Duża ładowność, wielogodzinna praca na jednym ładowaniu akumulatora, nieograniczone możliwości adaptacji do potrzeb różnych branż, a do tego – zerowa emisji spalin. To w wielkim skrócie najważniejsze zalety mini ładowarki elektrycznej Elise 900, która dzięki swoje uniwersalności jest urządzeniem na miarę XXI wieku.

 

fot. ADS Tech

Jak wykorzystać mini ładowarkę rolniczą Elise 900?
Możliwości wykorzystania maszyny są ogromne, a to dzięki szerokiej gamie osprzętu, jaki oferuje producent. Sprawdzi się ona przede wszystkim w rolnictwie. Dla tej branży dostępne są narzędzia takie jak m.in.: chwytak rolniczy, widły paletowe, chwytak do drewna, chwytak do balotów, koparka łańcuchowa czy łyżka z chwytakiem, co sprawi, że uniwersalne urządzenie stanie się mini ładowarką rolniczą.

 

fot. ADS Tech

Dla odbiorców z sektora rolniczego bardzo istotny jest też fakt, że dzięki w pełni elektrycznemu napędowi, sprzęt ten może pracować w zamkniętych pomieszczeniach, co jest niezwykle istotne dla rolników. Maszyna nadaje się dla każdego rodzaju produkcji rolniczej, zwierzęcej (w chlewniach, jako mini ładowarka do obornika, etc.) czy roślinnej (w magazynach zbóż i innych).
Z uwagi na swoją wielozadaniowość oraz dostępny pakiet dodatkowego osprzętu, Elise może znaleźć zastosowanie również w wielu innych sektorach rynku, np. w branży komunalnej, gdzie będzie pracować jako zamiatarka, kosiarka, pług (również wirnikowy z wyrzutem śniegu) lub na przykład jako maszyna do karczowania. Natomiast dzięki współpracy z takim osprzętem jak młot hydrauliczny, wiertnica, mieszalnik do betonu, ramię kopiące, łyżka otwierana 4w1, stanie się niezbędną maszyną pomocniczą na każdej budowie, przy czym uniezależnienie od dostaw paliwa jest dodatkowym atutem.

 

fot. ADS Tech

Pozostałe branże, w których znajduje zastosowanie mini ładowarka elektryczna to przemysł energetyczny, drzewny i leśny (świetnie sprawdzą się tu przystawki takie jak ramię kopiące czy łuparka do drewna), brukarstwo i wiele innych.

Mini ładowarka elektryczna z solidnym wyposażeniem
Elise 900 jest zasilana całkowicie elektrycznie. Wyposażona jest w silnik typu 3xGEW oraz akumulator pozwalający na ciągłą pracę ładowarki pod obciążeniem od 2 aż do 8 godzin. Ponadto sprzęt posiada możliwość szybkiego naładowania do poziomu 80% w jedynie 3 godziny, a całkowite naładowanie uzyskuje się już po 5 godzinach.
Ładowność znamionowa maszyny to aż 900 kg, a obciążenie wywracające jest dwa razy większe, przez co często jest ona stosowana jako mini ładowarka rolnicza, pozwalając na wykonanie najbardziej precyzyjnych zadań. Minimalna prędkość jazdy to już 0,15 km/h, a maksymalna –13 km/h (również maksymalna prędkość stała wynosi 13 km/h). Ładowarka charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, jej całkowita waga to 4200 kg. Znamionowa moc wyjściowa silnika przy 3000 obr/min to 3x 10 kW, a jego maksymalny moment obrotowy przy 1800 obr/min to 3x 120Nm.

 

fot. ADS Tech

Mini ładowarka elektryczna posiada sterowanie burtowe, co zapewnia jej wyjątkową zwrotność, poza tym producent zadbał o szereg innych udogodnień, jak np. zdalne sterowanie. Maszyna ta charakteryzuje się także bardzo wydajnym systemem hydraulicznym, posiada zbiornik oleju o pojemności 40 litrów. Ciśnienie w układzie może wynosić 180 bar, a przepływ oleju to 70 l/min, przy tym maksymalna wysokość podnoszenia to aż 3637 cm, dzięki czemu maszyna sprawdzi się szczególnie jako mini ładowarka rolnicza. Podstawowe wyposażenie obejmuje łyżkę do ładowania (bez zębów, o pojemności 0,46 m³), ponadto można zakupić inne przystawki, w zależności od zapotrzebowania i profilu działalności. W standardowym wyposażeniu maszyny znajduje się tylna kamera, prawe i lewe lusterko wsteczne, oświetlenie obowiązkowe oraz oświetlenie robocze (przednie, boczne, migacze), przednia roleta, otwierane okna bezpieczeństwa (tył, przód, góra i boczne), przyciemniane szyby, wycieraczka.
Producent zatroszczył się też o bezpieczeństwo i komfort operatora, wyposażając mini ładowarkę elektryczną w bezpieczną kabinę Fobs&Robs oraz wygodny fotel z pasem bezpieczeństwa i czujnikiem wykrywającym operatora, a także w radio i telefon z aplikacją sterującą. Wygodę obsługi gwarantuje kontroler obsługiwany jedną ręką oraz grawitacyjne poziomowanie łyżki. Elektryczne ogrzewanie zapewnia z kolei optymalne warunki pracy również w najzimniejsze dni, a za dodatkową opłatą istnieje możliwość doposażenia kabiny w klimatyzację.

 

fot. ADS Tech

Mini ładowarka rolnicza Elise nie tylko dla rolnictwa!
Mini ładowarka elektryczna Elise 900 jako urządzenie w pełni ekologiczne nadaje się dla tych rolników i przedsiębiorców z innych branż, którym zależy na ochronie środowiska naturalnego, a zarazem na zminimalizowaniu kosztów produkcji, które w przypadku napędu elektrycznego są znacznie niższe niż wynikające z eksploatacji tradycyjnych urządzeń tego typu.
Ponadto firma oferująca sprzedaż mini ładowarek elektrycznych Elise 900 proponuje korzystne warunki finansowania urządzenia poprzez umowę leasingową. W przypadku chęci wielokierunkowego wykorzystania ładowarki, przy zakupie większej ilości dodatków fabrycznych, można również liczyć na korzystną ofertę rabatową.

 

fot. ADS Tech

Gwarancją szybkiego zwrotu inwestycji są minimalne koszty utrzymania (godzina pracy to koszt 1 EUR) i eksploatacji sprzętu. Mini ładowarka rolnicza Elise może również zostać wykorzystana w innej branży, pozarolniczej, przysparzając gospodarstwu dodatkowych dochodów, w zależności od bieżącego zapotrzebowania lokalnego rynku. Możliwości są w tym zakresie ogromne, bo za dopłatą dostępnych jest nie tylko kilkadziesiąt różnych przystawek, ale również takie wyposażenie, jak np. prawa i lewa kamera wsteczna, aplikacja sterująca do dowolnego telefonu, przepływ na linii hydraulicznej 80 l/min, dodatkowy zestaw baterii (również litowych), niezależne ogrzewanie olejowe czy gąsienice.

44-264 Jankowice, ul. Świerklańska 109, woj. śląskie
tel. +48 791 700 540,