Kaliska firma KonMind obecna jest na rynku już od ponad 12 lat i wyspecjalizowała się w projektowaniu oraz wykonywaniu wyposażenia dla warsztatów, które produkują szeroko rozumiane osłony okienne. Przedsiębiorstwo jest jednym z najstarszych dostawców tego typu rozwiązań w Polsce.

– W naszej ofercie znajduje się szereg technologii, które pozwalają na usprawnienie pracy w warsztacie w całym cyklu produkcyjnym – mówi Maciej Brzeziński z firmy KonMind.

Wśród dostępnych produktów znajdziemy m.in. stoły do produkcji rolet (zarówno stacjonarne i przejezdne), mobilne stoły do produkcji pancerzy aluminiowych, regały magazynowe i kosze stalowe na dłużyce, frezarki do prowadnic PVC, piły do cięcia PVC i aluminium, mobilne wykrojniki i wiele innych.

– Nasza oferta jest kompleksowa i obejmuje rozwiązania z zakresu składowania oraz magazynowania materiałów i komponentów, stoły na stanowiska pracy, a także maszyny produkcyjne. Dodatkowo zajmujemy się także doposażaniem maszyn i automatów w nowe moduły, dzięki czemu są one dostosowane do aktualnych wymagań z zakresu BHP i PIP – dodaje Maciej Brzeziński.
Specjalistyczna wiedza oraz zespół fachowców pozwalają firmie także na przeprowadzanie profesjonalnego serwisu maszyn polskich i zagranicznych producentów oraz ich napraw, także na miejscu u klienta.

Nowe pomysły i nowe wyroby

Długoletnie doświadczenia sprawiły, że KonMind doskonale zna potrzeby rynku, co przekłada się na innowacyjność inżynierów firmy. Poza standardowymi maszynami i urządzeniami z oferty, producent może przygotować stół do rolet na specjalne zamówienie oraz inne warianty standardowych technologii. Zaawansowany park technologiczny oraz bogata wiedza pozwala firmie tworzyć także urządzenia prototypowe. Poza odpowiedziami na realne potrzeby odbiorców, KonMind także samodzielnie poszukuje nowych dróg.

– Każdego roku wprowadzamy do naszej oferty kilka nowych rozwiązań – informuje Maciej Brzeziński. – Naszym celem jest dostarczenie urządzeń, które doskonale sprawdzą się przy modernizacji produkcji. Jednym z naszych przełomowych wdrożeń na rynek była pierwsza wielowiertnica do prowadnic zasilana w pełni sprężonym powietrzem, a do tego sterowana manualnie. Wprowadziliśmy ją do sprzedaży w 2016 roku. Od tego czasu nieustannie się rozwijamy. Dziś produkujemy zaawansowane maszyny sterowane numerycznie.

fot. KONMIND

Stół do rolet nowej generacji

Wśród ostatnich wdrożeń firmy KonMind znalazł się nowy stół do produkcji rolet.

– Samodzielnie opracowaliśmy oraz wyprodukowaliśmy nowy model stołu do składania oraz testowania rolet i bram rolowanych – mówi Maciej Brzeziński. – Dzięki temu rozwiązaniu testowanie rolet dla producenta może stać się bardziej praktyczne, a sama produkcja łatwiejsza.

Jak ważna jest właściwa kontrola wyrobu po produkcji nikomu nie trzeba przypominać. Odpowiednie testy, jeszcze w zakładzie, pozwolą sprawdzić ewentualne nieprawidłowości oraz uniknąć reklamacji. Producenci osłon okiennych starają się unikać kosztownych wymian towaru oraz niepotrzebnych złych komentarzy na temat ich produktów. W zachowaniu dobrej renomy oraz zapewnieniu doskonałej jakości wyrobów pomagają stoły z windą do testowania.

Skorzystaj z nowoczesnych technologii

– Nasz nowy stół do rolet posiada kilka bardzo interesujących usprawnień – wyjaśnia Maciej Brzeziński.

– Przede wszystkim warto zauważyć, że nie trzeba go mocować do ścian, sufitu ani posadzki. Po każdorazowej zmianie położenia wystarczy go wypoziomować. Interesującą funkcjonalnością jest możliwość przeprowadzenia kilku operacji na jednym i tym samym produkcie.

Za pomocą nowego stołu KonMind możemy zarówno sprawdzić poprawność działania gotowej rolety oraz ustawić krańcówki, jak też wciągnąć pancerz i złożyć skrzynkę aluminiową, ale również skrzynkę PVC.

– Nowy stół może być odpowiednio doposażony – tłumaczy Maciej Brzeziński. – Najbardziej zaawansowany model wyposażyliśmy w cyfrowo przesuwany uchwyt boczku swobodnego oraz belki parapetów oraz belkę z parapetami (dla wygody operatora), ustawianą w położeniu umożliwiającym ustawianie krańcówki na rolecie wysokiej na minimum 430 mm w pozycji wyprostowanej. Ten model posiada także podświetlenie od tyłu w trakcie testowania pancerza, co pozwala łatwiej dostrzec niedomknięte lamele. Urządzenie umożliwia składanie i sprawdzanie rolet podziałowych oraz podwójnie podziałowych z jednym lub osobno sterowanymi silnikami. Dodatkowo, nasz stół posiada wymienne uchwyty, które mieszczą się w dłoni, dzięki którym można na nim sprawdzać także poprawność wykonania również rolet z moskitierą, screenów i żaluzji fasadowych.

fot. KONMIND

Konmind – doświadczony doradca

Firma KonMind dostarczyła już wiele stołów do produkcji rolet oraz ich testowania.

– Nasze nowe stoły zintegrowane z windą trzeciej generacji pozwalają na dokładne (pełne) i wydajne testowanie produktu – mówi Maciej Brzeziński. – Standardowej wielkości urządzenia, pozwalają na montaż skrzynki o szerokości od 450 do 3480 mm i prowadnicy o długości od 430 do 2400 mm. Technologia pozwala na składanie skrzynek podtynkowych, elewacyjnych aluminium i PVC.

W tym rozwiązaniu skrzynki aluminiowe są mocowane bezpośrednio do uchwytów (za pomocą wypustów na prowadnicę) i posiadają możliwość ich rotacji o „+” i „-” 90° i „+” 45° (na i od operatora). Nie bez znaczenia są tu dodatkowe udogodnienia.

– Stoły są sterowane numerycznie za pomocą wyświetlacza PLC powieszonego na specjalnym obrotowym ramieniu – dodaje Maciej Brzeziński. – Numerycznie ustawiana jest wysokość i szerokość rolety, a same dane można wprowadzać ręcznie lub za pomocą kodu kreskowego.

fot. KONMIND

Sprawdzone rozwiązanie

Przemyślana konstrukcja zapewnia trwałość użytkowania.

– Blat stołu pokrywamy szczotkami, które nie rysują skrzynek, a sam stół ustawiliśmy na specjalnych stopach maszynowych, które pozwalają odpowiednio go wypoziomować – tłumaczy Maciej Brzeziński.
Stół do rolet posiada dwie wanny zsypowe do wiórów oraz podwieszaną półkę na pojemniki warsztatowe, górną półkę na skrzynki i dodatkową, poniżej blatu, na komponenty w kartonach. W urządzeniu zastosowano poczwórny system podwieszanych przejezdnych miejsc na narzędzia (nitownica, wkrętarka, wiertarka, itp.). Co więcej, stół wyposażono w zestaw przygotowania powietrza.

fot. KONMIND

Sprawne testy

Stoły do produkcji i testowania osłon okiennych KonMind podtrzymują prowadnice skrajne i podziałowe za pomocą siłowników pneumatycznych, które odpowiadają za odpowiednie zamocowanie prowadnic. Producent stosuje uchwyty, które imitują parapet w oknie (stały – lewy, przejezdny – prawy oraz nakładane – podziałowe).

– Nasze stoły do rolet posiadają także wózek do transportu i wciągania pancerzy oraz prawy parapet rozsuwający się automatycznie wraz z mocowaniem prawego boczku – mówi Maciej Brzeziński.
Technologia wyposażona została w 4 gniazda do zasilania siników elektrycznych rolet i bram 230V przy obu mocowaniach boczków oraz po 2 gniazda 12V. Dodatkowo, przy mocowaniach boczków znajdziemy gniazdko na 230V do elektronarzędzi.

Po pełną ofertą zapraszamy do kontaktu z firmą poprzez telefon (+48-667-7878-78) lub e-mail ([email protected]).

Więcej informacji można znaleźć na www.konmind.pl

62-800 Kalisz, ul. Szpilowskiego 15/31, woj. wielkopolskie
tel. +48 667 78 78 78,