Analizator spalin OMS-420
Rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań przemysłowych, na przykład do spalarni odpadów, hut i elektrociepłowni jest urządzenie OMS-420, stosowane do ciągłego pomiaru koncentracji tlenu w przemysłowych kotłach grzewczych. System ten jest idealny do kombinowanych układów kontroli pomiaru.
– Analizator spalin OMS-420 jest wyposażony w sondę cyrkonową do pomiaru zawartości tlenu w spalinach pochodzących z procesów spalania (spaliny mokre) oraz w czystych gazach procesowych w zakresie temperatury do 1000°C. Ponieważ czujnik cyrkonowy zanurzony jest bezpośrednio w mierzonym gazie (metoda in situ), wyeliminowana jest konieczność stosowania systemów poboru i kondycjonowania próbki – wyjaśnia Jakub Gałuszka z firmy MRU Sp. z o.o. jest generalnym i jedynym przedstawicielem Firmy MRU GmbH w Polsce, renomowanego producenta stacjonarnych i przenośnych, zaawansowanych technologicznie analizatorów spalin, detektorów gazu i tlenku węgla oraz analizatorów gazu i biogazu.

 

urządzenia pomiarowe analizatory spalinfot. MRU Sp. z o.o.

 

Możliwe jest również zastosowanie drugiej sondy pomiarowej COe (CO-ekwiwalentne), za pomocą której możemy mierzyć zawartość CO. Przy mocno zapylonych spalinach system płuczący (blow-back) automatycznie czyści cały tor pomiarowy, a system automatycznej kalibracji PU420 zapewnia precyzyjne skalibrowanie sensorów z gazami wzorcowymi. OMS-420 ma dwa wyjścia analogowe i jedno cyfrowe, które służą do szybkiego sterowania szeroką gamą palników wyposażonych w automatyczne sterowniki. Oferowane są również wersje specjalne do zastosowanie w strefie zagrożonej wybuchem (certyfikat EEx d IIB).
– Analizatory gazu i spalin OMS-420 mają szeroki zakres temperatur (nawet do 1700°C). Sonda jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia długą żywotność urządzenia, a długość flanszy dobierana jest do średnicy kanału spalinowego – mówi Jakub Gałuszka.
Urządzenie wyposażone jest w nadajnik zdalnego sterowania, zasilacz uniwersalny (100-240V), kabel połączeniowy 30 m, sensor ZrO2 (żywotność minimum 5 lat), kołnierz z rurą, układ płuczący (blow-back), układ pneumatyczny PU420 i wszystkie potrzebne materiały montażowe. Opcjonalnie dostępny jest sensor COe oraz automatyczna kalibracja.

Analizator biogazu SWG100 Biogaz
Urządzeniem przeznaczonym do analizy zawartości gazów w biogazie jest SWG100 Biogaz, wyposażony w solidną, aluminiową konstrukcję i podświetlany kolorowy ekran o przekątnej 3,5”, na którym czytelnie wyświetlane są wszystkie niezbędne informację.
– Analizator biogazu można przystosować do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, zgodnie z normą EN60079-0, EN60079-15 i II 3G Ex nA IIA T1 GC, wyposażając go w specjalną obudowę z zaworem odcinającym w przypadku wykrycia gazu wewnątrz obudowy – mówi Jakub Gałuszka.

 

urządzenia pomiarowe analizatory spalinfot. MRU Sp. z o.o.

 

Urządzenie automatycznie kontroluje podzespoły i przeprowadza test wszystkich funkcji, wyposażone jest ponadto w automatyczny program pomiarów interwałowych. Opcjonalnie dostępny jest też automatyczny system detekcji gazów wewnątrz obudowy. Analizator biogazu SWG100 pracuje w szerokim zakresie ciśnienia gazu: -100mbar do +300mbar i jest nieskomplikowany w obsłudze.
Szeroki pakiet wyposażenia opcjonalnego pozwala dostosować urządzenie dokładnie do potrzeb danego klienta. Opcjonalnie analizator może wykonywać
ciągły pomiar H2Shigh i nieciągły pomiar H2Slow, przy czym sensor H2Slow jest zabezpieczony zaworem i pompą płuczącą, co wydłuża okres eksploatacji.
Urządzenie posada elektryczną chłodnicę gazu oraz automatyczne odprowadzanie kondensatu, a interwały autokalibracji (przy użyciu specjalnych nabojów z gazem wzorcowym) są ustawiane przez użytkownika. Analizator posiada 4 wyjścia przekaźnikowe lub z otwartym kolektorem, odcinacz płomienia z gwintem ¼", montowany w miejscu poboru gazu, detektor gazu (%LEL CH4) wewnątrz obudowy oraz wielopunktowy pobór gazu (maksymalnie 10 punktów). Przy niskich temperaturach otoczenia urządzenie można wyposażyć w grzaną obudowę. Opcjonalnie dostępny jest konwerter RS-485 / Profi-BUS, 4 kanałowy moduł wyjść analogowych 4-20mA z galwaniczną izolacją, 2 przekaźniki alarmowe (24Vdc/5A) i 4 programowalne przez użytkownika wejścia analogowe 4-20mA.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.mru-instruments.pl

62-040 Puszczykowo , ul. Zielona 11, woj. wielkopolskie
tel. 616394505,