Seria urządzeń APX to agregaty szpachlarskie które pokrywają jeszcze więcej metrów kwadratowych niż T-max 506. Dzięki zamontowanemu systemowi VIBRA-FLO urządzenie wstrząsa i podaje gęste materiały, dzięki czemu nie tracimy czasu na mieszanie gotowych mas szpachlarskich. Ze względu na zintegrowaną konstrukcję, maszynę można z łatwością przemieszczać w miejscu pracy. APX jest niezrównany pod względem wydajności pompy oraz mocy silnika.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmaster

 

Podczas prac prowadzonych w średniej wielkości budynkach mieszkalnych i użytkowych sprawdzi się z też agregat malarski Graco ST-max 595 PC PRO Hi-Boy, którym możemy natryskiwać wszystkie rodzaje farb na bazie wody (akrylowe, emulsyjne, lateksowe do wnętrz) oraz na bazie rozpuszczalnika (lakiery, bejce farby alkidowe- ftalowe ), a ponadto farby elewacyjne. Dzięki kompaktowej budowie agregat ten jest chętnie wykorzystywany do malowania wnętrz, umożliwiając przeprowadzenie prac w sposób bardzo komfortowy.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterAgregat szpachlarski Graco T-Max 506 i agregat malarski Graco ST-max 595 PC PRO Hi-Boy.

 

Natrysk piany poliuretanowej, malowarki drogowe
W firmie Tech-Master w sprzęt zaopatrują się też firmy, które wykonują izolacje z pian poliuretanowych, a także przedsiębiorstwa drogowe.
Flagowym rozwiązaniem dla pierwszej z wymienionych grup jest zestaw do profesjonalnej aplikacji piany poliuretanowej obejmujący: dozownik Reactor A-25 Graco, 15 m wąż transferowy, pistolet Fusion oraz zestaw kolektora recyrkulacji. Pneumatyczny dozownik pianki pozwala na aplikację maks. 11,4 kg materiału na minutę, zapewniając stałą kontrolę temperatury nawet podczas natryskiwania z maksymalnym natężeniem przepływu. Pracę usprawniają też zastosowane w zestawie rozwiązania, jak system Lube do pomp ISO, który zapobiega krystalizacji izocyjanianu na uszczelce i wale pompy, szybko demontowalne pompy dolne, podgrzewacz hybrydowy, który pozwala na lepszą kontrolę temperatury. Niezawodne natryskiwanie niezależnie od lepkości poszczególnych materiałów gwarantują z kolei trzy niezależne strefy grzewcze – izocyjanian, żywica i wąż.
Dla firm, które wykonują profesjonalne prace związane z oznakowaniem dróg, obiektów sportowych, szkół, małych parkingów dedykowana jest z kolei malowarka drogowa Airlessco Sure Stripe 3350, która szczególnie sprawdzi się w małych i średnich zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Jest to wysoce wydajny i wytrzymały agregat do malowania natryskowego, wyposażony w ultratrwały silnik prądu stałego i stalowe, chromowane tłoki o zwiększonym przepływie przy niskiej prędkości. Zwiększoną trwałość uszczelniaczy zapewnia regulowany docisk uszczelnienia, który pozwala dokręcić górny i dolny naciąg uszczelnienia od zewnętrznej strony pompy. Zaletą agregatu malarskiego Airlessco Sure Stripe 3350 jest też bezproblemowa eksploatacja – w razie potrzeby pompę można wymienić błyskawicznie i bez użycia specjalnych narzędzi, co minimalizuje przestoje w pracy. Bardzo duże koła pneumatyczne z łożyskami stożkowymi sterowane są z kierownicy i mogą obracać się wokół własnej osi, co ułatwia malowanie różnych stref parkingowych, natomiast możliwość blokowania wysięgnika w dwóch pozycjach usprawnia operatorowi malowanie na ścianach obiektów.

 

agregaty malarskie szpachlarskie tynkarskie techmasterReactor A-25 Graco i malowarka drogowa Airlessco Sure Stripe 3350.

 

Z całą ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.agregaty-malarskie.net

 


Liczba odwiedzin: 52 | Data publikacji: 2017-12-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do ich uruchomienia nie potrzeba pozwoleń na budowę, a same urządzenia bardzo łatwo się przestawia, co znacznie przyspiesza wszelkie prace i pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Rozwiązanie docenili już użytkownicy w Polsce oraz na całym świecie.

Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz odbywa się dzięki urządzeniom potocznie zwanym windami, które występują w różnych wariantach i modelach. Ich odpowiednie wykonanie bezpośrednio przekłada się na dokładność przeprowadzonych testów, tym samym wpływając na jakość produktów dostarczanych na rynek.

Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory gazu, spalin, biogazu to urządzenia powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także optymalizują procesy spalania. Ostatnio na rynku pojawiły się nowości: analizator spalin OMS-420 oraz analizator biogazu SWG100. Dostępne są one w ofercie firmy MRU Sp. z o.o.

Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym słońcem oraz ciekawskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. To wygodny i praktyczny sposób zapewnienia sobie komfortu i prywatności w mieszkaniu. Są niezwykle popularne i korzysta z nich wielu polskich mieszkańców. Jednak, czy w trakcie użytkowania kiedykolwiek zastanawialiśmy się, w jaki sposób powstają te systemy osłonowe?

Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać siłę własnych mięśni, aby wciągnąć na wyższe piętra różnego typu ładunki, to już przeszłość. Dostępna dziś na rynku szeroka oferta wciągarek budowlanych pozwala na dopasowanie urządzenia do różnego typu ładunków. Wiele propozycji z tego zakresu można znaleźć w ofercie firmy Europejskie Centrum Innowacyjne.

Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia – to powszechnie znany fakt i nikogo nie trzeba przekonywać o jego prawdziwości. Do dziur w drogach dochodzą jeszcze nieprzemyślane wystające konstrukcje kratek ściekowych, studzienki i wysokie krawężniki przy miejscach parkingowych. Wystarczy zwykły pech lub chwila nieuwagi, a piękna felga staje się porysowaną i powyginaną obręczą.

Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki taśmowe to rozwiązania, które w każdym zakładzie muszą być „szyte na miarę”, co wymuszone jest specyfiką produkcyjną danego przedsiębiorstwa i jego potrzebami produkcyjnymi. Od początku swojego istnienia, czyli od 2008 roku, Rol-Pas Firma Produkcyjno-Usługowa Sławomir Gawryś ma w swojej ofercie linie transportujące, popularnie zwane przenośnikami. Przedsiębiorstwo świadczy też usługi projektowania, wykonywania i sprzedaży części linii produkcyjnych: konstrukcji oraz całych maszyn.

Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy stawiają dziś przed branżą budowlaną. Takie same są też wymagania budowlańców wobec firm, które dostarczają im technologie produkcyjne. A jeśli oferowane rozwiązania pozwalają dodatkowo zaoszczędzić np. na kosztach transportu, to pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Takie są węzły betoniarskie firmy ELKON, które pozwalają na elastyczną, sprawną produkcję wysokiej jakości betonu we wszystkich klasach towarowych, a dzięki możliwości przemieszczania się wraz z frontem robót, nie generują niepotrzebnych kosztów ponoszonych na przewożenie betonu od producenta na miejsce docelowe.

Procesy przemysłowe, w których udział biorą substancje gazowe muszą być poddawane stałej kontroli. Nadzór nad procesami spalania w kotłowniach czy instalacjach produkujących, spalających lub emitujących biogaz przeprowadzany jest w celu zapewnienia odpowiedniej jakości zachodzących procesów oraz bezpieczeństwa.

Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny konkretnego przedsięwzięcia budowlanego wpływa nie tylko jakość zastosowanych materiałów. Obok nich znaczącą rolę odgrywa też sprzęt, jakiego używa firma realizująca daną inwestycję. Dopiero połączenie tych dwóch składowych, wsparte profesjonalizmem ekipy budowlanej, zagwarantuje wysoką jakość wykonanych robót.

Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede wszystkim precyzji, a ta może być osiągnięta tylko i wyłącznie przy użyciu odpowiednich urządzeń. Oprócz dokładności pracy zapewniają one również zwiększenie wydajności, tak ważnej przy realizacji większej ilości zamówień. Inwestując w maszyny i narzędzia do produkcji rolet najlepiej skierować swoje kroki do producenta, który posiada kompleksową ofertę urządzeń. Jedną z takich firm jest Rol-Pas, która oprócz produkcji maszyn typowych podejmuje się również realizacji projektów pod indywidualne zamówienia.

Firma Dezet istnieje na rynku już od 1986 roku i oferuje różne typy zgrzewarek do rur. Flagowym produktem przedsiębiorstwa jest opracowane przez nie urządzenie do polifuzyjnego zgrzewania rur z tworzyw termoplastycznych przy montażu sieciowego przesyłu różnego rodzaju mediów.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. lubuskie
woj. podkarpackie
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: agregat tynkarski, agregat malarski, agregat szpachlarski, zacieraczka do tynków, zacieraczki do tynków