Produkcja rolet materiałowych, zewnętrznych, moskitier i plis

Urządzenia do produkcji osłon okiennych i drzwiowych

Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede wszystkim precyzji, a ta może być osiągnięta tylko i wyłącznie przy użyciu odpowiednich urządzeń. Oprócz dokładności pracy zapewniają one również zwiększenie wydajności, tak ważnej przy realizacji większej ilości zamówień. Inwestując w maszyny i narzędzia do produkcji rolet najlepiej skierować swoje kroki do producenta, który posiada kompleksową ofertę urządzeń. Jedną z takich firm jest Rol-Pas, która oprócz produkcji maszyn typowych podejmuje się również realizacji projektów pod indywidualne zamówienia.

Firma Rol-Pas, założona w 2008 roku, zdążyła już nabrać odpowiedniego doświadczenia, które gwarantuje produkowanym maszynom odpowiednią jakość. Własne biuro konstrukcyjne pozwala na podejmowanie zleceń różnego typu, zarówno na pojedyncze maszyny, jak i całe linie produkcyjne. Dzięki ścisłej współpracy z klientami i realizacji ich potrzeb firma Rol-Pas może się również pochwalić konstruowaniem maszyn nietypowych pod indywidualne zamówienie.

Urządzenia do produkcji rolet – stoły
Jednym z najważniejszych urządzeń, które powinny znaleźć się na wyposażeniu warsztatu produkującego rolety wewnętrzne, jest stół do cięcia, zapewniający wygodne i przede wszystkim dokładne przygotowanie materiału. W ofercie firmy Rol-Pas znajdują się stoły o trzech oznaczeniach: Ekonomiczny, Standard i Premium oraz symbolach: Mini, Medium, Maxi. Różnią się one od siebie wymiarami i wyposażeniem w opcjonalne dodatki w zależności od potrzeb użytkownika, takie jak: liniał, pedał startu czy podświetlenie przystawki stołu.
Stół składa się z blatu roboczego z miarkami oraz z przystawki tnącej. Belkę materiału, którą użytkownik chce wykorzystać do produkcji rolety, układa się na podajnikach rolkowych przymocowanych do przystawki, a następnie odmierza się ilość, która jest potrzebna. Dokładne i równe cięcie możliwe jest dzięki innowacyjnemu liniałowi, który firma Rol-Pas instaluje na całej szerokości. Dodatkowo pneumatyczny docisk minimalizuje błędy mogące powstać w procesie odcinania formatki materiału. Wszelkie skazy na materiale można wyłapać dzięki podświetlonej przystawce blatu.  

 

stoły do produkcji rolet stół do produkcji roletfot. Rol-Pas

Samo cięcie formatki odbywa się niezwykle szybko i realizowane jest przy pomocy noża krążkowego. Jednak gdy użytkownik ma do czynienia z bardziej wymagającymi materiałami, lepsze efekty uzyska przełączając nóż elektryczny na ultradźwiękowy (firmy SonoWave), który precyzyjnie tnie i wykańcza tkaninę, zatapiając jej brzeg. Sterowanie nożem odbywa się przy pomocy panelu dotykowego, gdzie możemy zmienić różne parametry cięcia, w tym prędkość jazdy noża. Czujnik końca materiału zainstalowany na końcu noża oszczędza czas pracy. Oszczędność czasu zapewnia również pedał, za pomocą którego możemy uruchomić nóż bez konieczności podchodzenia za każdym razem do panelu sterowania.
Mniejszym firmom produkującym rolety Rol-Pas proponuje zainstalowanie do stołu zwijarki rolet oraz testera rolet, co jest bardzo wygodne przy małej produkcji. Użytkownik ma wówczas pod ręką wszystkie niezbędne urządzenia, jak również nie potrzebuje wielkiej hali produkcyjnej.
Specjalistyczne stoły znajdują swoje zastosowanie także przy produkcji rolet zewnętrznych. Są to są rozsuwane stoły do składania pancerzy oraz stoły ze szczotkowym blatem do składania skrzynek. Zaletą stołów regulowanych jest to, że dopasowują się one do szerokości produkowanych rolet. Dzięki regulacji zajmują one niewiele miejsca po skończonej pracy. Pracę ułatwiają zainstalowane pod blatem stołu pojemniki przeznaczone do magazynowania komponentów i narzędzi potrzebnych na bieżąco w procesie produkcyjnym. Na uwagę zasługuje również materiał, którym jest pokryty wierzch stołu. Zapobiega on zarysowaniom podczas produkcji i jednocześnie nie pozwala na przyczepianie opiłków lub innych zanieczyszczeń powstałych podczas cięcia. Długość stołu wynosi 3100 mm, a szerokość regulowana jest dowolnie (min. 600 mm).

 

urządzenie do produkcji roletfot. Rol-Pas

 

Maszyny do sprawdzania rolet – windy
Sprawdzeniu poprawności działania rolety założonej na rolkę służą specjalistyczne windy. W ofercie firmy Rol-Pas znajdują się obecnie trzy modele tych urządzeń, na których dzięki prostemu systemowi mocowania rolety i dedykowanemu zestawowi uchwytów można testować zarówno roletę nieokutą, jak i już po złożeniu. Windy TR-A / TR – S przeznaczone są do kontroli rolet materiałowych. Są to urządzenia o prostszej konstrukcji i stosunkowo tanie. Jednak charakteryzują się też najmniejszym obciążeniem.  
Winda TR-A występuje również w wersji do sprawdzania plis. Wówczas wyposażona jest ona w nieruchomą belką dolną, do której pracownik przypina dolną listwę plisy. Górna belka poruszana za pomocą napędu elektrycznego z hamulcem rozciąga plisę na wybraną wysokość. Jej położenie wybierane jest z panelu dotykowego, dlatego możemy uzyskać dokładność co do 1 mm.

 

winda do kontroli roletfot. Rol-Pas

Więcej wymagań użytkownik może stawiać windom TR-S Max i TR-A Serwo. Są to urządzenia służące do testowania zarówno rolet zewnętrznych, jak i rolet materiałowych z opcjonalną możliwością przerobienia windy na potrzeby testowania plis. Ich wielkość oraz maksymalne obciążenie mogą być dopasowane pod indywidualne zamówienie, w zależności od potrzeb klienta. Rol-Pas może wykonać windę 2m x 3m, jak również 9m x 5m.
Winda TR-S Max jest szczególnie przydatna przy dużej intensywności produkcyjnej. Poza sprawdzeniem gotowego produktu oferuje ona możliwość montażu pancerza rolety zewnętrznej z jej obudową. Zaletą tej windy jest stosunkowo niska cena oraz wysoka żywotność dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym.
Winda TR-A Serwo przeznaczona jest do szczególnie wymagających warunków produkcyjnych z krótkim czasem na sprawdzenie gotowego produktu. Dzięki zastosowaniu serwonapędów uzyskano wysoką elastyczność silników – łagodny start, duże przyśpieszenia i wysoką precyzję w pracy.

 

windy do kontroli roletfot. Rol-Pas

 

Maszyny do produkcji rolet zewnętrznych – piła do cięcia aluminium
W produkcji rolet zewnętrznych nieodzowną maszyną wspomagającą cały proces jest niewątpliwie piła do cięcia aluminium, dzięki której użytkownik może przyciąć profile na pancerz oraz dociąć aluminiową skrzynkę. Niewątpliwą zaletą piły marki Rol-Pas jest czyste, gładkie cięcie. Realizowane jest ono przez piłę, która jest wsparta na kolumnach i podnoszona pneumatycznie. Takie rozwiązanie gwarantuje idealne cięcie.
Cięty materiał może być przesuwany i odmierzany ręcznie, albo za pomocą korby z wyświetlaczem cyfrowym. Istnieje również możliwość całkowitego usprawnienia procesu poprzez automatyzację. Piłę obsługuje się wówczas z panelu dotykowego.
Piła Rol-Pas jest urządzeniem bezpiecznym, w którym zastosowano rozwiązania minimalizujące ryzyko wypadku przy pracy. Operator w trakcie cięcia ma obie ręce zajęte, z dala od ciętego materiału i pracującej piły. Urządzenie posiada również osłony chroniące twarz pracownika przed opiłkami powstającymi w trakcie używania maszyny.

 

urządzenie do produkcji rolet zewnętrznychfot. Rol-Pas

 

Maszyny i urządzenia do produkcji osłon okiennych i drzwiowych
W ofercie firmy Rol-Pas znajduje się również cały szereg innych urządzeń i narzędzi, których użytkowanie pozwala na zwiększenie dokładności czy wydajności pracy. Często dzięki prostocie rozwiązań mogą one wpływać na prędkość wykonywanych czynności, wygodę operatorów oraz ich bezpieczeństwo.
Do takich narzędzi i urządzeń można zaliczyć:
– dziurkownica do wybijania otworów na listwie do plis;
– zagniatarka profili do produkcji narożników moskitier;
– gilotyna do cięcia materiału plis;
– piły do cięcia profili i narożników;
– walcarki do profili moskitier;
– wiertarki do wiercenia profili rolet zewnętrznych;
– prasa do wykończenia belki dolnej rolety typu "dzień – noc";
– prasa do cięcia listwy dolnej;
– frezarki do szprosów moskitier;
– zwijarka do rolet i wiele innych.

 

wiertarka do prowadnic rolet zewnętrznychfot. Rol-Pas

 

Ze szczegółowymi opisami wszystkich maszyn i urządzeń do produkcji rolet, moskitier i plis można zapoznać się na stronie: www.rol-pas.pl

 

39-300 Mielec, ul. Wojska Polskiego 9 Lok. A14, woj. podkarpackie
tel. (017) 586 48 86, (017) 717 32 81,


Liczba odwiedzin: 3177 | Data publikacji: 2014-12-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
Z roku na rok ekologiczne rozwiązania i...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
03.09.2021 | Ogrzewanie
Trociny w kominku jeszcze kilkanaście lat temu...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
Sanitariat to jedno z ważniejszych pomieszczeń w...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
31.08.2021 | Styropian
Gzymsy, sztukaterie, bonie, listwy elewacyjne styropianowe, skosy...
Japońska jakość wraz ze światowym wzornictwem. Wśród...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...
Zielone dachy solarne, retencyjne i bioróżnorodne to...
20.08.2021 | Stalowe konstrukcje
Lekkie konstrukcje stalowe, tworzone w oparciu o...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: urządzenie do produkcji rolet, maszyna do produkcji rolet,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy