Mobilne, stacjonarne i szybko przestawne wytwórnie betonu

Węzły betoniarskie ELKON

Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy stawiają dziś przed branżą budowlaną. Takie same są też wymagania budowlańców wobec firm, które dostarczają im technologie produkcyjne. A jeśli oferowane rozwiązania pozwalają dodatkowo zaoszczędzić np. na kosztach transportu, to pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Takie są węzły betoniarskie firmy ELKON, które pozwalają na elastyczną, sprawną produkcję wysokiej jakości betonu we wszystkich klasach towarowych, a dzięki możliwości przemieszczania się wraz z frontem robót, nie generują niepotrzebnych kosztów ponoszonych na przewożenie betonu od producenta na miejsce docelowe.

Betoniarnie – dopasowanie do potrzeb klienta, dostawa, serwis
Doskonale znana producentom betonu turecka firma ELKON w ciągu ponad 40 lat istnienia urosła do rangi jednego z wiodących oferentów węzłów betoniarskich, który swoje wyroby dostarcza do ponad 100 krajów na całym świecie. Obecnie przedsiębiorstwo posiada 4 ogromne, zaopatrzone w nowoczesne maszyny fabryki o łącznej powierzchni ok. 65 000 m². Na jakość oferowanych przez ELKON wytwórni betonu znaczący wpływ ma jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie zapleczy produkcyjnych w Europie, dzięki któremu produkcja i sprzedaż ukształtowała się na poziomie 450 betoniarni rocznie. Wszystkie wytwórnie betonu pracują na komponentach sprawdzonych marek o szerokim zasięgu dystrybucji, co pozwala na niezawodność w eksploatacji.

 

węzły betoniarskie elkon węzły betoniarskie elkonfot. ELKON

 

– Warto też pamiętać o tym, że wszystkie części składowe węzłów betoniarskich, takie jak przenośniki taśmowe, wagi i zasobniki kruszywa, mieszalniki, podajniki ślimakowe itp., produkowane i montowane są w naszych fabrykach, co pozwala na zintegrowanie płynności pracy z procesem kontroli jakości na wszystkich poziomach produkcji – podkreśla Marek Piliński z firmy ELKON POLSKA Sp. z o.o.
Dzięki zastosowaniu w pełni automatycznego systemu kontrolnego produkcja betonu o najwyższej jakości jest niezwykle prosta. Jak każda szanująca się firma, ELKON zapewnia również sprawną obsługę posprzedażową oraz dostawy części zamiennych.

Mobilne węzły betoniarskie
Mobilne węzły betoniarskie ELKON Mobile Master sprawdzają się zwłaszcza w tych firmach budowlanych, które w związku z profilem prowadzonej działalności są zmuszone do częstej zmiany miejsca instalacji sprzętu, jak również wśród producentów betonu towarowego, którzy mogą go wyprodukować na miejscu, u klienta, bez konieczności ponoszenia kosztów transportu.

 

węzły betoniarskie elkonfot. ELKON

 

– Wśród zalet mobilnych węzłów betoniarskich wymienić trzeba przede wszystkim łatwość przewożenia: jednostkę główną betoniarni można transportować przy użyciu zaledwie jednego ciągnika siodłowego, a wszystkie urządzenia umieszczone zostały na pojedynczym bloku podwozia wyposażonego w tylną oś oraz opony. Klienci doceniają te węzły również za szybką instalację i demontaż – mówi Marek Piliński.
Wydajności mobilnych węzłów betoniarskich ELKON kształtują się w przedziale od 30 m³/h do 140 m³/h, przez co odpowiadają zróżnicowanym potrzebom producentów betonu.

 

węzły betoniarskie elkon węzły betoniarskie elkon

 

– Najwydajniejszy model z tej serii, który jest jednocześnie największym mobilnym węzłem betoniarskim na świecie – ELKON Mobile Master-150 Elephant kupiła np. polska firma budowlana Budpol, zajmująca się między innymi budową dróg o nawierzchni betonowej. Urządzenie zostało wyposażone w specjalnie zaprojektowany mieszalnik dwuwałowy o pojemności 6750/4500 l, umożliwiający produkcję betonu nawierzchniowego (RCC), w którym, na życzenie firmy Budpol, dokonano kilku modyfikacji w celu uzyskania jeszcze większej dokładności procesu ważenia – mówi Marek Piliński.
Oczywiście wielkość 140m³/h nie jest żadnym ograniczeniem. Tam, gdzie istnieje potrzeba uzyskania większych wydajności bez ustępstw na rzecz mobilności, możliwe jest łączenie maszyn, zwielokrotniające moce produkcyjne.

Szybko przestawne węzły betoniarskie
Rynek dynamicznie się zmienia i to, co kiedyś wydawało się niemożliwe, dziś jest z powodzeniem wcielane w życie przez producentów. Jednym z przykładów mogą być szybko przestawne węzły betoniarskie firmy ELKON, wychodzącej naprzeciw wymogom szybkiego i ekonomicznego transportu. Dlatego też kompaktowy węzeł betoniarski mieści się w możliwie najmniejszej liczbie 40” kontenerów, co redukuje koszty transportu (zwłaszcza do krajów zamorskich) trzy-, a nawet czterokrotnie.

 

węzły betoniarskie elkon węzły betoniarskie elkonfot. ELKON

 

Wśród zalet tej grupy betoniarni trzeba też wymienić możliwość instalacji na bardzo małej powierzchni placu budowy, a wszystkie komponenty można zainstalować na płaskiej betonowej powierzchni, na poziomie gruntu. Na specjalne życzenie zasobniki kruszywa mogą być wpuszczone w grunt, aby wyeliminować rampę najazdową. Główne moduły oraz okablowanie są preinstalowane są w fabrykach ELKON, co jeszcze bardziej usprawnia montaż, skracając go do 1-2 dni. Dostępne są betoniarnie o wydajności od 30m³/h do 120m³/h.

Stacjonarne węzły betoniarskie
Wygoda transportu i montażu betoniarni nie w każdym przedsiębiorstwie jest priorytetem. Tam, gdzie przewidywana jest praca w jednej lokalizacji przez długi okres czasu, potrzebna jest duża wydajność produkcji betonu lub planuje się realizację projektów wymagających specjalnych rozwiązań, najlepiej sprawdzają się stacjonarne węzły betoniarskie.

 

węzły betoniarskie elkon węzły betoniarskie elkonfot. ELKON

 

ELKON oferuje w tym zakresie urządzenia o wydajnościach z zakresu od 16 m³/h do 175 m³/h w przypadku maszyn z jednym mieszalnikiem oraz o wydajnościach rzędu 200 m³/h, 270 m³/h, 300 m³/h, 350 m³/h w przypadku węzłów z podwójnym mieszalnikiem (na tej samej platformie wytwórni). Pozwalają one na produkcję wysoko gatunkowych betonów różnych typów za pomocą różnych mieszalników i ich konfiguracji (np. do betonów mostowych, do kostki brukowej, do betonów architektonicznych za pomocą mieszalników planetarnych, talerzowych oraz dwuwałowych).

 

węzły betoniarskie elkon węzły betoniarskie elkonfot. ELKON

 

– Możemy też zaprojektować stacjonarny węzeł betoniarski na ograniczonym obszarze, dokładnie pod wymagania klienta, tak aby zwiększyć profity zamawiającego z wykorzystania minimalnego placu – komentuje Marek Piliński.

Wytwórnia betonu skrojona na miarę
Każda dostarczana przez firmę ELKON betoniarnia może być dokładnie dopasowana do potrzeb klienta. Węzły betoniarskie mogą być obudowane osłonami trapezowymi, które minimalizują wpływ warunków klimatycznych na proces produkcyjny, można również zastosować izolowane osłony, rury grzewcze zasobnika kruszywa czy generator pary.
– Istnieje też możliwość automatycznej regulacji ilości wody kierowanej do mieszalnika, kontrolowania poziomu kruszywa za pomocą kamer, jak również wyposażenia betoniarni w system czyszczenia mieszalnika węzła betoniarskiego – mówi Marek Piliński.

 

węzły betoniarskie elkon węzły betoniarskie elkonfot. ELKON

 

Opcjonalnie automatycznie może też następować załadunek kruszywa.
Węzeł betoniarski to dla każdej firmy budowlanej inwestycja na długie lata. Ważne więc, aby był dokładnie dopasowany do potrzeb oraz pozwalał na szybką, efektywną oraz ekonomiczną produkcję wysokiej jakości betonu.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.elkonpolska.pl

05-090 Dawidy Bankowe, ul. Starzyńskiego 46B, woj. mazowieckie
tel. 22 300 1758, 608 208 208,


Liczba odwiedzin: 1813 | Data publikacji: 2016-02-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
06.05.2014 | Beton
Na świecie stosowanie prefabrykowanych elementów betonowych jest...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
Tempo, w jakim ewoluuje rynek, często stawia...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Można mnożyć branże, które w toku codziennej...
Niezawodność, łatwość obsługi, atrakcyjna cena. Czy jeden...
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w...
Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin...
Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz...
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory...
Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać...
Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia...
Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki...
Procesy przemysłowe, w których udział biorą substancje...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede...
Firma Dezet istnieje na rynku już od...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: węzeł betoniarski, betoniarnia
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy