Kontrola wyrobu to korzyść dla producenta
Korzystanie z urządzeń testujących, nazywanych również windami lub testerami, to dobra praktyka przy wytwarzaniu rolet różnego rodzaju. Przeprowadzenie takiego procesu zapewnia pełną kontrolę nad wyrobem i pozwala wyeliminować reklamacje wynikające z nieprawidłowości działania gotowych produktów. Testery rolet pozwalają zatem ograniczyć koszty firmy związane ze zwrotami towarów oraz wpływają na utrzymanie dobrej renomy producenta. Wszelkie nieprawidłowości odkrywane są jeszcze w fabryce i można dzięki temu nie tylko wycofać dany egzemplarz, ale równocześnie niezwykle szybko wykryć ewentualne problemy technologiczne i zareagować na nie błyskawicznie.

 

testowanie rolet testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Polska winda kontrolna do rolet
Tylko profesjonalne testery pozwolą przeprowadzić dokładną kontrolę wyrobu. Największe polskie zakłady z branży produkcji rolet zaufały firmie Rol-Pas i to jej windy bardzo chętnie polecają, zwracając uwagę na zaawansowanie technologiczne i dopasowanie do potrzeb. Przedsiębiorstwo Rol-Pas działa na krajowym rynku od 2008 roku i wyspecjalizowało się w produkcji maszyn i urządzeń dla producentów z branży okiennej i drzwiowej. Oferowane testery rolet służą do kontroli rolet dachowych, screenów, markiz, plis, rolet dzień-noc oraz rolet materiałowych. Oferowane windy wyróżniają się stabilną konstrukcją, pełną automatyzacją i niezawodnością. Użytkownicy dodatkowo cenią sobie łatwość ich użytkowania.    

Testowanie rolet na niezawodnych urządzeniach
Windy kontrolne marki Rol-Pas wykonane są z profili aluminiowych, a ich konstrukcja opiera się na szeroko rozstawionych podporach. Konstrukcja windy jest wzmocniona w odpowiednich miejscach, a w przypadku wind o szerokości równej lub większej 5 m, całe urządzenie uzyskuje dodatkową podporę, która wzmacnia nie tylko konstrukcję, ale także odciąża napęd pionowy ruchomej belki. To właśnie dzięki temu uzyskana została niespotykana w innych podobnych urządzeniach stabilność. Drugim istotnym aspektem wpływającym na solidność urządzenia, a tym samym zapewniającym niezawodną kontrolę, jest odpowiedni montaż. Windy kontrolne do rolet mocowane są do sufitu, podłogi lub konstrukcji hali. Wieloletnie doświadczenie firmy Rol-Pas pozwala projektować i wytwarzać różnorodne konstrukcje testujące, zgodnie z wymaganiami klienta. Wszystkie testery rolet wykonuje się na miarę, czyli dopiero po określeniu rodzaju i wymiarów testowanych produktów.

 

testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Testery rolet lekkich wewnętrznych
Model TR-A to winda, która przeznaczona jest do kontroli lekkich wewnętrznych roletek materiałowych. Konkretne warianty urządzenia wykonywane są zgodnie ze specyfikacją zamawiającego i dopasowywane w wielu aspektach – od wielkości, aż po wyposażenie. Windy TR-A mogą być sterowane nożnie – za pomocą pedałów „góra/dół” lub przyciskami. Oferowane rodzaje napędów i wyposażenia pozwalają sprostać różnym potrzebom oraz możliwościom finansowym zamawiającego. Tester wyposażony jest w uniwersalne uchwyty na rolety w kasetach oraz rolety wolnowiszące nawinięte jedynie na rurkę. Szerokość rolety sprawdza się – zależnie od wersji – za pomocą naklejonych miarek (w najprostszym urządzeniu) albo korzystając z wyświetlacza cyfrowego, który przymocowany jest do przesuwanego uchwytu. W najwyższej opcji TR-A sterowanie wysokością i szerokością rolety odbywa się poprzez panel dotykowy.

 

testowanie rolet testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Kontrola rolet zewnętrznych
Urządzenia testujące do rolet zewnętrznych mogą być wyposażone wyłącznie w napęd pionowy (symbol 1), co szczególnie zainteresować może mniejszych producentów, jak również w napęd pionowy i poziomy (symbol 2) – dla większej wygody dużych wytwórców.

– TR-A MAX 1 – model przeznaczony do testowania zewnętrznych rolet o dużej wadze i gabarytach. Odpowiednia wysokość, za którą odpowiada motoreduktor z przekładnią i enkoderem, sterowana jest za pomocą panelu dotykowego. Szerokość rozstawu pneumatycznych uchwytów, dopasowanych do różnych skrzynek, ustawia się ręcznie. Tego rodzaju uchwyty ułatwiają montaż rolety na testerze oraz zapewniają kompatybilność ze skrzynkami wprowadzanymi do produkcji.

– TR-A MAX 2 – tester posiada uniwersalne uchwyty, a dodatkowo wyposażony jest w napęd i silniki krokowe z przekładniami, których zadaniem jest rozsuwanie uchwytów na zadaną przez operatora szerokość.

– TR-A Serwo Uniwersalna 1 –to tester, który jest jednocześnie niezawodny i ekonomiczny. Zastosowano w nim ręczny rozsuw uchwytów. Ta winda kontrolna do rolet wyposażona jest w serwosilnik, który zapewnia powtarzalność wymiaru oraz bezawaryjną pracę, a także w panel dotykowy, który ułatwi pracę operatorowi.

– TR-A Serwo Uniwersalna 2 – tester rolet, który idealnie spełni potrzeby dużych producentów. Winda sterowana jest poprzez panel dotykowy zarówno w poziomie, jak i pionie. Pneumatyczne uniwersalne uchwyty rozsuwają się automatycznie i są bardzo wygodne w użyciu, pozwalając na łatwy montaż rolety na windzie, przez co znacznie przyspieszają czas produkcji. Zadaniem operatora jest wyłącznie wprowadzenie wymiarów rolety i założenie jej na uchwyty. Zastosowane w testerze trzy serwosilniki samoczynnie regulują się, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie dokładności do 0,1 mm oraz eliminują potrzebę zerowania urządzenia podczas pracy.

– TR-A MIX Uniwersalna 2 – w tej windzie zastosowano silniki korkowe na napędach poziomych oraz serwosilnik odpowiadający za ruch pionowy. Jest doskonałym wyborem dla firm, które poszukują najwyższej funkcjonalności, mając na uwadze także oszczędności.

 

testowanie rolet testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Winda kontrolna do rolet… i screenów
Rol-Pas aktywnie bierze udział w rozwoju rynku oraz bacznie obserwuje zmieniające się trendy. Wraz z rosnącą popularnością screenów, firma wprowadziła tester służący kontrolowaniu tego typu wyrobów. Windę kontrolną TR-A Screen programuję się jak pozostałe testery rolet zewnętrznych. Występuje ona w 5 wersjach, dzięki czemu można decydować o wyposażeniu w odpowiednią ilość napędów oraz ich rodzaj, a tym samym bezpośrednio kształtować cenę urządzenia. Przy projektowaniu windy tego typu bardzo ważne było zastosowanie odpowiednich uniwersalnych uchwytów z naprowadzaniem prowadnicy, dzięki czemu można w prosty sposób testować nawet duże – sześciometrowe screeny z „zipem”.

Z nieruchomą belką – TR-A Plisy
Jest to tester podobny do modelu TR-A, wyposażony dodatkowo w jeszcze jedną belkę, która jest nieruchoma. Winda posiada uchwyty dostosowane do plis i wykonana jest zawsze zgodnie z wymaganiami klienta. Pełne wykorzystanie możliwości tego testera wymaga wyposażenia go w napęd i szafę sterującą z panelem dotykowym. Dodatkowo firma Rol-Pas proponuje również zautomatyzowanie rozsuwu uchwytów na daną szerokość. W ramach tego modelu producent oferuje również tester do kontroli plis o nieregularnych kształtach oraz podświetlenie LED umieszczone za polem roboczym, na konstrukcji aluminiowej powiązanej z windą.

 

testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Testowanie rolet dachowych
Uchwyty do testera rolet dachowych o symbolu TR-AD projektowane i produkowane są na drukarkach 3D w technologii FFF i pozwalają idealnie dopasować je do jak największej liczby systemów, jakie stosowane są u danego producenta. Kąt nachylenia ramy ustawia się ręcznie lub za pomocą panelu dotykowego. Wymiary rolety ustawiać można ręcznie, długości odczytując z naklejonej miarki bądź wskaźnika cyfrowego lub wprowadzając poprzez panel dotykowy. Wykonany z aluminiowych profili tester charakteryzuje się mobilną konstrukcją, co pozwala na wygodne przestawianie go według potrzeb. Dzięki instalacji elektrycznej dopasowanej do potrzeb producenta, możliwe jest sprawdzanie również rolet elektrycznych. Winda kontrolna do rolet dachowych występuje w 5 wersjach, a jej wielkość, podobnie jak w przypadku innych testerów, jest uzależniona od maksymalnych wielkości osłon produkowanych przez daną firmę.

Ze szczegółową ofertą firmy zapoznasz się na stronie: www.rol-pas.pl

 

39-300 Mielec, ul. Wojska Polskiego 9 Lok. A14, woj. podkarpackie
tel. (017) 586 48 86, (017) 717 32 81,