Węzeł betoniarski mobilny Mix Master 30

Idealne rozwiązanie na małą budowę

Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego – to zaledwie ułamek prac, w jakich sprawdzi się węzeł betoniarski mobilny Mix Master 30. Ta oferowana przez fabrykę ELKON nowość jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie niewielkimi jednostkami, spełniającymi wyśrubowane normy produkcji betonu na terenie budowy.

Węzeł betoniarski: cena realizacji inwestycji ma znaczenie!
Na placu budowy liczy się przede wszystkim czas, a eliminacja przestojów jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na tempo postępu prac. Nic dziwnego, że obecnie – bardziej niż kiedykolwiek do tej pory – firmy budowlane poszukują rozwiązań elastycznych, uniwersalnych, pozwalających rozpocząć produkcję betonu lub stabilizacji w każdej chwili. Z myślą o takich inwestorach powstał węzeł betoniarski mobilny Mix Master 30.
Maszyna świetnie sprawdzi się wówczas, gdy produkcja na placu budowy jest jedyną możliwością realizacji danej pracy, a także przy małych projektach ze stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniem na beton lub tam, gdzie dowóz betonu się nie opłaca. Węzeł bez przeszkód może stanąć również na budowach, na których dostępny jest niewielki plac manewrowy. W przypadku węzła betoniarskiego mobilnego Mix Master 30 do wyprodukowania mieszanki betonowej w ilości 20–30 m³/godz. wystarczy plac manewrowy o powierzchni 20×20 m i miniładowarka lub koparkoładowarka, czyli maszyny obecne praktycznie na każdej budowie.
Co jeszcze jest ważne dla firm, które wykorzystują w pracy węzeł betoniarski? Cena realizacji całej inwestycji i kontrola kosztów własnych jest z całą pewnością jednym z istotniejszych czynników. Dzięki oferowanej przez Mix Master 30 możliwości wykorzystania do produkcji stabilizacji gruntu z wykonywanych wykopów i niwelacji, można w znacznym stopniu ograniczyć konieczny transport pomiędzy placem budowy a bazą. Przy obecnych cenach paliwa i robocizny, może to mieć kluczowe znaczenie dla kontroli wydatków i w prosty sposób przełożyć się na podniesienie zysku z wykonywanego zlecenia. Z kolei dla tych inwestorów, którzy myślą ekologicznie, nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że ograniczenie transportu obniża nie tylko cenę, ale także emisję spalin.

 

Mobilny węzeł betoniarski – elastyczność do potęgi
Przygotowanie mobilnego węzła betoniarskiego do produkcji betonu zajmuje zaledwie 1-2 godziny, a instalacja nie wymaga wykorzystania dźwigu. Równie łatwy i ekonomiczny jest transport, co ułatwia kompaktowa budowa węzła betoniarskiego. Cena przygotowania podstaw dla instalacji jest zredukowana do minimum dzięki wyeliminowaniu konieczności przygotowania specjalnych fundamentów (można wykorzystać betonowe płyty drogowe).
Maszyna jest wyposażona w laptop i drukarkę do wydruku dokumentów WZ. Dzięki możliwości doposażenia w pilota zdalnego sterowania, możliwa jest produkcja wybranego typu betonu za dotknięciem jednego przycisku, bez konieczności ingerencji na panelu sterującym.
Węzeł betoniarski mobilny jest preinstalowany w fabryce i przetestowany wraz z kruszywem, co sprawia, że na teren budowy przyjeżdża już gotowy produkt.

 

Fot. Elkon

Beton najwyższej jakości w mniej niż 2 godziny
Węzeł betoniarski mobilny Mix Master 30 umożliwia w każdej chwili rozpoczęcie produkcji betonu czy stabilizacji zgodnie z obowiązującym prawem. Duża elastyczność tego rozwiązania nie oznacza żadnych kompromisów na rzecz jakości. Całe niezbędne wyposażenie węzła zamontowano na łatwej w transporcie jednoosiowej przyczepie z zaczepem do transportu. Obejmuje ono zasobnik kruszywa (do 4 frakcji), z których każdy ma pojemność 5 m³, mieszalnik talerzowy lub planetarny 750/500 l lub 1500/1000 litrów (nowość), wagę cementu, wody i dodatków chemicznych. Sercem mobilnego węzła betoniarskiego jest wspomniany precyzyjny system ważenia oraz w pełni zautomatyzowany system kontroli produkcji, wyposażony w sterownik Siemens PLC. To dzięki tym zaawansowanym rozwiązaniom możliwe jest wytwarzanie betonu najwyższej jakości, odpowiadającego międzynarodowym standardom.

Od najprostszej produkcji do prefabrykacji
Na życzenie klienta gotowy beton może być transportowany do wywrotki za pomocą taśmociągu, co pozwala podnieść wydajność. Jeżeli klient chce dostarczać cement w postaci worków, można wybrać specjalnie dostosowany system załadunku. Istnieje także możliwość załadunku cementu z silosu stacjonarnego lub mobilnego.
Węzeł betoniarski mobilny Mix Master 30 w wersji z dwoma zasobnikami kruszyw umożliwia łatwe wykonywanie prostej produkcji. Wersja z czterema zasobnikami pozwala już na produkcję bardziej złożonych mieszanek – z betonami posadzkowymi włącznie. Co więcej, jest to maszyna przydatna również do prefabrykacji. Mix Master występuje w wersji z mieszalnikiem o pojemności 1000 litrów zawibrowanego betonu.

 

Niewielkie zapotrzebowanie na beton nie oznacza wcale konieczności jego dowozu na plac budowy. Nie zawsze zresztą taka możliwość istnieje. Węzeł betoniarski mobilny Mix Master 30 fabryki Elkon to rozwiązanie kierowane do tych klientów, którzy oczekują, że instalacja betoniarni będzie przebiegać szybko i łatwo, a zarazem mają wysokie oczekiwania odnośnie jakości wytwarzanego betonu. Te atuty maszyny Mix Master, w połączeniu ze sprawnym serwisem i zapleczem magazynowym części zamiennych firmy Elkon Polska to z pewnością mocne argumenty przemawiające na korzyść mobilnej betoniarni.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.elkonpolska.pl

05-090 Dawidy Bankowe, ul. Starzyńskiego 46B, woj. mazowieckie
tel. 22 300 1758, 608 208 208,


Liczba odwiedzin: 1092 | Data publikacji: 2019-05-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy...
Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
31.10.2017 | Izolacje
Realizacja inwestycji przemysłowych to nie tylko prace...
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
Tempo, w jakim ewoluuje rynek, często stawia...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Gdzie zwykły odkurzacz nie wystarczy, tam przemysłowy...
Czy istnieje ergonomiczna i wygodna szlifierka mimośrodowa?...
12.04.2019 | Piece, kotły
W Polsce coraz więcej mówi się o...
24.01.2019 | Uzdatnianie wody
Inwestycja w filtry wody do domu i...
wiercenie
Żelbet to jeden z najtrwalszych materiałów konstrukcyjnych....
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
Rozdrabnianie gałęzi i konarów wymaga zastosowania specjalnej...
Budownictwo mostowe wymaga rozwiązań, które dosłownie przetrwają...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła...
05.03.2018 | Uzdatnianie wody
Firma Aqua-Soft to producent i dystrybutor nowoczesnych...
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
10.10.2017 | Składy budowlane
Coraz częściej przy wyborze sprzętu budowlanego i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: węzeł betoniarski mobilny, elkon polska, przemysłowe urządzenia, przemysłowe maszyny
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy