Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe

Analizatory biogazu, analizatory spalin

Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory gazu, spalin, biogazu to urządzenia powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także optymalizują procesy spalania. Ostatnio na rynku pojawiły się nowości: analizator spalin OMS-420 oraz analizator biogazu SWG100. Dostępne są one w ofercie firmy MRU Sp. z o.o.

Analizator spalin OMS-420
Rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań przemysłowych, na przykład do spalarni odpadów, hut i elektrociepłowni jest urządzenie OMS-420, stosowane do ciągłego pomiaru koncentracji tlenu w przemysłowych kotłach grzewczych. System ten jest idealny do kombinowanych układów kontroli pomiaru.
– Analizator spalin OMS-420 jest wyposażony w sondę cyrkonową do pomiaru zawartości tlenu w spalinach pochodzących z procesów spalania (spaliny mokre) oraz w czystych gazach procesowych w zakresie temperatury do 1000°C. Ponieważ czujnik cyrkonowy zanurzony jest bezpośrednio w mierzonym gazie (metoda in situ), wyeliminowana jest konieczność stosowania systemów poboru i kondycjonowania próbki – wyjaśnia Jakub Gałuszka z firmy MRU Sp. z o.o. jest generalnym i jedynym przedstawicielem Firmy MRU GmbH w Polsce, renomowanego producenta stacjonarnych i przenośnych, zaawansowanych technologicznie analizatorów spalin, detektorów gazu i tlenku węgla oraz analizatorów gazu i biogazu.

 

urządzenia pomiarowe analizatory spalinfot. MRU Sp. z o.o.

 

Możliwe jest również zastosowanie drugiej sondy pomiarowej COe (CO-ekwiwalentne), za pomocą której możemy mierzyć zawartość CO. Przy mocno zapylonych spalinach system płuczący (blow-back) automatycznie czyści cały tor pomiarowy, a system automatycznej kalibracji PU420 zapewnia precyzyjne skalibrowanie sensorów z gazami wzorcowymi. OMS-420 ma dwa wyjścia analogowe i jedno cyfrowe, które służą do szybkiego sterowania szeroką gamą palników wyposażonych w automatyczne sterowniki. Oferowane są również wersje specjalne do zastosowanie w strefie zagrożonej wybuchem (certyfikat EEx d IIB).
– Analizatory gazu i spalin OMS-420 mają szeroki zakres temperatur (nawet do 1700°C). Sonda jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia długą żywotność urządzenia, a długość flanszy dobierana jest do średnicy kanału spalinowego – mówi Jakub Gałuszka.
Urządzenie wyposażone jest w nadajnik zdalnego sterowania, zasilacz uniwersalny (100-240V), kabel połączeniowy 30 m, sensor ZrO2 (żywotność minimum 5 lat), kołnierz z rurą, układ płuczący (blow-back), układ pneumatyczny PU420 i wszystkie potrzebne materiały montażowe. Opcjonalnie dostępny jest sensor COe oraz automatyczna kalibracja.

Analizator biogazu SWG100 Biogaz
Urządzeniem przeznaczonym do analizy zawartości gazów w biogazie jest SWG100 Biogaz, wyposażony w solidną, aluminiową konstrukcję i podświetlany kolorowy ekran o przekątnej 3,5”, na którym czytelnie wyświetlane są wszystkie niezbędne informację.
– Analizator biogazu można przystosować do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, zgodnie z normą EN60079-0, EN60079-15 i II 3G Ex nA IIA T1 GC, wyposażając go w specjalną obudowę z zaworem odcinającym w przypadku wykrycia gazu wewnątrz obudowy – mówi Jakub Gałuszka.

 

urządzenia pomiarowe analizatory spalinfot. MRU Sp. z o.o.

 

Urządzenie automatycznie kontroluje podzespoły i przeprowadza test wszystkich funkcji, wyposażone jest ponadto w automatyczny program pomiarów interwałowych. Opcjonalnie dostępny jest też automatyczny system detekcji gazów wewnątrz obudowy. Analizator biogazu SWG100 pracuje w szerokim zakresie ciśnienia gazu: -100mbar do +300mbar i jest nieskomplikowany w obsłudze.
Szeroki pakiet wyposażenia opcjonalnego pozwala dostosować urządzenie dokładnie do potrzeb danego klienta. Opcjonalnie analizator może wykonywać
ciągły pomiar H2Shigh i nieciągły pomiar H2Slow, przy czym sensor H2Slow jest zabezpieczony zaworem i pompą płuczącą, co wydłuża okres eksploatacji.
Urządzenie posada elektryczną chłodnicę gazu oraz automatyczne odprowadzanie kondensatu, a interwały autokalibracji (przy użyciu specjalnych nabojów z gazem wzorcowym) są ustawiane przez użytkownika. Analizator posiada 4 wyjścia przekaźnikowe lub z otwartym kolektorem, odcinacz płomienia z gwintem ¼", montowany w miejscu poboru gazu, detektor gazu (%LEL CH4) wewnątrz obudowy oraz wielopunktowy pobór gazu (maksymalnie 10 punktów). Przy niskich temperaturach otoczenia urządzenie można wyposażyć w grzaną obudowę. Opcjonalnie dostępny jest konwerter RS-485 / Profi-BUS, 4 kanałowy moduł wyjść analogowych 4-20mA z galwaniczną izolacją, 2 przekaźniki alarmowe (24Vdc/5A) i 4 programowalne przez użytkownika wejścia analogowe 4-20mA.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.mru-instruments.pl

62-040 Puszczykowo , ul. Zielona 11, woj. wielkopolskie
tel. 616394505,


Liczba odwiedzin: 1120 | Data publikacji: 2017-08-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


18.03.2016 | Piece, kotły
Ustawienie kotła CO tak, aby grzał ekonomicznie,...
Procesy przemysłowe, w których udział biorą substancje...
Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin...
27.11.2013 | Piece, kotły
Ogrzewanie mieszkań i domów to z pewnością...
Tempo, w jakim ewoluuje rynek, często stawia...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Można mnożyć branże, które w toku codziennej...
Niezawodność, łatwość obsługi, atrakcyjna cena. Czy jeden...
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz...
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać...
Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia...
Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki...
Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede...
Firma Dezet istnieje na rynku już od...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: urządzenie pomiarowe, analizator przemysłowy, analizator biogazu, analizator spalin
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy