Stół do cięcia rolet, materiału, tkanin

Specjalistyczne maszyny szyte na miarę

Można mnożyć branże, które w toku codziennej produkcji muszą przycinać różnego rodzaju materiały z rolki. W takich zastosowaniach sprawdzi się pneumatyczny stół do cięcia rolet, materiału (w tym tkanin obiciowych), a także np. pianki tapicerskiej czy gumy, oferowany przez firmę Rol-Pas. Model SRM ostał opracowany z myślą o tych klientach, którzy poszukują dużego stołu w wersji ekonomicznej, który będzie jednocześnie prosty w obsłudze i bezawaryjny.

Stół do cięcia rolet i innych materiałów – SRM pneumatyczny

Cięcie różnego rodzaju materiałów to codzienność wielu branż – producentów rolet, tkanin obiciowych, pianek tapicerskich czy w poligrafii. Stoły do cięcia rolet i materiału pozwalają na usprawnienie pracy, o ile są to urządzenia nieskomplikowane w obsłudze i bezawaryjne.

 

Stół SRM pneumatyczny:

 

fot. Rol-Pas

Stół do cięcia tkanin SRM nie posiada żadnych elementów elektrycznych, co minimalizuje ryzyko awarii. Wyposażony jest w wymienne ostrze handlowe, które służy do odcinania materiału. Za sprawną pracę ostrza i jego przesuw odpowiada siłownik pneumatyczny, zasilany z sieci sprężonego powietrza. Ponieważ nóż szybko przesuwa się na koniec stołu, wyeliminowana została konieczność instalowania skomplikowanego systemu sterowania. Przystawka wyposażona jest w podwójny docisk pneumatyczny, a opcjonalnie dostępne jest podświetlenie LED, które wymaga podpięcia do zwykłego gniazdka elektrycznego. Stół do cięcia pneumatyczny można połączyć z nożem typu crush cutter do cięcia tkanin z włóknem szklanym, np. typu screen.

fot. Rol-Pas

Stół do cięcia materiału szyty na miarę

Rol-Pas oferuje ponadto inne rodzaju stołów bazujące na napędach elektrycznych. Bardziej wymagający klienci mogą doposażyć je w różnego rodzaju osprzęt dodatkowy, który jeszcze bardziej usprawni codzienną pracę w zakładzie produkcyjnym. Może to być np. liniał na całej szerokości stołu.

Takie rozwiązanie zwiększa precyzję ustawienia materiału na wymagany wymiar oraz zachowanie kąta prostego. W wersji podstawowej liniał jest ustawiany i blokowany ręcznie, a odległość odczytuje się z naklejonych na stole miarek. W wersji bardziej zaawansowanej liniał wyposażony jest w listwę magnetyczną i cyfrowy wyświetlacz, z którego pracownik obsługujący stół do cięcia tkanin odczytuje wymiary. Wersja najwyższa, z półki premium, to liniał sterowany za pomocą panelu dotykowego, na którym operator wpisuje wymiary ciętej tkaniny, a liniał sam ustawia się na wymaganą pozycję.

Stół do cięcia materiału i rolet SRM można doposażyć w system rozwijania materiału, za który odpowiada liniał z chwytakami. To ukłon w stronę tych klientów, którym zależy na przyspieszeniu i uproszczeniu pracy. Dzięki temu, że liniał sam rozciąga materiał na odpowiednią, ustawioną przez operatora szerokość, pracownik musi jedynie na samym początku rozwinąć tkaninę do noża oraz obrócić i zdjąć gotową formatkę. Klienci, którzy zakupią stół z liniałem z chwytakami, mogą doposażyć go ponadto w podajniki materiału z automatycznym rozwijaniem tkaniny.

fot. Rol-Pas | Stół SRM Standard

W wersji podstawowej stół do cięcia rolet posiada podświetlenie materiału na przystawce, jednak powierzchnia podświetlana może zostać powiększona na większą część stołu. W tym celu stosuje się panele LED, umieszczone pod blatem, który wykonany jest z odpornego na uderzenia, mlecznego szkła.

Możliwe jest również zautomatyzowanie procesu centrowania belki, który w wersji podstawowej pneumatycznego stołu do cięcia materiału odbywa się ręcznie za pomocą specjalnych kół znajdujących się pod blatem.

Opcją zaprojektowaną z myślą o tych klientach, którzy chcą zmaksymalizować wykorzystanie wielkości i możliwości stołu jest tylny docisk pneumatyczny z korytkiem montażowym i zestawem kostek ustalających. To rozwiązanie kierowane do tych klientów, którzy będą wykorzystywać model SRM jako stół do cięcia rolet. Dzięki takiemu doposażeniu na końcu stołu powstaje stanowisko montażowe do składania rolet, co jest szczególnie przydatne w systemach, w których trzeba końcówkę tkaniny wsunąć w kanałek rurki.

Rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie porządku w zakładzie pracy jest dostępna opcjonalnie półka na komponenty, materiał lub gotowe rolety. Umieszcza się ją pod blatem na ⅓ lub ½ długości stołu roboczego.

fot. Rol-Pas

Z kolei w zakładach, w których potrzebny jest stół o dużych gabarytach (zwłaszcza szerokości), doskonale sprawdzi się blat ze składaną półką o szerokości 60 cm. Po rozłożeniu półka jest częścią blatu, natomiast po złożeniu umożliwia łatwiejszy dostęp do materiału znajdującego się na środku stołu. Półka przytrzymywana jest przez siłowniki gazowe, dzięki czemu nie opada w trakcie pracy, ani nie uderza o stół w trakcie zamykania.

Producent oferuje też możliwość wykonania stołu do cięcia materiału w wersji liczącej 4 m długości.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rol-pas.pl

39-300 Mielec, ul. Wojska Polskiego 9 Lok. A14, woj. podkarpackie
tel. (017) 586 48 86, (017) 717 32 81,


Liczba odwiedzin: 1445 | Data publikacji: 2019-11-21

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
W branży leśnej, drogownictwie i firmach komunalnych...
Drewno jest niezaprzeczalnie piękne i stylowe. Dlatego...
Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
Przydomowe przepompownie ścieków mają za zadanie transportowanie...
Hale namiotowe magazynowe to coraz częściej wybierana...
11.06.2015 | Automatyka domowa
Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
01.03.2021 | Stolarka otworowa
Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz...
24.02.2021 | Izolacje
Rosnące wymagania inwestorów z różnych sektorów rynku...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
04.02.2021 | Stolarka otworowa
AG DOM SYSTEM oferuje pełny przekrój rozwiązań...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
28.05.2020 | Oświetlenie
Profil aluminiowy LED kątowy, wpuszczany, nawierzchniowy czy...
27.05.2020 | Stolarka otworowa
W tradycyjnym budownictwie straty ciepła przez otwory...
W tej chwili coraz większym problemem staje...
Branża przemysłowa stawia szczególnie wysokie wymagania przed...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: Stół do cięcia rolet, stół do cięcia materiału, stół do cięcia tkanin, rol-plast, rol plast, rolplast, stół do materiału, stół do tkanin, stół do rolet,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy